6 Najlepsze alternatywy dla Tumblr w 2019 roku

Alternatywy Tumblr Jaki jest powód, aby szukać alternatyw dla Tumblr? Czy przechodzisz z powodu niedawnej zmiany zasad Tumblr, zwłaszcza zakazu treści NSFW (Niebezpiecznych w pracy) i treści dla dorosłych, czy szukasz innych najlepszych platform do mikroblogowania?

Cóż, bez względu na powód, ale jedną rzeczą, którą musimy powiedzieć, jest to, że Tumblr jest jednym z najlepszych mikroblogów i serwisów społecznościowych. Umożliwia użytkownikom publikowanie multimediów i innych treści w formie krótkiego bloga. Podobnie jak inne aplikacje społecznościowe, które pozwalają wyrazić siebie, Tumblr pozwala również użytkownikom na publikowanie filmów, zdjęć, tekstu, audio i gifów itp.

Na rynku dostępnych jest wiele witryn, takich jak Tumblr, które pozwalają użytkownikom dzielić się swoją kreatywnością i innymi opiniami, nie płacąc nic.

W dalszej części tego postu podzielę się alternatywami dla Tumblr, ale wcześniej przedstawię Wam więcej informacji na temat popularności Tumblr.

Tumblr został wydany po raz pierwszy w 2007 roku, a teraz jest własnością Yahoo z 465 milionami blogów. Powodem, dla którego ma osobną i ogromną rzeszę fanów, jest połączenie blogów i sieci społecznościowych na jednej stronie z ogromną społecznością online. Umożliwia użytkownikom publikowanie tekstu, zdjęć oraz elementów multimedialnych bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego. Jeśli podoba Ci się jakakolwiek treść lub blog, możesz szybko go udostępnić. Możesz także śledzić blogi swoich zainteresowań.

Teraz, z powodu niedawnego zakazu treści NSFW i treści dla dorosłych, wielu użytkowników szuka alternatyw dla Tumblr. Niektórzy użytkownicy chcą wypróbować inne aplikacje, takie jak Tumblr, do blogowania i udostępniania treści, dlatego migrują na inną platformę mikroblogowania plus media społecznościowe.

Więc jeśli szukasz alternatyw dla Tumblr, oto lista zamienników Tumblr, których możesz użyć do udostępniania oryginalnej treści i śledzenia blogów swoich zainteresowań.

Najlepsze alternatywy dla Tumblr

#1. WordPress

WordPress- Tumblr Alternatives "width =" 640 "height =" 361 "srcset =" https://thetechsutra.com/wp-content/uploads/2019/09/WordPress-Tumblr-Alternatives.png 640w, https: // thetechsutra .com / wp-content / uploads / 2019/09 / WordPress-Tumblr-Alternatives-300x169.png 300w "rozmiary =" (maksymalna szerokość: 640px) 100vw, 640px

WordPress zasługuje na to, aby znaleźć się na szczycie listy alternatyw dla Tumblr, a przyczyny są bardzo oczywiste.

Pozwala ci stworzyć nową stronę internetową bez ponoszenia kosztów. Po uruchomieniu bloga za pomocą WordPress możesz wybierać spośród niezliczonych motywów, aby Twój blog wyglądał naprawdę atrakcyjnie. WordPress jest w pełni konfigurowalny, zawiera wiele motywów i innych przydatnych wtyczek, które użytkownicy mogą zainstalować, aby dodać więcej funkcji do swojego bloga.

Jeśli szukasz najlepszej strony, takiej jak Tumblr, ze wszystkimi narzędziami i usługami blogowymi, WordPress jest jedynym hitem i zaufaj mi, jest idealny dla osób, które chcą założyć swój pierwszy blog. Ma prosty interfejs użytkownika i silną kontrolę administracyjną.

Zawiera wszystko, czego można oczekiwać od usługi blogowania, takie jak integracja z siecią społecznościową, SEO, niestandardowe tagi i kategorie oraz wsparcie dla wielu użytkowników.

#2. Mastodont

Wymiana Mastodon-tumblr "width =" 600 "height =" 330 "srcset =" https://thetechsutra.com/wp-content/uploads/2019/09/Mastodon-tumblr-replacement-1.png 600w, https://thetechsutra.com/wp-content/uploads/2019/09/Mastodon-tumblr-replacement-1-300x165.png 300w "rozmiary =" (maksymalna szerokość: 600px) 100vw, 600px

Mastodon zyskał wielu użytkowników po tym, jak Tumblr zakazał treści dla dorosłych. Jest to kolejna najlepsza wymiana Tumblr po WordPress. Mastodon to platforma mikroblogowania typu open source, która ma pojedyncze serwery i filtrowane osie czasu.

Interfejs użytkownika nie wygląda jak Tumblr, ale funkcje są bardzo podobne, w tym inne osoby mogą polubić Twoje posty, opublikować je ponownie i dodawać komentarze. Są też klawisze skrótów, dzięki czemu możesz łatwo tworzyć nowe posty i robić dużo więcej za pomocą samej klawiatury.

Podczas korzystania z Mastodon nie trzeba się logować, aby oglądać wrażliwe treści. Oprócz tego ta alternatywa dla Tumblr nie jest komercyjna, więc nie śledzi każdej Twojej aktywności i nie przerywa twojego domowego kanału reklamami i promowanymi postami.

#3. Baza z poduszek

Aplikacje Pillowfort, takie jak Tumblr "width =" 600 "height =" 285 "srcset =" https://thetechsutra.com/wp-content/uploads/2019/09/Pillowfort-Apps-like-Tumblr.png 600w, https: //thetechsutra.com/wp-content/uploads/2019/09/Pillowfort-Apps-like-Tumblr-300x143.png 300w „rozmiary =” (maksymalna szerokość: 600px) 100vw, 600px

Nie możemy wspominać o dobrych witrynach hostujących treści, które również dopuszczają treści NSFW, nie wspominając o Pillowfort. Strona działa podobnie do Tumblr na wszystkie sposoby, ponieważ umożliwia także publikowanie tekstów, zdjęć, GIF-ów, ilustracji i udostępnianie ich społeczności.

Nie kończy się tutaj, ponieważ istnieje również funkcja prywatnej wiadomości, zagnieżdżone wątki komentarzy oraz wbudowana funkcja czarnej listy, która pozwala ukryć posty zawierające określone tagi i słowa kluczowe.

#4. Blogger

Blogger "width =" 600 "height =" 322 "srcset =" https://thetechsutra.com/wp-content/uploads/2019/09/Blogger-Tumblr-Alternatives.png 600w, https://thetechsutra.com/ wp-content / uploads / 2019/09 / Blogger-Tumblr-Alternatives-300x161.png 300w „rozmiary =” (maksymalna szerokość: 600px) 100vw, 600px

Jedną z najłatwiejszych platform blogowych, a także jedną z najlepszych alternatyw Tumblr jest Blogger. Platforma umożliwia bezpłatne dzielenie się przemyśleniami z ludźmi.

Blogger jest znaną, należącą do Google witryną blogów, popularną wśród artystów i tych, którzy lubią prezentować swoją sztukę, pisanie i inne umiejętności. Ponieważ jest to usługa Google, użytkownicy mogą korzystać ze wspaniałych funkcji, takich jak przeglądanie szczegółowych statystyk odwiedzających w trybie miesięcznym i tygodniowym. Blogger jest w pełni zintegrowany z programem Google AdSense, a opublikowane filmy są hostowane w Google Video.

Ta strona blogów obsługuje funkcję wielu użytkowników. Użytkownicy muszą uzyskać pozwolenie przed użyciem tego samego bloga.

#5. Średni

Średnie witryny, takie jak Tumblr "width =" 600 "height =" 332 "srcset =" https://thetechsutra.com/wp-content/uploads/2019/09/Medium-Sites-like-Tumblr.png 600w, https: //thetechsutra.com/wp-content/uploads/2019/09/Medium-Sites-like-Tumblr-300x166.png 300w „rozmiary =” (maksymalna szerokość: 600px) 100vw, 600px

Kolejną platformą blogową online z łatwym w użyciu interfejsem i świetnymi funkcjami jest Medium. Jednak używając Medium nie możesz spersonalizować swojej strony, ale możesz stworzyć ciekawszą historię.

Medium zawiera wszystkie narzędzia do formatowania, edycji i publikowania, takie jak Tumblr. Oferuje rzeczywiste wskaźniki zaangażowania, mówi, ile osób oglądało twoje historie i ile dokładnie je przeczytało! Myślę, że jest to ważna funkcja dla pisarzy, ponieważ pomaga ocenić twoje posty i pracować nad możliwymi ulepszeniami.

Medium to doskonały wybór dla osób, które cenią i wolą dobre prace, a nie trendy.

#6. Newgrounds

NewGrounds "width =" 600 "height =" 278 "srcset =" https://thetechsutra.com/wp-content/uploads/2019/09/NewGrounds-alternatives-to-tumblr.jpg 600w, https: // thetechsutra. com / wp-content / uploads / 2019/09 / NewGrounds-alternatives-to-tumblr-300x139.jpg 300w "rozmiary =" (maksymalna szerokość: 600px) 100vw, 600px

Newgrounds to dość stara strona internetowa, która istnieje od prawie dwóch dekad. To jak sieć społecznościowa dla artystów, w której możesz udostępniać swoje treści i obserwować innych.

Jest to również świetne miejsce dla osób poszukujących aplikacji takich jak Tumblr z powodu zakazu treści NSFW. W Newgrounds masz swobodę publikowania wszystkiego, co chcesz. Dlatego może być świetną alternatywą dla Tumblr dla NSFW i treści dla dorosłych.

Ostatnie słowa

Są to jedne z najlepszych alternatyw Tumblr, jeśli planujesz migrację z jakiegokolwiek powodu, czy to zakaz treści NSFW, czy chcesz wypróbować inną platformę mikroblogowania, aby podzielić się swoimi przemyśleniami z dużą liczbą osób.

Mam nadzieję, że lista ci pomoże. Zacznij dzielić się swoimi pomysłami, a także daj nam znać, która alternatywa dla Tumblr najbardziej Ci się podobała.