Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

7 Czynniki wpływające na cenę marketingu przychodzącego

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 7 Czynniki wpływające na cenę marketingu przychodzącego

Więc zdecydowałeś się na marketing przychodzący – gratulacje! Marketing przychodzący, metoda przyciągania zainteresowanych klientów do Twojej witryny, zamiast popychania ich w jej kierunku, szybko staje się nowym standardem w marketingu, teraz iw przyszłości. Ale podjęcie decyzji to dopiero pierwszy krok. Następnie stajesz przed ważnym pytaniem: ile to będzie kosztować?

Nawet jeśli korzystałeś z marketingu przychodzącego od kilku lat, nadal możesz być ciekawy kosztów. Możesz zobaczyć na podstawie budżetów marketingowych, co to jest ma kosztów, ale nadal możesz nie być pewien, dlaczego liczby wypadły w taki sposób. Prawda jest taka, że ​​wszystko, od początkowych decyzji po bieżące metody, może mieć zmienny wpływ na koszty marketingu przychodzącego.

Przyjrzyjmy się siedmiu czynnikom, które wpływają na cenę Twojej strategii marketingu przychodzącego.

1. Twoja potrzeba większego ruchu

Pierwszą rzeczą do rozważenia jest cel przychodzący na szczycie cyklu kupującego – użytkownicy Twojej witryny. O jaki procent chcesz zwiększyć liczbę obecnych unikalnych użytkowników i ile czasu dajesz na osiągnięcie tego celu?

Same liczby nie mają większego znaczenia, ponieważ np 1Wzrost procentowy może być znakomity dla Twojej małej firmy, podczas gdy a 5Minimalny procentowy wzrost dla dużej, dobrze ugruntowanej firmy jest wymagany, aby było to opłacalne. Bez względu na to, jakich liczb wymaga twój cel, pracuj z nimi. To, o czym musisz pamiętać, to jak duża jest zmiana w stosunku do miejsca, w którym jesteś teraz.

Jeśli chcesz dużego wzrostu w krótkim czasie, będziesz potrzebować droższych metod, aby przyciągnąć tak duży ruch, takich jak więcej artykułów, lepsze SEO, media społecznościowe, poczta e-mail i inne. Wszystkie te rzeczy będą Cię kosztować w sile ludzi i tworzeniu treści. Jeśli szukasz podobnego wzrostu, ale w dłuższym okresie, możesz utrzymać koszty na niższym poziomie, ale na stałym poziomie.

Rekommenderad:  Wprowadzono nowy okręt flagowy! Ogłoszono funkcje i cenę

2. Twoje zapotrzebowanie na więcej potencjalnych klientów

Następnie — i ściśle związany z większą liczbą trafień — musimy zastanowić się, jak bardzo chcesz zwiększyć generowanie leadów. Pamiętaj, że odwiedziny w Twojej witrynie niekoniecznie oznaczają, że ktoś w pełni uczestniczył w ścieżce zakupowej wraz z Tobą. Przynajmniej oznacza to, że coś, co zrobiłeś, wzbudziło ich zainteresowanie, ale jeśli chcesz, aby byli prawdziwym tropem, potrzebujesz treści, aby zacząć zaznaczać pola, których szukają.

Jeśli chcesz mieć możliwość przekształcenia większej liczby odwiedzających w potencjalnych klientów, musisz tworzyć treści, które przemawiają do większej liczby osób. Musisz wziąć pod uwagę wszystkie możliwości, które mogą sprowadzić kogoś do Twojej witryny, czego szuka i co skłoniłoby go do powiedzenia: „Tak, to może być moje rozwiązanie”. Wymagana będzie lepsza, bardziej ukierunkowana treść, ulepszone strony docelowe z lepszymi przyciskami wezwania do działania oraz ogólna optymalizacja witryny. Wszystko to będzie cię kosztować tyle samo siły i zasobów ludzkich, co generowanie ruchu, co zwiększy ostateczny rachunek za marketing przychodzący.

3. Jak długo musisz osiągnąć swój cel

Pokrótce poruszyliśmy ten pomysł, ale jest to ważny czynnik: ile masz czasu, zanim osiągniesz swój cel biznesowy? Czy masz 12 miesięcy na zwiększenie ruchu i generowanie leadów — czy też potrzebujesz poważnych wyników przed końcem następnego kwartału? Im szybciej go potrzebujesz, tym więcej pieniędzy będzie Cię to kosztowało.

Częścią siły marketingu przychodzącego jest jego zdolność do kontynuowania działania długo po jego początkowym stworzeniu. Ten artykuł „jak to zrobić” będzie nadal zwracany przez miesiące i lata, ponieważ coraz więcej osób go znajdzie, gdy go potrzebują, ale zajmie to trochę czasu. Jeśli potrzebujesz szybkich wyników, będziesz musiał opróżnić portfel, aby uzyskać wystarczającą przyczepność w danym przedziale czasowym. Aby uzyskać szybkie zyski, możesz potrzebować reklamy online, co może być kosztowne.

Rekommenderad:  10 aplikacji mobilnych SEO, o których powinieneś wiedzieć

4. Obecny stan Twojej witryny

Jak tam twoja strona? Czy został zoptymalizowany pod kątem dzisiejszych najlepszych praktyk SEO? Czy zapewnia doskonałe wrażenia użytkownika? A może była ostatnio aktualizowana przed wprowadzeniem przez Google ostatnich trzech aktualizacji algorytmu? Nie martw się, jeśli Twoja witryna jest stara — zawsze można to naprawić! — ale w zależności od tego, ile pracy trzeba w nią włożyć, możesz liczyć się z wyższymi kosztami.

Jeśli nadszedł czas na gruntowną przebudowę Twojej witryny, czeka Cię wysoki koszt (praca nad stroną nie jest tania)! Jeśli jest to mniejsze zadanie, polegające na dostosowaniu witryny do aktualnych standardów, będzie to kosztować mniej. Jeśli Twoja witryna już robi wszystko, co w jej mocy, aby konwertować potencjalnych klientów, być może wcale nie będziesz musiał ponosić tego kosztu.

Pamiętaj tylko: Twoja strona internetowa to cyfrowa twarz Twojej firmy w Internecie. Jest to pierwszy przedstawiciel handlowy, z którym spotyka się zainteresowany klient, więc musi oferować wspaniałe wrażenia. Kosztuje z góry, ale ta cena jest warta pracy, jaką włoży w konwersję potencjalnych klientów.

5. Obecny stan Twoich treści

Ile masz obecnie treści? Ile będziesz potrzebować, aby osiągnąć swój cel? Wszystko sprowadza się do tego, jak szybko musisz generować ruch i konwertować go na leady.

Jeśli Twoja firma ma już dużo treści (zwłaszcza bieżący plan ich tworzenia), prawdopodobnie uwzględniłeś już ten koszt w swojej strategii. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z marketingiem przychodzącym i nie masz żadnych treści — przygotuj się na ponowne otwarcie tego portfela (ale, jak wspomniano, będzie on działał również w przyszłości).

6. Długość Twojej aktualnej listy e-mailowej

To jest duże: ile e-maili masz obecnie na swojej liście opt-in? Marketing przychodzący polega na przyciągnięciu tłumu, który przynosi wcześniej zainwestowane zainteresowanie, ale kiedy już go przyciągniesz, chcesz go przyciągnąć — i uzyskać ich adresy e-mail. Jeśli stan Twojej obecnej listy e-mailowej można najlepiej opisać jako „krótką i słodką”, spodziewaj się, że wydasz więcej pieniędzy – głównie w obszarach, które już omówiliśmy – aby rozszerzyć tę listę.

Rekommenderad:  6 Czynniki, które analitycy danych powinni wziąć pod uwagę przed zmianą pracy

Jeśli masz już dużą listę, nadszedł czas, aby zacząć ją wykorzystywać! W tym miejscu gałąź e-mailowa Twojej strategii marketingu przychodzącego zaczyna błyszczeć.

7. Jak agresywna jest Twoja konkurencja?

Większość czynników sprawdziliśmy wewnętrznie, ale teraz nadszedł czas, aby zwrócić uwagę na zewnątrz i przyjrzeć się konkurencji. Jeśli jako pierwszy w swojej branży stosujesz taktykę marketingu przychodzącego, śmiejesz się (i nie będziesz musiał wydawać tak dużo, aby uzyskiwać lepsze wyniki niż konkurenci i zdominować sieć). Jednak bardziej prawdopodobne jest, że zmierzysz się z konkurentem, który robi to samo co ty lub robi to od jakiegoś czasu. W zależności od tego, jak agresywna jest twoja konkurencja, będziesz musiał upuścić wystarczająco dużo dolarów, aby konkurować.

Istnieje wiele zmiennych, które mogą wpływać na koszt strategii marketingu przychodzącego, ale te siedem czynników to ważny punkt wyjścia do obliczenia, ile trzeba będzie wydać. Zawsze pamiętaj, że koszty marketingu przychodzącego są wysokie, ale ich zasięg sięga daleko w przyszłość. Marketing przychodzący kosztuje, ale jest wart swojej ceny.

Table of Contents