Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

6 sposoby automatyzacji kampanii PPC

Kampanie typu pay-per-click (PPC) mogą być niezwykle cenne dla marek każdej wielkości. Są bardzo skuteczne w szybkim generowaniu ruchu, potencjalnych klientów i sprzedaży, nawet jeśli mają dołączoną metkę z ceną.

Chociaż kampanie PPC mają niesamowity potencjał, aby być skutecznymi i konwertować, mogą być również bardzo pracochłonne. Aby uzyskać wyniki, musisz zarządzać każdym aspektem swoich kampanii PPC. Na szczęście automatyzacja może pomóc.

Będziesz potrzebować konta Zapier, aby korzystać z przepływów pracy w tym artykule. Jeśli nie masz jeszcze konta, to tak za darmo, aby rozpocząć.

Spis treści

Aby rozpocząć pracę z szablonem Zap — tym, co nazywamy naszymi gotowymi przepływami pracy — po prostu kliknij przycisk. Konfiguracja zajmuje tylko kilka minut. Możesz przeczytać więcej o konfigurowaniu Zaps tutaj.

Dlaczego płatne kanały marketingowe potrzebują automatyzacji

Nawet małe firmy z „minimalną” reklamą mogą mieć średnio 10-24 pojedynczych reklam rozmieszczonych na dwóch lub trzech platformach.

Każdą reklamę i kampanię należy dokładnie monitorować, w tym wstrzymywać lub uruchamiać kampanię, wprowadzać poprawki w celu zatwierdzenia reklamy lub poprawy jej skuteczności oraz śledzić dane.

Jest tak wiele zmiennych metryk i ruchomych części. Musisz także martwić się śledzeniem zakupów, przychodzącymi formularzami kontaktowymi, przychodzącymi wiadomościami, zmianami w algorytmie i nie tylko.

Musisz nadążyć za tym wszystkim w wielu typach reklam na wielu platformach.

Automatyzacja jest kluczem do maksymalnego usprawnienia procesu, uproszczenia go, dzięki czemu można szybciej uzyskiwać wyniki podczas sortowania wszystkich danych. Jest to najlepszy sposób na odkrywanie nowych opcji optymalizacji i ulepszania kampanii, ponieważ pozwala bardziej skoncentrować się na zadaniach, które wymagają Twojej uwagi, zamiast na niekończących się cyklach intensywnej pracy.

Uzyskaj natychmiastowy dostęp do informacji o potencjalnych klientach

Bez automatyzacji informacje z formularzy kontaktowych na platformach takich jak Facebook Ads, Google Ads i LinkedIn Ads będą znajdować się w bazie danych, dopóki nie pobierzesz ich ręcznie, a następnie nie prześlesz do swojego CRM.

Rekommenderad:  Doppler pojawia się na Macu po tym, jak stał się najlepszym odtwarzaczem muzyki klasy komputerowej na iPhonie

Może to powodować znaczne opóźnienia w czasie odpowiedzi, co może mieć wpływ na możliwość przekształcenia tych użytkowników w klientów. Ponieważ zapłaciłeś pieniądze za zdobycie tych informacji o potencjalnym kliencie, jest to ostatnia rzecz, którą chcesz robić.

Utrzymuj lejek sprzedaży w szybkim tempie, zapewniając zespołowi sprzedaży dostęp do tych danych tak szybko, jak to możliwe dzięki automatyzacji.

Wysyłaj powiadomienia o kampaniach

Gdy masz wiele kampanii uruchomionych w dowolnym momencie, jest tak wiele do śledzenia. Jeśli na przykład masz zaplanowaną kampanię z wyprzedzeniem, chcesz wiedzieć, kiedy zostanie uruchomiona. Możesz także chcieć wiedzieć, kiedy kończy się kampania lub kiedy osiągasz określone wyniki porównawcze.

Jeśli należysz do zespołu, w którym wiele osób pracuje nad konfiguracją kampanii reklamowych, chcesz mieć pewność, że wszyscy będą na bieżąco informowani o uruchomieniu nowych kampanii. Firmy, które zatrudniły agencje do tworzenia kampanii, również mogą chcieć otrzymywać powiadomienia.

Oto kilka Zapów, aby każdy mógł być na bieżąco.

Zbiorcze edytowanie kampanii

Czy kiedykolwiek miałeś bardzo nieprzyjemne doświadczenie konieczności przesunięcia budżetu piętnastu różnych kampanii reklamowych jednocześnie? Niektóre platformy wymagają wejścia i edytowania poszczególnych kampanii, pojedynczo.

Istnieje kilka narzędzi do automatyzacji, które umożliwiają zbiorczą edycję kampanii reklamowych.

Możesz na przykład dostosować aktywny status różnych kampanii, wprowadzając zmiany w programach innych firm z odpowiednimi integracjami. Może to pomóc w zamykaniu, wstrzymywaniu lub ponownym uruchamianiu kampanii bez konieczności ręcznego zmieniania każdej z nich. Oszczędza to czas i zapobiega pominięciu kampanii.

Usprawnij działania związane z retargetingiem

Gdy użytkownik wypełni formularz zgody lub formularz kontaktowy, ale nie dokona konwersji, retargeting jest nieocenionym narzędziem do odzyskania zainteresowania i, miejmy nadzieję, sprzedaży.

Aby usprawnić działania związane z retargetingiem, chcesz, aby wszystkie nowe adresy e-mail od razu pojawiały się na Twojej liście niestandardowych odbiorców na różnych platformach. Pozwala to na szybsze przekierowanie do nich i zapobiega przedostawaniu się potencjalnej sprzedaży przez szczeliny.

Rekommenderad:  4 sposoby automatyzacji Pardot

Dodaj potencjalnych klientów do swojego lejka marketingowego

Jedną z największych zalet automatyzacji jest to, że może przyspieszyć prawie wszystko, co robisz. Oznacza to, że Twoi klienci również mogą korzystać z usprawnionej obsługi: nie muszą czekać na kolejne e-maile lub nowe treści, mogą je otrzymać od razu.

Załóżmy na przykład, że użytkownik dokonuje konwersji na formularzu kontaktowym, aby zapisać się na seminarium internetowe, które reklamujesz na LinkedIn Ads. Będziesz chciał skontaktować się kilka razy:

  • Natychmiast wyślij im e-mail powitalny ze szczegółami webinaru i informacją, kiedy otrzymają więcej informacji.

  • Dzień przed webinarem wyślij wiadomość e-mail z linkiem potrzebnym do uzyskania dostępu do webinaru.

  • Wyślij e-mail z przypomnieniem 30 minut przed webinarem.

  • Wyślij dodatkowe zasoby po webinarze.

Możesz to zrobić, przesyłając adresy e-mail z określonych kampanii na wyznaczone listy w narzędziach takich jak Mailchimp lub ActiveCampaign. Dzięki wstępnie ustawionym kampaniom autoresponderów, które są blokowane i ładowane, zanim jeszcze zaczniesz wyświetlać te reklamy, zapewniasz płynne i spójne działanie. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy oferujesz 10% zniżki, czy dostęp do magnesu ołowiowego.

Śledź konwersje offline

Konwersje offline mogą być trudne do śledzenia. A co z zakupami w sklepie? A może klienci, którzy uczestniczyli w wydarzeniu na żywo, lub użytkownicy, którzy wykonali telefon, aby umówić się na rozmowę? Wszystkie te działania mogą być napędzane przez reklamy. Chociaż śledzenie tych wskaźników jest trudniejsze, ważne jest, aby to zrobić.

FacebookInterfejs API konwersji offline pozwala jednak śledzić te dane, a automatyzacja może znacznie ułatwić konfigurację.

Możesz użyć Zapiera do wysyłania danych o konwersjach offline Facebook z Arkuszy Google, Eventbrite, a nawet narzędzia eCommerce, jeśli nie jest śledzone przez piksel. Ma to kluczowe znaczenie dla lepszego zrozumienia, jak skuteczne są Twoje kampanie PPC.

Rekommenderad:  Galaxy S10, Samsung pracuje nad nowym trybem nocnym

Wykorzystaj automatyzację, aby stworzyć system o odpowiedniej wielkości

Piękno automatyzacji polega nie tylko na jej skuteczności, ale także na tym, że nie jest uniwersalna. Ty i Twój zespół możecie określić, jakie zautomatyzowane przepływy pracy i integracje najlepiej pomogą Twojemu zespołowi i Twoim klientom, i od tego zacząć. Przetestuj, co działa dla Ciebie i zobacz, jak automatyzacja może wpłynąć na Twoje kampanie PPC i sprzedaż.

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany w maju 2021 r. i został nieznacznie zaktualizowany w sierpniu 2022 r.

Zapier jest liderem w dziedzinie automatyzacji bez kodu — integracji z 5Ponad 000 aplikacji od partnerów, takich jak Google, Salesforce i Microsoft. Twórz bezpieczne, zautomatyzowane systemy dla przepływów pracy o znaczeniu krytycznym dla Twojej firmy w całym stosie technologicznym Twojej organizacji. Ucz się więcej.