Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

6 powodów, dla których powinieneś już zbudować witrynę e-commerce dla swojej firmy stacjonarnej

6 powodów, dla których powinieneś już zbudować witrynę e-commerce dla swojej firmy stacjonarnej

Jeśli w 2022 roku nie będziesz żył pod kamieniem, nie potrzebujesz, żeby ktoś Ci mówił o wyjątkowym rozwoju eCommerce. Niezależnie od tego, czy sprzedajesz odzież, biżuterię, okulary czy sprzęt fitness, Twoja firma nie odniesie sukcesu bez solidnej obecności w Internecie.

A najlepszym sposobem na zbudowanie swojej marki w Internecie jest uruchomienie witryny eCommerce.

Wyzwania tradycyjnego handlu detalicznego

Nawet jeśli Twoja firma stacjonarna generuje ogromne przychody, wiąże się to z wieloma ograniczeniami. Po pierwsze, rozszerzenie działalności na inne lokalizacje będzie wymagało mnóstwa kapitału. Ponadto zarządzanie wieloma placówkami będzie czasochłonne i kosztowne.

Kolejnym wyzwaniem jest zwiększenie ruchu pieszego w Twoim sklepie i zwiększenie liczby ponownych zakupów. Sklep stacjonarny nie pozostawia zbyt wielu kanałów do przyciągnięcia nowych i istniejących klientów. Dlatego najlepiej będzie, jeśli zbudujesz witrynę eCommerce, która zapewni konsumentom bezproblemowe zakupy.

Witryna internetowa handlu elektronicznego

Sklep internetowy oferuje wiele korzyści zarówno dla nowych sprzedawców detalicznych, jak i uznanych marek. Jeśli jeszcze nie zbudowałeś witryny eCommerce, istnieje duże prawdopodobieństwo, że już pozostajesz w tyle za konkurencją.

W kolejnych sekcjach przeanalizujemy najważniejsze powody, dla których warto zainwestować w rozwój witryny eCommerce. Zanurzmy się od razu.

1. Zmiana preferencji konsumentów

Pandemia COVID-19 spowodowała ogromną zmianę w sposobie, w jaki konsumenci robią zakupy. Dystans społeczny i nakazy pozostania w domu zmusiły sceptyków eCommerce do zmiany zdania.

Od artykułów spożywczych i leków po meble i materiały biurowe – konsumenci chętnie kupują każdy rodzaj produktu w dzisiejszych czasach w Internecie. Wygoda i szybkość handlu elektronicznego idealnie pasuje do naszego intensywnego stylu życia.

W miarę jak młodsze pokolenia, w tym milenialsi i pokolenie Z, będą zyskiwać większą siłę nabywczą, popularność zakupów online będzie nadal rosła. Nawet w Krajobraz B2Bnabywcy z pokolenia milenialsów wolą przeglądać produkty i dokonywać zakupów online, zamiast dzwonić tam i z powrotem z przedstawicielami handlowymi.

Jeśli chcesz zaspokoić te zmieniające się preferencje zakupowe, nie ma alternatywy dla zbudowania witryny eCommerce.

2. Wyjątkowy zasięg

Jaka będzie pierwsza rzecz, którą zrobisz, gdy będziesz musiał kupić nowy smartfon? Jeśli jesteś jak większość ludzi, szybko przeszukasz Google w poszukiwaniu najnowszych modeli smartfonów.

Dokładnie to samo robią Twoi docelowi klienci, gdy chcą kupić Twoje produkty. W przypadku braku witryny eCommerce nie przyciągniesz tych osób do swojej marki.

Szeroki zasięg cyfrowych kanałów marketingowych ułatwia połączenie z nowymi klientami na całym świecie. Możesz to osiągnąć bez otwierania nowych placówek na całym świecie. Wzmacnia także tożsamość Twojej marki.

3. Obniżone koszty operacyjne

To nie do pomyślenia. Witryna eCommerce eliminuje potrzebę tworzenia i utrzymywania wielu witryn sklepowych.

Nie musisz także zatrudniać przedstawicieli handlowych, kasjerów i pracowników do zarządzania każdym punktem sprzedaży.

Najlepsze jest to, że gdy Twój sklep internetowy będzie generował większe przychody, stanie się samowystarczalnym aktywem.

4. Szczegółowa analityka klientów

W sklepie stacjonarnym nie masz zbyt wielu sposobów na zrozumienie swoich klientów. Często ograniczasz się do ogólnych kwestionariuszy i ankiet, które dają powierzchowny wgląd w ich zwyczaje zakupowe.

Sklep internetowy pomaga przezwyciężyć te wyzwania, zapewniając dogłębną analizę klientów. Od historii przeglądania i źródeł ruchu po preferencje zakupowe i trendy produktowe – masz dostęp do mnóstwa danych o swoich klientach.

To z kolei pomaga lepiej zoptymalizować produkty i strategie marketingowe, aby spełnić ich potrzeby.

5. Doskonałe wrażenia z zakupów

Dobrze zaprojektowany, dostępny i łatwy w obsłudze sklep internetowy pomaga zapewnić bezproblemowe zakupy.

Możesz podnieść poprzeczkę dzięki spersonalizowanym rekomendacjom produktów i pomocnej obsłudze klienta.

Jeśli zapewnisz niezapomniane wrażenia zakupowe, klienci prawdopodobnie wrócą również po kolejne zakupy. Pomaga zdobyć ich zaufanie i zmienić ich w lojalnych ewangelistów marki.

6. Operacje całodobowe

Dzięki witrynie eCommerce nie jesteś ograniczony stałymi godzinami pracy. Klienci mogą odwiedzać Twój sklep internetowy i dokonywać u Ciebie zakupów o każdej porze dnia.

Co więcej, możesz dodać do swojej witryny bazę wiedzy i funkcję czatu na żywo, aby zapewnić całodobową obsługę klienta.

Jest to rodzaj elastyczności, który pomaga zwiększyć liczbę konwersji i gwałtownie zwiększyć przychody.

Podsumowując

Przewiduje się, że rynek e-commerce w USA wygeneruje ok przychody na poziomie 1,3 biliona dolarów do 2025 roku. Inne kraje również zmierzają w tym samym kierunku. Zamiast zastanawiać się, czy potrzebujesz zbudować witrynę eCommerce, najwyższy czas wybrać platformę eCommerce i rozpocząć tworzenie swojego sklepu internetowego.