Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

7 Błędy eBay, które kosztują sprzedaż

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 7 Błędy eBay, które kosztują sprzedaż

To zdanie było wypowiadane niezliczoną ilość razy w historii, zwykle wtedy, gdy mówca próbuje zdystansować się od działań i ich konsekwencji. Oczywiście, jeśli popełnisz błąd, najlepszym sposobem działania jest wzięcie odpowiedzialności, poprawienie go i poprawienie.

Nie zawsze jest to łatwe, ale czasami jest to tak proste, jak zrozumienie, gdzie popełniłeś błąd, dlaczego ma to znaczenie i co powinieneś zmienić. W takim przypadku nie ma powodu, aby nie wskoczyć od razu, zwłaszcza gdy naprawienie błędów może przynieść natychmiastowe korzyści — na przykład zwiększenie sprzedaży w serwisie eBay!

Więc, jakie błędy często popełniają sprzedawcy w serwisie eBay i jak można je naprawić? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

1. Pomijanie informacji o produkcie

A więc uzupełniłeś podstawowe informacje o produkcie wymagane przez serwis eBay, przesłałeś zdjęcie przedmiotu i jesteś gotowy do pracy. Prawidłowy? Więc nie!

Rozszerzenie danych dodawanych do aukcji w serwisie eBay otworzy dostęp do bardziej przydatnych funkcji aukcji w serwisie eBay, gwarantując, że Twoje produkty trafią do właściwa kategoria gdzie zobaczy je więcej potencjalnych klientów. Pamiętaj, że ludzie niekoniecznie wyszukują tylko ogólnie. Mogą mieć na myśli jakieś konkrety, np marka, wymagania techniczne, kolor, albo więcej. Uwzględnienie tych informacji sprawi, że Twoja aukcja zostanie znaleziona, a pominięcie ich może kosztować Cię sprzedaż.

2. Niekorzystanie z cen przekreślonych

Być może sprzedajesz swoje produkty ze znaczną zniżką, którą klienci uwielbiają. Ale nie będą tak zainteresowani zniżką, jeśli nie będą wiedzieć, w jaki sposób oszczędzają.

Włączając tę ​​funkcję na swoich aukcjach w serwisie eBay, pokazujesz swoim klientom dokładnie, jak wysokie są Twoje rabaty, o których w przeciwnym razie mogliby nie wiedzieć. Wszystko, co musisz zrobić, to skontaktować się z serwisem eBay, aby aktywować tę funkcję, a następnie włączyć ją w swoim Sklepie eBay.

Rekommenderad:  13 najlepszych rozszerzeń Google Chrome, które zwiększą produktywność w 2023 r

3. Brak opcji darmowej wysyłki

Załóżmy, że oferujesz kilka różnych metod dostawy, aby dać swoim klientom wybór. Ci, którzy chcą szybko otrzymać swój zakup, mogą zapłacić więcej za dostawę następnego dnia, a inni, którym nie przeszkadza czekanie, mogą wybrać tańszą (i wolniejszą) opcję. To świetnie, ale jeśli pominiesz opcję bezpłatnej wysyłki, stracisz sprzedaż.

Klienci zdecydowanie preferują Darmowa dostawa. Nawet jeśli sprzedajesz przedmiot po cenie niższej niż jakikolwiek inny sprzedawca, klienci wybiorą zakup u innego sprzedawcy, jeśli mogą otrzymać przedmiot z bezpłatną wysyłką, niezależnie od tego, że sam przedmiot można kupić taniej od Ty. Będziesz musiał uwzględnić koszty wysyłki w swoim budżecie, ale bezpłatna wysyłka zapewni Ci większą sprzedaż — i więcej stałych klientów.

4. Brak konsolidacji zamówień na wysyłkę

Załóżmy, że masz szczęśliwy dzień w serwisie eBay. Klient kupuje od ciebie jeden przedmiot, a po chwili kupuje od ciebie ponownie. W ciągu dnia jedna osoba dokonała zakupu 5 różne przedmioty od ciebie. Świetnie!

Jeśli tego samego dnia otrzymasz wiele zamówień od tego samego klienta z tą samą wybraną metodą wysyłki, nie ma żadnego powodu, aby nie łączyć ich zamówień w celu wysyłki. Po co marnować czas na pakowanie przedmiotów pojedynczo, skoro wszystkie można umieścić w tym samym pudełku? Pozwoli to zaoszczędzić czas i pieniądze, a oszczędności możesz przekazać klientowi. Ludzie nienawidzą wydawać pieniędzy na wysyłkę, a oferowanie konsolidacji zamówień zachęci ich do kupowania od Ciebie więcej.

5. Przepuszczanie fałszywych opinii klientów

Cóż, otrzymałeś kilka negatywnych opinii. Klient nie był zadowolony z jakiegokolwiek powodu i chcą, aby świat się o tym dowiedział. Pogodzisz się z faktem, że nie możesz zadowolić wszystkich i idziesz dalej.

Ale poczekaj chwilę. Prawdziwe negatywne opinie to jedno, ale niedokładne negatywne opinie to drugie. Klient może obwiniać Cię za problem, na który nie masz wpływu, narzekać, że nie dostarczyłeś informacji, kiedy faktycznie to zrobiłeś, lub nawet całkowicie fałszywie przedstawiać sytuację. Nie ma powodu, aby przepuszczać fałszywe opinie, skoro możesz je usunąć w serwisie eBay. Możesz zgłosić fałszywą opinię i wyjaśnić sytuację, prosząc o jej usunięcie. W przypadku, gdy klient miał uzasadniony problem, który rozwiązałeś, możesz również poprosić o zmianę opinii.

Rekommenderad:  16 prac na czacie online, które możesz wykonywać w domu (telefon nie jest wymagany)

6. Niezwracanie uwagi na komunikaty sprzedającego w serwisie eBay

Serwis eBay stara się ulepszać swoją platformę i pomagać sprzedawcom takim jak Ty w zwiększeniu sprzedaży. Więc nie ignoruj ​​tego, gdy wypuszczają nowe funkcje, narzędzia lub inne ulepszenia! Niektóre Komunikaty sprzedającego w serwisie eBay zawierać istotne zmiany w wymaganiach dotyczących identyfikatorów produktów i specyfiki kategorii. Jeśli nie wiesz o tych zmianach, jesteś w niekorzystnej sytuacji.

Zawsze czytaj komunikaty eBay dotyczące zmian wprowadzanych w nadchodzących i ostatnich komunikatach dla sprzedających. Bardzo ważne jest, aby zrozumieć aktualizacje i ich wpływ na Ciebie jako sprzedawcę. Pamiętaj, że celem komunikatów dla sprzedających w serwisie eBay jest ulepszenie rynku dla Ciebie i Twoich kupujących, więc jeśli nie zastosujesz się do nich, stracisz.

7. Ignorowanie konkurencji

Lubisz robić rzeczy po swojemu — może po prostu taki jesteś, a może próbujesz wypracować unikalne podejście do swojej marki. Tak czy inaczej, lekceważysz działania konkurencji. Jakie to może mieć znaczenie, skoro masz własne pomysły, które są równie dobre?

Odstraszanie konkurencji w ten sposób to ogromny błąd. Niezależnie od tego, czy chcesz porównywać się z konkurencją, klienci już to robią. A jeśli kupują od konkurencji zamiast od ciebie, czy nie chciałbyś wiedzieć, dlaczego? Badając i analizując konkurencyjnych sprzedawców w serwisie eBay, możesz odkryć, co robią, co sprawia, że ​​ich oferty są bardziej atrakcyjne niż Twoje. A następnie weź tę wiedzę i wykorzystaj ją, aby ulepszyć swoje unikalne podejście, zamiast ją ignorować,

Wniosek

Czy popełniasz któryś z tych błędów w serwisie eBay? Jeśli tak, to przynajmniej wiesz, jak zacząć je korygować, abyś mógł zacząć odzyskiwać sprzedaż, na której traciłeś. Mamy nadzieję, że ta wiedza przyda się Tobie i Twojej misji poprawy sprzedaży.

Rekommenderad:  Ankieta dotycząca umiejętności w zakresie nauki o danych 2022 — według celu i świetnej nauki

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak sprzedawać więcej w serwisie eBay, mamy dla Ciebie bezpłatny e-book pełen wspaniałych informacji. Sprawdź to poniżej.