Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

6 wskazówek, jak poprosić o podwyżkę

6 wskazówek, jak poprosić o podwyżkę

Pracownicy nie mogą się doczekać podwyżki, nawet po latach spędzonych w firmie. Rozmowa z menadżerami zespołów, a nawet z pracodawcą wydaje się zbyt ciężką próbą. Niektóre firmy nie każą im przechodzić przez ten proces, oferując roczne podwyżki wynagrodzeń i promocje. Jeśli jednak nie ma ustalonych zasad, jedyną opcją jest prośba o podwyżkę.

Kiedy skonfrontujesz się z tą sytuacją, zrozum, że nie jesteś pierwszą osobą, która zwraca się z taką prośbą. Istnieje duża szansa, że ​​Twoi współpracownicy mieli takie same doświadczenia. Pracodawcy podnoszą swoje wynagrodzenia, aby utrzymać zaangażowanie i motywację pracowników, co poprawia wskaźniki retencji i wyniki firmy.

Przy właściwym podejściu zobaczą, że masz odpowiednie kwalifikacje, dlatego pracownicy powinni przygotować swoje sprawy przed rozmową z przełożonymi.

Poprosić o podwyżkę

O ile powinieneś prosić

Pracownicy powinni sporządzić listę powodów podwyżki. Dołącz doświadczenia i kwalifikacje zdobyte w tym okresie i wyjaśnij, w jaki sposób pomogą one w rozwoju firmy. Możesz zaktualizować swoje stare CV, aby było bardziej przekonujące. Aby ułatwić ten proces, kandydaci mogą skontaktować się z usługami edycji CV online Skillhub.com co znacznie uatrakcyjni dokument!

Pracownicy żądają średnio 3% podwyżki. W niektórych przypadkach stawka ta wzrasta do 4,5–6% i tylko najbardziej wyjątkowi kandydaci otrzymują wyższe stawki. Na ostateczne obliczenia wpływa kilka czynników:

  • Powody podwyżki podane przez Ciebie
  • Aktualny budżet firmy
  • Ile czasu minęło od ostatniej promocji

Nie trzeba dodawać, że im wyższy odsetek, tym większa odpowiedzialność. Nie możesz prosić o podwyżkę, wykonując tę ​​samą pracę w: pismo w sprawie podwyżki wynagrodzenia. Jeśli minie ponad rok i będziesz wyróżniać się w pracy, być może konieczna będzie poważniejsza podwyżka.

Czas na Twoją prośbę

Niektórzy pracownicy uważają, że nigdy nie jest dobry moment, aby poprosić o wyższą pensję. Jest jednak kilka rzeczy, o których warto pamiętać. Nie warto naciskać pytania, gdy:

  • Kilku pracowników zostało zwolnionych
  • Twój dział nie osiągnął oczekiwanych wyników
  • Pracodawca przeżywa poważne problemy osobiste

Powinieneś zapoznać się z polityką wynagrodzeń obowiązującą w firmie. Jeśli zostały wydane na początku roku, skontaktuj się z pracodawcą w grudniu. Dzięki temu mają czas na rozpatrzenie prośby.

Jeśli nie ma żadnych zasad, najlepiej zaplanować rozmowę w odpowiednim czasie. Możesz zwrócić się do menedżerów, gdy poczujesz się przygotowany lub gdy firma radzi sobie dobrze finansowo.

Przygotuj się na rozmowę

Pracownicy powinni podejść do stołu przygotowani do rozmowy. Muszą także dać menedżerom wystarczająco dużo czasu na rozważenie podwyżki. Zaplanuj spotkanie z wyprzedzeniem; nie ma sensu wpadać do biura i żądać rozmowy.

To pokazuje, że cenisz ich czas. Znajdź datę i godzinę, kiedy oboje będziecie wolni. Po zaplanowaniu spotkania nadszedł czas, aby się do niego przygotować. Jest kilka rzeczy, o których pracownicy powinni pamiętać, aby zapewnić sobie sukces w negocjacjach.

1. Oceń swoje osiągnięcia

Najpierw sporządź listę wszystkiego, co udało Ci się osiągnąć w ciągu ostatnich sześciu miesięcy i całego roku. Następnie podsumuj, co przyniósł czas spędzony w firmie. Zastanów się, jak Twój wkład wpłynął na zespół i ogólnie na firmę – i jeśli możesz, przedstaw szczegółowe statystyki.

Można je uwzględnić w liście motywacyjnym dostosowanym do rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli nie masz wcześniejszego doświadczenia w pisaniu takich tekstów, istnieje możliwość usługa pisania listu motywacyjnego to może Ci pomóc! Możesz na przykład podać, ilu klientów przyprowadziłeś do firmy i ile zarobiłeś.

Menedżerom łatwiej jest dostrzec wartość doświadczenia zawodowego, gdy przedstawi się je faktom. Im bardziej przekonujący argument, tym większe prawdopodobieństwo, że dostaniesz podwyżkę.

2. Dowiedz się, ile zarabiają Twoi konkurenci

Sprawdź, ile zarabiają osoby na tym samym stanowisku w innych firmach. Wiele platform oferuje bezpłatne raporty o wynagrodzeniach i należy wziąć pod uwagę branżę, wielkość firmy i oferowane świadczenia. Być może rekruter nie płaci aż tak dużo i nic nie da się z tym zrobić.

Wtedy możesz rozważyć zmianę pracy. Jeśli tak, skonsultuj się z firmami rekrutacyjnymi i menedżerami ds. rekrutacji. Mogą sprawdzić Twoje aktualne CV i obliczyć wynagrodzenie godne Twojego stanowiska. Lepiej doszlifować dokument, aby zwiększyć szansę na nową karierę.

3. Daj pracodawcom solidny powód

Pracodawców nie interesuje, czy wzrosły Twoje raty kredytu hipotecznego lub czy chcesz pojechać na wakacje. Interesuje ich jedynie to, jak podwyżka wpłynie na wyniki firmy. Wyjaśniając dotychczasowe osiągnięcia, dobrze jest porozmawiać o przyszłości. Opowiedz przełożonym o swoich celach i sposobie ich osiągnięcia.

4. Bądź pewny siebie

Rozmowa z szefem może wywołać niepokój i zdenerwowanie. Ale jeśli jesteś przygotowany, nie ma miejsca na zmartwienia. Wyjaśnij, dlaczego chcesz podwyżki. Następnie porozmawiaj o badaniach, które doprowadziły do ​​​​obliczenia tego.

Jednak nawet przygotowanemu pracownikowi można odmówić podwyżki. Musisz zrozumieć, że taki wynik jest również możliwy i jeśli wszystko pójdzie dobrze, musisz wiedzieć, że obciążenie pracą może odpowiednio wzrosnąć. Pracodawca będzie chciał zobaczyć zwrot z inwestycji.

5. Zapisz prośbę

Istnieje duża szansa, że ​​Twój szef podlega wyższemu kierownictwu. Będą musieli przyjąć Twoją propozycję i udać się do nich po wskazówki. Dlatego ważne jest, aby mieć pisemną wersję wniosku z podaniem danych. To wzmocni Twoją sprawę.

6. Wykonaj kontynuację

Szansa, że ​​otrzymasz odpowiedź od razu jest niewielka. W większości przypadków pracodawcy proszą o trochę czasu na podjęcie decyzji i udzielenie odpowiedzi. Zapytaj, ile czasu zajmie im udzielenie odpowiedzi; na przykład możesz poprosić o kontakt w sprawie podwyżki 1 lub 2 tygodnie po rozmowie kwalifikacyjnej.

Pracownicy powinni mieć świadomość, że mogą uzyskać odpowiedź „nie”, ponieważ mogą wystąpić sprawy, nad którymi nie masz kontroli. Jeśli nie otrzymasz podwyżki, zapytaj, czy i kiedy będziesz mógł wziąć pod uwagę tę podwyżkę w przyszłości. Dobry pracodawca powie Ci, co zrobić, aby zasłużyć na podwyżkę.

Wniosek

Rozmowa z szefem może wywołać niepokój, ale jest to lepsze niż siedzenie bezczynnie i czekanie na podwyżkę. Możesz żyć latami bez podwyżki, podczas gdy inni ją dostaną. Zbierz odwagę, przygotuj się i przygotuj się na sukces!