7 godziny Aplikacje Jak mieć dwie WhatsApp na iPhonie

Czy wiesz, że iPhone — mimo że fizycznie nie ma gniazd na dwa różne chipy (karty SIM) — pozwala używać dwóch różnych numerów? Dzięki formatowi cyfrowego chipa eSIM możesz przekształcić go w urządzenie Dual SIM i dodać drugi numer do urządzenia z systemem iOS.

Umożliwiając aktywację jeszcze jednego abonamentu komórkowego przez operatorów, którzy oferują możliwość tej usługi, umożliwia to jednoczesne korzystanie z dwóch różnych kont WhatsApp na swoim urządzeniu. Należy jednak wspomnieć, że tylko modele od generacji iPhone XR i XS obsługują format cyfrowego chipa eSIM.

Jak korzystać z dwóch kont WhatsApp na iPhonie

Utwórz kopię zapasową swoich rozmów

Zanim zaczniesz cokolwiek, zrób kopię zapasową rozmów WhatsApp, aby nie zostały utracone na wypadek, gdyby coś się stało. Aby to zrobić, Canaltech to ci pomoże, sprawdź poniższy samouczek:

Dodaj nowy plan komórkowy do swojego iPhone’a

Aby rozpocząć proces, przejdź do Ustawień na swoim iPhonie, a następnie „Komórka”. Na następnym ekranie wybierz „Dodaj plan komórkowy”. W kolejnym oknie umieść kod QR swojego operatora we wskazanej ramce lub wprowadź dane ręcznie.

7 godziny Aplikacje Jak mieć dwie WhatsApp na iPhonie 1

Aby dowiedzieć się więcej o ustawianiu nowego numeru na iPhonie, zapoznaj się z pełnym samouczkiem na Canaltech na poniższym linku:

Ustaw nowy numer na swoim iPhonie

Po zakończeniu konfiguracji Twoje urządzenie będzie miało jednocześnie dwa plany komórkowe. W lewym górnym rogu ekranu widać oba barras wartości dla nich, przy czym pierwsza pochodzi z fizycznego chipa, a druga z cyfrowego chipa eSIM.

7 godziny Aplikacje Jak mieć dwie WhatsApp na iPhonie 2

Aktywuj drugie konto WhatsApp

Podejmując niezbędne środki ostrożności, jeśli numer Twojego drugiego konta WhatsApp to kontakt biznesowy odnoszący się do firmy, wyszukaj i pobierz aplikację WhatsApp Business ze sklepu App Store na iPhone’a. Po pobraniu kontynuuj, dodając drugą liczbę na ekranie konfiguracji początkowej.

Jeśli jednak jest ona przeznaczona do użytku osobistego, pobierz aplikację Parallel Space for WhatsApp WA ze sklepu iOS App Store. Po otwarciu zaloguj się za pomocą nowego konta, dodając drugi numer, a następnie kontynuując dodatkowe informacje rejestracyjne dla nowego konta.

7 godziny Aplikacje Jak mieć dwie WhatsApp na iPhonie 3

I pamiętaj, że podwójna aplikacja WhatsApp na Twoim iPhonie będzie działać z głównym kontem otwieranym przez WhatsApp, podczas gdy drugie będzie działać z aplikacją Parallel Space dla WhatsApp.