Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

6 sposoby automatyzacji ClickFunnels

W dzisiejszych czasach nie musisz wiedzieć, jak kodować, aby odnieść sukces jako przedsiębiorca. Narzędzia jak ClickFunnels ułatwiają tworzenie stron internetowych, które usprawniają lejki marketingowe i sprzedażowe.

A tworzenie skutecznych lejków sprzedażowych jest kluczem do przekształcania potencjalnych klientów w klientów. Ale to dopiero początek. A co z całą pracą, która przychodzi po dokonaniu sprzedaży? Od śledzenia wiadomości e-mail po wprowadzanie danych klientów — jest jeszcze wiele czasochłonnych zadań, które trzeba wykonać. Na szczęście, łącząc ClickFunnels z Zapierem, możesz usprawnić procesy posprzedażowe, dzięki czemu możesz zapewnić najlepszą obsługę klienta od początku do końca.

Spis treści

Zintegruj ClickFunnels z prawie każdą aplikacją korzystającą z Zapier

Zapier pomaga usprawnić pracę, automatycznie przekazując dane między ClickFunnels a innymi aplikacjami, z których korzystasz.

Aby rozpocząć automatyzację ClickFunnels za pomocą Zapier, będziesz potrzebować:

Zapier działa poprzez łączenie wyzwalacze I działania. Na przykład, gdy otrzymasz nowy lub zaktualizowany kontakt ClickFunnels (Twój wyzwalacz), możesz automatycznie dodać lub zaktualizować nowego subskrybenta na swojej liście mailingowej (Twoje działanie).

Nie przejmuj się zbytnio szczegółami technicznymi — Zapier zajmie się całą komunikacją między aplikacjami. Wszystko, co musisz zrobić, to połączyć swoje konta i zdecydować, jakie informacje chcesz udostępniać między nimi. Zacznijmy!

Aby rozpocząć pracę z szablonem Zap — tym, co nazywamy naszymi gotowymi przepływami pracy — po prostu kliknij przycisk. Konfiguracja zajmuje tylko kilka minut. Możesz przeczytać więcej o konfigurowaniu Zaps tutaj.

Wysyłaj leady e-mail do odpowiednich list

Nowe leady mogą pochodzić z wielu różnych miejsc, np Facebook Reklamy lub wydarzenia Calendly. Bardzo ważne jest, aby umieścić adresy e-mail tych nowych potencjalnych klientów na listach ClickFunnel, aby można je było wykorzystać do sprzedaży. Ale kiedy masz potencjalnych klientów pochodzących z wielu kanałów, mogą się zgubić w tasowaniu.

Rekommenderad:  Sposoby, aby projekt domu był zrównoważony

Śledź wszystkie nowe leady (i upewnij się, że otrzymują odpowiednie doświadczenie), automatycznie dodając nowe e-maile leadów do określonych list ClickFunnel. W ten sposób żaden ołów nie prześlizgnie się przez szczeliny.

Twórz profile kontaktów dla nowych leadów

Aktualizowanie profili kontaktów ma kluczowe znaczenie, jeśli chcesz mieć pewność, że kontakty otrzymują właściwe informacje we właściwym czasie. Niestety ręczne dodawanie lub aktualizowanie informacji kontaktowych jest czasochłonne — nie mówiąc już o tym, że trudno je śledzić.

Na szczęście możesz utworzyć Zap, który automatycznie utworzy lub zaktualizuje profil ClickFunnel za każdym razem, gdy zostanie zarejestrowana aktywność. Możesz także przechwytywać informacje z formularza zgłoszeniowego na swojej stronie internetowej, co ułatwia aktualizowanie profili ClickFunnel — bez dodawania zadań do listy rzeczy do zrobienia.

Automatycznie porządkuj wiadomości e-mail za pomocą tagów

Gdy śledzisz wiele różnych wiadomości e-mail klientów, zapamiętanie szczegółów może być trudne. Jasne, możesz podzielić je na różne listy e-mailowe, ale czasami konieczne jest, aby dane (takie jak tagi e-mail) były dostępne na pierwszy rzut oka. Dzięki Zapier możesz automatycznie oznaczać wiadomości e-mail, gdy wchodzą one do ClickFunnel — pomagając w uporządkowaniu danych i łatwym zarządzaniu.

Taguj e-maile ze źródeł leadów

Chcesz dowiedzieć się, które kanały generowania leadów przyciągają najwięcej leadów? A może po prostu chcesz mieć lepszy wgląd w profile swoich klientów. Tak czy inaczej, możesz automatycznie oznaczać e-maile na podstawie ich pochodzenia. W ten sposób możesz mierzyć sukces swoich kanałów marketingowych i jednocześnie wzmacniać profile klientów.

Oznaczaj e-maile, których nie można dostarczyć

Czasami e-maile wracają. Może się tak zdarzyć, gdy adres e-mail zawiera literówkę lub gdy użytkownik wyłączy swój adres e-mail. Automatycznie oznaczaj te e-maile, aby nie tracić dodatkowego czasu ani zasobów na próby skontaktowania się z klientem bez sprawnej skrzynki odbiorczej.

Rekommenderad:  Marketing startowy: 6 Sposoby zarabiania na ruchu internetowym na $0 Budżet

Śledź aktywność i zakupy

Rejestrowanie działalności biznesowej daje wgląd w sposób funkcjonowania firmy, co pozwala inwestować w to, co działa i ulepszać obszary, które wymagają poprawy. Ale ręczne wprowadzanie danych do narzędzia do śledzenia może być uciążliwe, zwłaszcza gdy masz inne rzeczy na liście rzeczy do zrobienia. Na szczęście możesz użyć Zapier do tworzenia automatycznych przepływów pracy, które natychmiast wysyłają dane klientów do dowolnego narzędzia używanego do śledzenia kontaktów lub zakupów.

Rejestrowanie nowych kontaktów

Istnieje mnóstwo powodów, dla których warto rejestrować nowe kontakty w miejscu poza ClickFunnels — na przykład posiadanie kopii zapasowej danych kontaktowych lub ostrzeganie współpracowników, którzy osobiście nie korzystają z ClickFunnels. Śledź aktywność ClickFunnel, dodając nowy wiersz do arkusza Google lub publikując wiadomość na określonym kanale Slack za każdym razem, gdy nowy kontakt zostanie dodany do ClickFunnels. Teraz odpowiednie osoby mogą łatwo zobaczyć potrzebne informacje kontaktowe, kiedy ich potrzebują.

Rejestrowanie udanych zakupów

Kiedy klient pomyślnie sfinalizuje zakup, jest to powód do świętowania! Ponadto śledzenie zakupów to świetny sposób na gromadzenie danych do dalszej analizy, np. określenia, co sprawia, że ​​Twoi stali klienci wracają. Korzystaj z automatyzacji, aby rejestrować udane zakupy klientów w Arkuszach Google, określonym kanale Slack lub gdziekolwiek chcesz. W ten sposób nie musisz wracać później i wprowadzać danych — zamiast tego wszystko jest rejestrowane w czasie rzeczywistym.

Śledź szybko potencjalnych klientów

Jedną z najważniejszych części procesu sprzedaży jest utrzymywanie zindywidualizowanego zasięgu za pomocą leadów. Jeśli nie śledzisz potencjalnych klientów w odpowiednim czasie, szansa na przekształcenie ich w sprzedaż maleje. Ale szybka kontynuacja, cóż, łatwiej powiedzieć niż zrobić.

Na szczęście możesz utworzyć Zap, który automatycznie podąża za Twoimi potencjalnymi klientami po dokonaniu przez nich zakupu — lub w przypadku jakiejkolwiek innej konkretnej czynności związanej z kontaktem. Ponadto możesz śledzić w sposób, który jest najbardziej odpowiedni dla Twoich klientów, od e-maili po SMS-y. Dzięki automatyzacji możesz stworzyć najlepszą możliwą obsługę dla swoich klientów, od pierwszego e-maila do ponownej sprzedaży.

Rekommenderad:  Dlaczego konferencje osobiste są nadal istotne dla projektantów stron internetowych

Połącz ClickFunnels ze swoim CRM

CRM doskonale nadają się do przechowywania wszystkich danych klientów w jednym, łatwym do znalezienia miejscu. Jeśli korzystasz z ClickFunnels na jakimkolwiek etapie procesu sprzedaży, nadal będziesz musiał zsynchronizować dane klientów z CRM. Korzystaj z Zapier, aby automatycznie aktualizować swój CRM za każdym razem, gdy otrzymasz nowy kontakt ClickFunnels – ułatwiając utrzymanie dokładności danych klientów na wszystkich platformach.

Zautomatyzuj swoje procesy posprzedażowe

Korzystanie z ClickFunnels to świetny sposób na stworzenie strony internetowej, kontakt z klientami i sprzedaż. Dzięki Zapier możesz pójść o krok dalej, automatyzując całą obsługę klienta. Koniec z ręcznym dodawaniem nowych klientów do list e-mailowych, rejestrowaniem zakupów lub aktualizowaniem kontaktów w CRM. Zamiast tego pozwól Zapier wykonać za Ciebie całą ciężką pracę, abyś mógł skupić się na tym, co naprawdę ważne: na Twoim produkcie i klientach.