Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 6 Powody, dla których Netflix traci subskrybentów
Netflix prawie stracił 1.2 milionów subskrybentów w 2022 roku. Czy to początek końca najpopularniejszego serwisu streamingowego na świecie? Netflix ogłosił spadek liczby subskrybentów, a prawie milion subskrybentów zdecydowało się zamknąć swoje konta w drugim kwartale 2022 roku.
Spadek liczby abonentów firmy w drugim kwartale 2022 roku nie jest dużym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę decyzje firmy. Przyjrzyjmy się, dlaczego tak się stało i zobaczmy, co firma planuje z tym zrobić.
WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ
Netflix traci 970 000 subskrybentów w drugim kwartale 2022 roku
Raport zysków Netflix za drugi kwartał 2022 r. pokazuje, że firma straciła 970 000 subskrybentów, co oznacza dwa kwartały z rzędu, w których Netflix stracił subskrybentów. Jeśli pamiętasz, firma straciła 200 000 kont w poprzednim okresie finansowym.
Jednak spadek liczby abonentów nie jest zaskoczeniem. W raporcie finansowym za I kwartał 2022 r. Netflix przewidywał utratę dwóch milionów subskrybentów. Dlatego utrata poniżej miliona subskrybentów w drugim kwartale jest o wiele lepsza niż oczekiwano.
Firma nadal obwinia udostępnianie kont i konkurencję za utratę abonentów.
Dlaczego Netflix traci subskrybentów?
Utrata liczebności Netflixa jest niewątpliwie niepokojąca dla samej firmy i jej akcjonariuszy, ale niekoniecznie zaskakująca. Oto niektóre z powodów, dla których tak się dzieje.
1. Netflix wycofał swoją usługę z Rosji
Po rozpoczęciu wojny na Ukrainie Netflix dołączył do setek firm na całym świecie i postanowił zakończyć działalność w Rosji. Po wyjęciu wtyczki z rosyjskiej działalności firma przyznała się do utraty około 700 000 abonentów.
Następnie, od początku wojny, widzieliśmy duży wpływ wojny na Ukrainie na ceny. Przy powolnej gospodarce łatwo zrozumieć, dlaczego niektórzy ludzie anulowali swoje konta Netflix, aby zapłacić za jedzenie, mieszkanie i inne rachunki.
2. Netflix podniósł ceny w USA i Kanadzie
Na początku 2022 roku Netflix zdecydował się na podwyższenie ceny abonamentu w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W obliczu nowych kosztów abonenci zamiast tego anulowali swoje konta Netflix. Netflix twierdzi, że 600 000 abonentów w Ameryce Północnej zostało anulowanych po podwyżce cen od stycznia 2022 r.
3. Udostępnianie konta Netflix spowalnia wzrost
Jednym z najważniejszych problemów, z którymi Netflix zmagał się przez lata, było udostępnianie kont. Wielu użytkowników udostępnia swoje hasła do Netflix, mimo że Warunki korzystania z usługi wyraźnie tego zabraniają.
Netflix szacuje, że 100 milionów gospodarstw domowych na całym świecie, w tym 30 milionów w USA i Kanadzie, korzysta z usługi bez płacenia za nią.
Biorąc pod uwagę, że Netflix ma 220,67 miliona subskrybentów na całym świecie, dodanie kolejnych 100 milionów byłoby ogromnym wyczynem.
4. Netflix wciąż traci treści od firm medialnych
Netflix stracił mnóstwo treści z różnych głównych sieci w całych Stanach Zjednoczonych. Niezależnie od tego, czy mówimy o programach z NBC, CBS, AMC itd., Wszystkie trafiły na inne platformy streamingowe. Firmy medialne, takie jak HBO Max i Discovery +, również łączą się, uruchamiając własne usługi przesyłania strumieniowego i przesyłając swoje treści przez te punkty sprzedaży zamiast licencjonowania przez Netflix.
To skłoniło Netflix do zainwestowania miliardów w tworzenie oryginalnych treści. Chociaż oryginalne treści Netflix są w porządku, ludzie chcą oglądać niektóre z ich ulubionych programów telewizyjnych i klasyków starej szkoły.
5. Jakość treści
Ponieważ Netflix nadal tworzy oryginalne treści na swoją platformę, jakość programów jest czasami wątpliwa. Istnieją godne uwagi gwiazdy, takie jak Stranger Things, które wygenerowały 1.3 miliardów godzin obejrzanych w ciągu pierwszych czterech tygodni po premierze czwartego sezonu, ale wiele programów i filmów jest poniżej normy. Widać wyraźnie, że firma inwestuje w ilość, a nie w jakość, mając nadzieję, że niektóre z wydanych przez nią tytułów odniosą sukces.
Niestety, widzowie nie są zadowoleni z tego, co jest dostępne, i będą nadal anulować swoje konta, jeśli nie znajdą czegoś wartego obejrzenia. Istnieje również ogólna irytacja z Netflix z powodu decyzji o anulowaniu programów po jednym sezonie, mimo że fani inwestują w te historie.
6. Istnieje zbyt wiele usług przesyłania strumieniowego
Obecnie dostępnych jest zbyt wiele serwisów streamingowych. Oprócz Netflix, Hulu, HBO Max i Amazon Prime Video, mamy Peacock, Paramount+, Disney+, Apple TV+, ESPN+ itp.
Każda platforma zapewnia określony zestaw programów i filmów, których ludzie szukają, więc wszystko sprowadza się do tego, za które z nich woleliby zapłacić. Czasami Netflix może tego nie ciąć, zwłaszcza że jest to również jedna z droższych opcji na rynku.
Jak Netflix planuje zwalczyć te straty
Rozwój Netflix nieco zwolnił, więc nadszedł czas, aby firma podjęła dalsze kroki, aby zapewnić sobie zwycięstwo w strumieniowej wojnie. Dodawanie subskrybentów i utrzymywanie przychodów będzie wymagało więcej pracy.
Jedną z pierwszych rzeczy, którymi zajmie się Netflix, jest udostępnianie kont. Wcześniej Netflix zaczął ostrzegać o udostępnianiu haseł i prowadził okres próbny, prosząc abonentów w niektórych krajach o dopłatę za możliwość dobrowolnego udostępniania swoich kont. Netflix wprowadził również funkcję Dodaj dom w niektórych krajach Ameryki Łacińskiej, co oznacza, że ludzie będą musieli dodatkowo płacić za udostępnianie swojego konta innym gospodarstwom domowym, a opłata wynosi około $3.
Dlatego można bezpiecznie założyć, że środki przeciwko udostępnianiu haseł zostaną wdrożone raczej wcześniej niż później.
Kolejną rzeczą, którą Netflix przyznał się do rozważenia, jest uruchomienie planu wspieranego reklamami. Większość serwisów streamingowych oferuje taki plan, w tym Hulu, Peacock i Paramount+. Zaoferowanie tańszego planu może być dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę, ile osób zdecydowało się zrezygnować z Netflix po ostatniej podwyżce cen.
Utrata klientów Netflixa to nie koniec świata
Chociaż prawdą jest, że utrata klientów jest dla Netflix trudną do przełknięcia pigułką, zwłaszcza po ponad dekadzie stałego wzrostu, musimy przyznać, że doprowadziły do tego szczególne okoliczności.
Ostatecznie jednak jako konsumenci decydujemy, które platformy chcemy subskrybować, a które należy pominąć. Przy tak wielu opcjach w dzisiejszych czasach Netflix zdecydowanie powinien być na nogach, jeśli chce zatrzymać swoich subskrybentów.