7 godzinySieci społecznościoweFacebook Messenger i Instagram szyfrowanie typu end-to-end będzie dostępne dopiero w 2023 r.

TEN Bramka, firma Marka Zuckerberga, nie zamierza wdrażać szyfrowania typu end-to-end w Messengerze i Instagram do 2023 r. Gigant byłby zaniepokojony dodaniem środków ochrony prywatności, podczas gdy nie ma skutecznych mechanizmów zapobiegających wykorzystywaniu i molestowaniu seksualnemu dzieci w Internecie.

Na początku tego roku Bramka (w sezonie, Facebook) ogłosił, że natywna ochrona Messengera pojawi się najpóźniej w 2022 roku. Ta funkcja jest ważnym zadaniem komunikatora i chociaż jest dostępna w tajnych czatach oraz rozmowach głosowych i wideo, nie jest domyślnie włączona w czacie. tradycyjny czat.

7 godzinySieci społecznościoweFacebook Messenger i Instagram szyfrowanie typu end-to-end będzie dostępne dopiero w 2023 r. 1

Globalny szef bezpieczeństwa w Meta, Antigone Davis, powiedział witrynie The Telegraph, że opóźnienie polega na stworzeniu środków ochrony przed cybernękaniem. Zasadniczo zaszyfrowane wiadomości typu end-to-end mogą być otwierane tylko przez posiadaczy klucza szyfrowania, którymi są użytkownicy zaangażowani w konwersację. W ten sposób firma nie ma bezpośredniej kontroli nad wypowiadanymi treściami, co oczywiście stwarza miejsce na niedozwolone działania za pośrednictwem aplikacji.

Skuteczniejsza ochrona

Davis mówi, że firma Marka Zuckerberga chce wymyślić sposoby powstrzymania tego typu zdarzeń, nie sugerując naruszenia prywatności użytkowników. Meta myśli o mechanizmie monitorowania, który dopasowuje niezabezpieczone informacje do raportów użytkowników.

„W Meta, która posiada Facebook i WhatsApp, wiemy, że ludzie oczekują od nas korzystania z najbezpieczniejszej dostępnej technologii. Dlatego każda osobista wiadomość wysłana przez WhatsApp jest już całkowicie zaszyfrowana i pracujemy nad tym, aby była domyślna dla pozostałych naszych aplikacji” – skomentował dyrektor.

Celem firmy jest zapewnienie ludziom kontroli nad zdarzeniami i dlatego działa na trzech frontach: proaktywne wykrywanie podejrzanych wzorców aktywności; zapewnienie jasnych i dostępnych sposobów raportowania; oraz zaawansowaną kontrolę prywatności — kto może (lub nie może) wysyłać wiadomości do użytkownika.

WhatsApp jest już zaszyfrowany

Chociaż Meta przestrzega tych zasad w Messengerze, Facebook Jest od Instagram, to samo nie dzieje się w ten sam sposób w WhatsApp. W ulubionym komunikatorze Brazylijczyków rozmowy były od lat chronione za pomocą szyfrowania i jako forma ochrony przed nękaniem zgłoszone wiadomości miały rzekomo umożliwić recenzentom sprawdzenie chronionej interakcji, co wywołało pewne kontrowersje (i nieufność) w sieci.

Warto zauważyć, że chociaż Facebook to jest Instagram mają już zaszyfrowane wiadomości typu end-to-end w jednym z formatów czatu, nadal jest to duży krok dla firmy, aby rozszerzyć ochronę na wszystkie czaty. Biorąc pod uwagę rozwój tej powieści, dokładniejsze szczegóły dotyczące nowego planu Facebook już wkrótce, więc teraz wszystko, co pozostało, to być na bieżąco z wiadomościami.

Źródło: 9to5Mac, 9to5Google, Telegraph