Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

6 Sposoby znajdowania symboli i wyszukiwania ich znaczeń

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 6 Sposoby znajdowania symboli i wyszukiwania ich znaczeń

Podczas surfowania po Internecie (a także w świecie offline) napotykamy wiele symboli. Niektóre z nich są powszechne, ale dla innych prawdopodobnie zastanawiałeś się, co oznacza dany symbol więcej niż raz.

Na szczęście Internet oferuje wiele pomocnych zasobów identyfikatorów symboli. Pokażemy Ci, jak poznać znaczenie symbolu za pomocą różnych metod.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

1. Identyfikuj symbole za pomocą Symbols.com

Trafnie nazwana Symbols.com to świetne miejsce do rozpoczęcia wyszukiwania symboli. Wraz z polecanymi typami i kategoriami na stronie głównej możesz skorzystać z wyszukiwarki symboli, aby znaleźć to, czego szukasz. Po prostu wpisz zapytanie u góry, a zobaczysz pasujące do niego symbole.

To świetnie, jeśli chcesz znaleźć symbol na podstawie tekstu (na przykład wyszukując symbol „koszerny”). Ale w wielu przypadkach zobaczysz symbol i będziesz się zastanawiać, jakie jest jego znaczenie. Na szczęście strona oferuje inne sposoby identyfikacji symbolu.

W lewym dolnym rogu strony zobaczysz ikonę Indeks graficzny Sekcja. Pozwala to wyszukać symbol na podstawie jego charakterystyki. Zapewnia kilka prostych rozwijanych pól, które pozwalają określić, czy kształt jest otwarty, czy zamknięty, czy ma kolory, czy linie są zakrzywione, czy proste i tym podobne.

Wprowadź tyle informacji, ile znasz, a następnie kliknij Szukaj aby wyszukać symbole pasujące do podanych kryteriów. Jeśli to nie pomoże Ci znaleźć tego, czego szukasz, możesz skorzystać z Kategorie symboli przeglądać według grup, np Znaki walutowe, Symbole ostrzegawczei inni.

Jeśli to się nie powiedzie, możesz wyszukiwać alfabetycznie, używając liter u góry ekranu. Jeśli nie szukasz niczego szczególnego, np Losowy wpis link może pomóc Ci dowiedzieć się czegoś nowego.

Ta witryna jest częścią sieci o nazwie STANDS4, która pomaga wyszukiwać wiele innych informacji. Zobacz łącza na dole, aby odwiedzić podobne witryny, aby znaleźć informacje na temat kodów pocztowych, popularnych zwrotów, rymów i innych.

Rekommenderad:  Jak naprawić kod błędu OpenAI 401? 5 Łatwe sposoby rozwiązywania problemów!

2. Narysuj symbol, aby poznać jego znaczenie

Jeśli zastanawiasz się nad symbolem, który widziałeś w trybie offline, bardziej sensowne jest znalezienie symbolu na obrazie. Znajdziesz kilka witryn, które oferują funkcję rysowania symbolu i dowiedzenia się, co on oznacza.

Jednym z nich jest Shapecatcher. Po prostu narysuj symbol, który chcesz wyszukać, za pomocą myszy lub ekranu dotykowego i kliknij Rozpoznać przycisk. Usługa zwróci symbole pasujące do Twojego rysunku.

Jeśli nie widzisz dopasowania, narysuj je ponownie i spróbuj jeszcze raz. Witryna używa tylko bezpłatnych czcionek Unicode, więc może nie zawierać wszystkich możliwych symboli. Jako alternatywę wypróbuj Detexify. Skupia się na symbolach LaTeX, ale nadal jest ogólnie użyteczny i wskaże właściwy kierunek symbolu.

3. Szukaj symboli w Google

Jeśli podczas przeglądania sieci natkniesz się na nieznaną ikonę, nie musisz się martwić o jej wyszukanie w witrynie z identyfikatorem symbolu. Po prostu uruchom wyszukiwanie symboli w Google i powinieneś otrzymać odpowiedź w ciągu kilku sekund.

W Chrome, podobnie jak w większości innych przeglądarek, możesz łatwo wyszukać w Google dowolny tekst. Po prostu zaznacz go na stronie, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Wyszukaj w Google „[term]”. Spowoduje to otwarcie nowej karty z wyszukiwarką Google dla tego, co zaznaczyłeś. Jeśli z jakiegoś powodu Twoja przeglądarka tego nie ma, możesz po prostu skopiować symbol, tak jak każdy inny tekst, i wkleić go do Google na nowej karcie.

Tak czy inaczej, Google powinien skierować Cię we właściwym kierunku, aby znaleźć znaczenie tego symbolu. Wszystkiego na ten temat dowiesz się z zasobów takich jak Wikipedia.

4. Przeglądaj listę symboli

Unicode (standard kodowania tekstu) obsługuje wiele popularnych symboli, dzięki czemu mogą wyglądać jak standardowy tekst. Chociaż nie mają dedykowanych klawiszy na standardowej klawiaturze, zamiast tego można użyć kilku metod wpisywania obcych znaków.

Rekommenderad:  [Book Review] Rewolucja internetowa w Indiach wywołana smartfonem

Jeśli nie możesz znaleźć symbolu, którego szukasz, korzystając z żadnej z powyższych metod, możesz go znaleźć, przeglądając wszystkie symbole obsługiwane przez Unicode. Spójrz na listę „innych symboli” znaków Unicode firmy Compart, a być może znajdziesz ten, który Cię interesuje. Jeśli wolisz alternatywę, sprawdź tabelę znaków Unicode.

Oczywiście nie wszystkie symbole są obsługiwane w Unicode. Znaki drogowe, symbole religijne i codzienne symbole konsumenckie nie są jego częścią. Być może będziesz musiał zagłębić się w stronę listy symboli Wikipedii dla tego rodzaju ikon lub zobaczyć listę symboli Ancient-Symbols dla mniej technicznych.

5. Dowiedz się, co oznaczają symbole emoji

Chociaż można argumentować, że technicznie rzecz biorąc, emotikony nie są symbolami, emotikony często wprowadzają ludzi w błąd. W końcu istnieją setki emoji do śledzenia, ich projekty różnią się na różnych platformach, a wiele z nich ma wiele znaczeń. Cały czas pojawiają się nowe emotikony, co czyni je jak cały dodatkowy język do śledzenia.

Najpierw zalecamy przejrzenie naszego przewodnika po znaczeniach twarzy emoji. Dzięki temu będziesz na bieżąco z niektórymi z najczęstszych.

Jeśli nadal masz pytania dotyczące symboli emoji, zajrzyj do Emojipedia. Tutaj możesz wyszukiwać określone emotikony, przeglądać według kategorii i czytać wiadomości o emoji. Strona każdego emotikonu informuje nie tylko o jego oficjalnym znaczeniu, ale także o tym, do czego jest powszechnie używany.

6. Wykorzystaj wyszukiwarkę symboli giełdowych

Naszą dyskusję na temat odkrywania znaczeń symboli zakończymy wspomnieniem o symbolach finansowych. Oczywiście różnią się one od symboli wymienionych powyżej, ale nadal są typem symbolu, który warto sprawdzić.

MarketWatch to jeden z najlepszych sposobów sprawdzania cen akcji online i oferuje przydatne narzędzie do wyszukiwania symboli. Jeśli znasz interesujący Cię symbol, wprowadź go, aby zobaczyć szczegółowe informacje o tej firmie. Jeśli nie masz pewności, co to jest, wprowadź nazwę firmy, a zobaczysz dopasowania.

Rekommenderad:  Jak przekształcić rynek rolniczy w organizację non-profit

Po wylądowaniu na stronie firmy możesz zobaczyć wszystkie rodzaje danych, takie jak trendy, wiadomości i konkurenci.

Łatwo dowiedz się, co oznacza dowolny symbol

Teraz wiesz, gdzie się zwrócić, gdy natkniesz się na nieznany symbol. Niezależnie od tego, czy przeprowadzasz szybkie wyszukiwanie w Google, czy rysujesz symbol, który widziałeś offline, nie musisz już zgadywać, co oznaczają te ikony.

Tymczasem wiele platform i usług ma swoje własne symbole, o których również powinieneś wiedzieć.