Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

6 Mniej znane rozszerzenia Google Chrome dla Gmaila, których powinieneś używać

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 6 Mniej znane rozszerzenia Google Chrome dla Gmaila, których powinieneś używać

Gmail to prawdopodobnie jedna z niewielu usług, które ludzie odwiedzają i z których korzystają wiele razy dziennie. Nie jest to jednak idealne rozwiązanie i właśnie w tym miejscu z pomocą przychodzą dodatki innych firm. Sklep internetowy Google Chrome, a dokładniej, oferuje szeroką gamę narzędzi, które można dołączyć w celu uzupełnienia możliwości Gmaila. Istnieje jednak kilka, które zwykle są pomijane, dlatego w tym artykule omawiamy sześć mniej znanych rozszerzeń przeglądarki Chrome dla Gmaila, które warto wypróbować.

6 Rozszerzenia Gmaila dla przeglądarki Chrome, które powinieneś zainstalować

1. Zmień nazwę Gmaila

Zaczynamy od bezpłatnego rozszerzenia o nazwie „Zmień nazwę Gmaila”, która umożliwia edycję tematu każdego otrzymanego e-maila. Głównym powodem, dla którego ktoś z tego korzysta, jest bardziej zrozumiała i przejrzysta skrzynka odbiorcza. Zwłaszcza automatyczne e-maile zwykle nie mają jasnego tematu. Na przykład potwierdzenie rezerwacji może być opatrzone etykietą „Twoja rezerwacja została potwierdzona”, ale nie określa, która i jaka to rezerwacja. Dzięki opcji Zmień nazwę Gmaila możesz po prostu otworzyć wiadomość, kliknąć małą ikonę pióra i wpisać, co chcesz.

2. Gmass

Usługa kontaktu e-mailowego, GMass, umożliwia wysyłanie spersonalizowanych masowych wiadomości e-mail z konta Gmail. Za jego pomocą można również utworzyć kolejną kampanię e-mailową i sekwencję. Tworzenie kampanii w Gmailu wiąże się z określeniem grup odbiorców. Następnie tworzysz szablon. Odbiorcy są grupowani na podstawie danych wprowadzonych do arkusza kalkulacyjnego. Wysyłanie masowych e-maili, automatyzowanie kampanii uzupełniających, tworzenie list i testowanie alternatywnych sekwencji e-maili to wszystko, co małe firmy mogą zrobić dzięki Gmailowi. Rzeczywiście przydatne rozszerzenie Gmaila!

Kontroler Plusa

Chociaż Gmail obsługuje powiadomienia na komputerze, nadal musisz otworzyć aplikację internetową, aby przeczytać wiadomość. W tym miejscu z pomocą przychodzi Checker Plus. Oprócz kompleksowej kontroli nad powiadomieniami, rozszerzenie także na to pozwala szybko przejrzyj najnowsze e-maile klikając jego ikonę na pasku zadań. Co więcej, okno można podzielić w celu obsługi wielu kont. Checker Plus jest również całkowicie bezpłatny.

Proste notatki z Gmaila

Kolejnym fajnym małym rozszerzeniem Chrome dla Gmaila są „Proste notatki Gmaila”. Jak sama nazwa wskazuje, aplikacja na to pozwala dodaj dodatkowe notatki do e-maili i na tej podstawie przeszukaj skrzynkę odbiorczą. Co więcej, możesz kodować kolorami zgodnie ze swoimi preferencjami, a rozszerzenie obsługuje także Google Inbox. „Proste notatki Gmaila” można także synchronizować z kontem Dysku Google. Dlatego możesz używać tych notatek również do innych celów.

Ładny drukowany Gmail

„Pretty Print Gmail” stara się uprościć format za każdym razem, gdy drukujesz jakąkolwiek wiadomość e-mail. Rozszerzenie odrzuca resztę elementów interfejsu i wypisuje jedynie komunikat. Co więcej, możesz także dołączyć cały wątek do dokumentu PDF i zapisać go. Zdolność tę można również zastosować do wielu niezależnych wiadomości e-mail; możesz po prostu wybrać kilka wiadomości w skrzynce odbiorczej i kliknąć przycisk drukowania z listy rozwijanej. Ładny drukowany Gmail jest również darmowy.

Snajper

Opcje wstawiania treści multimedialnych do wiadomości Gmaila są nadal dość kłopotliwe; albo utkniesz w dodawaniu linków lub zrzutów ekranu konkretnej strony. Na szczęście istnieje rozszerzenie, które może Ci w tym pomóc. To jest nazwane “Snajper„. Sniphero udostępnia bezpośrednie okno do osadzania plików z platform takich jak YouTube, Amazon, GIPHY i wiele więcej. Podczas tworzenia nowej wiadomości możesz po prostu dotknąć ikony rozszerzenia, wyszukać to, czego potrzebujesz i dodać. Aplikacja automatycznie pobiera wszystkie istotne informacje, takie jak tytuł, opis, symbol zastępczy i linki wiadomości e-mail.

Oto niektóre z mniej znanych rozszerzeń Gmaila, których powinieneś używać. Daj nam znać, jeśli przeoczyliśmy coś dobrego w sekcji komentarzy poniżej.