Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

6 Witryny, z których można bezpłatnie pobierać stare gry komputerowe

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 6 Witryny, z których można bezpłatnie pobierać stare gry komputerowe

Współcześni gracze mają niezrównaną liczbę darmowych gier. Wiele najpopularniejszych gier online wykorzystuje model free-to-play, aby zachęcić użytkowników. Na Steamie, w Twojej przeglądarce i na smartfonie są darmowe gry.

Jednak nie zawsze chcesz najnowszego tytułu AAA lub darmowego battle royale. Chcesz podrapać swędzenie nostalgii. Na szczęście istnieje wiele stron internetowych poświęconych właśnie temu: miłości i ochronie starych gier. Oto najlepsze strony, z których można bezpłatnie pobierać stare gry komputerowe.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Abandonia to indeks porzuconego oprogramowania „poświęconego klasycznym grom DOS”. Gry Abandonware to tytuły (lub oprogramowanie), do których wygasły prawa autorskie lub stare gry, które nie są już obsługiwane przez wydawcę. (Czym w ogóle jest porzucone oprogramowanie?)

Abandonia została założona w 1999 roku, kiedy koncepcja porzuconego oprogramowania miała zaledwie dwa lata. Po kilku latach nieaktywności Abandonia stała się jedną z wiodących witryn, z których można pobierać swoje ulubione stare gry. W chwili pisania tego tekstu Abandonia jest prawie dostępna 1400 gier do pobrania z ponad 800 000 członków.

Abandonia zapewnia każdej grze porzuconej oprogramowanie szczegółową recenzję, zrzuty ekranu oraz ocenę redaktora i użytkownika. Możesz przeglądać i pobierać stare gry komputerowe według nazwy, roku, oceny i kategorii. Ponieważ witryna koncentruje się na grach DOS, nie znajdziesz tutaj żadnej z „nowszych” gier porzuconych, ale ogromne archiwum DOS powinno zaspokoić większość twoich starych potrzeb związanych z grami.

Abandonware Dos to kolejna witryna porzucona, skupiająca się na – zgadłeś – starych grach DOS. Posiada również rozsądny repertuar Windows tytuły, choć nic zbyt nowego. Zmniejsza się od około 2002 roku, co oznacza, że ​​​​możesz zdobyć wszechczasów SimGolf i Star Wars: Galactic Battlegrounds Sida Meiera, ale zaczynają pojawiać się niektóre nowsze tytuły.

Rekommenderad:  5 pracuj z domu porady z wykorzystaniem technologii

Abandonware Dos to również bardzo aktywna strona. Każdy tytuł zawiera ocenę witryny, specyfikację tytułu (np. oprogramowanie porzucone, status chroniony, oprogramowanie bezpłatne), datę premiery, zrzuty ekranu, a także najnowsze wideo z odtwarzaniem i fragmenty faktów związanych z grą.

Znajdziesz tu także przydatne artykuły i listy, które pomogą Ci w wyszukiwaniu najlepszych starych gier do pobrania.

To, co podoba mi się w Abandonware Dos, to otwarte podejście do statusu strony porzuconej. Właściciel witryny wyraźnie oświadcza, że ​​stosuje się do wezwań do usunięcia. Ponadto strona zawiera bezpośrednie linki do GOG.com. Można je znaleźć na bezpośredniej stronie gry, a polecane tytuły na stronie głównej witryny.

Gdy zaczniesz budować swoją bibliotekę oprogramowania porzucanego, śledzenie każdego posiadanego tytułu jest czasem trudne. Jeśli to brzmi jak ty, sprawdź te programy uruchamiające gry wideo, które pozwalają dodawać tytuły, w które chcesz grać.

RGB Classic Games zawiera szeroką gamę klasycznych gier DOS, wcześniej niepublikowanych tytułów, a nawet niektóre „nowoczesne” tytuły DOS. Cała witryna jest „poświęcona zachowaniu klasycznych gier dla nieistniejących systemów operacyjnych komputerów PC”, takich jak DOS, CP/M-86, OS/2, Win16 i Win9x, a także ułatwiając grę na nowoczesnych systemach. Rzeczywiście, jeśli chcesz pobierać stare gry DOS, RGB Classic Games to świetna opcja.

Możesz wyszukiwać gry po gatunku i systemie operacyjnym, a także po nazwie firmy, statusie prawnym, roku wydania i, co ciekawe, trybie wideo. Ponadto, potwierdzając misję RGB Classic Games, możesz grać w znaczną liczbę tytułów na emulatorze hostowanym na stronie, w tym Keen Dreams, Hexen i jeden z moich ulubionych wszechczasów, Transport Tycoon.

Oczywiście niektóre z najlepszych starych gier nie są oprogramowaniem porzuconym. Sprawdź najlepsze stare gry, w które wciąż warto zagrać, by wyruszyć w kolejną podróż nostalgiczną aleją.

Rekommenderad:  Yoast Premium vs Free: czy Yoast Premium jest tego wart?

My Abandonware to świetne miejsce do pobierania starych gier na PC, a także niektórych nowszych dodatków do listy porzuconych programów.

Znajdziesz listy ponad 15 000 tytułów, w tym „niektóre bardzo rzadkie tytuły znalezione w głębokiej sieci”, a także „niektóre przesłane przez naszych niesamowitych gości”. Niewielki zespół zarządzający My Abandonware aktywnie utrzymuje witrynę, wprowadzając aktualizacje i ulepszenia, a także dodając nowe tytuły, gry porzucone, stare gry DOS i wiele innych.

Jedną z najlepszych funkcji My Abandonware jest zakres opcji wyszukiwania. Możesz przeglądać ogromny katalog gier, korzystając z nazw, roku wydania, platformy gry, gatunku, tematu gry, wydawcy, a nawet konkretnego dewelopera. Opcja programisty jest świetna, ponieważ jeśli znajdziesz grę, która Ci się podoba, możesz także odkrywać inne tytuły tego samego zespołu programistów. Znajdziesz tu również kilka starych gier DOS do pobrania.

Games Nostalgia zawiera setki niesamowitych gier, które trafiły na rynek w latach 1985-1995. Witryna Games Nostalgia jest łatwa w użyciu i umożliwia przeglądanie gier według gatunku, tagów, nowości, popularności i nie tylko.

Games Nostalgia idzie o krok dalej, pakując każdą grę we własny emulator, dostępny dla obu Windows (i w wielu przypadkach również macOS). W tym Games Nostalgia usuwa wszelkie dodatkowe kroki do grania w twoje ulubione stare gry. Po prostu pobierz, rozpakuj i zacznij grać! Posiadanie każdej gry porzuconej w schludnym pojemniku znacznie ułatwia granie w te stare i retro gry, co może stanowić problem na nowoczesnych komputerach.

Ostatnia podróż w dół Nostalgia Avenue i przez twoje dzieciństwo prowadzi nas do Old Games Download, strony porzuconego oprogramowania zawierającej więcej niż 2000 gier. Co więcej, Old Games Download cały czas dodaje nowe gry, ponieważ ludzie przesyłają więcej starych gier dla innych użytkowników. Jeśli masz katalog starych gier, powinieneś sprawdzić listę brakujących gier w witrynie, aby sprawdzić, czy możesz wypełnić pustkę.

Rekommenderad:  Nie można załadować. Dotknij, aby spróbować ponownie TikTok

Był taki moment w 2022 roku, kiedy Old Games Download zostało zmuszone do przestoju. Witryna została naruszona, a użytkownicy zostali przekierowani na inną stronę. Zostało to jednak naprawione, a wszelkie problemy zostały już dawno rozwiązane.

Old Games Download obejmuje również kilka platform, w tym Amigę, Amstrad CPC, Atari, DOS, Windows 3.x i wiele innych.

Internet Archive to organizacja non-profit, której celem jest ochrona jednej z podstawowych zasad Internetu: powszechnego dostępu do wszelkiej wiedzy. Stare gry wideo z pewnością wymagają ochrony, a Internet Archive się z tym zgadza.

W 2014 r. Internet Archive wprowadziło do naszych przeglądarek 900 klasycznych gier arkadowych, zachowując niektóre z najlepszych starych gier. Rok później, w 2015 roku, Internet Archive ogłosiło, że zachowa ponad 2300 klasycznych gier DOS.

Niestety, tak naprawdę nie można pobrać klasycznych tytułów. Jednak Internet Archive ma zintegrowaną wersję DOSBox, co oznacza, że ​​możesz grać w każdą grę w swojej przeglądarce. Znalazłeś tytuł, który Ci się podoba? Dodaj to do zakładek! Ewentualnie dodaj stronę na swój pulpit, gdzie będzie dostępna za jednym kliknięciem.

Jakie są najlepsze stare gry na PC?

Istnieje wiele fantastycznych starych gier na PC. Problem polega na znalezieniu czasu na zagranie we wszystkie. Gry w stylu retro i gry z oprogramowaniem porzuconym utrzymują stare klejnoty przy życiu i kopią. Częścią odrodzenia jest łatwość, z jaką można grać i pobierać stare gry komputerowe. Dzięki witrynom takim jak Games Nostalgia do pobierania plików z emulatorem pobieranie i granie w ulubione stare gry jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.