Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

6 Czerwone flagi, na które należy zwrócić uwagę u internetowych ekspertów fitness i influencerów

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 6 Czerwone flagi, na które należy zwrócić uwagę u internetowych ekspertów fitness i influencerów

Każdy, kto ma najmniejsze doświadczenie w fitnessie, może twierdzić, że jest ekspertem, zwłaszcza w Internecie. Ale ich prezentacja i zachowanie mogą wydać je jako niewiarygodne, jeśli przyjrzysz się uważnie. W rzeczywistości istnieje kilka czerwonych flag, które wskazują ekspertom fitness, których warto unikać.

Ponieważ szczególnie ważne jest uzyskiwanie informacji o stanie zdrowia z wiarygodnych źródeł, wiedza o tym, jak rozpoznać te czerwone flagi, jest cenną umiejętnością. Gdy ich poznasz, łatwiej będzie określić, czy trenerzy, osoby wpływowe i inni profesjonaliści online częściej Ci szkodzą niż pomagają.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

1. Twórca nie ma widocznych poświadczeń zdrowotnych

Jeśli ekspert fitness dużo mówi o zdrowej żywności lub fizycznych i emocjonalnych korzyściach płynących z różnych ćwiczeń, powinien mieć rzeczywiste referencje w zakresie treningu osobistego, odżywiania, fizjologii, psychologii lub innych odpowiednich dziedzin, aby poprzeć swoje porady. Przejrzyj ich stronę internetową lub porozmawiaj z nimi i dowiedz się, jakie mają kwalifikacje. Jeśli nie mają o czym mówić, unikaj tego „eksperta”. Jeśli tak, oceń wartość ich referencji.

Na przykład kursy osobiste czasami są lepszymi instruktorami siłowni niż programy online. Z drugiej strony kilka skromnych certyfikatów może prowadzić do większego zaufania. Najważniejsze jest to, aby Twój potencjalny trener mógł udowodnić swoją wiedzę. Profesjonaliści fitness bez widocznych referencji i niejasnych stwierdzeń są zdecydowanymi czerwonymi flagami. Bez względu na to, jakiego treningu szukasz, czy to sesja HIIT, czy zajęcia pilates online, upewnij się, że dostawcy są godni zaufania.

2. Naukowe twierdzenia zdrowotne bez dowodów

Innym problemem z niewiarygodnymi guru fitness jest to, że często składają wielkie oświadczenia bez dowodów na ich poparcie. Zacznijmy od tego, że wypowiadanie się na tematy, o których niewiele wiesz, jest nieprofesjonalne. Ale jest to również niebezpieczne, gdy ludzie czepiają się każdego twojego słowa, myśląc, że ty, profesjonalista fitness, wiesz, o czym mówisz i nigdy nie wprowadziłbyś ich w błąd.

Rekommenderad:  5 Aplikacje do nadzoru, które powinieneś wypróbować

Systematyczny przegląd badań dotyczących rozpowszechnienia dezinformacji zdrowotnej w mediach społecznościowych z 2021 r., opublikowany w Journal of Medical Internet Research, wykazał, że 36% treści online związanych z dietą i zaburzeniami odżywiania wprowadzało w błąd, a 30% zawierało błędne porady dotyczące leczenia .

Staraj się więc unikać trenerów, którzy świadomie lub nie przyczyniają się do takich trendów. Każdy profesjonalista oferujący porady na temat tego, dlaczego określone ruchy są dobre lub złe lub jaki plan diety zastosować, powinien być w stanie przedstawić dowody swoich twierdzeń, najlepiej w formie ważnych czasopism naukowych, raportów i podobnych badań. Aby wykryć takie czerwone flagi online, przejrzyj media społecznościowe lub posty na blogu eksperta fitness w poszukiwaniu wątpliwych stwierdzeń i braku dowodów.

3. Dyskryminujące punkty widzenia i stwierdzenia

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, a która może pomóc w wykrywaniu problemów z profesjonalistami fitness, jest sposób, w jaki się wyrażają. Obejrzyj ich filmy. Przeczytaj ich posty. Zobacz, jak wchodzą w interakcje z różnymi ludźmi. Celem jest wypracowanie ich sposobu myślenia i postawy.

Na przykład, czy idealizują szczupłych ludzi, czy też ich porady i programy fitness obejmują różne typy sylwetki? Czy opowiadają się za określonymi męskimi lub kobiecymi ideałami i ignorują, a nawet odrzucają cokolwiek innego? Szukasz oznak toksycznego środowiska, które może zrazić niektórych ludzi, jednocześnie popychając tych, którym sprzyja, w stronę nierealistycznych standardów. Jest to nieprzyjemna sytuacja, której należy unikać, zwłaszcza jeśli próbujesz stworzyć zdrowe nawyki fitness, których możesz się trzymać.

4. Twórcy używający języka negatywnego zamiast motywującego

Kolejną lingwistyczną czerwoną flagą, jeśli chodzi o ekspertów fitness, są cele, które ci wyznaczają. Czy zachęcają cię do spalenia tłuszczu i pozbycia się starego siebie, a nawet popychają cię do bolesnych granic? A może inspirują Cię do ćwiczeń we własnym tempie i docenienia siebie, wewnątrz i na zewnątrz?

Rekommenderad:  20 ekspertów od blogowania udostępnia swoje najbardziej wpływowe posty na blogu – KIEDYKOLWIEK!

Nawet jeśli twoim celem naprawdę jest zrzucenie wagi i poprawa wyglądu, ktoś, komu naprawdę zależy na twoim dobrym samopoczuciu jako całości, skupiłby się bardziej na pomaganiu ci kochać siebie bez względu na wygląd. Tak więc każdy profesjonalista w branży fitness, który myśli, że może poprawić zdrowie fizyczne i psychiczne za pomocą negatywności i agresji, ma niewłaściwe priorytety i nie jest wart twojego czasu.

5. Wielkie obietnice zdrowotne i absolutne stwierdzenia

Inni eksperci fitness, których należy unikać, to ci, którzy obiecują nierealne cele i używają absolutów w swoich wzorcach mówienia. Oba czynniki wskazują na zawyżone poczucie tego, co mogą zapewnić. Słowa są ważne, niezależnie od tego, czy motywujesz kogoś na siłowni, czy przepraszasz w profesjonalnym e-mailu.

Trener obiecujący najlepsze rezultaty w ciągu miesiąca, niezależnie od indywidualnych potrzeb lub twierdzący, że co druga usługa jest gorsza, wymaga bliższego przyjrzenia się. Przeczytaj ich recenzje na ich oficjalnych platformach i poza nimi. Zapytaj o nie w mediach społecznościowych lub na stronach internetowych, aby uzyskać wskazówki dotyczące zdrowia i ćwiczeń, które również mają społeczności, takie jak Fitness Blender. Jeśli rzeczywiste wyniki eksperta nie zgadzają się z jego twierdzeniami, lepiej jest z kimś innym.

Tworzenie domeny za pomocą kreatorów witryn jest proste, ale decyzja o tym, co do niej dodasz, wpływa na Twój publiczny wizerunek. To samo dotyczy profili w mediach społecznościowych. Oceniając platformy fitness pod kątem czerwonych flag, rozważ, jak bardzo sponsoring eksperta może wpłynąć na jego roszczenia, nie wspominając o tym, ilu i jakiego rodzaju sponsorów mają.

Z jednej strony profesjonalista z dużą ilością prestiżowego wsparcia to dobry wotum zaufania. Wniesione fundusze i zasoby są również niezbędne do odniesienia sukcesu w branży fitness. Jednak niektóre formy sponsorowania wiążą się z wymaganiami, takimi jak promowanie marek i ich produktów. Może to mieć formę reklam, kropelek nazwisk w filmach i postach na blogu, a nawet sesji zdjęciowych.

Rekommenderad:  Wybierz odpowiedni kreator stron internetowych, aby Twoja kancelaria odniosła sukces

Treść promocyjna na stronie internetowej profesjonalisty jest normalna, ale przytłaczająca ich ilość jest powodem do niepokoju. Po pierwsze, sugeruje to, że właścicielowi platformy bardziej zależy na pieniądzach i sławie niż na dostarczaniu usługi i zapewnieniu płynnego doświadczenia użytkownika. Po drugie, zbyt wiele sponsoringów i powiązanych treści nasuwa pytanie, za ile informacji udostępnianych przez tę osobę jest płatna, a zatem potencjalnie niewiarygodna.

Na koniec wybierz eksperta fitness z rozsądną liczbą reklam i upewnij się, że marki, z którymi jest powiązany, nie naruszają jego zasad.

Uważaj na czerwone flagi u ekspertów fitness, aby znaleźć najlepsze informacje

Ponieważ informacje na temat zdrowia nadal stanowią kategorię o dużym natężeniu ruchu w Internecie, eksperci fitness online będą się pojawiać, niektórzy o niższej jakości niż inni. Ogólnie rzecz biorąc, najbardziej satysfakcjonujące doświadczenia pochodzą od trenerów i osób wpływowych, które mają pomocne, pozytywne, realistyczne i inkluzywne podejście oraz wiedzę z pierwszej ręki na ten temat.

Łatwiej powiedzieć niż zrobić, wykrywając złe usługi, od stron internetowych po aplikacje mobilne. Ale mając uważne oko i pamiętając o kluczowych czerwonych flagach, możesz nauczyć się robić to lepiej i szybciej, aby przynieść korzyści swoim planom treningowym.