Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

7 Ciekawe funkcje nowych chipsetów MediaTek Helio G90 i Helio G90T do gier

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 7 Ciekawe funkcje nowych chipsetów MediaTek Helio G90 i Helio G90T do gier

Hazard smartphones rośnie, a wiele marek przesuwa granice w zakresie specyfikacji tych urządzeń. Podkręcone procesory, dwucyfrowe konfiguracje pamięci RAM, fantazyjne podświetlenie RGB i tak dalej. Jednak przy tych maksymalnych specyfikacjach wiąże się to z wysoką ceną. MediaTek ma na celu dokładnie to naprawić dzięki nowym procesorom Helio G90 i G90T, które przenoszą flagowe wrażenia z gier do średniej klasy SoC.

Przyjrzyjmy się siedmiu najważniejszym funkcjom Helio G90 i G90T i wyjaśnijmy, dlaczego warto się nimi ekscytować, jeśli lubisz gry mobilne.

Architektura procesora

Modele G90 i G90T powstają w procesie produkcyjnym 12 nm i są taktowane z prędkością do 20,05 GHz. G90 ma dwa potężne rdzenie Cortex-A76 taktowane z częstotliwością 2 GHz i sześć energooszczędnych rdzeni Cortex A55 również taktowanych z częstotliwością 2 GHz. Z drugiej strony G90T otrzymuje bardzo niewielki wzrost częstotliwości taktowania i ma dwa rdzenie Cortex-A76 o taktowaniu 20,05 GHz, podczas gdy sześć rdzeni Cortex-A55 nadal pracuje na częstotliwości 2 GHz. Procesor na papierze wydaje się naprawdę mocny, szczególnie z rdzeniami A76, które dają mu znaczny impuls.

Potężny procesor graficzny

Zarówno G90, jak i G90T są wyposażone w procesor graficzny ARM Mali-G76, przy czym G90 osiąga częstotliwość 720 MHz, a G90T 800 MHz. Dla porównania jest to ten sam klaster procesora graficznego, który jest używany w wysokiej klasy chipsetach, takich jak Kirin 980. Jednak ten używany w G90T to czterordzeniowy procesor graficzny, podczas gdy ten w Kirin 980 to klaster 10-rdzeniowy. Niemniej jednak oznacza to, że wydajność graficzna jest jedną z kluczowych cech tego SoC i można oczekiwać płynnej rozgrywki.

Aparaty do 64 MP

Niedawno widzieliśmy, jak marki takie jak Xiaomi i Realme drażniły się ze swoim nadchodzącym aparatem 64 MP smartphonesi równie dobrze mogliby używać nowego Helio G90T, ponieważ potrójni dostawcy usług internetowych pozwalają na maksymalną rozdzielczość 64 MP dla pojedynczego obiektywu i 24 + 16 MP dla podwójnych obiektywów. Z drugiej strony G90 obsługuje czujniki aparatu o rozdzielczości do 48 MP dla pojedynczego obiektywu, podczas gdy obsługa dwóch aparatów pozostaje niezmieniona.

Lepsza i szybsza sztuczna inteligencja

Seria G90 ma dedykowaną jednostkę przetwarzającą APU lub AI, a to także dwie z nich, aby pomóc w szybszej wydajności AI. Podwójny APU jest taktowany zegarem 750 MHz w obu urządzeniach, a w połączeniu z procesorem i kartą graficzną aż do 1 Wydajność TeraMacs można osiągnąć na urządzeniach z Helio G90. Chipy mogą również obsługiwać podwójne słowa aktywacji, co jest nowością w przypadku chipsetów mobilnych.

Więcej pamięci RAM i pamięci

Podczas gdy G90 obsługuje do 8 GB pamięci RAM LPDDR4x taktowanej z częstotliwością 2133 MHz, G90T podnosi poprzeczkę i obsługuje do 10 GB pamięci RAM LPDDR4x. Oba telefony obsługują także UFS 2.1 i eMMC 5.1 składowanie. Żadnego UFS-a 3.1 wsparcie tutaj.

Płynny wyświetlacz 90 Hz

Helio G90 obsługuje tylko panele wyświetlacza o częstotliwości do 60 Hz, ale G90T obsługuje wyświetlacze o częstotliwości odświeżania do 90 Hz, co czyni go niezwykle atrakcyjnym do zastosowań w grach. Wyższa częstotliwość odświeżania oznacza płynniejszy wyświetlacz, który odgrywa zasadniczą rolę podczas grania, ponieważ jest to przyjemność wizualna, a interakcja z wyświetlaczem, na którym toczy się intensywne, szybkie bitwy podczas gier, jest znacznie lepsza niż konwencjonalny panel 60 Hz.

Technologia gier HyperEngine

Technologia gier HyperEngine ogłoszona przez firmę MediaTek dodaje pewne ulepszenia do różnych aspektów telefonu, które jeszcze bardziej poprawiają wydajność urządzenia w grach. Oto kilka sposobów, w jakie może to zmienić podczas grania –

Silnik sieciowy – Silnik sieciowy może wykryć, czy Twoja sieć Wi-Fi jest niestabilna lub ma niższą prędkość, i może przełączyć się na LTE lub używać obu jednocześnie w celu zwiększenia prędkości.

Silnik szybkiego reagowania – Czułość i wykrywanie dotyku odgrywają główną rolę podczas grania, a silnik szybkiego reagowania zajmuje się tym i stara się poprawić czas reakcji.

Silnik zarządzania zasobami – Przydziela to wymaganą ilość mocy procesora i karty graficznej do uruchomionej gry i ogranicza resztę aktywności telefonu do absolutnego minimum, aby poprawić wrażenia z gry.

Silnik jakości obrazu – Włącza to obsługę HDR10 smartphones z wyświetlaczem obsługującym HDR10, co zapewnia znacznie lepsze kolory.

Podwójne połączenie Wi-Fi – Jak sama nazwa wskazuje, możesz podłączyć swoje urządzenie do dwóch różnych routerów lub do dwóch różnych pasm (20,4 GHz i 5 GHz), aby pomóc w płynnym przełączaniu się między obydwoma, jeśli jeden z nich ulegnie przestojowi. Pomaga to również w zmniejszeniu opóźnień.

Współbieżność połączeń i danych – Na swoim obecnym smartfonie zauważyłbyś, że często dane mobilne przestają działać podczas połączenia, co odcina Cię od gry, w którą grasz. W przypadku tego silnika problem wydaje się rozwiązany.

To kilka interesujących czynników, które wnoszą nowe MediaTek Helio G90 i G90T. Chipsety, jeśli będą dostępne na rynku, będą konkurować ze Snapdragonem 730G, który jest odpowiedzią Qualcomma na chipsety do gier średniej klasy.

Podczas premiery Xiaomi potwierdziło, że będzie jedną z pierwszych marek, które zaoferują chipsety Helio G90/G90T na swoich urządzeniach. smartphones w Indiach i byłoby ciekawie zobaczyć, czy smartfon z aparatem 64 MP, z którego się dokuczali, faktycznie pojawi się na rynku z tym chipsetem, czy też Xiaomi będzie mieć nową linię produktów do gier smartphones w kraju. W przeszłości widzieliśmy, jak Realme również korzystało z chipsetów MediaTek, wkrótce po ich komercyjnej premierze, więc jest bardzo prawdopodobne, że zobaczymy również smartfon Realme z tym nowym chipsetem.