6 Sztuczki, jak zostać mistrzem Google Keep

6 Sztuczki, jak zostać mistrzem Google Keep 1

Google Keep jest pełen wspaniałych wskazówek i wskazówek. Posiada funkcje, które pomogą Ci z łatwością kontrolować swoje zadania. Na przykład możesz robić notatki głosowe, gdy wpisywanie czegoś potrwa zbyt długo.

Google Keep ma inne rzeczy do zaoferowania, takie jak włączanie trybu ciemnego i przypinanie ulubionych notatek do góry. W ten sposób najczęściej używane notatki zawsze będą łatwe do znalezienia.

1. Jak włączyć tryb ciemny w Google Keep

Tryb ciemny jest bardzo popularną opcją w każdej aplikacji. Dobrze, że można to włączyć w Google Keep. Jeśli korzystasz z pulpitu, kliknij koło zębate znajdujące się w prawym górnym rogu. Drugą opcją będzie włączenie trybu ciemności.

6 Sztuczki, jak zostać mistrzem Google Keep 2

Jeśli kiedykolwiek chcesz wyłączyć tryb ciemny w przyszłości, wykonaj te same kroki, aby znaleźć opcję wyłączania.

Aby włączyć tryb ciemny na urządzeniu z Androidem, przejdź do ustawień, a opcja trybu ciemnego będzie jedną z opcji u góry.

6 Sztuczki, jak zostać mistrzem Google Keep 3

2. Dodaj głos Note do Google Keep (Android)

Czasami jesteś zbyt zmęczony, by pisać, i wtedy przydaje się funkcja notatki głosowej. Gdy tylko otworzysz Google Keep, zobaczysz ikonę mikrofonu w prawym dolnym rogu. Stuknij w, aby rozpocząć dyktowanie notatki.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, Google Keep poprosi o pozwolenie na dostęp do mikrofonu urządzenia. Wszystko, co powiesz, zostanie nie tylko zapisane, ale również zapisane. W utworzonej nowej notatce będziesz mieć notatkę dźwiękową i tekstową.

6 Sztuczki, jak zostać mistrzem Google Keep 4

Możesz też usunąć tekst lub dźwięk, jeśli w przyszłości chcesz mieć tylko jeden z nich.

3. Jak tworzyć, zarządzać i usuwać etykiety Keep

Zachowaj etykiety to świetne narzędzie do organizowania notatek. Jeśli utworzysz sporo notatek, znalezienie tej, której potrzebujesz, może być prawie niemożliwe.

W Google Keep czeka na Ciebie kilka etykiet, gdy tylko zaczniesz korzystać z aplikacji. Ale możesz je usunąć i stworzyć własne. Jeśli korzystasz z urządzenia z Androidem, kliknij ikonę hamburgera i opcję utworzenia nowej etykiety.

6 Sztuczki, jak zostać mistrzem Google Keep 5

Przygotuj się, aby nadać swojej nowej etykiecie nazwę i dotknij znacznika wyboru z boku. Twoja nowa etykieta zostanie dodana automatycznie.

Tak długo, jak tam jesteś, możesz edytować już istniejące etykiety. Stuknij ikonę ołówka, aby zmienić nazwę lub usunąć ją. Jeśli chcesz edytować etykiety w przyszłości, dotknij trzech wierszy w lewym górnym rogu i dotknij opcji edycji.

Na pulpicie kliknij opcję Edytuj etykiety. Kiedy pojawi się nowe okno, kliknij Utwórz nową etykietę i nazwij ją. Po zakończeniu kliknij znacznik wyboru lub naciśnij klawisz Enter.

6 Sztuczki, jak zostać mistrzem Google Keep 6

4. Dodaj obrazy do swoich notatek

Znasz powiedzenie: „Obraz jest wart tysiąca słów”. Możesz dodać obraz do notatek, najpierw tworząc notatkę, a następnie dodając obraz lub dodając najpierw obraz, a następnie notatkę.

6 Sztuczki, jak zostać mistrzem Google Keep 7

Jeśli zdecydujesz się najpierw utworzyć notatkę, kliknij pasek z napisem Zrób notatkę. Po utworzeniu notatki kliknij ikonę obrazu, a pojawi się okno plików. Wybierz obraz, który chcesz dodać, a zostanie on umieszczony na górze notatki.

Nie ma obowiązku wcześniejszego utworzenia notatki, ikona obrazu jest widoczna zaraz po otwarciu Keep. Kliknij na niego, aby dodać obraz, a miejsce na notatkę będzie tuż pod obrazem

5. Skróty klawiaturowe Google Keep

Czy wiesz, że możesz utworzyć nową notatkę, po prostu naciskając klawisz C na klawiaturze? Istnieje wiele innych rzeczy, które możesz zrobić dzięki tym skrótom klawiaturowym, ale zapamiętanie ich wszystkich może być niemożliwe.

6 Sztuczki, jak zostać mistrzem Google Keep 8

Kliknij koło zębate i kliknij Skróty klawiaturowe. Skróty klawiaturowe są podzielone na różne sekcje, takie jak Nawigacja, Aplikacja, Działania i Edytor. Dzięki podziałowi łatwiej jest znaleźć skróty.

6 Sztuczki, jak zostać mistrzem Google Keep 9

6. Skopiuj tekst z obrazu

Wiesz już, jak dodać obrazek do notatki, ale co z chwytaniem tekstu i obrazu? Otwórz Keep i dotknij ikony obrazu w prawym dolnym rogu. Wybierz zdjęcie lub wybierz je z galerii urządzenia.

6 Sztuczki, jak zostać mistrzem Google Keep 10

Po przesłaniu obrazu kliknij go dwukrotnie. Wybierz trzy pionowe kropki i wybierz opcję Mów tekst obrazu. Niezależnie od tego, jaki tekst ma Twój obraz, zostanie on wklejony jako notatka bezpośrednio pod nim.

Wniosek

Nie bój się bawić z Google Keep, aby dowiedzieć się, co ma do zaoferowania aplikacja. Jeśli odkryjesz wskazówkę, o której zapomniałem wspomnieć, zostaw komentarz poniżej i udostępnij go nam.