Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

6 Świetne wskazówki, jak skutecznie sprzedawać obrazy online w 2023 roku

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 6 Świetne wskazówki, jak skutecznie sprzedawać obrazy online w 2023 roku

W dobie wszystkiego, co cyfrowe, sprzedaż online stała się jednym z najbardziej niezawodnych sposobów sprzedaży produktów. Istnieją filmy szkoleniowe, które każdy właściciel firmy może obejrzeć, aby się edukować — od tworzenia czegoś po sprzedaż. Ale co, jeśli już stworzyłeś coś fizycznego, na przykład obraz? Cóż, online jest również doskonałym miejscem do wprowadzania na rynek i sprzedaży produktów fizycznych również online. Ten artykuł skupia się na tym, jak skutecznie sprzedawać obrazy online.

Możliwości są dostępne dla artystów, którzy chcą zaprezentować swoje prace i sprzedawać swoje obrazy online. Coraz więcej platform e-commerce umożliwia artystom bezpośrednie dotarcie do potencjalnych nabywców, zamiast polegać na galeriach i wystawach w celu ekspozycji.

Będziesz jednak potrzebować strategii, aby odnieść sukces w tej niszy. Według ostatnich statystyk, od stycznia 2023 r. 85% ankietowanych nabywców dzieł sztuki twierdziło, że kupowało dzieła sztuki przez Internet w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Ale jako artysta powinieneś wiedzieć, że sprzedawanie obrazów online to znacznie więcej niż robienie zdjęć, wybieranie platformy i trzymanie kciuków — mając nadzieję, że ktoś je znajdzie i kupi. Chodzi również o to, jak je zaprezentujesz, aby przyciągnąć uwagę potencjalnych nabywców.

Jak sprzedawać obrazy online: co musisz wiedzieć

Zanim zaczniesz sprzedawać swoje obrazy online, musisz zrozumieć, że istnieje zasadnicza różnica między sprzedażą obrazów na wystawie a sprzedażą online.

Na wystawach masz ograniczone ramy czasowe i przestrzeń, aby przyciągnąć nowych nabywców. Możesz jednak osobiście wchodzić w interakcje z potencjalnymi klientami i zachęcać ich do zakupu.

Tymczasem, kiedy sprzedajesz swoje obrazy online, masz 24/7 dostęp do potencjalnych nabywców na całym świecie i może wykorzystywać różne strategie marketingowe, aby jak najlepiej to wykorzystać. Możesz oczekiwać, że potencjalni klienci będą bardzo zaangażowani online, ale musisz zrozumieć, że oznacza to również, że przed dokonaniem zakupu dzieł sztuki przeprowadzą badania.

Mają dużo pytań. Upewnij się, że jesteś gotowy odpowiedzieć na wszelkie pytania, które mogą mieć dotyczące twojego obrazu i jego materiałów. To dobry sposób na zdobycie ich zaufania i sprawienie, by poczuli się bardziej komfortowo podczas dokonywania zakupu.

Niezbędne jest również udzielenie natychmiastowej odpowiedzi, ponieważ ponad 82% dzisiejszych konsumentów oczekuje natychmiastowej odpowiedzi od firm.

Pamiętaj, że istnieją pewne fakty, które potencjalni nabywcy będą sprawdzać przed zakupem obrazu online. Znajomość tych faktów pomoże Ci przygotować skuteczną strategię marketingową.

6 Wskazówki, jak sprzedawać obrazy online

Bez względu na to, jak cenne i genialne są Twoje dzieła sztuki, jeśli nie uda Ci się ich wypromować w Internecie, ich sprzedaż może być dość trudna. Oto kilka podstawowych wskazówek dotyczących sprzedaży obrazów online w 2023 roku i później.

Rekommenderad:  Jak znaleźć influencerów na Pinterest

Wskazówka #1. Zrozum swoich potencjalnych nabywców: kto to jest?

Zacznijmy od podstaw: Z kim zamierzasz sprzedawać swoje obrazy? Zanurz się w świecie swoich klientów, aby lepiej zrozumieć, kim są i jakie obrazy chcieliby mieć.

W końcu nie wszyscy w Internecie rozumieją wartość obrazu, nie mówiąc już o jego zakupie.

Zdefiniuj więc swoją niszę. Dowiedz się więcej o potencjalnych nabywcach, zadając pytania takie jak:

  • Gdzie oni żyją?
  • Jaki jest ich roczny dochód?
  • Jakie rodzaje sztuki im się podobają?
  • Jaki jest ich ulubiony obraz?

Wskazówka #2. Wygląd ma znaczenie: zainwestuj w profesjonalne zdjęcia

Chociaż sprzedaż dzieł sztuki online stała się bardziej powszechna, wielu potencjalnych nabywców pozostaje sceptycznie nastawionych do kupowania dzieł sztuki online. Nikt nie kupi twoich obrazów, jeśli nie zobaczy, jak wyglądają.

Musisz ich przekonać, że Twoje obrazy są warte ich pieniędzy. Jednym z najlepszych sposobów jest inwestycja w profesjonalnie wykonane zdjęcia. W dzisiejszej erze cyfrowej możemy powiedzieć, że jakość zdjęć publikowanych online może być różnicą między sprzedażą a jej brakiem.

Artyści często używają aparatów w smartfonach do robienia zdjęć artystycznych i ich promowania. Cóż, to szybkie i łatwe. Ale jeśli chcesz, aby Twoje obrazy były bardziej przyjemne dla oka, musisz rozważyć użycie profesjonalnego sprzętu.

Profesjonalne aparaty, zestawy oświetleniowe i profesjonalna edycja mogą zachować wszystkie szczegóły, w tym kolory i tekstury. Innymi słowy, mogą dokładnie reprezentować Twoją sztukę.

Oto kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas robienia profesjonalnych zdjęć do swoich obrazów:

Oświetlenie

Upewnij się, że wybrałeś miejsce z miękkim, jasnym oświetleniem. Zbyt jasne lub ostre bezpośrednie oświetlenie może powodować odbicia i cienie, a nawet zmieniać kolor twoich obrazów. Możesz ustawić czułość ISO od 100 do 200, w zależności od posiadanego modelu aparatu.

Unikaj używania lampy błyskowej aparatu, ponieważ może ona przyćmić naturalne światło. Przyzwoite światło w oknie to podstawa naturalnego światła.

Kąt

Ważne jest, aby ustawić obiektyw aparatu równolegle do obrazów. Tak więc, jeśli obraz musi być nachylony, aby wstać, musisz przechylić aparat, aby dopasować go do kąta.

Rozważ także użycie statywu lub płaskiej powierzchni, ponieważ są one skuteczne w tworzeniu ostrych zdjęć.

Rezolucja

Pozostaw tylko niewielką ilość miejsca wokół krawędzi płótna na ramie. Pomaga zmaksymalizować rozdzielczość obrazu obrazu, który otrzymujesz w aparacie.

Obiektywy nie są najostrzejsze, gdy są maksymalnie przybliżone lub pomniejszone. Dlatego warto rozważyć unikanie powiększania, ponieważ obniża to jakość obrazu.

Tło

Zawsze lepiej jest, aby twój obraz był jedynym obiektem na zdjęciach. Oznacza to, że najlepszym rozwiązaniem jest użycie czystego, prostego tła – zwłaszcza jeśli chcesz pokazać szczegóły obrazu.

Jeśli nie masz doświadczenia w fotografii, możesz zatrudnić profesjonalnych fotografów do wykonania zadania.

Rekommenderad:  Marketing w Metaverse: klucz do targetowania Gen Z?

Wskazówka #3. Zwróć uwagę na format zdjęcia

Format zdjęcia jest ważny, ponieważ określa, jaka część obrazu będzie widoczna. Wszystko zależy od samego obrazu. Na przykład, jeśli używasz płótna krajobrazowego do malowania, ustaw aparat poziomo, aby dopasować się do kąta płótna.

Aby uniknąć pikselizacji lub rozmycia, zdjęcia obrazów powinny być wysokiej jakości plikiem .jpg lub .png o wymiarach 1920 x 1000 pikseli i maksymalnym rozmiarze 2 MB.

Jeśli Twój aparat ma taką opcję, rób zdjęcia w formacie RAW + (duży) JPEG. Ten format pomoże Ci uzyskać mnóstwo niezbędnych informacji o kolorze, co znacznie ułatwi proces edycji kolorów. Możesz upewnić się, że kolory, które Twoi potencjalni nabywcy widzą na ekranie, odpowiadają prawdziwym kolorom Twojego obrazu.

Wskazówka #4. Ustal odpowiednią cenę dzięki badaniom produktów

Skuteczna sprzedaż obrazu polega zarówno na odpowiedniej cenie, jak i na marketingu. Istnieje wiele czynników, które wpływają na wycenę obrazu, w tym rozmiar, użyte materiały i czas potrzebny na wykonanie.

Jeśli jesteś początkującym artystą, możesz zacząć od prostej wyceny. Możesz połączyć swój czas i koszty pracy z kosztami materiałów i wydatkami. Następnie dodaj mały znacznik na końcu, aby zapewnić sobie zysk. Jeśli jesteś profesjonalistą, możesz ustawić cenę premium.

Tak czy inaczej, zaleca się przeprowadzenie badań dotyczących produktów. Dowiedz się, za ile inni artyści sprzedają swoje obrazy i ustal, czy Twoja cena mieści się w odpowiednim przedziale.

Wskazówka #5. Podaj informacje o obrazie

Niektórzy nabywcy dzieł sztuki chcą czegoś więcej niż tylko ładnego obrazu Twojego obrazu. Chcą wiedzieć więcej na ten temat, np.

  • Czym to jest namalowane
  • Jaka rama jest używana
  • Jakiego rodzaju farby lub materiałów użyto do jego stworzenia
  • Ile czasu zajęło zrobienie

Ponieważ nie ma zespołu sprzedaży galerii, który mógłby odpowiedzieć na pytania, upewnij się, że wszystkie Twoje dzieła zawierają aktualne i prawidłowe informacje.

Podanie tych informacji pomoże przekonać ich, że otrzymują produkt wysokiej jakości. Możesz zawrzeć informacje o swoim obrazie w sekcji opisu swojego sklepu internetowego.

Aby opis lub informacje były bardziej przekonujące, możesz je opowiedzieć w narracji opartej na fabule, jak w kreatywnym pisaniu.

Wskazówka #6. Niech wiedzą, kim jesteś

Na koniec daj klientom znać, kim jesteś. Pamiętaj, że nabywcy dzieł sztuki mają bardzo wysokie oczekiwania — tak duże, że często porównuje się je do zakupu samochodu lub domu. Musisz ich przekonać, że Twoje obrazy są warte ich inwestycji.

Niektórzy potencjalni nabywcy mogą zastanawiać się nad artystą stojącym za obrazem lub mogą chcieć dowiedzieć się więcej o Tobie jako osobie.

Poinformuj ich, skąd jesteś, jakie dzieła sztuki tworzysz, jak długo malujesz i co Cię inspiruje.

Podsumowanie: Sprzedaj swoje obrazy już dziś

Sprzedaż obrazów online to świetny sposób na zarabianie pieniędzy na sztuce, ale co więcej, może pomóc Ci dzielić się swoim rzemiosłem i zostać zauważonym jako artysta. Dlatego będziesz musiał włożyć trochę wysiłku, aby odnieść sukces. Jednak po wielu godzinach pracy nad obrazem, wyczerpani, wbrew terminom i wymaganiom, wielu artystów często zaniedbuje najważniejszą część procesu: reprezentowanie ich online.

Rekommenderad:  Konflikt w Indiach i Chinach: Ministerstwo Telekomunikacji Indii surowo nakazuje MTNL BSNL zakazanie chińskiego sprzętu

Dzięki powyższym najlepszym praktykom rozumiesz teraz, że sprzedaż obrazów online to coś więcej niż korzystanie z platform handlu elektronicznego. Jest kilka innych kluczowych aspektów, które należy wziąć pod uwagę, czyniąc obraz bardziej wartościowym i wartym każdego grosza potencjalnych nabywców.

Często zadawane pytania

P: Jak zacząć sprzedawać swoje obrazy online?

O: Najlepszym sposobem na rozpoczęcie sprzedaży obrazów online jest wybranie odpowiedniej platformy, zainwestowanie w profesjonalne obrazy i opracowanie atrakcyjnych informacji o obrazach.

P: Czy muszę wydawać dodatkowy budżet na profesjonalne obrazy?

O: Chociaż profesjonalne obrazy obrazów mogą sprawić, że będą one bardziej przyjemne dla oka i bardziej szczegółowe, dzisiejsze aparaty w smartfonach oferują świetną jakość, jeśli masz napięty budżet. Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać, jest to, że możesz chcieć poświęcić dodatkowy wysiłek na proces edycji, aby upewnić się, że Twoje zdjęcia malarskie wyglądają tak realistycznie, jak w prawdziwym życiu.

P: Czy powyższe sprawdzone metody mają zastosowanie na platformach, z których będę korzystać?

O: Tak. Istnieje mnóstwo wskazówek, jak sprzedawać swoje obrazy online. Ale te, o których wspomnieliśmy powyżej, są najważniejsze, które możesz śledzić – niezależnie od platformy lub galerii internetowych.

P: Ile zdjęć muszę zrobić, aby moje obrazy mogły być sprzedawane online?

O: Zdjęcie przedstawiające Twój obraz w pełnej klatce jest koniecznością. Równie dobrze możesz zrobić zdjęcie tekstury obrazu, którego używasz, umieszczając aparat nieco bliżej obrazu. Pomoże to potencjalnym nabywcom wyraźniej zobaczyć szczegóły. Zrób kilka ujęć, nawet jeśli wydaje ci się, że udało ci się zrobić najlepsze, gdy zobaczysz je w aparacie.

Autor

Ten artykuł został napisany przez Andre Oentoro, założyciela Breadnbeyond, wielokrotnie nagradzanej firmy oferującej filmy instruktażowe. Pomaga firmom zwiększać współczynniki konwersji, zamykać więcej sprzedaży i uzyskiwać dodatni zwrot z inwestycji z filmów instruktażowych (w tej kolejności).

Table of Contents