6 najlepszych aplikacji do nagrywania ekranu na Androida

Chcesz założyć własną YouTube Kanał z samouczkami na Androida lub tylko zrzuty ekranu z urządzenia z Androidem? Zamiast korzystać z zewnętrznej kamery lub komputera, możesz łatwo nagrać ekran swojego urządzenia bezpośrednio dzięki wielu aplikacjom w Sklepie Play, które mogą wykonać to za Ciebie.

Zebraliśmy listę najlepszych rejestratorów ekranu dla Androida. Są to wszelkiego rodzaju fantazyjne funkcje – od magicznych przycisków, które automatycznie dostosowują twoje filmy, przez nagrywanie gier wideo, po nagrania z bardzo dużą liczbą klatek na sekundę. Czytaj dalej, wybierz coś, a następnie nagraj.

1. Rejestrator ekranu MNML

Cena £: Wolny

Aplikacje do nagrywania ekranu w systemie Android Mnml Screen Recorder

Wciąż wczesny dostęp, ale odświeżająco wolny od wszystkich reklam i zapłat oraz innych niedogodności, które niszczą niektóre aplikacje w Sklepie Play, MNML Screen Recorder to rejestrator ekranu typu open source, który przede wszystkim koncentruje się na łatwości użytkowania (nazwa to najwyraźniej wymawiane jako „minimalne”).

Mimo że nie jest jeszcze w wersji 1.0, jest świetny w użyciu, nagrywa z prędkością do 60 klatek na sekundę z szybkością transmisji do 24 Mb / s. W tym momencie rozdzielczości są ograniczone do 1080p, ale deweloperzy ciężko pracują, aby podnieść ten limit, powołując się na to, że Android sprawił, że niewygodne było zwiększenie częstotliwości nagrywania klatek.

Możesz pobrać aplikację z Sklep Play lub z Githubi pokaż swoje poparcie dla bezpłatnego rejestratora ekranu, który wycina tak wiele z BS.

2. ScreenCam Screen Recorder

Cena £: Wolny

Jest wiele do powiedzenia na temat bezpłatnej, lekkiej aplikacji, która nie rzuca w ciebie reklamami i pozwala robić dokładnie to, co sugeruje jej nazwa. ScreenCam na tej liście może nie być dostępnych tyle opcji, co inne nagrywarki ekranu z Androidem, ale to więcej niż najważniejsze informacje, pozwalające zmieniać bitrate wideo, rozdzielczość nagrywania i szybkość klatek (do 60 fps).

Otrzymuje również regularne aktualizacje, dlatego dodaliśmy pływające widżety, które pozwalają szybko kontrolować nagrania z dowolnego ekranu. Jednym znaczącym pominięciem w tym miejscu jest brak trybu Obraz w obrazie, więc nie można nagrywać się przednim aparatem podczas nagrywania ekranu.

3. RecMe Free Screen Recorder

Cena £: Wolny

RecMe jest jedną z niewielu aplikacji do nagrywania ekranu, które, gdy są używane na zrootowanym urządzeniu, mogą nagrywać zarówno wewnętrzny dźwięk, jak i wideo. Jeśli nie jesteś zrootowany, nie możesz skorzystać z wewnętrznej funkcji audio, ale nadal masz dużo do zabawy na przednim ekranie nagrywania, w tym jakość wideo do 60 klatek na sekundę 1080p, nakładkę przednią / tylną kamerę (dla Użytkownicy Pro) i nagrywanie z mikrofonu.

Interfejs użytkownika jest przyjemny i przyjazny – jego estetyka Material Design sprawia, że ​​wygląda jak oficjalna aplikacja do nagrywania ekranu zintegrowana z telefonem.

A propos…

4. Gry Google Play

Cena £: Wolny

Jeśli chcesz uniknąć pobierania aplikacji innych firm, a szczególnie jeśli chcesz głównie nagrywać gry, możesz po prostu użyć oficjalnej aplikacji Gry Play na urządzeniu z Androidem.

Wystarczy otworzyć aplikację Gry Play, przejść do strony informacyjnej gry, a następnie stuknąć ikonę „Nagraj” u góry ekranu. Dostaniesz opcje nagrywania w 480p i 720p, więc nic nie jest zbyt wysokiej rozdzielczości, ale jest zintegrowane, więc nie narzekamy.

Aby użyć tej funkcji do nagrywania materiałów innych niż gry, wykonaj powyższe kroki, a następnie po prostu wyjdź z gry po uruchomieniu. Prosty.

5. Rejestrator ekranu Mobizen

Cena £: Wolny

Mobizen jest zasłużenie jedną z najpopularniejszych aplikacji do nagrywania ekranu w Sklepie Play, oferującą bogactwo funkcji, w tym nagrywanie w jakości Full HD przy 60 klatkach na sekundę. Posiada szereg narzędzi do pizazowania twoich filmów po ich nagraniu, takich jak muzyka w tle oraz możliwość nagrywania siebie podczas nagrań intro i outro. Jest szczególnie przydatny w grach, umożliwiając rejestrowanie sesji w tym samym czasie, co rejestrowanie twarzy reagującej na akcję na ekranie. (Kto wie? Możesz być kolejnym PewDiePie… Boże, pomóż nam wszystkim.)

6. AZ Screen Recorder

Cena £: Bezpłatnie / $2.99

Rejestrator ekranu AZ nie wymaga dostępu do katalogu głównego (świetny start) i ma opcję wstrzymania i wznowienia nagrywania, co jest szczególnie przydatne do tworzenia filmów instruktażowych. Ma również funkcję nakładki kamery z przodu, ale wymaga płatnej aktualizacji, aby ją odblokować. Możesz zmienić ustawienia, takie jak rozdzielczość, liczba klatek na sekundę, szybkość transmisji, a nawet zamieścić wiadomość tekstową lub logo wraz z nagraną rzutowaną ekranem. Nagrywanie z mikrofonu jest obsługiwane.

Likwidacja

Dzięki tej grupie aplikacji (lub tylko jednej z nich) ekran Androida jest gotowy do nagrania i przesłania go na dowolną stronę internetową, na której jest najgorętsze miejsce do przesyłania filmów. (Jeśli czytasz to w dowolnym momencie między 2018 a 2100 rokiem, to chyba tak YouTube.) Zamiast tego chcesz nagrać na komputerze? Następnie sprawdź naszą listę z listą naszych ulubionych programów do nagrywania ekranu Windows.

Artykuł opublikowano po raz pierwszy w grudniu 2017 r. I zaktualizowano w listopadzie 2019 r.

Czy ten artykuł jest przydatny?