Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

6 Sposoby na uprzyjemnienie wakacji dzięki technologii

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 6 Sposoby na uprzyjemnienie wakacji dzięki technologii

Większość z nas ma to szczęście, że przynajmniej raz w roku korzysta z wakacji. Pojawił się też nowy trend na oderwanie się od technologii. Jednak zamiast postrzegać technologię jako coś, czego należy unikać, dlaczego nie potraktować jej jako czegoś, co może sprawić, że wakacje będą jeszcze przyjemniejsze?

W tym artykule przyjrzymy się kilku sposobom wykorzystania gadżetów i aplikacji mobilnych, aby umilić czas spędzony z rodziną na wakacjach. A nawet jeśli nie planujesz wyjazdu w najbliższym czasie, dodaj tę stronę do zakładek, aby móc do niej wrócić przed następnymi wakacjami.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

1. Słuchaj muzyki w dowolnym miejscu

Najbardziej prawdopodobnym miejscem, w którym spędzicie czas z rodziną na wakacjach, jest basen lub plaża. W dawnych czasach ludzie montowali wielki, stary boombox na stole w patio i odtwarzali kasety pełne swoich ulubionych utworów.

Te musiałyby być naładowane pół tuzinem baterii, aw najlepszym przypadku można by było słuchać muzyki przez pół godziny, zanim trzeba by było odwrócić kasetę.

Jejku, jak czasy się zmieniły.

Dziś możesz cieszyć się taką samą głośnością (i lepszą jakością) dźwięku w znacznie mniejszej obudowie. Po prostu zapakuj wybrany głośnik Bluetooth do walizki, zanim wyruszysz na wakacje.

Jeśli planujesz używać go przy basenie lub na plaży, spróbuj wybrać wodoodporny głośnik Bluetooth. Na rynku dostępnych jest wiele niedrogich głośników Bluetooth.

Jak więc głośnik Bluetooth może zapewnić więcej radości podczas rodzinnych wakacji? Możesz:

 • Graj relaksujące melodie, podczas gdy ty i twoja rodzina wypoczywacie na plaży.
 • Użyj aplikacji karaoke, aby zorganizować imprezę karaoke w pokoju hotelowym w deszczowy dzień.
 • Posłuchaj prognozy pogody na przyszłe wycieczki.
 • Przypnij go do plecaka i odtwarzaj muzykę podczas rodzinnej wędrówki.

Kiedy możesz mieć muzykę w dowolnym miejscu podczas podróży, możliwości są ograniczone tylko przez twoją wyobraźnię. Dlatego zawsze zabieraj ze sobą głośnik Bluetooth.

2. Oglądaj swoje ulubione filmy

Dni wakacyjne z rodziną są zwykle pełne zajęć, jedzenia i zabawy, ale co wszyscy robicie po powrocie do tymczasowego zakwaterowania.

Rekommenderad:  Najnowszym odważnym posunięciem WhatsApp jest kompleksowa funkcja szyfrowania

Zwykle wszyscy są wyczerpani zajęciami dnia i chcą po prostu położyć się do łóżka i oglądać telewizję. Problem w tym, że nie zawsze jest co oglądać. A kto chce marnować więcej pieniędzy na pay-per-view, kiedy wydałeś już fortunę na wycieczkę?

Prawdopodobnie masz już konto Netflix, więc dlaczego nie skorzystać z niego i zabrać Chromecasta ze sobą w podróż? Po prostu podłącz Chromecasta do portu HDMI telewizora i możesz oglądać, co chcesz.

Jeśli zabierzesz Chromecasta na wakacje, możesz:

 • Oglądaj filmy ze swojej biblioteki Netflix.
 • Graj w gry rodzinne.
 • Przesyłaj zrobione w ciągu dnia zdjęcia z wakacji.
 • Odtwarzaj muzykę z wybranej usługi przesyłania strumieniowego.

A jeśli potrzebujesz pomocy w skonfigurowaniu Chromecasta, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Po przesłaniu treści z serwisu Netflix na Chromecasta możesz obejrzeć oryginalne filmy z serwisu Netflix, które warto obejrzeć. Co przyda się w te wakacyjne dni, kiedy pogoda nie chce współpracować.

3. Ciesz się zabawą w rzeczywistości rozszerzonej

Rodzinne wakacje mogą być wypełnione atrakcjami turystycznymi i wizytami w restauracjach. Ale pod koniec wakacji czasem może zabraknąć rzeczy do zrobienia. Dlaczego więc nie stworzyć własnej rodzinnej przygody z grą w rzeczywistości rozszerzonej?

Wallame to aplikacja rzeczywistości rozszerzonej dostępna na Androida i iOS. Jest to rozszerzona aplikacja społecznościowa, w której ludzie tworzą „ściany” w różnych miejscach, aby inne osoby mogły je odkryć.

Tak naprawdę nie ma żadnego praktycznego zastosowania. Ale przy odrobinie wyobraźni możesz stworzyć zabawny dzień pełen przygód dla swojej rodziny.

Wszystko, co musisz zrobić, to wyjść na zewnątrz i rozpocząć układanie wskazówek, tworząc „ściany” wewnątrz aplikacji Wallame w różnych lokalizacjach GPS. Możesz zacząć od ułożenia pierwszej wskazówki tuż przed pokojem hotelowym. Następnie stwórz kolejną wskazówkę w lobby.

Na koniec przygody możesz zasadzić zabawną niespodziankę i zakopać ją w piasku na plaży lub ukryć pod kamieniem.

To nowoczesna alternatywa dla szukania jajek wielkanocnych, dzięki której Twoje dzieci będą zajęte przez co najmniej pół dnia, w zależności od tego, jak sprytnie układasz po drodze zagadki i wskazówki.

Rekommenderad:  4 Sposoby oglądania kanału Hallmark bez kabla

4. Użyj Tłumacza Google, aby zrozumieć języki

Jeśli podróżujesz z rodziną za granicę, natkniesz się na wiele znaków napisanych w obcym języku.

W większości obszarów turystycznych znaki zawierają zarówno język lokalny, jak i angielski. Ale jeśli kiedykolwiek podróżujesz poza utartymi ścieżkami (co zwykle czyni wakacje wyjątkowymi), na pewno zobaczysz rzeczy, których nie rozumiesz.

Dzięki nowej funkcji AR w tłumacz Googlemasz teraz wiele sposobów tłumaczenia języków wokół siebie podczas podróży.

Możesz pobrać Tłumacza Google na Androida i iOS.

Oto, co możesz zrobić z Tłumaczem Google:

 • Włącz pismo odręczne, a Tłumacz Google dołoży wszelkich starań, aby powiedzieć Ci, co oznacza dany symbol lub wyrażenie.
 • Włączać Rozmowa tłumaczenie, aby zarówno Ty, jak i osoba, z którą rozmawiasz, mogli zrozumieć rozmowę.
 • Używać Głos przetłumaczyć dowolny obcy dźwięk na swój własny język.
 • Użyj kamera AR funkcja robienia zdjęć czegokolwiek z tekstem i pozwala Tłumaczowi Google powiedzieć, co to znaczy.

Funkcja AR to najfajniejszy dodatek do aplikacji Tłumacz Google. Działa bardzo szybko i obsługuje długą listę języków z całego świata.

Teraz nie ma już żadnej wymówki, by nie zabierać rodziny na zagraniczną wycieczkę do obcego kraju. Upewnij się tylko, że wszystkie Twoje telefony są w pełni naładowane i każdy ma zainstalowaną aplikację Tłumacz Google.

A jeśli nie lubisz Google, istnieje wiele alternatyw Tłumacza Google, z których możesz skorzystać.

5. Get Fit jako rodzina razem

Jeśli jesteś rodziną, która kocha fitness, wakacje to często czas, w którym zdrowe nawyki zaczynają się rozpadać.

Dlaczego nie włączyć ćwiczeń fitness do jednego lub kilku dni urlopu? Jeśli jesteś rodziną biegaczy, możesz zainstalować Zombies Run! grę mobilną na Androida lub iOS i razem wyruszyć na jeżący włos na głowie bieg.

Bieg zombie! zamienia zwykły jogging w postapokaliptyczną przygodę, w której świat jest pełen zombie, a twoim zadaniem jako „biegacza” jest próba uratowania go.

Rekommenderad:  53 min Recenzja Recenzja Edifier W820NB | większy komfort dzięki baterii przez wiele dni użytkowania

Aplikacja zawiera kilka „misji” z transmisjami radiowymi po drodze, które prowadzą cię przez fabułę. W różnych momentach historii ścigają cię zombie i musisz uciekać, aby uciec.

Aby zagrać w grę w grupie, po prostu zdejmij słuchawki i odtwarzaj historię z maksymalną głośnością, aby wszyscy biegnący mogli ją usłyszeć. Jeszcze lepiej, przypnij mały głośnik bluetooth, taki jak JBL Clip 2 do koszuli lub paska, dzięki czemu możesz zwiększyć głośność.

6. Graj w gry w deszczowe dni

W zależności od tego, dokąd się wybierasz, pogoda może zepsuć jeden lub więcej dni urlopu. Co oznacza, że ​​twoja rodzina utknie w twoim mieszkaniu, nie mając wiele do roboty.

Jeśli masz dość krytego basenu i lokalnej rozrywki, gra wieloosobowa to świetny sposób na zabawę z rodziną, gdy utkniesz w pomieszczeniu.

Oznacza to, że będziesz musiał spakować konsolę do gier na podróż. Ale ponieważ pogoda nie zawsze współpracuje, zawsze lepiej być przygotowanym!

Zanim wyruszysz, upewnij się, że zaopatrzyłeś się w dobre gry dla wielu graczy. A jeśli nie masz miejsca na konsolę, jest też mnóstwo darmowych gier mobilnych na wycieczki samochodowe, w które możesz grać razem.

Technologia może sprawić, że wakacje będą przyjemniejsze

Jak widać, nie ma powodu, by być luddystą na wakacjach.

W dzisiejszych czasach popularne jest „odłączanie” podczas wakacji. I z pewnością prawdą jest, że unikanie jakiejkolwiek formy pracy podczas relaksu jest bardzo dobrą radą. Ale to nie znaczy, że nie możesz urozmaicić swojej podróży pełnowartościową, pełną technologii rozrywką rodzinną.

Przygotowując się do podróży, nie zapomnij zaplanować wakacji, korzystając z wyszukiwarki Google. Skorzystaj z tych wskazówek, aby zabezpieczyć swoje gadżety.

Źródło zdjęcia: Nadieżda1906/Depositphotos

Table of Contents