Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

6 Zaskakujące sposoby skutecznej oceny agencji marketingowej

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 6 Zaskakujące sposoby skutecznej oceny agencji marketingowej

Spójrz poza stronę główną, aby dowiedzieć się, w jaki sposób przyczynią się one do wyników Twojej firmy

Pierwszym miejscem, do którego prawdopodobnie pójdziesz, aby ocenić jakąkolwiek firmę, produkt lub usługę, jest strona internetowa – zaczynając od strony głównej.

Oczekujemy wiele od stron głównych: potężnych komunikatów wysokiego poziomu, które przemawiają bezpośrednio do nas na poziomie osobistym, logicznej podróży po stronie, która opowiada fascynującą historię, jednocześnie informując nas o tym, co oferuje firma, łatwego dostępu do większej ilości informacji i możliwości szybko dotrzeć do kogoś, jeśli jesteśmy gotowi do rozmowy lub nawrócenia.

A kiedy oceniasz potencjalną agencję marketingową, ty powinien spodziewaj się wszystkich tych rzeczy na ich stronie głównej. W końcu są ekspertami w zakresie zawartości witryny, doświadczenia użytkownika i projektu strony.

Świetna strona główna jest jednym ze wskaźników dobrej agencji marketingowej – ale daleko jej do tego tylko wskaźnik. Strona główna powinna oznaczać początek wyszukiwania, a nie jego zakres.

Chcesz kopać głębiej, aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób agencja marketingowa wpłynie na wyniki Twojej firmy. Oto sześć czynników, o których należy pamiętać podczas procesu oceny.

1. Świadectwa

Pierwsze spojrzenie Do co mają do powiedzenia ich klienci:

  • Czy łatwo jest uzyskać dostęp do recenzji na ich stronie internetowej i w mediach społecznościowych?
  • Czy konsekwentnie aktualizują referencje?
  • Czy możesz znaleźć referencje wideo, a także recenzje drukowane?

Dalej, spójrz Na co mają do powiedzenia ich klienci:

  • Czy łatwo się z nimi pracuje?
  • Czy są ekspertami w tym, czego potrzebujesz?
  • Czy wyraźnie pokazały, że mogą przynosić rezultaty?

Jeśli agencja jest w stanie zasypać miasto pochlebnymi recenzjami i mocnymi referencjami, zwłaszcza od firm z Twojej branży lub pokrewnej branży, warto z nią porozmawiać.

Rekommenderad:  Jak oprzeć się lękowi przed sztuczną inteligencją, podążając za szybko rozwijającą się technologią

2. Studium przypadku

Referencje pomagają ustanowić społeczny dowód słuszności, ale ważne jest, aby samemu zobaczyć, jak wygląda ich rzeczywista praca – i czy są dumni, aby pokazać to na swojej stronie internetowej.

Jeśli mają studia przypadków, a powinni, poszukaj przykładów tego, jak dobrze wykonali to, czego potrzebuje Twój zespół. Na przykład, jeśli szukasz pomocy przy projektowaniu strony internetowej, czy wykazują oni umiejętność rozwiązywania problemów – na czas iw ramach budżetu?

3. Strona zespołu

Poświęć trochę czasu na przejrzenie strony zespołu. Przeglądanie indywidualnych biografii powinno dać ci poczucie skumulowanych lat doświadczenia, poziomów kreatywności i osobowości, które mogą być najważniejszą częścią. W końcu z tymi ludźmi trzeba pracować.

Dodatkowe punkty dla każdej agencji, która przez kilka lat zatrudniała kilku pracowników. Agencje marketingowe słyną z dużej rotacji, a etatowi pracownicy wskazują, że priorytetowo traktują członków swojego zespołu, co oznacza, że ​​ich zespół inwestuje w wykonywanie świetnej pracy dla klientów.

4. Liderzy Agencji

Co na to liderzy i założyciele agencji? Nie tylko o ich agencji, ale ogólnie o marketingu. Szukaj liderów myśli w przestrzeni marketingowej, którzy mają wyjątkowe stanowisko i wykorzystują swoją platformę do tworzenia treści edukacyjnych.

I zwracaj uwagę na to, co mówią. Czy rezonuje z Tobą i jest zgodny z podstawowymi wartościami Twojej firmy? Jeśli tak, możesz patrzeć na potężne partnerstwo.

5. Ich filozofia marketingu

Filozofia marketingowa Twojej agencji będzie kierować sposobem, w jaki podejdą do Twojego zaangażowania, więc nawet jeśli nie jesteś doświadczonym marketerem, warto poznać ich podstawowe przekonania.

Co najważniejsze, czy uważają, że nadrzędna strategia powinna napędzać realizację? Najskuteczniejsi marketerzy zaczynają od strategii i pozwalają tej wizji stworzyć mapę drogową dla taktyki.

6. Czy praktykują to, co głoszą

Wreszcie, chcesz współpracować z agencją, która wierzy w to, co sprzedaje, na tyle, by sama z tego korzystać. Na przykład, jeśli nazywają siebie agencją przychodzącą, nie powinieneś mieć 50 zimnych e-maili wychodzących od nich zaśmiecających twoją skrzynkę odbiorczą.

Rekommenderad:  11 szalenie skutecznych wskazówek, jak zdobyć Facebook Grupuj, aby wyświetlać się w Google

Najważniejsze jest to, że jeśli agencja zamierza ci coś sprzedać – lub sprzedać NA coś – sami powinni się w to całkowicie wkupić.