Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

6 sposobów, w jakie zautomatyzowane wdrażanie przynosi korzyści organizacji i pracownikom

6 sposobów, w jakie zautomatyzowane wdrażanie przynosi korzyści organizacji i pracownikom

Kiedy jesteś menedżerem HR w dużej firmie, powtarzające się zadania wprowadzające, takie jak dokumentacja, przypomnienia i odpowiadanie na typowe zapytania, zaczynają wydawać się dodatkowym zestawem obowiązków. W pośpiechu, aby zaoszczędzić czas, pojawiają się niespójności, co negatywnie wpływa na doświadczenie nowo zatrudnionego pracownika.

Istnieje jednak lepsza metoda usprawnienia tych obowiązków, zapewniająca wydajność, jakość i bardziej płynne doświadczenie nowych pracowników. Mówimy o zautomatyzowanych procesach onboardingu, które stanowią bardziej spójne, oszczędzające czas i lepsze podejście do witania i zatrzymywania nowego personelu.

Usprawnienie procedury wprowadzenia w organizacji za pomocą oprogramowanie pokładowe może przynieść korzyści w wielu obszarach. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych zaletach.

Korzyści z automatycznego wdrożenia

Dokumenty są przetwarzane szybciej

Dzięki zautomatyzowanej procedurze wdrażania możesz rozpocząć proces formalnościowy na długo przed pierwszym dniem pracy nowego pracownika; pozwala im to poświęcić więcej czasu na orientację, rozmowy 1:1 i nawiązywanie kontaktu ze współpracownikami.

Im mniej czasu menedżerowie spędzają na wypełnianiu dokumentów, tym więcej czasu będą musieli skupić się na swojej działalności. Możesz użyć oprogramowanie do automatycznego wdrażania stworzyć pakiety powitalne zawierające całą dokumentację – instrukcje, umowy pracownicze, zasady i tak dalej. Nowi pracownicy mogą zapoznać się z tym wcześniej i rozwiać wszelkie wątpliwości przed rozpoczęciem pracy.

Bezpieczeństwo

Wdrażanie pracowników może być delikatną procedurą, ponieważ wiąże się z wrażliwymi danymi pracowników. Firmy mogą wykorzystać automatyzację onboardingu, aby mieć pewność, że wszystkie informacje zebrane podczas onboardingu nowych pracowników pozostają poufne, zabezpieczone w wirtualnej bazie danych i poza zasięgiem jakiegokolwiek fizycznego dostępu.

Nowy pracownik czuje się spełniony

Typowa metoda wdrażania nowych pracowników zwykle skutkuje niekorzystną nierównowagą, w której niektórzy nowi pracownicy cieszą się doskonałym doświadczeniem podczas wdrażania, podczas gdy inni otrzymują pośpieszne wprowadzenie. Oprogramowanie do automatycznego onboardingu sprawi, że procedura onboardingu pracownika będzie taka sama dla każdego nowego członka zespołu.

Pozwala na większy nacisk na interakcję międzyludzką

Nie bez powodu pracownicy uważają, że spotkania 1:1 z menedżerami mają kluczowe znaczenie w procesie wdrażania. Umożliwia im ustanowienie przejrzystości, oczekiwań i znaczących relacji dostosowanych do danej roli.

Automatyzacja onboardingu ułatwia to, automatycznie organizując wycieczki do miejsca pracy, sesje szkoleniowe, sesje orientacyjne i profesjonalne sesje portretowe oraz inne nowe obowiązki pracowników.

Śledź rozwój nowych pracowników

W obliczu ekscytującego procesu wdrażania może być trudno śledzić, na jakim etapie podróży się znajdują. Czy dokończyli wszystkie formalności? Czy spotkali kogoś spoza swoich oddziałów? Czy mają dostęp do niezbędnej technologii i oprogramowania?

Zautomatyzowane oprogramowanie do wdrażania sprawia, że ​​lista kontrolna wdrożenia staje się cyfrowa i zawiera powiadomienia o zadaniach. Działy HR i nowi pracownicy zaoszczędzą czas, nie musząc pamiętać o każdym zadaniu i jego terminie. Mogą szybko sprawdzić, ile pozostało obowiązków domowych i otrzymać przypomnienie e-mailem, gdy nadejdzie termin kolejnego zadania.

Oprogramowanie onboardingowe może być również wykorzystywane do śledzenia i monitorowania nowych celów pracowników. Ich początkowe wyniki są niezwykle istotne na późniejszym etapie cyklu życia pracownika, kiedy rozważa się awanse, podwyżki, plany poprawy wydajności lub zwolnienie.

Istniejące integracje oprogramowania

Twoja organizacja ma już systemy do zarządzania płacami, PTO, rejestracją świadczeń i innymi krytycznymi operacjami. Nie ma potrzeby zakłócania obecnych systemów poprzez wdrażanie oprogramowania HR do onboardingu. Świetne oprogramowanie onboardingowe współpracuje z rozwiązaniami, które już posiadasz; oznacza to, że możesz szybko i bezpiecznie przenosić informacje o pracownikach z jednej platformy na drugą, oszczędzając niezliczone godziny pracy ręcznej.

Wniosek

W końcu procedura onboardingu pracownika jest tak naprawdę środkiem do osiągnięcia celu. Gdy procedura jest szybka i skuteczna, daje nowym pracownikom pewność, że szybko zrozumieją złożoność swojej nowej roli i wywrą wpływ na swój zespół.

Automatyzacja onboardingu pracowników nie musi być tak chaotyczna, frustrująca i czasochłonna, jak kiedyś. Dzięki doskonałemu systemowi onboardingowemu, który usprawni proces onboardingu, Twoja firma będzie mogła lepiej zarządzać całym procesem.