6 Powody, dla których powinieneś używać Nova Launcher, jeśli masz telefon z Androidem

Nova Launcher to aplikacja zastępująca ekran główny Urządzenia z Androidem. Pozwala dostosować ekran główny, ikony aplikacji i inne elementy, aby wyglądały i działały tak, jak chcesz. Aplikacja ma wiele funkcji (większość z najlepszych jest częścią podstawowej wersji), które nie tylko sprawiają, że ekran główny wygląda fajnie, ale także są łatwiejsze w użyciu. Oto sześć powodów, dla których warto używać Nova Launcher, jeśli masz telefon z Androidem:

Przesuń palcem

Przesunięcie powoduje, że ikony aplikacji pełnią podwójną funkcję i pomagają uporządkować ekran główny. Istnieje kilka sposobów korzystania z akcji przesuwania i możesz zadzierać z tym, co działa najlepiej dla Ciebie.

 • Możesz umieścić kilka aplikacji w obrębie jednej ikony aplikacji, a następnie uczynić je dostępnymi, przesuwając palcem. Na przykład dodaj wszystkie aplikacje muzyczne do ikony muzyki. Po dotknięciu ikony zostanie załadowana pierwsza umieszczona aplikacja. Po przesunięciu w górę od ikony zobaczysz wszystkie inne aplikacje, jeśli chcesz jedną z nich.
 • Ustaw określone zadanie w ikonie aplikacji. Możesz ustawić ikonę, aby wykonać określone zadanie po przesunięciu. Jest to przydatne w przypadku aplikacji, które mają kilka podobnych aplikacji. Na przykład możesz ustawić Kalendarz Google, aby otwierał przypomnienia po przesunięciu. Możesz umieścić kontakty w telefonie. Stuknij, aby otworzyć dialer i przesuń palcem w górę, aby otworzyć kontakty.

Wiele kart w szufladzie aplikacji

Telefony z Androidem mają jedną szufladę z aplikacjami w jednym miejscu. Dzięki Nova Launcher możesz umieszczać zakładki w Szufladzie aplikacji, aby pomóc Ci je uporządkować w celu łatwiejszego dostępu. Oddziel aplikacje według motywu. Możesz umieścić wszystkie aplikacje muzyczne na jednej karcie, aplikacje e-mailowe na innej, a gry na trzeciej karcie. Karty mogą być oznaczone nazwą lub emoji, które informują o tym, co znajduje się w szufladzie. Teraz zamiast przewijać wszystkie aplikacje, aby znaleźć to, czego szukasz, możesz przejść do właściwej karty i znaleźć ją szybciej.

Ustaw skróty do szybkiego dostępu

Program uruchamiający Nova umożliwia ustawienie skrótów zapewniających szybki dostęp do funkcji telefonu. Aplikacja jest wyposażona w domyślne skróty, ale możesz zmienić je na prawie wszystko, co chcesz. Skróty to różne przesunięcia palcami po ekranie. Zawierają:

 • Uszczypnij się
 • Ściśnij
 • Podwójne wciśnięcie
 • Przesuń palcem w górę
 • Przesuń w dół
 • Przesuń dwoma palcami w górę
 • Przesuń dwoma palcami w dół
 • Obróć w lewo
 • Obróć zgodnie z ruchem wskazówek zegara

Każdą z nich można ustawić na określoną aplikację lub funkcję w telefonie. Ustaw swoją ulubioną grę, galerię zdjęć lub najczęściej używane aplikacje na te skróty. Jeśli zapomnisz, co ustawiłeś dla skrótów, po prostu wróć do ustawień i menu skrótów. Pod skrótem pojawi się nazwa funkcji lub aplikacji. Wkrótce będziesz go zapamiętywał i używał tej funkcji bez namysłu.

Dodaj aplikację do przycisku Home

To tylko mała funkcja w programie Nova Launcher, ale jest przyjemna w użyciu. Zwykle przycisk Home ma tylko jedną funkcję, a mianowicie zamknięcie używanej aplikacji i powrót do domu. To jest to. Nova Launcher pozwala nadać temu przyciskowi domowemu inną pracę, umieszczając w nim aplikację. Dwukrotne dotknięcie przycisku strony głównej spowoduje otwarcie aplikacji. Jeśli masz otwartą aplikację i stuknij raz przycisk strony głównej, nastąpi przejście do ekranu głównego. Stuknij go po raz drugi kolejno, aby otworzyć aplikację. W domu dwukrotnie dotknij szybko przycisku Home, aby otworzyć aplikację. Użyj tej funkcji dla najczęściej używanej aplikacji, aby uzyskać najszybszy i prawie natychmiastowy dostęp do niej.

Zmień ikony aplikacji lub uczyń je niewidocznymi

Google Play Store ma setki pakietów ikon aplikacji, które można pobrać i zaimportować do Nova Launcher, aby nadać telefonowi niepowtarzalny wygląd, który pasuje do Twojej osobowości. Zrób ten krok dalej i stwórz własne aplikacje dla Nova Launcher. Możesz przesyłać obrazy, które chcesz użyć jako ikony, i używać ich zamiast gotowych ikon aplikacji. Możesz nawet uczynić aplikację niewidoczną, umieszczając nic jako ikonę.

Chociaż sprawia to, że Twój telefon sprawia więcej przyjemności, możesz także użyć tej funkcji, aby aplikacje były łatwiej dostępne. Twoje oczy rozpoznają najpierw aplikacje po kolorze przed jakimkolwiek obrazem. Możesz to ułatwić, zmieniając wszystkie aplikacje muzyczne na niebieskie, aplikacje poczty e-mail na zielone, a aplikacje do gier na żółte. Następnie umieść je razem w oparciu o kolor, aby ułatwić przewijanie i znaleźć ten, który chcesz.

program uruchamiający Nova

Ukryj aplikacje

Istnieje wiele aplikacji, które ukryją aplikacje przed ciekawskimi oczami. Nova Launcher ma wbudowaną tę funkcję, więc nie potrzebujesz jednej z tych dodatkowych aplikacji. Ukrywanie aplikacji jest przydatne z kilku powodów:

 • Ukryj aplikacje, których nikt nie chce widzieć. Te aplikacje znikają z ekranu głównego i szuflady aplikacji. Jedynym sposobem, aby je otworzyć, jest wyszukiwanie konkretnej aplikacji, którą chcesz. Jeśli nikt nie wie, że go masz, to nie będzie wiedział, aby go znaleźć, więc jest bezpieczny od wścibskich oczu.
 • Pozbądź się nadmiaru oprogramowania, którego nie możesz odinstalować. Wiele telefonów ma aplikacje, których nie używasz i których nie możesz się pozbyć. Możesz je ukryć, a wtedy będą poza zasięgiem wzroku i umysłu. Możesz ustawić te aplikacje do stanu domyślnego przed aktualizacjami i wyłączyć aktualizacje dla nich, aby nie przypadkowo zajmowały miejsce. Gdy to zrobisz, idź dalej i ukryj je za pomocą Nova Launcher.

Te sześć wskazówek i porad dotyczących Nova Launcher pomoże Ci zmienić ekran główny telefonu z Androidem w ulubiony. Będzie pasował do twoich potrzeb i osobowości. Łatwiej będzie uzyskać dostęp do najczęściej używanych aplikacji i funkcji. I wreszcie Twój ekran główny będzie wyglądał tak fajnie.