Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

6 Nawyki technologiczne, które powinieneś wdrożyć w tym roku

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 6 Nawyki technologiczne, które powinieneś wdrożyć w tym roku

Rok 2017 był pełen przygód. iPhone pozbył się ramek i kultowego TouchID, duże firmy dopuściły się jeszcze większych błędów związanych z prywatnością, sieci społecznościowe bezskutecznie próbowały powstrzymać falę fałszywych wiadomości i wydarzyło się o wiele więcej.

Ale teraz czeka na Ciebie nowy rok, który, mamy nadzieję, będzie wypełniony ekscytującymi technologiami. A wraz z nim nowe postanowienia. Dlatego oto sześć nawyków technologicznych, które powinieneś wypróbować w 2018 roku.

1. Narzędzie do tworzenia kopii zapasowych pulpitu

Tworzenie kopii zapasowej komputera powinno znajdować się na szczycie listy postanowień w tym roku. Nie, nie mówię tutaj o ręcznym tworzeniu kopii zapasowych dysku. Zamiast tego sugeruję narzędzie oparte na chmurze, takie jak narzędzie Google Backup and Sync, które cicho działa w tle i przesyła wszystkie niezbędne pliki na Twoje konto Google Drive. Jeśli masz ograniczoną przepustowość, możesz także dokładnie wybrać, które foldery mają być synchronizowane. Ponadto aplikacja umożliwia nawet tworzenie kopii zapasowych nieograniczonej liczby zdjęć w Zdjęciach Google w skompresowanej jakości.

Tworzenie kopii zapasowej komputera na koncie w chmurze zamiast tylko na dysku zewnętrznym ma wiele zalet. Na początek możesz uzyskać dostęp do dowolnych plików z dowolnego miejsca w aplikacji Dysk Google. Po drugie, nie musisz się martwić awarią dysku i utratą wszystkich plików. Osobiście zainstalowałem to narzędzie dopiero niedawno i od tego czasu nigdy nie oglądałem się za siebie. Być może nie od razu zdajesz sobie sprawę, jak ważne jest aktywne narzędzie do tworzenia kopii zapasowych, ale ostatecznie, pewnego dnia, gdy Twój komputer zdecyduje się losowo odmówić uruchomienia, tak się stanie. Oczywiście nie będzie można w ten sposób ponownie zainstalować systemu operacyjnego, ale oboje wiemy, że tego nie zrobisz.

Pobierz Kopię zapasową i synchronizację Google

2. Zdjęcia Google

Zdjęcia Google to prawdopodobnie jedna z najbardziej intuicyjnych aplikacji na smartfony, jakie wydano w ciągu ostatnich kilku lat, a jeśli nadal nie masz jej na telefonie, wiele tracisz. Zdjęcia Google zasadniczo tworzą cyfrową bibliotekę Twoich zdjęć z możliwością przeszukiwania i dzielą je na różne inteligentne sekcje na podstawie zawartych twarzy, obiektów i tego, co masz.

Jeśli niekoniecznie potrzebujesz multimediów najwyższej jakości, Zdjęcia Google umożliwiają także przesyłanie nieograniczonej liczby zdjęć i filmów bez żadnych dodatkowych kosztów. Oprócz tego aplikacja wykorzystuje szereg algorytmów uczenia maszynowego do automatycznego łączenia kolaży i montaży plików. Zdjęcia Google są dostępne dla obu iOS I Android.

3. Menedżer haseł

Rok 2018 powinien być rokiem, w którym w końcu przestaniesz zwlekać z pomysłem zainstalowania menedżera haseł. A skoro już jesteśmy przy tym temacie, ten wbudowany w przeglądarkę się nie liczy. Dla niewtajemniczonych menedżer haseł to bezpieczny skarbiec do przechowywania wszystkich Twoich danych uwierzytelniających, dzięki czemu nie musisz używać tego samego hasła do wszystkiego. Narzędzia te integrują się również z przeglądarkami, a nawet innymi aplikacjami, jeśli korzystasz z Androida, eliminując niemal całkowicie potrzebę ponownego wypełniania formularza.

Chociaż zwykle zaleca się zakup menedżera haseł premium, nadal istnieje mnóstwo bezpłatnych i kompetentnych opcji do wyboru. Jednym z nich jest LastPass który oferuje większość swoich funkcji za darmo. Ponadto oprócz włączenia menedżera haseł zalecałbym włączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego dla różnych kont, zwłaszcza tych, z których korzystasz na co dzień, jak Google, Twitter, Applei więcej.

4. Uważaj na swoją obecność w Internecie

Nie powinno być zaskoczeniem, gdy powiem, że Internet nie jest już tak prywatny jak dawniej. W miarę wzrostu Twojej zależności od usług w chmurze masz bardzo mało danych osobowych, nad którymi masz kontrolę. Dlatego też niezwykle ważne stało się teraz zachowanie ostrożności przy wyborze witryn internetowych i rodzaju danych, które im przekazujesz.

Jednym z pierwszych kroków w walce z tak zwanymi trackerami jest ich całkowite zablokowanie. Możesz to zrobić, instalując dowolne z rozszerzeń wymienionych w tym artykule. Dzięki nagłemu wzrostowi liczby kryptowalut wiele platform internetowych również potajemnie rozpoczęło wydobywanie walut na komputerach swoich gości. Aby mieć pewność, że nie padniesz ofiarą żadnego z nich, pobierz inne narzędzie o nazwie „No Coin”. Ponadto możesz rzucić okiem na krótkie podsumowanie rozszerzeń prywatności, które niedawno zrobiliśmy.

5. Odłącz raz na jakiś czas

Zdjęcie: Raconteur.net

W tym roku podaruj swoim oczom odrobinę czasu dla siebie, ponieważ, nie oszukujmy się, są one zmęczone patrzeniem na Instagram karmi każdego dnia i nocy. Odłączenie od smartfona może być stresującą pracą, jeśli jesteś uzależniony, a dokładniej, nieświadomie cierpisz na chorobę zwaną „nomofobią”. Jednak nadal istnieje wiele metod, które możesz wykorzystać, aby ograniczyć jego wpływ na zdrowie i życie. Na początek przejdź do naszego przewodnika dla początkujących, który opisuje wszystkie niezbędne i proste sposoby zmniejszenia zużycia energii przez smartfon.

6. Jednorazowe e-maile

Rejestrujesz się w usługach internetowych od chwili zakupu połączenia, a większość z nich była niczym więcej niż jednorazową czynnością. Jednak te jednorazowe zdarzenia i tak powodują zalanie skrzynki odbiorczej Twojej poczty e-mail wiadomościami promocyjnymi, które albo pozostają tam na zawsze, albo, jeśli nie jesteś prokrastynatorem tak jak ja, zmuszają Cię do rezygnacji z subskrypcji lub ręcznego zablokowania. Dlatego nadszedł czas, abyś nauczył się i zaczął korzystać z jednorazowych e-maili. Tak, możesz tworzyć adresy e-mail jednym kliknięciem przycisku, co nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami i umożliwia dołączanie do różnych usług bez spamowania konta głównego. Gdy skończysz, możesz je również łatwo wyrzucić. Na początek polecam zajrzeć do rozszerzenia Chrome i Firefox o nazwie Burner Emails. Przeczytaj więcej na ten temat i o innych alternatywach w naszym szczegółowym przewodniku dotyczącym korzystania z jednorazowych e-maili.

Oto pięć nawyków technologicznych, które naszym zdaniem powinieneś spróbować wdrożyć w tym roku. Daj nam znać w komentarzach poniżej, jeśli przegapiliśmy jakieś dobre.