6 godzin smartfon Samsung będzie mógł produkować ekrany bez notcha do linii iPhone 14

Premiera linii iPhone 14 powinna jeszcze trochę potrwać, ale wczesne plotki już wskazują, że nowe urządzenia będą miały poważne zmiany wizualne. Informacje pochodzące z koreańskiego portalu The Elec zwracają uwagę, że Samsung byłby głównym dostawcą nowego modelu ekranów, który od iPhone’a X z 2017 roku nie miałby już notcha.

Na potwierdzenie wcześniejszych plotek mówi się, że nowe słuchawki od Apple miałby otwór na przedni obiektyw i różne elementy Face ID, sistema system rozpoznawania twarzy o wysokim poziomie bezpieczeństwa. Firma jako ostatnia przestaje stosować notch, właśnie z powodu tej technologii, która obecnie wymaga bardzo dużej ilości (i złożoności) komponentów dla przestrzeni wciąż uważanej za zbyt małą.

6 godzin smartfon Samsung będzie mógł produkować ekrany bez notcha do linii iPhone 14 1

Poufne źródła twierdzą, że Samsung Display (spółka zależna południowokoreańskiego producenta ekranów) kupił już nowy sprzęt, aby zaspokoić ogromne zapotrzebowanie na ekrany OLED, którego będą wymagać iPhone’y. Firma ma już spore doświadczenie w produkcji tego typu wyświetlaczy, gdyż duża część jej linii posiada okrągłe otwory u góry, w tym jej flagowce (linia Galaxy S21 i przyszła linia Galaxy S22) a także składane (Galaxy Z Odwróć 3 oraz Galaxy Z Fold 3).

Nie wszystkie nowe modele iPhone’a prawdopodobnie nie trafią w wycięcie, ponieważ tylko wersje Pro będą wyposażone w ekrany w nowym wzorze i nie ma konkretnych prognoz, kiedy linia będzie w pełni dostępna z otworem w ekranie. W każdym razie kolejnym krokiem powinno być wdrożenie ukrytych kamer pod wyświetlaczem, jak to już robią niektóre marki – jednak technologia ma jeszcze sporo do rozwinięcia, zarówno w wizualnym aspekcie maskowania obiektywów, jak i w ogólnej jakości obrazy rejestrowane przez te czujniki.

Samsung ma duże znaczenie na rynku ekranów

6 godzin smartfon Samsung będzie mógł produkować ekrany bez notcha do linii iPhone 14 2

Jeśli informacje podane przez The Elec potwierdzą się, Samsung zyskuje jeszcze większe znaczenie na rynku ekranów do smartphones lub ogólnie inne urządzenia — jest to obszar w dużej mierze zdominowany przez firmę, ponieważ utrzymuje ona wiodącą pozycję w produkcji paneli OLED dla wielu produktów, a jej komponenty są dość powszechne, gdy są używane przez inne marki.

Ponadto proces popularyzacji składanych telefonów komórkowych ma duży wpływ na południowokoreańską firmę, która według raportu Counterpoint Research odpowiada za 88% sprzedaży tego typu urządzeń. Według agencji rynek urządzeń elastycznych powinien znacząco wzrosnąć w ciągu najbliższych dwóch lat.

Źródło: Elec

Podobał Ci się ten artykuł?

Zarejestruj się na swój e-mail w Canaltech, aby otrzymywać codzienne aktualizacje z najnowszymi wiadomościami ze świata technologii.