Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

6 sposobów skutecznego i wydajnego planowania klientów

6 sposobów skutecznego i wydajnego planowania klientów

Budowanie trwałych relacji z klientami to sekret sukcesu w każdej branży. Co jednak, jeśli zarządzanie klientami pochłania znaczną ilość Twojego czasu i energii? Najlepszym sposobem na kultywowanie i poszerzanie relacji z każdym klientem jest ćwiczenie zarówno wydajnego, jak i skutecznego zarządzania klientami; ponadto, an system zarządzania spotkaniami należy również przedstawić.

6 sposobów skutecznego i wydajnego planowania klientów

Skuteczne umiejętności zarządzania klientami mogą niewątpliwie poprawić doświadczenie Twojej firmy księgowej, ale czym jest zarządzanie klientami? Zarządzanie relacjami służbowymi z klientem jest niezbędne, aby zapewnić najwyższy poziom usług i przyjemności. Dzięki połączeniu skutecznej komunikacji i umiejętności w zakresie najnowocześniejszych technologii można było skutecznie zarządzać harmonogramami klientów.

Przyjrzyjmy się teraz 6 sposobom skutecznego i wydajnego planowania klientów:

1. System zarządzania spotkaniami

Rezerwacja wizyty online staje się w ostatnich latach coraz bardziej popularna. Wiele typów organizacji korzysta z internetowego systemu zarządzania spotkaniami, opartego na sieci Web, który pomaga usprawnić proces ustalania spotkań.

Klienci mogą rejestrować się i rezerwować wizyty u swoich doradców za pomocą internetowego systemu zarządzania wizytami. Jest to nie tylko doskonały sposób na sprawną współpracę z klientami, ale także zmniejsza obciążenie klientów.

2. Wyjście naprzeciw oczekiwaniom Klientów

Zarządzając oczekiwaniami klientów, im więcej wie on o pracy, jaką będziesz wykonywać w jego sprawie, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo, że skontaktuje się z Tobą tylko w celu sprawdzenia. Im bardziej proaktywnie określasz oczekiwania, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo, że Twoi klienci będą próbowali ujść na sucho zachowaniem wykraczającym poza to, co jest dozwolone w Twojej relacji zawodowej.

Rozważ przerwę w pracy, jeśli klient stale nie spełnia Twoich oczekiwań. Na przykład, jeśli poprosiłeś klienta o formularze, ustal termin ich zwrotu, a następnie odłóż sprawę do czasu otrzymania wszystkich wymaganych dokumentów. Zarządzanie oczekiwaniami klientów wymaga dwustronnego partnerstwa.

3. Zadania związane z zarządzaniem klientami

Poświęć czas w każdym tygodniu na zaplanowanie obowiązków związanych z zarządzaniem klientami na tydzień, aby zachować porządek i efektywność. W tym spokojnym czasie skup się na tym, czego każdy klient od Ciebie wymaga w tym tygodniu. Czy masz jakieś dalsze działania lub musisz oddzwonić do kilku klientów? Te i inne obowiązki można planować co tydzień, aby zapewnić organizację i produktywność.

Co więcej, kiedy już włączysz zarządzanie klientami do swojego harmonogramu, potraktuj to jako ścisły termin. Kiedy nadejdzie czas dokończenia zaplanowanych obowiązków, czy nie mógłbyś ich odłożyć na inny dzień? Pielęgnowanie relacji z klientami jest tak samo ważne, jak ukończenie innej pracy, a pomoże Ci sprostać oczekiwaniom klientów w przyszłości.

4. Korzystaj z Portali Klienta

Klienci uwielbiają portale klienckie i Ty też je pokochasz. Współpraca z klientem jest najważniejszą funkcją portalu klienta. Za pomocą portalu klienta Ty i Twój klient możecie bezpiecznie przesyłać sobie nawzajem pliki, prośby, notatki i pytania jednym kliknięciem.

Pomoże Ci to odpowiedzieć na każdy e-mail; dzięki temu w skrzynce odbiorczej Twojego klienta nie będzie już więcej wiadomości bez odpowiedzi. Dzięki temu nie musisz już czekać na wizytę klienta w Twoim biurze, aby wręczyć Ci niezbędne dokumenty. Dzięki temu portalowi możesz bezpośrednio przesłać dowolne dokumenty w dowolnym miejscu i czasie, pod warunkiem, że masz dostęp do Internetu.

Poza tym często portale klientów mogą zaoferować Ci funkcję płatności. A jeśli otrzymujesz płatność w dowolnym trybie online, otrzymasz płatność na czas.

Zatem możesz udoskonalić swoje umiejętności w zakresie zarządzania klientami gdy tylko uzyskasz przejrzystość w portalu klienta. Im lepiej klient może zobaczyć, co robisz w jego sprawie, tym rzadziej do niego dzwonisz, spotykasz się lub wysyłasz e-maile, aby odpowiedzieć na pytania. Dzięki temu zyskujesz więcej czasu na pracę nad projektem, zamiast po prostu zarządzać oczekiwaniami klienta.

Korzystanie z portalu klienta nie oznacza, że ​​nigdy nie będziesz musiał kontaktować się z klientami ani spotykać się z nimi osobiście, ale sprawia, że ​​komunikacja jest bardziej wydajna i pozwala na płynność spraw.

5. Dobre umiejętności komunikacyjne

Kiedy spotykasz się z klientem po raz pierwszy, zapytaj go o preferowaną metodę komunikacji i idealny moment, aby do niego dotrzeć. Jeśli okażesz troskę o preferencje swojego klienta, doceni to. Zmniejszysz także prawdopodobieństwo konieczności ciągłego proszenia o te same informacje, ponieważ szybciej otrzymasz odpowiedź. Dlaczego klientów e-mailowych kilka razy w tygodniu czy jest bardziej prawdopodobne, że odbiorą telefon za pierwszym razem?

Chodzi o to, aby od samego początku działać proaktywnie i przewidywać wymagania klienta.

6. Bądź szczery wobec swoich klientów

Klienci mogą chcieć usługi, która nie jest najbardziej praktyczna lub odpowiednia dla ich pracy. Naucz się odmawiać klientom, zamiast marnować swój czas i pieniądze klienta na pracę, o której wiesz, że nie będzie opłacalna.

Oczywiście, aby zatrzymać klienta, musisz poprawnie powiedzieć „nie”. Jeśli musisz odrzucić prośbę klienta, mów szczerze i prosto i zaproponuj inne rozwiązanie, wyjaśniając, dlaczego będzie ono dla niego lepsze.

Załóżmy, że nie jesteś w stanie zapewnić im rozwiązania w swojej firmie. W takim przypadku możesz rozważyć wysłanie ich do innej firmy, z którą masz doskonałe stosunki robocze w zakresie tej usługi.

Wniosek

Łatwo jest poświęcić się ćwiczeniu bardziej wydajnych i skutecznych umiejętności zarządzania klientami, ale wykonanie ich może Cię przytłoczyć. Wszystko staje się dużo łatwiejsze, gdy pracujesz mądrze, a nie ciężko. Oprócz zarezerwowania czasu na zaplanowanie tygodnia, możesz także zaplanować każdy dzień na wykonanie zadań przy użyciu najlepszych dostępnych narzędzi.

Sprawdź, czy możesz poświęcić trochę nieprzerwanego czasu w każdym tygodniu na przejrzenie każdej ze swoich spraw i zdecydować, co możesz zrobić, aby zapewnić każdemu klientowi jak najlepsze doświadczenia z Twoją firmą. Kiedy już wprowadzisz do swojej rutyny efektywne zarządzanie klientami, stanie się to bardziej naturalne i zajmie mniej czasu.