Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

6 Ciekawe rzeczy o Pixelu 6 i Pixel 6 Pro oficjalnie potwierdzone przez Google

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 6 Ciekawe rzeczy o Pixelu 6 i Pixel 6 Pro oficjalnie potwierdzone przez Google

Nadchodząca seria urządzeń Google Pixel – Pixel 6 i Pixel 6 Pro, mówi się o nich już od jakiegoś czasu, a społeczność widziała także ich rendery, które wyciekły. Teraz, gdy zbliża się premiera, Google włączył się w tę zabawę i firma oficjalnie potwierdziła kilka szczegółów na temat dwóch urządzeń na rynku Twitter. Oto 10 fajnych rzeczy na temat Pixela 6 i Pixel 6 Pro, ze słów samego Google!

1. Własny, niestandardowy chipset Google – Tensor

Piksel 6 Seria będzie wyposażona w zupełnie nowy chipset Tensor, opracowane wewnętrznie przez Google. Według dyrektora generalnego Google, Sundara Pichai, chip jest opracowywany od prawie czterech lat i opiera się na ponad dwudziestoletnim doświadczeniu Google w zakresie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Chipset będzie także wyposażony w rdzeń zabezpieczający o nazwie Titan M2, zapewniający najbardziej zaawansowane warstwy zabezpieczeń sprzętowych smartfona.

Dzięki Tensor Google koncentruje się bardziej na funkcjach AI i oferuje wciągające wrażenia z aparatu. Przetwarzanie AI odbywa się lokalnie na chipie, a nie w chmurze. Zapewnia to nie tylko większą prędkość, ale także zapewnia użytkownikom znacznie lepszą prywatność. Silnik AI w Tensorze pomoże w scenariuszach takich jak szybko poruszające się obiekty, gdzie chipset wykorzysta swoje algorytmy do konwersji rozmytych części modułu kształtującego obraz i nadania mu bardziej atrakcyjnego wyglądu. Urządzenie będzie korzystać z wielu obiektywów jednocześnie, przepuszcza oba obrazy przez silnik AI i łączy je w celu uzyskania lepiej wyglądającego obrazu.

2. 4 Razy zoom optyczny

Piksel 6 Pro będzie miał trzy aparaty, w tym teleobiektyw z 4-krotnym zoomem optycznym. Zwykły piksel 6 będzie miał te same aparaty, co model Pro, ale bez teleobiektywu. Dokładne szczegóły dotyczące głównego czujnika aparatu wciąż pozostają za kurtyną i warto na to zwrócić uwagę podczas premiery. A może Google może nas jeszcze bardziej drażnić w tej sprawie.

3. Trzy nowe piksele 6 Kombinacje kolorów

Piksel 6 i Pixela 6 Pro, zaoferuje trzy zestawienia kolorystyczne, które nieznacznie różnią się pomiędzy modelami. Piksel 6 uzyska matowe wykończenie w kolorze czarnym, jasnozielonym i brzoskwiniowym. Piksel 6 Pro będzie dostępny w matowym czarnym, złotym i białym wykończeniu. Schematy kolorów wyglądają naprawdę odświeżająco, a projekt bezpośrednio z renderów, które wyciekły, wzbudził duże zainteresowanie użytkowników Pixelem 6 i Pixela 6 Zawodowiec.

4. Lepsze rozpoznawanie mowy

Nowszy chip Tensor ma potencjał w zakresie wielu funkcji AI i ML, a Google twierdzi, że Pixel 6 zaoferuje użytkownikom zupełnie nowe możliwości w zakresie rozpoznawania mowy, poleceń głosowych, tłumaczenia, napisów, dyktowania i nie tylko. Jedną z kluczowych funkcji, na które warto zwrócić uwagę, jest „tłumaczenie napisów na żywo”, które ponownie odbywa się na poziomie lokalnym na samym urządzeniu przy użyciu chipa Tensor. Rozpoznawanie mowy w czasie rzeczywistym będzie jeszcze lepsze, a także poprawi błędy gramatyczne.

5. Przeprojektowanie interfejsu użytkownika materiału

Piksel 6 series będzie działać z najnowszą wersją Androida 12, która jest dostępna jako wersja zapoznawcza na niektórych istniejących urządzeniach Pixel. Z tego, co widzieliśmy w wersjach beta (podglądach), nowy interfejs Androida skupia się głównie na Material Design, a Google podkreśliło ten nowy interfejs w najnowszej wersji Androida. Wkrótce zobaczymy pełną wersję tej wersji Androida wraz z premierą Pixela 6 seria.

6. Ujednolicone doświadczenie w całym zakresie

Nowszy interfejs użytkownika nie tylko zapewnia odświeżający wygląd, ale także integruje i łączy różne sekcje systemu Android. Zmiana tapety odzwierciedli zmiany w akcentach kolorystycznych widżetów i menu w sposób pasujący do tapety. Nowszy chipset wykorzystuje możliwości sztucznej inteligencji, aby znaleźć idealne kolory w odniesieniu do wybranej tapety. Zmiany te można zobaczyć w czasie rzeczywistym.

A co sądzisz o Google Pixelu? 6 Seria? W obliczu szumu wokół sztucznej inteligencji i biorąc pod uwagę osiągnięcia Google w zakresie magicznych mocy oprogramowania widoczne w Aparacie Google, czy Pixel 6 Seria wyznaczy zupełnie nowe standardy dla aparatów w smartfonach? Nowszy chipset to coś, na co wszyscy teraz patrzą, łącznie z nami. Piksel Google’a 6 i Pixela 6 Premiera Pro ma nastąpić około października, kiedy to Google zwykle co roku ogłasza swoje urządzenia Pixel.