Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

6 dobrze płatnych zawodów IT bez konieczności studiowania

Szukasz dobrze płatnej pracy, ale nie chcesz czekać czterech lat, aby ukończyć studia i uzyskać tytuł licencjata?

Nie musisz mieć skończonych studiów, żeby znaleźć dobrą pracę. Dziś do świata IT weszły atrakcyjne zawody, skupiające się na umiejętnościach i doświadczeniu zawodowym, a nie na dyplomach.

6 dobrze płatnych stanowisk IT bez konieczności studiowania na uniwersytecie

Podczas gdy świat przemysłu i zatrudnienia przechodzi od orientacji na stopnie naukowe do zorientowanej na wiedzę i doświadczenie, niektóre firmy w ogłoszeniach o pracę nadal wspominają o dyplomach uniwersyteckich.

Na szczęście niektóre zawody w świecie technologii nie wymagają ukończenia studiów, a aby je zdobyć, wystarczy umiejętności i wiedza. Osoby poszukujące tej pracy mają szansę zdobyć niezbędne umiejętności i pracować w firmie poprzez szkolenia zawodowe, uczęszczanie do szkół lub odbywanie staży w firmach.

Szpitale, instytucje półrządowe, szkoły, firmy prywatne, firmy informatyczne i inne organizacje chętniej zatrudniają osoby posiadające umiejętności praktyczne, nawet jeśli nie posiadają one specjalistycznych stopni naukowych w tej dziedzinie.

Co ciekawe, część firm rozważa programy szkoleniowe dla pracowników w różnych odstępach czasu, mające na celu podnoszenie ich kwalifikacji.

Poniżej przedstawiamy dziesięć zawodów, do zdobycia których nie jest wymagany tytuł licencjata, ale jeśli posiadasz niezbędne umiejętności, będziesz zarabiać dobre wynagrodzenie.

1. Analityk bezpieczeństwa komputerowego

Analityk bezpieczeństwa komputerowego (znany również jako analityk bezpieczeństwa informacji) chroni sieci i systemy komputerowe organizacji. Według raportu opublikowanego przez agencję zatrudnienia Rzeczywiście, średnia stopa wzrostu na tym stanowisku wynosi 32%, a średnia pensja analityków wynosi 99 730 dolarów rocznie. Część pracodawców poszukuje analityków z tytułem licencjata z informatyki lub pokrewnej dziedziny, z kolei inni poszukują osób z tytułem magistra w zakresie systemów informatycznych. Jednak niektóre firmy kładą nacisk na praktyczne umiejętności obsługi komputera, programowania i bezpieczeństwa IT. Jak wynika z raportu opublikowanego przez agencję pracy Indeed, t

2. Menedżer bazy danych

Administrator bazy danych (znany również jako administrator bazy danych) to osoba, która przechowuje i organizuje dane za pomocą specjalistycznego oprogramowania. Dba o to, aby dane były bezpieczne i dostępne dla osób upoważnionych. Administratorzy baz danych mogą pracować w dowolnej branży, ale najczęściej zajmują się projektowaniem i obsługą systemów komputerowych dla firm. Podczas gdy niektóre firmy oczekują od administratora baz danych posiadania tytułu licencjata lub magistra w zakresie systemów informacji zarządczej, niektórzy pracodawcy poszukują administratorów baz danych z dobrą znajomością języka baz danych, takiego jak Structured Query Language (SQL). ) Mieć. Średnia pensja administratora baz danych wynosi 93 750 dolarów rocznie.

3. Programista komputerowy

Programiści komputerowi piszą kod, testują go i pozwalają użytkownikom lub organizacjom lepiej korzystać z systemów. Powinni znać powszechnie używane języki programowania takie jak Java czy C++. Mogą otrzymać zadanie projektowania aplikacji dla firmy lub pracować samodzielnie i w formie projektów z firmami. Od tego momentu komputer jest jedynym narzędziem, którego potrzebują programiści. W rezultacie możliwość wykonywania zadań na odległość zapewnia programistom dużą elastyczność. Podczas gdy wielu programistów komputerowych ma tytuł licencjata, inni mają jedynie stopień naukowy lub rozległe doświadczenie w programowaniu. Dodatkowo programiści mogą uczestniczyć w specjalistycznych kursach i zdobywać odpowiednie certyfikaty podczas nauki nowych języków programowania. Udział w bootcampie znacząco podnosi poziom umiejętności programowania. Programista komputerowy zarabia średnio 86 550 dolarów rocznie.

4. Nadzorca systemów i sieci komputerowych

Kierownik działu sieci i systemów komputerowych jest odpowiedzialny za instalowanie, konfigurowanie i zarządzanie systemami komputerowymi firmy. Ponieważ prawie każda branża jest połączona z sieciami i systemami komputerowymi, istnieje pilne zapotrzebowanie na tych ludzi. Podczas gdy niektóre stanowiska związane z administracją systemami komputerowymi i sieciami wymagają posiadania tytułu licencjata, stanowiska administratora sieci nie wymagają posiadania dyplomu ukończenia studiów wyższych. Zamiast tego wystarczy mieć dobre umiejętności obsługi komputera. Średnia pensja administratora systemów komputerowych wynosi 83 510 dolarów rocznie.

5. Analityk świadczenia usług

Analityk świadczenia usług dba o to, aby klienci otrzymali usługę, której potrzebują, w najlepszy możliwy sposób. Analizuje, jak świadczyć usługi i jak je udoskonalać. Zwykle używa oprogramowania do śledzenia jakości i doświadczenia użytkownika. Chociaż wymagania stanowiskowe analityków usług różnią się w zależności od branży, osoby te muszą posiadać wysoki poziom umiejętności obsługi komputera. Kariery związane z analizą świadczenia usług wymagają co najmniej trzyletniego doświadczenia w branży i praktycznej znajomości specjalistycznego oprogramowania. Jednak ta praca nie wymaga posiadania tytułu licencjata. Według informacji opublikowanych przez Glassdoor średnia pensja analityka serwisowego wynosi 56 433 dolarów rocznie.

6. Specjalista ds. wsparcia komputerowego

Specjalista wsparcia komputerowego pomaga osobom i firmom pracować ze sprzętem komputerowym lub oprogramowaniem. Osoby te mogą pomóc personelowi IT organizacji lub klientom w rozwiązywaniu problemów. Ta interakcja z ludźmi może odbywać się osobiście, przez telefon lub online. Specjaliści zajmujący się obsługą komputera zazwyczaj nie potrzebują dyplomu ukończenia studiów wyższych. Wręcz przeciwnie, powinni mieć wystarczające doświadczenie w pracy z komputerami, umiejętności miękkie i interakcję z ludźmi. Zwykle osoby te muszą wziąć udział w kilku szkoleniach informatycznych lub posiadać stopień naukowy. Przeciętny specjalista ds. wsparcia komputerowego zarabia 54 760 dolarów rocznie.

Inne prace związane z IT

Inne prace związane z technologią informatyczną, które można wykonywać zdalnie, obejmują analityka analizy biznesowej, menedżera chmury, analityka bezpieczeństwa komputera, specjalisty wsparcia systemu, wsparcia sieci, analityka bezpieczeństwa informacji, technika serwerów, asystenta sprzedaży technicznej i testera jakości oprogramowania. I…. wskazany.

Pobierz motywy WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobierz zerowe motywy WordPressPobieranie premium motywów WordPresskurs Lyndy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie SamsungaPobieranie premium motywów WordPresspobierz płatny kurs Udemy za darmo