Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

6 Wskazówki, które pomogą ulepszyć ogrodnictwo dzięki technologii

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 6 Wskazówki, które pomogą ulepszyć ogrodnictwo dzięki technologii

Zakładanie ogrodu może wydawać się dość trudne. Aby mieć największe szanse na sukces, musisz przeprowadzić wiele badań. Musisz dowiedzieć się, jak używać właściwej gleby, jakie środowiska preferują różne rośliny, jaki jest właściwy harmonogram podlewania, jakie są preferencje dotyczące wilgotności i pogody. Łatwo się pogubić.

Rzecz w tym, że nie musisz robić tego wszystkiego sam. Jest mnóstwo przydatnych informacji i zasobów online, do których możesz się zwrócić, nie wspominając o inteligentnych urządzeniach, które mogą znacznie ułatwić ogrodnictwo.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Czym jest inteligentne ogrodnictwo?

Ogrodnictwo to wspaniałe hobby, które może zaowocować pięknie wyglądającą przestrzenią. Możesz skończyć ze świeżymi kwiatami, warzywami lub jednym i drugim, w zależności od preferowanego rodzaju ogrodnictwa. Ogrodnictwo nie musi być męczące i pochłaniać cały wolny czas. Wprowadź inteligentne ogrodnictwo – pomaga pracować mądrzej, a nie ciężej.

Inteligentne ogrodnictwo oznacza, że ​​używasz technologii w swoim ogrodzie. Gadżety sprawiają, że Twoje zadania są znacznie łatwiejsze i wydajniejsze, nie mówiąc już o dostępności. Więc jeśli masz jakiekolwiek problemy z dostępnością lub po prostu potrzebujesz trochę więcej pomocy w ogrodzie, technologia jest do zrobienia.

Najprostszym przykładem tego, jak inteligentna technologia może pomóc w pracochłonnych, czasochłonnych zadaniach w ogrodzie, jest rozważenie koszenia i podlewania Twojej przestrzeni. Inteligentne gadżety mogą przejąć kontrolę i wykonać pracę za Ciebie, podczas gdy Ty patrzysz z boku.

1. Zaplanuj swój ogród z wyprzedzeniem

Najlepszym pierwszym krokiem jest upewnienie się, że masz plan. Jeśli zaplanujesz swój ogród za pomocą wirtualnego narzędzia do planowania ogrodów, unikniesz popełniania rzeczywistych błędów.

Korzystając z wirtualnego narzędzia do planowania ogrodów, możesz wypróbować różne układy, zobaczyć, co działa i czy ci się podoba. To zabawny sposób sprawdzenia, czy możesz zastosować swoją wizję w prawdziwym świecie, czy też wymaga ona przeróbki.

Wirtualni planiści są również ratownikami, jeśli masz przestrzeń wyznaczoną na ogród o dziwnym kształcie. Niezależnie od tego, czy chodzi o podwórko z przodu, z tyłu, czy balkon, który zamierzasz wykorzystać, zaplanowanie pokoju z wyprzedzeniem jest zawsze lepszym wyborem.

Rekommenderad:  Zintensyfikuj swój marketing online dzięki tym 10 niedostatecznie wykorzystywanym strategiom

Jeśli zastanawiasz się, od czego zacząć szukanie internetowego narzędzia do projektowania ogrodów, które Ci pomoże, możesz znaleźć wiele bezpłatnych narzędzi online.

2. Kształcić się

W Internecie można znaleźć tak wiele informacji, które pomogą Ci w Twojej ogrodniczej podróży. Istnieją aplikacje i strony internetowe, których celem jest edukacja i pomoc w odkryciu tego, czego potrzebujesz do swojego ogrodu. Na przykład odpowiednia gleba, aby niektóre rośliny mogły się rozwijać, lub kalendarze najlepszych czasów sadzenia.

Na przykład Garden Journal w Territorial Seed to strona internetowa, która oferuje porady ekspertów, wsparcie i ugruntowaną społeczność ogrodniczą.

A From Seed to Spoon Gardening to aplikacja dostępna na iOS i Androida, która jest idealnym wyborem dla początkującego ogrodnika, który chce się uczyć. Oszacowuje czas kiełkowania i zbiorów na podstawie tego, kiedy je posadziłeś, informuje, co dobrze rośnie razem, a co nie, i wiele więcej.

Pobierać: Od nasion do ogrodnictwa łyżkowego na iOS | Android (darmowy)

3. Miej oko na pogodę

Pogoda może mieć ogromny wpływ na to, czy odniesiesz sukces w swoich wysiłkach ogrodniczych, czy nie. Za dużo słońca, a twój ogród zostanie spalony. Za dużo deszczu i utonęło. Wilgotność, wiatr, wszystko na zewnątrz może mieć wpływ na Twój ogród, dlatego śledzenie pogody jest całkiem solidną rzeczą.

I nie, samo patrzenie przez okno niewiele ci da. Inteligentna technologia, podobnie jak inteligentna stacja pogodowa, może zbierać dane dotyczące pogody i podpowiadać, jakie działania należy podjąć.

Większość takich stacji monitoruje warunki pogodowe i wysyła powiadomienia bezpośrednio na Twój telefon. Na przykład, jeśli jest zbyt słonecznie, powiadomi Cię, że ogród jest zbyt suchy i lepiej go podlać.

Lub, jeśli pada deszcz, inteligentna stacja pogodowa ocenia, ile deszczu pada na glebę i informuje, kiedy najlepiej podlać ogród na podstawie ilości wody, którą już otrzymał. Uchroni Cię to przed podjęciem błędnej decyzji i wyrządzeniem szkody Twojemu ogrodowi.

Rekommenderad:  Odrodzenie banku spółdzielczego Pendżab-Maharasztra

4. Oszczędzaj na wodzie i wysiłku

Podlewanie ogrodu może znacznie podnieść rachunki za wodę. Obejście i podlanie wszystkiego może zająć wiele godzin, nawet jeśli Twój ogród nie jest większy. Dlatego warto zainwestować w inteligentny system nawadniania.

Czym innym jest fizyczne podlewanie za pomocą węża lub konewki, a czym innym jest naciśnięcie przycisku i jednoczesne podlewanie każdej części ogrodu. Dodatkową korzyścią jest to, że będziesz podlewać wszystko odpowiednią ilością, zamiast przelewać, co zmniejszy miesięczny rachunek.

Istnieje wiele inteligentnych centrów ogrodniczych, które wykonują za Ciebie podlewanie. Większość takich koncentratorów jest kontrolowana za pomocą aplikacji, co czyni je uosobieniem wygody. I chociaż skonfigurowanie inteligentnego systemu nawadniania może być drogie, ostatecznie pozwoli zaoszczędzić wodę, czas i energię.

5. Identyfikacja roślin i chorób

Możliwość określenia, czy twoja roślina jest chora i jaka może być różnica między posiadaniem ogrodu a skrawkiem martwych roślin. Na szczęście nie musisz kupować tony książek ani prosić babci o radę. Zamiast tego możesz skorzystać z mnóstwa zasobów online.

Możesz znaleźć szereg aplikacji, które pomogą Ci w ogrodzie i identyfikacji roślin, chorób i szkodników. Znając dokładny problem, możesz podjąć odpowiednie działania. A ponieważ możesz poszukać odpowiedzi i znaleźć ją w ciągu kilku minut, możesz szybciej rozwiązać problem i mieć większą szansę na uratowanie swojej rośliny.

Jeśli szukasz dobrze ocenianych aplikacji, możesz wypróbować Plantix lub Plant Disease Identifier. A jeśli wolisz pozostać na stronie internetowej lub po prostu nie masz miejsca na inną aplikację w telefonie, możesz wypróbować Planet Natural Research Center. Witryna oferuje dość obszerną sekcję, w której można przeglądać najczęstsze choroby roślin.

6. Korzystaj z inteligentnych kosiarek i inteligentnych chwastowników

Prawdopodobnie będziesz miał do czynienia z trawą w swoim ogrodzie, a koszenie podwórka jest zazwyczaj czasochłonne i wyczerpujące. I nawet jeśli zainwestujesz w znakomitą kosiarkę, która wykona większość pracy za Ciebie, nadal musisz tam być i przynajmniej kierować. Dlatego inteligentne kosiarki są świetną alternatywą.

Inteligentne kosiarki mają kilka pól, które należy zaznaczyć, aby działały prawidłowo w Twojej okolicy, takie jak równość podłoża i to, czy znajduje się na zboczu. Ale jeśli możesz go zdobyć, jest to świetna inwestycja. Nie będziesz musiał spędzać godzin na słońcu, przesuwając kosiarkę, oszczędzając czas i wysiłek.

Rekommenderad:  Jak Google może ulepszyć Google Pay

A o krok dalej niż inteligentne kosiarki są inteligentne chwastowniki. Inteligentne chwastowniki zwykle używają skupionego lasera do indywidualnego namierzania chwastów, gdy zostaną zauważone, zapewniając, że przypadkowo nie zabiją twoich roślin, tylko chwasty. Niektóre z tych, które są już dostępne na rynku, są przeznaczone dla rolników, więc są dość nieporęczne. Ale mniejsze też zaczęły się pojawiać. Możesz znaleźć te zasilane energią słoneczną, które poradzą sobie z małym ogrodem.

Inteligentne chwastowniki i kosiarki są darem niebios, jeśli masz problemy zdrowotne i nie możesz sobie pozwolić na codzienne spędzanie godzin na pielęgnacji ogrodu. Tak więc, z pomocą technologii, nadal możesz utrzymać swój ogród.

Inteligentne ogrodnictwo to inwestycja, ale warto

Technologia stale się rozwija, a na rynku pojawia się coraz więcej inteligentnych urządzeń, które pomagają we wszystkich możliwych zadaniach. Ogrodnictwo może być relaksującą czynnością, ale wiąże się z pracochłonnymi pracami.

Inteligentne urządzenia w ogrodzie mogą zaoszczędzić wiele godzin na codziennych zadaniach, oprócz mnóstwa czasu i wysiłku. Jeśli więc możesz sobie pozwolić na inwestycję w kilka pomocnych urządzeń, idź do niego. Oczywiście nie musisz kupować wszystkiego pod słońcem, ale powinieneś rozważyć zakup rzeczy, które będą dobrze pasować do Twojego stylu życia i ogrodu.

Zastanów się więc, co jest dla ciebie bardziej warte. Czy chcesz zainwestować w inteligentną technologię dla własnej korzyści i wygody? A może wolisz pominąć to wszystko i zrobić wszystko ręcznie?

Table of Contents