Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

6 sposobów na zrobienie zrzutu ekranu na komputerze Mac

Na klawiaturze komputera Mac podobnej do systemu Windows nie ma przycisku Print Screen, umożliwiającego wykonanie zrzutu ekranu, a na komputerze Mac wydaje się to trudniejsze niż w systemie Windows. Istnieje jednak kilka sposobów zrobienia zrzutu ekranu na komputerze Mac, z klawiaturą lub bez.

W tym samouczku dowiesz się, jak wykonać zrzut ekranu całego ekranu, okien konkretnej aplikacji lub wybranych obszarów ekranu na MacScreen.

przed startem

Zanim przejrzysz różne zrzuty ekranu na komputerze Mac, pamiętaj, że po zrobieniu zrzutu ekranu możesz zauważyć, że dodatkowe zrzuty ekranu szybko zapełniają pamięć wewnętrzną.

Nie martw się; zawsze możesz użyć MacKeepera, aby wyczyścić pamięć Maca za pomocą kilku prostych kliknięć. Funkcja Bezpieczne czyszczenie przeprowadza szczegółowe skanowanie w celu usunięcia niechcianych plików i treści, a także jest łatwym sposobem na zwolnienie większej ilości miejsca na zrzuty ekranu.

Jak zrobić zrzut ekranu na komputerze Mac za pomocą skrótów klawiaturowych

Najszybszym sposobem zrobienia zrzutu ekranu na komputerze Mac jest użycie jednego ze skrótów klawiaturowych. Na szczęście łatwo je wszystkie zapamiętać, jeśli jednak nie chcesz zapamiętywać skrótów, w następnej sekcji wyjaśnimy, jak korzystać z programu Screenshot.

Pełnoekranowy zrzut ekranu na komputerze Mac

Naciśnij Shift + Command + 3 na klawiaturze, aby zrobić zrzut ekranu całego ekranu.

W prawym dolnym rogu wyświetlany jest podgląd obrazu, który możesz kliknąć i dokonać natychmiastowej zmiany. W przeciwnym razie poczekaj, aż podgląd zniknie i obraz ekranu zostanie zapisany jako plik PNG plik.
Zrób zrzut ekranu wybranego obszaru ekranu

CZYTAĆ:  macOS: jak sformatować dysk USB

Jeśli chcesz zrobić zrzut ekranu określonego obszaru ekranu, naciśnij Shift + Command + 4. Kształt wskaźnika ulegnie zmianie. Teraz kliknij na ekranie, aby wybrać żądany obszar, przeciągnij i na koniec puść mysz po wybraniu obszaru. Spowoduje to wykonanie zdjęcia wybranego obszaru.

Jeśli po wybraniu obszaru zmienisz zdanie, naciśnij klawisz Esc na klawiaturze, aby anulować wybór i zacząć od nowa.
Zrób zrzut ekranu określonego okna aplikacji

Aby zrobić zrzut ekranu określonego okna aplikacji na komputerze Mac, naciśnij Shift + Command + 4 i dotknij Spacja. Kursor zmieni się w ikonę kamery. Najedź kursorem na różne okna, aby je podświetlić, a następnie kliknij, aby zrobić zrzut ekranu.

Ta opcja powoduje wykonanie zrzutu ekranu niezależnego od okna programu, zawierającego cień i jasne tło, dzięki czemu możesz umieścić zdjęcie na dowolnym miejscu.

Oprócz zrzutów ekranu okien aplikacji, możesz także użyć tego skrótu do zrobienia zrzutów ekranu paska menu, pulpitu i dowolnego otwartego menu rozwijanego.
Jak zrobić zrzut ekranu na komputerze Mac bez użycia klawiatury

Jeśli klawiatura Maca nie działa lub nie lubisz korzystać ze skrótów, możesz wykonać zrzut ekranu ekranu bez użycia klawiatury.

Aby to zrobić, otwórz aplikację Zrzut ekranu. Aby znaleźć aplikację Screenshot, przejdź do Aplikacje> Narzędzia w Finderze, otwórz folder Inne w Launchpadzie lub wyszukaj go za pomocą Spotlight.

Jeśli klawiatura działa, możesz otworzyć aplikację Zrzut ekranu, naciskając Shift + Command + 5.

Po otwarciu aplikacji Screenshot kliknij ikony u dołu strony, aby wybrać jedną z następujących opcji:

  • Zdjęcie na pełnym ekranie
  • Zdjęcie z wybranego okna
  • Zdjęcie wybranej części

Następnie użyj kursora, aby zrobić zrzut ekranu lub kliknij żądaną część strony.

Aplikacja Screenshot posiada również opcje przechwytywania wideo z ekranu lub jego części, a opcje te znajdują się na dole ekranu.

CZYTAĆ:  Dlaczego mój zestaw słuchawkowy nie działa na moim komputerze z systemem Windows 7?

Możesz także otworzyć menu Opcje, aby uzyskać dostęp do różnych ustawień zrzutów ekranu, takich jak wybór miejsca przechowywania, ustawienie licznika czasu lub podjęcie decyzji, czy na zrzutach ekranu ma być wyświetlany wskaźnik myszy.

Użyj podglądu, aby zrobić zrzut ekranu ekranu.

Jeśli z jakiegoś powodu nie podoba Ci się aplikacja Zrzuty ekranu, możesz użyć Podglądu, aby zrobić zrzuty ekranu na komputerze Mac.

Otwórz tę aplikację w zwykły sposób za pomocą Findera, Launchpada lub Spotlight. Następnie przejdź do Plik> Zrób zrzut ekranu z paska menu.

Po wybraniu jednej z trzech opcji „kliknij” lub „kliknij i przeciągnij”, aby wykonać zrzut ekranu ekranu:

  • Zrzut ekranu wybranego obszaru
  • Zrzut ekranu okna
  • Zrzut ekranu całego ekranu

Często Zadawane Pytania

Jak zmienić domyślną pamięć stron na komputerze Mac?

Zrzuty ekranu z komputera Mac są domyślnie przechowywane na pulpicie, więc jednoczesne wykonanie wielu zrzutów ekranu spowoduje bałagan na pulpicie.

Aby zmienić domyślną lokalizację przechowywania zdjęć i zapobiec zapełnianiu się pulpitu, wykonaj następujące kroki:

1- Naciśnij klawisze Shift + Command + 5, aby otworzyć program do zrzutów ekranu.

2. Otwórz menu Opcje.

3. W sekcji Zapisz w wybierz lokalizację przechowywania i kliknij Inna lokalizacja, aby wybrać żądany folder.

Często Zadawane Pytania

Jak zmienić domyślną pamięć stron na komputerze Mac?

Zrzuty ekranu z komputera Mac są domyślnie przechowywane na pulpicie, więc jednoczesne wykonanie wielu zrzutów ekranu spowoduje bałagan na pulpicie.

Aby zmienić domyślną lokalizację przechowywania zdjęć i zapobiec zapełnianiu się pulpitu, wykonaj następujące kroki:

1- Naciśnij klawisze Shift + Command + 5, aby otworzyć program do zrzutów ekranu.

2. Otwórz menu Opcje.

3. W sekcji Zapisz w wybierz lokalizację przechowywania i kliknij Inna lokalizacja, aby wybrać żądany folder.

Jak zapisać kopie zrzutów ekranu w schowku?

Zamiast zapisywać wszystkie zrzuty ekranu na pulpicie lub w innym miejscu, możesz skopiować je bezpośrednio do schowka. Dzięki temu możesz osadzić je w wybranym dokumencie lub formularzu internetowym.

CZYTAĆ:  7 sposobów, w jakie tworzenie oprogramowania wspiera firmy w czasie zakłóceń

Ta funkcja jest szczególnie przydatna, gdy nie chcesz zapisywać zrzutu ekranu i chcesz go natychmiast wykorzystać.

Naciśnij opcję Kopiuj, aby skopiować zrzut ekranu do schowka podczas robienia zrzutu ekranu. Następnie naciśnij Command + V, aby umieścić go w innych programach.

Jak możemy zrobić zrzut ekranu paska dotykowego na MacBooku?

Aby zrobić zrzut ekranu paska dotykowego na MacBooku, po prostu naciśnij Shift + Command + 6. Ten zrzut ekranu przedstawia każdy przycisk pojawiający się na pasku dotykowym.

Wreszcie, teraz znasz najlepszy sposób na zrobienie zrzutu ekranu na komputerze Mac. Wiele z tych skrótów jest łatwych do zapamiętania – zwłaszcza, że ​​są tak podobne – ale jeśli nie podoba Ci się ten styl, możesz zamiast tego użyć Zrzutu ekranu.

Pobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz motywy WordPressPobierz motywy WordPress za darmokurs Lyndy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie micromaxPobieranie premium motywów WordPressbezpłatny kurs online