Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

6 Istotne sposoby, w jakie Google Apps wykorzystuje sztuczną inteligencję, by pomagać Ci każdego dnia

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 6 Istotne sposoby, w jakie Google Apps wykorzystuje sztuczną inteligencję, by pomagać Ci każdego dnia

Sztuczna inteligencja to ciągłe modne hasło w przestrzeni cyfrowej i nic dziwnego, dlaczego. Jego wkład w Internet pozwala cieszyć się zaawansowanymi doświadczeniami online, ułatwiając wykonywanie zadań online.

Google oferuje szeroką gamę narzędzi, które pozwalają codziennie wykonywać różne zadania, ale czy wiesz, że niektóre z nich faktycznie korzystają już z AI? Te funkcje oparte na sztucznej inteligencji sprawiają, że aplikacje Google są jeszcze bardziej wydajne. W tym artykule przyjrzymy się sześciu sposobom, w jakie Google Apps wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby pomagać Ci każdego dnia.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

1. Gmail

W Gmailu możesz szybko i skutecznie pisać e-maile za pomocą narzędzi, takich jak inteligentne redagowanie i inteligentna odpowiedź. Dzięki sztucznej inteligencji Gmail skanuje wszystkie Twoje e-maile i wykorzystuje te informacje, aby udzielać Ci szybkich odpowiedzi.

Inteligentna odpowiedź jest przydatna dla każdego, kto ma wiele e-maili, które chce szybko przejrzeć. Z drugiej strony inteligentne komponowanie to funkcja, której Gmail używa do generowania e-maili zgodnie z Twoim stylem pisania.

Różnica między nimi polega na tym, że inteligentna odpowiedź zapewnia odpowiedzi jednym dotknięciem, podczas gdy inteligentne tworzenie sugeruje słowa i frazy podczas pisania.

To nie wszystko, sztuczna inteligencja odgrywa również ważną rolę poprzez funkcje, które nie są tak zauważalne. Obejmują one filtrowanie wiadomości spamowych do skrzynki ze spamem i sortowanie innych wiadomości e-mail.

2. mapy Google

Wykorzystanie sztucznej inteligencji nie tylko pozwala Mapom Google bezpiecznie poprowadzić Cię do celu, ale także ułatwia nawigację.

Technologia sztucznej inteligencji Google pomaga Mapom Google mapować lokalizacje znacznie szybciej niż w przeszłości. Aplikacja pozwala bezpiecznie nawigować i unikać wypadków, identyfikując potencjalnie niebezpieczne trasy, takie jak te, na których kierowcy często napotykają na drodze zdarzenia gwałtownego hamowania.

Rekommenderad:  Projekt graficzny ze wszystkimi jego literami

Google może to zrobić za pomocą dwóch grup danych. Pierwszy zestaw informacji jest zbierany przez czujniki telefonu, które mogą wykrywać przypadki, w których kierowcy korzystający z Google Maps gwałtownie hamują.

Drugi zestaw danych jest zbierany za pośrednictwem tras w Mapach Google, które są wyświetlane na wyświetlaczu samochodu, na przykład po podłączeniu samochodu do Androida Auto. Jeśli jesteś pieszym lub rowerzystą, sztuczna inteligencja pomaga uzyskać dostęp do szczegółowych informacji dotyczących szerokości drogi, chodników, tras rowerowych, wysp dla pieszych i przejść dla pieszych.

3. Funkcje wyszukiwania Google

Niezależnie od tego, czy jesteś studentem, przeciętnym użytkownikiem internetu, czy też większość swojej pracy wykonujesz online, wyszukiwarka Google bez wątpienia odgrywa ogromną rolę w regularnym wyszukiwaniu wiedzy.

Google korzysta z zaawansowanych technologii, aby ulepszyć wyszukiwanie. Dzięki sztucznej inteligencji możesz wyszukiwać w różnych językach, a nawet wyszukiwać za pomocą obrazów. Obiektyw Google wykorzystuje zaawansowaną technologię do analizowania zdjęć i znajdowania podobnych treści w internecie.

Sztuczna inteligencja pomaga również korzystać z funkcji głosowych, takich jak wyszukiwanie głosowe, w którym możesz przeszukiwać Google, wypowiadając swoje wyszukiwanie.

Dodatkowo, jeśli szukasz utworu, a nie pamiętasz tytułu utworu, możesz po prostu skorzystać z funkcji wyszukiwania szumu Google, aby znaleźć utwory, po prostu nucąc rytm utworu.

4. Google Assistantgniazdo mini i asystent google

Google Assistant nie tylko pomaga uzyskać odpowiedzi na smartfonie, ale może pomóc w innych aspektach codziennego życia, takich jak inteligentne wyświetlacze, telewizory, inteligentne głośniki, samochód, urządzenia do noszenia i nie tylko. Google Assistant wykorzystuje sztuczną inteligencję do przetwarzania tego, co komunikujesz, a także języka, w którym mówisz.

Jest to przydatne, gdy chcesz zaoszczędzić czas, a szczególnie pomaga, gdy masz zajęte ręce. Google Assistant pozwala na wielozadaniowość i unika ręcznego wykonywania zadania rękami, co jest jednym z wielu sposobów, w jaki może ułatwić Ci życie.

Rekommenderad:  Ludzie CustomGPT.ai: Francois Levasseur, programista

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby z nich skorzystać Google Assistant pełnego potencjału, na przykład ustawianie zautomatyzowanych procedur, dodawanie preferencji żywieniowych, tworzenie spersonalizowanych skrótów i wiele więcej.

5. YouTube

YouTube jest używany przez miliony użytkowników i posiada dużą bazę danych treści wideo. Aby zwiększyć wydajność tej platformy, Google zastosował sztuczną inteligencję na kilka kreatywnych sposobów.

Jeśli wolisz lub musisz używać napisów, aby poprawić wrażenia podczas oglądania, najprawdopodobniej użyjesz napisów, gdy tylko będą dostępne, YouTube umożliwia dostęp do automatycznie generowanych napisów do większości filmów.

Napisy włączone YouTube filmy są tworzone automatycznie dzięki zaawansowanemu rozpoznawaniu mowy. Zwykle trwa YouTube załadowanie napisów może potrwać kilka godzin, ale niektóre filmy mogą nie mieć napisów automatycznie z powodu niskiej jakości dźwięku, nakładających się dźwięków, wielu języków w filmie i innych problemów.

YouTube wykorzystuje również sztuczną inteligencję za pośrednictwem innych funkcji, takich jak automatyczne rozdziały wideo. Jest to przydatne, gdy chcesz dokładnie wiedzieć, co będzie omawiane w filmie, lub gdy chcesz przejść do określonej sekcji w filmie.

Dodatkowo, YouTubeFunkcja autoodtwarzania zawiera rekomendacje dotyczące tego, co obejrzeć w następnej kolejności. Dzięki systemom sztucznej inteligencji, takim jak głębokie uczenie, YouTube może skupić się na Twoich niszowych rynkach i polecać wysokiej jakości treści.

6. Google Workspace

Google Workspace to jedna z platform, które przodują w pracy zespołowej i zdalnej.

Twoje wrażenia z Google Workspace są ulepszane dzięki systemom sztucznej inteligencji na wiele sposobów. Niezależnie od tego, czy masz spotkanie w Google Meet, arkusze kalkulacyjne do skompilowania w Arkuszach kalkulacyjnych Google, plik do szkicowania w Dokumentach Google i tak dalej.

Arkusze Google mają funkcję eksploracji, która pomaga przyspieszyć pracę, analizując dane. Zamiast tracić czas na samodzielne analizowanie danych, możesz skorzystać z funkcji eksploracji, aby skorzystać z sugerowanego pytania lub utworzyć pytania dotyczące Twoich danych.

Rekommenderad:  Przełamywanie lodów: kreatywne sposoby na rozpoczęcie rozmowy z dziewczyną na Snapchacie

Jeśli piszesz w Dokumentach Google i chcesz zaoszczędzić trochę czasu, możesz skorzystać z funkcji pisania głosowego. Dzięki technologii zamiany mowy na tekst opartej na sztucznej inteligencji Dokumenty Google są w stanie rozpoznać Twoją mowę i zapisać ją w Twoim pliku.

Jeśli brałeś udział w spotkaniu w Google Meet, a Twój gospodarz zapisał transkrypcję spotkania, możesz wrócić i nadrobić zaległości. To kolejny sposób, w jaki Google wykorzystuje rozpoznawanie mowy oparte na sztucznej inteligencji, aby ułatwić Ci życie.

Sztuczna inteligencja jest wszędzie wokół nas i jest prawie nieunikniona, pomaga oszczędzać czas, wykonywać zadania i sprawia, że ​​przestrzeń cyfrowa jest przyjemniejsza. Punkty wymienione w tym artykule pokazują dokładnie, w jaki sposób niektóre narzędzia Google, z których regularnie korzystasz, polegają na sztucznej inteligencji, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia cyfrowe.

I z pewnością nie kończy się to na aplikacjach Google — istnieje wiele innych narzędzi opartych na sztucznej inteligencji online, które pomagają Ci na co dzień.