Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

6 Najlepsze aplikacje ratunkowe na Androida i iPhone’a w 2023 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 6 Najlepsze aplikacje ratunkowe na Androida i iPhone’a w 2023 r

Z biegiem czasu miało miejsce wiele zdarzeń, które zagroziły bezpieczeństwu ludzi. W przeszłości stosowano tradycyjne środki bezpieczeństwa w przypadku podobnych scenariuszy, ale okazały się one nieskuteczne i zawodne. Widzieliśmy, że wiele osób stało się ofiarami, głównie dlatego, że mogły uzyskać pomoc w sytuacjach awaryjnych.

W rezultacie istnieje większe zapotrzebowanie na skuteczniejsze rozwiązanie bezpieczeństwa, które jest zarówno szybkie, jak i niezawodne. Potrzeba ta została ostatnio zaspokojona dzięki postępowi technologicznemu, w ramach którego opracowano aplikacje ratunkowe, które mają ostrzegać i ratować ludzi podczas takich zdarzeń, jak klęski żywiołowe oraz sytuacje awaryjne dotyczące zdrowia i życia osobistego.

Jakie są najlepsze aplikacje ratunkowe na Androida i iPhone’a

Hipotezy tych aplikacji ostrzegających o sytuacjach awaryjnych mogą być pomocne w sytuacjach takich jak problemy zdrowotne, zgubienie się, klęski żywiołowe, sytuacje awaryjne i wiele innych. Mając to na uwadze, w tym artykule przedstawiono sześć najlepszych aplikacji ratunkowych na Androida i iPhone’a, które są szybkie, łatwe w obsłudze i niezawodne w ekstremalnych sytuacjach. Trzymaj się tam z nami.

1. Aplikacja mobilna FEMA: w sytuacjach awaryjnych w czasie rzeczywistym

Aplikacja mobilna Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego to aplikacja powiadamiająca o sytuacjach awaryjnych, która działa w czasie rzeczywistym. Oprogramowanie to ostrzega użytkowników o zbliżających się katastrofach, zanim one wystąpią, i informuje ich o środkach bezpieczeństwa, jakie należy podjąć w trakcie i po takich zdarzeniach.

Wszystko, co musisz zrobić, to dodać swoją lokalizację do aplikacji, aby mogła powiadamiać Cię o sytuacjach awaryjnych w Twojej okolicy. Zasadniczo aplikacja mobilna FEMA wysyła alerty, aby przetrwać takie zdarzenia, jak trudne warunki pogodowe, powodzie, huragany, pożary i wiele innych katastrof.

Dlatego wiele osób potrzebuje aplikacji jako narzędzia przed, w trakcie i po sytuacjach awaryjnych. Co więcej, jest kompatybilny zarówno z Androidem, jak i iPhone’em i jest dostępny w języku angielskim i hiszpańskim. Pomimo przestarzałego interfejsu użytkownika, jest łatwy w użyciu w celu zapewnienia gotowości na wypadek sytuacji awaryjnych.

Kluczowe cechy:

 • Zapewnia alerty pogodowe w czasie rzeczywistym dotyczące trudnych warunków pogodowych, pogody tropikalnej, pogody zimowej lub pogody morskiej, a także ostrzeżenia o zbliżających się katastrofach, takich jak powodzie, lawiny, pożary, alarmy o katastrofach i nie tylko.
 • Wysyła we właściwym czasie powiadomienia dotyczące bezpieczeństwa w przypadku pożaru, zagrożenia cywilnego, awarii telefonu 911, eksplozji, zamieszek, ewakuacji lub zapewnienia schronienia na miejscu.
 • Kieruje użytkowników do zasobów związanych z klęskami żywiołowymi, takich jak między innymi schroniska, ośrodki pomocy ofiarom katastrof i apteczki pierwszej pomocy.
 • Umożliwia użytkownikom pozostawanie w kontakcie z bliskimi za pośrednictwem wiadomości i mediów społecznościowych w sytuacjach awaryjnych lub kryzysowych.

Pobierz na iPhone’a

Pobierz na Androida

2. Życie 360: dla bezpieczeństwa osobistego

Life 360 ​​to niezastąpiona aplikacja, która pomaga nam bezpiecznie monitorować naszych bliskich i informować nas o ich bezpieczeństwie. Jest to w zasadzie oprogramowanie do śledzenia lokalizacji, które pomogło wielu osobom śledzić swoją rodzinę i przyjaciół, gdy byli z dala od nich. Można także bezpiecznie wiedzieć, gdzie znajdują się ludzie podczas zdarzenia, aby mieć pewność, czy są ofiarami, czy nie.

Ta aplikacja umożliwia skonfigurowanie modułu śledzącego, który będzie powiadamiany, gdy ludzie opuszczą daną lokalizację lub do niej dotrą. Nie robi się tego, żeby zatrzymać ludzi, ale żeby wiedzieć, gdzie się znajdują w razie niebezpieczeństwa. Aplikacja jest prosta w użyciu i oferuje nawet opcję nawiązania połączenia z użytkownikami w sytuacji awaryjnej.

Kluczowe cechy:

 • Prywatna mapa pozwala nam zlokalizować naszych bliskich i otrzymywać powiadomienia w czasie rzeczywistym od znajomych i rodziny.
 • Umożliwia nam udostępnianie lokalizacji oraz kontaktowanie się z przyjaciółmi i rodziną za pośrednictwem zdjęć i wiadomości tekstowych.
 • W sytuacji awaryjnej informuje o miejscu pobytu przyjaciół i krewnych za pomocą najnowocześniejszej wyszukiwarki GPS.

Pobierz na iPhone’a

Pobierz na Androida

3. Aplikacja Amerykańskiego Czerwonego Krzyża: do udzielania pierwszej pomocy i innych sytuacji kryzysowych

Jest to również jedna z najlepszych aplikacji ratunkowych na Androida i iPhone’a, która zapewnia użytkownikom powiadomienia o pierwszej pomocy. Aplikacje mobilne Amerykańskiego Czerwonego Krzyża zawierają różne powiadomienia dotyczące pierwszej pomocy i sytuacji awaryjnych. Jeśli znajdziesz się w sytuacji, w której dostęp do szpitala nie będzie możliwy, aplikacja zapewni podstawowe leczenie, które pomoże zminimalizować Twój stan do czasu uzyskania pomocy medycznej.

Ponadto aplikacja integruje się z aplikacjami codziennego użytku, takimi jak First Aid i Pet Aid, a także aplikacjami ratowniczymi, takimi jak Emergency, Hurricane, Earthquake i Tornado. Dzięki temu jest to kompleksowe rozwiązanie na wypadek sytuacji awaryjnych. Dostępna jest także sekcja dotycząca sytuacji awaryjnych, zawierająca informacje na temat zapobiegania i kontrolowania chorób, takich jak alergie, krwawienia, zawały serca i cukrzyca.

Kluczowe cechy:

 • Zawiera instrukcje krok po kroku dotyczące udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach kryzysowych, takich jak wypadki w gospodarstwie domowym.
 • Eksperci udostępniają te wskazówki w formie filmów i interaktywnych quizów.
 • Umożliwia dostosowanie 40 różnych alertów pogodowych i otrzymywanie natychmiastowych powiadomień.
 • W sytuacji awaryjnej aplikacja zawiera interaktywną mapę, która prowadzi użytkownika do schroniska Czerwonego Krzyża.
 • Aplikacja jest również dostępna dla osób niepełnosprawnych dzięki sterowaniu głosowemu.

Pobierz na iPhone’a

Pobierz na Androida

Powiązane: 11 sposobów rozwiązania problemu z iPhonem tylko w trybie SOS

4. Zello Walkie Talkie: na klęski żywiołowe

Ta aplikacja, z ponad 150 milionami użytkowników na całym świecie, jest popularną aplikacją typu „push-to-talk” (PTT) typu walkie-talkie. Służy do utrzymywania kontaktu z ludźmi, zwłaszcza osobami starszymi i dziećmi. Ta aplikacja nie jest tradycyjną aplikacją do połączeń alarmowych, ale można jej używać do dotarcia do osób w nagłych wypadkach.

Działa bardziej jak radio, co oznacza, że ​​możesz za jego pomocą kontaktować się indywidualnie lub w grupie z osobami, gdy potrzebujesz pomocy, a bliskie Ci osoby mogą przyjść Ci z pomocą. Aby jednak móc kontaktować się z osobami za pośrednictwem aplikacji, musisz korzystać z aplikacji przed zdarzeniem. Później stało się popularne w Stanach Zjednoczonych huragany Harvey i Irma siały spustoszenie i od tego czasu służą jako aplikacja ratunkowa.

Kluczowe cechy:

 • Bezpłatne korzystanie z aplikacji.
 • Korzysta z Internetu, więc nie ma ograniczeń zasięgu.
 • Może połączyć dużą liczbę ludzi na całym świecie, wykorzystując głos na żywo w czasie rzeczywistym.
 • Promuje dobrą komunikację podczas katastrof ekologicznych i zwiększa skuteczność działań poszukiwawczo-ratowniczych.
 • Umożliwia użytkownikom udostępnianie zdjęć w celu zaalarmowania odpowiednich organów w sytuacji awaryjnej.
 • Naciśnięcie przycisku pomaga w wysyłaniu lokalizacji i powiadomień w sytuacji awaryjnej.
 • Zawiera funkcję wysyłania wiadomości tekstowych zgodną z Apple i zegarki z Androidem Wear.

Pobierz na iPhone’a

Pobierz na Androida

5. Aplikacja In Case of Emergency: w nagłych przypadkach medycznych

To kolejna najlepsza aplikacja awaryjna dla tych, którzy chcą być przygotowani na wypadek sytuacji awaryjnej. W sytuacji awaryjnej aplikacja ICE autorstwa Sylvaina Lagache wysyła wiadomości zawierające informacje o stanie zdrowia użytkownika.

Oprogramowanie jest również niezwykle łatwe w konfiguracji i kompatybilne zarówno z systemem Android, jak i iPhonem. Wystarczy, że wpiszesz swoje dane medyczne, a aplikacja pomoże Ci je uporządkować, tak abyś zawsze miał je pod ręką, kiedy ich potrzebujesz. Ułatwia to uzyskanie pomocy medycznej w nagłych przypadkach.

Kluczowe cechy:

 • Wyświetla takie informacje, jak kontakty alarmowe użytkownika, grupa krwi, historia choroby, alergie i inne.
 • Dostarcza w czasie rzeczywistym informacji medycznych o użytkowniku, aby pomóc mu w sytuacji awaryjnej.
 • Kompatybilny z Androidem i iPhone’ami.

Pobierz na iPhone’a

Pobierz na Androida

6. Podręcznik przetrwania offline: w sytuacjach awaryjnych i przetrwaniu

Jak sama nazwa wskazuje, aplikacja zawiera niezbędne wskazówki dotyczące przetrwania w sytuacjach awaryjnych i podczas aktywności na świeżym powietrzu, co czyni ją jedną z najlepszych aplikacji ratunkowych na Androida i iPhone’a. Podręcznik jest dobrze zorganizowany i pomaga wykonać wszystkie czynności podczas imprez plenerowych, takich jak pikniki, wędrówki, wędkarstwo i tak dalej. Poza tym aplikacja jest darmowa i można z niej korzystać z dowolnego miejsca na świecie.

Kluczowe cechy:

 • Informuje użytkownika, jak znaleźć ratujące życie rośliny lecznicze, aby przetrwać zagrożenia i obrażenia środowiskowe.
 • Zapewnia pomoce w planowaniu, zestawy ratunkowe, podstawowe lekarstwa, zdobywanie wody, rozpalanie ognia i budowanie schronienia.
 • Możliwość pracy offline.

Pobierz na Androida

Bądź przygotowany dzięki tym aplikacjom powiadamiania o sytuacjach awaryjnych

Przygotowaliśmy listę najlepszych aplikacji ratunkowych na Androida i iPhone’a, aby pomóc Ci powiadomić władze, uzyskać pomoc medyczną, zgłosić problemy, zaoferować ratunek i wsparcie oraz przezwyciężyć niedogodności w sytuacji awaryjnej. Wszystkie aplikacje są dostępne w obu wersjach Google Play Store I Apple App Store, dzięki czemu są łatwo dostępne. Zawsze pamiętaj, aby zachować bezpieczeństwo.

Często zadawane pytania dotyczące aplikacji ratunkowych na Androida i iPhone’a

Jeśli znajdziesz się w sytuacji awaryjnej, możesz użyć iPhone’a, aby wezwać pomoc. Wystarczy nacisnąć i przytrzymać boczny przycisk oraz jeden z przycisków głośności, aż pojawi się suwak połączenia alarmowego SOS. Możesz zdecydować, czy chcesz wezwać służby ratunkowe, naciskając suwak połączenia alarmowego SOS i przytrzymując przyciski, aby włączyć alarm.

Tak, istnieją aplikacje przeznaczone do sytuacji awaryjnych i większość z nich, które działają najlepiej, została już wspomniana w tym artykule. Niektóre z popularnych to FEMA, Life 360, Amerykański Czerwony Krzyż i inne. Możesz jednak potrzebować więcej niż jednej z tych aplikacji, ponieważ nigdy nie wiesz, w jakiej sytuacji awaryjnej możesz się znaleźć.

W tym artykule prawie wszystkie najlepsze aplikacje ratunkowe na Androida i iPhone’a są bezpłatne. Jednak niektóre wymagają aktualizacji do pakietu premium po skorzystaniu z pakietu próbnego. Te pakiety premium są dość przystępne, ale możesz także skorzystać z opcji bezpłatnej, w zależności od własnego uznania.

Chociaż na Androidzie i iPhonie dostępnych jest wiele aplikacji z przyciskami paniki, my wybieramy Czerwony Przycisk Paniki jako najlepszą aplikację z przyciskiem paniki. Jak sama nazwa wskazuje, w aplikacji znajduje się duży czerwony przycisk, który natychmiast wysyła Twoją lokalizację i link do Map Google za pośrednictwem poczty elektronicznej i SMS-ów do kontaktów alarmowych. Rzeczywiście bardzo przydatny.

Rave Panic Button to najlepsza aplikacja 911 na iPhone’a. Posiada różne poziomy alarmów o niebezpieczeństwie. Jeśli numer 911 nie jest potrzebny, możesz szybko powiadomić członka rodziny lub przyjaciela. Kliknięcie przycisku paniki spowoduje bezpośrednie wywołanie numeru 911.

Chociaż istnieje wiele aplikacji awaryjnych, FEMA jest najlepszą aplikacją do powiadamiania o sytuacjach awaryjnych. Zapewnia alerty pogodowe w czasie rzeczywistym i alerty dotyczące bezpieczeństwa w przypadku zagrożeń cywilnych, a także kieruje użytkowników do zasobów objętych klęską żywiołową, takich jak schrony, centra pomocy ofiarom katastrof i apteczki.

Aby uzyskać dostęp do suwaka Emergency SOS na iPhonie w Indiach, możesz szybko nacisnąć trzykrotnie przycisk zasilania. Następnie automatycznie wezwie służby ratunkowe w Indiach.