Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

65 pomysłów na przypadkowe akty życzliwości

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 65 pomysłów na przypadkowe akty życzliwości

Połowa października już za nami, co oznacza, że ​​zbliża się Halloween i zbliżają się ferie zimowe. Te święta zawsze wprowadzają ludzi w przyjazny i dający nastrój, co bardzo mi się podoba.

Wierzę, że bez względu na porę roku, przypadkowe akty dobroci można (i należy!) czynić. Przypadkowe akty dobroci mogą mieć WIELKI wpływ na innych i sprawiają, że twoja dusza śpiewa.

Nie ma znaczenia, czy twój gest jest duży, czy mały. Każdy akt przechodzi długą drogę! Mały gest może poprawić komuś dzień i całkowicie zmienić jego samopoczucie.

Zrobiłem długą listę przypadkowych aktów dobroci, dając ci kilka pomysłów, jeśli chcesz rozświetlić czyjś dzień!

Losowe akty życzliwości Pomysły

1. Uśmiechaj się i witaj wszystkich, których widzisz. Uwielbiam to robić, robię to z prawie każdym, kogo widzę. To wspaniale, gdy ktoś czuje się przyjaźnie i odwzajemnia to.

2. Przynieś jedzenie, aby podzielić się nim w pracy. Wszyscy uwielbiają przekąski w ciągu dnia!

3. Komplementuj innych. Ten jest tak prosty, a jednocześnie tak skuteczny. Po prostu powiedz komuś miłe słowa, a poprawisz mu dzień.

4. Przytrzymaj komuś otwarte drzwi. To takie proste, ale skuteczne. Nie zajmuje to dużo czasu, a może zająć komuś cały dzień. Zamiast o tym myśleć, powiedz to.

5. Zadzwoń do kogoś. Utrzymywanie kontaktu tylko przez media społecznościowe lub pisanie na klawiaturze może być bezosobowe, zadzwonić do kogoś i odbyć wspaniałą rozmowę!

6. Zapłać za czyjś rachunek. Może to oznaczać płacenie za kawę, jedzenie, artykuły spożywcze lub inne rachunki. Jeśli zrezygnujesz z kofeiny, bezkofeinowa lub herbata też się nada. Często widzę w Internecie, że ludzie są tak szczęśliwi, gdy ktoś zapłaci za nich mały rachunek, wart kilka dolarów!

7. Wykonaj pracę dla współmałżonka. Może to być wszystko, czego twój partner nie lubi robić. Może to obejmować sprzątanie domu, wynoszenie śmieci, zmywanie naczyń, przygotowywanie wspaniałego posiłku lub cokolwiek innego, co możesz wymyślić.

8. Zbieraj śmieci po drodze. Weź na spacer worek na śmieci i zbierz wszystko, co nie pasuje.

9. Zostaw duży napiwek. Kiedy zjesz wspaniały posiłek, dawanie dużego napiwku będzie dla ciebie wspaniałym uczuciem.

10. Zostaw miłą notatkę na paragonie. To wymaga trochę wysiłku, ale jestem pewien, że byłoby to bardzo mile widziane.

11. Przekaż darowiznę z domu. Wiesz, że zależy mi na porządkowaniu i minimalistycznym życiu. Jedną wspaniałą rzeczą, którą możesz zrobić, to przekazać przedmiot za każdy nowy przedmiot, który kupujesz.

12. Wyślij komuś kwiaty. Nie musisz mieć powodu, możesz to zrobić po prostu dlatego.

13. Oddaj krew. Jest to sposób, w jaki bezpośrednio pomagasz komuś w potrzebie, co jest piękne.

14. Wyślij paczkę do kogoś, kto jest daleko. Może to być ktoś, kto pracuje daleko od domu, ktoś, kto jest na studiach, lub po prostu ktoś, kogo chcesz rozweselić tym przypadkowy akt dobroci.

15. Kiedy pada deszcz, możesz podzielić się parasolem z kimś innym. Jeśli wybierasz się w to samo miejsce, dlaczego nie?

Rekommenderad:  Jak korzystać z Tłumacza Google do pomysłów na treści?

16. Zostaw karteczki z pozytywnymi afirmacjami w ogólnodostępnych łazienkach. Czasami ludzie mogą skorzystać z odrobiny zachęty.

17. Noś czyjeś zakupy. Mały akt, ale zostanie bardzo doceniony.

18. Odwiedź FreeRice.com. To gra, w którą możesz grać online. Za każdą poprawną odpowiedź strona przekazuje ryż w ramach Światowego Programu Żywnościowego, aby pomóc w walce z głodem. To jest wspaniałe przypadkowy akt dobroci! Poza tym gra nic nie kosztuje.

19. Pomóż komuś się przeprowadzić. Zaproponuj, zanim cię o to poproszą, chętnie przyjmą!

20. Ugotuj komuś posiłek. Wszyscy lubimy, gdy ktoś dla nas gotuje. Niezależnie od tego, czy jest to przyjaciel, współmałżonek, czy ktoś, kto ma trudności – gotowanie posiłku może wiele znaczyć.

21. Zgłoś się gdzieś jako wolontariusz. Jest wiele miejsc, w których możesz zostać wolontariuszem, co oznacza, że ​​istnieje wiele przypadkowych aktów dobroci związanych z wolontariatem.

22. Pomóż komuś znaleźć pracę. Być może znasz kogoś w swojej sieci, kto może być dla niego pomocny, lub możesz po prostu pomóc mu przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

23. Wybacz komuś coś, co zrobił. Przebaczenie komuś jest nie tylko dla nich, ale także dla ciebie. Chowanie urazy nie jest zdrowe, a ludzie popełniają błędy. Jeśli nie możesz zapomnieć, przynajmniej spróbuj wybaczyć.

24. Pomóż komuś w pracy, kto ma trudności. Być może coś dzieje się poza pracą, nigdy nie wiadomo.

25. Oddaj swoje włosy. Istnieje kilka możliwości oddania włosów, w zależności od tego, gdzie mieszkasz na świecie. W przeszłości dwukrotnie oddawałam włosy 4 lat, to wspaniałe uczucie móc w ten sposób komuś pomóc!

26. Zostań dawcą narządów. Potencjalnie możesz pomóc ludziom, zaznaczając TAK w formularzu i zostając dawcą narządów.

27. Zostań dawcą szpiku kostnego. W ten sposób możesz pomóc naprawdę chorym ludziom, co jest piękne.

28. Pozwól komuś najpierw sprawdzić w sklepie spożywczym. Jeśli nie spieszysz się, możesz pozwolić komuś sprawdzić się przed tobą. Może im się spieszyć i na pewno byliby wdzięczni.

29. Powiedz czyjemu szefowi, jak wspaniały jest jego pracownik. Przez większość czasu menedżerowie restauracji słyszą tylko złe rzeczy o swoich pracownikach, mówiąc im, że ktoś pozytywny jest świetny!

30. Przytul kogoś. nie 1-drugi niezręczny uścisk. Nie 5 sekundy Widzę-ciebie-i-troszczę się-o-ciebie-ściskam!

31. Jeśli ktoś plotkuje, spróbuj odwrócić sytuację, mówiąc o tej osobie coś miłego. Nie potrzebujemy więcej plotek w naszym życiu.

32. Wrzuć trochę pieniędzy do przeterminowanego licznika na parkingu. Osoba tam zaparkowana byłaby bardzo wdzięczna.

33. Zasponsoruj rodzinę na święta. Mam przyjaciół, którzy mają tradycję ze swoją rodziną sponsorowania rodziny co roku w grudniu. Każdy członek rodziny wnosi swój wkład, aby inna rodzina mogła również cieszyć się świętami.

34. Zatrzymaj windę dla kogoś innego. Nie bądź tą osobą, która naciska przycisk zamykania, gdy ktoś idzie w kierunku windy.

35. Wyślij komuś list pocztą. Jeśli chcesz, możesz to zrobić nawet ręcznie. Poświęcenie czasu na wysłanie czegoś w dzisiejszych czasach może wiele znaczyć!

Rekommenderad:  Liczba firm należących do kobiet wzrosła o 21% od 2014 r

36. Przekaż wszystkie kwiaty z przyjęcia lub wesela do domu opieki. To może wywołać uśmiech na twarzach ludzi w mgnieniu oka!

37. Przeprowadź głęboką rozmowę z kimś, kto ma trudności. Często nie chcemy ingerować w przestrzeń innych, ale naprawdę dobrze jest zapytać kogoś, kto ma trudności, jak sobie radzi. Odetchną z ulgą, że będą mieli z kim porozmawiać. Jeśli nie zapytasz, jak się mają, mogą nigdy się z tobą nie skontaktować.

38. Słuchaj bez przerywania. W tej chwili uczę się, że niektórzy ludzie po prostu chcą, żeby ktoś ich wysłuchał. Nie zawsze chcą usłyszeć rozwiązanie. Zapominamy, jak ważne może być po prostu słuchanie.

39. Napisz pozytywną recenzję online. Kiedy byłeś na kolacji we wspaniałym miejscu, odwiedziłeś wspaniały punkt orientacyjny lub odbyłeś wspaniałą wycieczkę – prześlij swoją opinię online. Wiele osób to przeczyta i zdecyduje się pójść tą samą drogą, którą wybrałeś.

40. Zapamiętaj imiona wszystkich – wszystkie są równie ważne. Zapamiętaj nazwisko ochroniarza w twoim biurze, osobę w recepcji, ludzi w stołówce, a może nawet twoich współpracowników (szalone, prawda?!). Wspaniale jest przywitać się z nimi po imieniu i na pewno im się to spodoba!

41. Pożycz pieniądze za pośrednictwem Kiva, aby radykalnie poprawić życie. Niewielkie inwestycje dokonane za pośrednictwem Kiva.org radykalnie zmieniają życie zaangażowanych rodzin. 99% pożyczek jest spłacanych. Możesz zacząć już od 25 $!

42. Kup mały prezent, który będzie ci o kimś przypominał. Kiedy spacerujesz po sklepach i natkniesz się na coś, co ci kogoś przypomina, weź to. Tylko dlatego, że możesz. Jeśli chcesz dostać niespodziankę, ale nie wiesz, co kupić, oto najlepsze pomysły na prezent dla kobiet, które mają wszystko!

43. Nie ignoruj ​​bezdomnych, których widzisz. Kup im jedzenie. Jeszcze lepiej, noś ze sobą paczkę z jedzeniem i/lub przyborami toaletowymi, które możesz im dać. Nawet uśmiech może pomóc i znacząco rozjaśnić ich dzień.

44. Przestań pozwalać komuś przejść przez ulicę. Jeśli nie spieszysz się z samochodem, zatrzymaj się, aby przepuścić kogoś przez ulicę lub pozwolić, by samochód wjechał przed ciebie.

45. Przekaż pieniądze na swój ulubiony cel. Czy muszę mówić więcej? Dawanie jałmużny może być bardzo satysfakcjonujące.

46. ​​Bądź dla siebie dobry. Dobrze jest być miłym dla innych, ale nie powinniśmy zapominać o tym, by być miłym dla siebie. Zanotować 3-5 rzeczy, za które jesteś wdzięczny w swoim życiu.

47. Kiedy ktoś dla ciebie gotuje i ci się podoba, poproś o przepis. To wielki komplement i na pewno sprawi im radość.

48. Naucz kogoś. Wszyscy jesteśmy w czymś dobrzy. Czasami małe rzeczy robią różnicę!

49. Zaproś kogoś na obiad. Możesz wychodzić, możesz dla nich gotować, cokolwiek wolisz. Szczególnie w okresie świątecznym, kiedy ciężko jest być samemu, może to być świetne rozwiązanie.

50. Wysłał kartkę przez CardzForKids.org. Jest to organizacja, która wysyła kartki, aby podnieść na duchu dzieci z całego świata, które przeszły traumę lub trafiły do ​​szpitala.

Rekommenderad:  Czy finansowanie społecznościowe podlega opodatkowaniu?

51. Zamelduj się z przyjaciółmi w specjalne dni. Na przykład przyjaciele, którzy stracili rodzica, meldują się u nich w Dzień Matki lub Ojca. Oni to docenią.

52. Oddaj książki, których już nie czytasz. Przekaż darowiznę swoim bliskim, bibliotekom i nie tylko.

53. Zadzwoń do rodziców. Jestem pewien, że będą szczęśliwi, słysząc od ciebie!

54. Ustąp miejsca komuś innemu. Kiedy jesteś w transporcie publicznym i widzisz kogoś, kto potrzebuje miejsca bardziej niż ty – wstań i bądź miły dla swoich bliźnich.

55. Skorzystaj z iGive.com, aby ponad 1700 sprzedawców przekazało pieniądze, gdy coś kupisz. Obejmuje to sprzedawców detalicznych, takich jak Expedia, Bed Bath and Beyond, Best Buy i wielu innych.

56. Podziel się niesamowitą książką, którą przeczytałeś. Ostatnio bardzo podobały mi się książki Bogaty ojciec, biedny ojciec, Proś, a będzie ci dane oraz Myśl i bogać się.

57. Jeśli ktoś wygląda na zagubionego, pomóż mu. Nie czekaj, aż zapytają Cię o drogę, skieruj ich tam, gdzie powinni iść.

58. Kiedy tylko możesz kupić lokalnie. Lokalni mali sprzedawcy są często bardzo wdzięczni, gdy wybierasz ich zamiast dużej korporacji. Zdobądź od nich swoje produkty i uprzyjemnij im dzień!

59. Przelej losowo pieniądze do jednego ze swoich znajomych. Słyszałem o ludziach, którzy przekazują sobie przypadkowe pieniądze z zamiarem zafundowania sobie kawy lub dobrego drinka.

60. Daj karty podarunkowe ludziom, którzy robią niesamowite rzeczy. Przechadzając się po okolicy, możesz wręczać karty podarunkowe osobom, które uprzyjemniają Ci dzień. Nie musi to być duża wartość, $5 może wystarczyć! Oto jak zdobyć darmowe karty podarunkowe.

61. Dodaj otuchy komuś, kto ma trudności. Jeśli któryś z twoich przyjaciół przez coś przechodzi, bądź przy nim i dodaj mu otuchy.

62. Odłóż telefon. Kiedy jesteś z przyjaciółmi lub rodziną, odłóż telefon i bądź z nimi w 100% obecny.

63. Opiekuj się zwierzęciem. Jeśli to możliwe, również adoptuj. Nasze futrzane dzieci potrzebują miłości!

64. Podaruj komuś butelkę wody wielokrotnego użytku. Wiesz, że jestem za ratowaniem naszej planety przed okropnymi rzeczami, które jej robimy. Ponieważ obecnie podróżuję, zawsze mam przy sobie butelkę wody wielokrotnego użytku (Z filtrem, bez obaw, nie zachoruję).

Uratuj naszą planetę przed plastikowym światem, który tworzymy, i jednocześnie uszczęśliw swojego przyjaciela tą butelką wody.

65. Posadź drzewo podczas przeglądania internetu. Jeśli używasz Ecosia.org zamiast Google, sadzi jedno drzewo za każde wyszukiwanie przeprowadzone na platformie. Oznacza to, że każde wyszukiwanie USUWA 1 kg CO2 z ziemi, co czyni ją ujemną pod względem emisji dwutlenku węgla.

Obecnie Ecosia sadzi drzewo mniej więcej co sekundę – co daje ponad 71 MILIONÓW drzew. To wielka kwota w odrodzonych ziemiach, dająca miejsca pracy dla kobiet i mężczyzn oraz umożliwiająca dzieciom chodzenie do szkoły. Wow!

Używam ich od ponad dwóch lat, chodźmy na planetę Ziemię!