Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

7 Kluczowe kamienie milowe rozpoczęcia działalności, które należy osiągnąć w pierwszym roku

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 7 Kluczowe kamienie milowe rozpoczęcia działalności, które należy osiągnąć w pierwszym roku

Uruchomienie startupu wymaga kreatywności, ducha przedsiębiorczości i odwagi. Pierwszy rok życia startupu może minąć w mgnieniu oka; to pracowita, ekscytująca, gigantyczna krzywa uczenia się. Jednak pośród wszystkich wyzwań związanych z konfiguracją, zatrudnianiem personelu i podejmowaniem decyzji dotyczących marketingu, witryny internetowej i strategii dotyczącej treści, jest to moment, aby ocenić, jak sobie radzi firma i co osiągnąłeś.

W pierwszym roku będziesz mieć czas na podjęcie decyzji, co się powiodło, zmianę taktyki, opracowanie nowych strategii i naprawienie wszystkiego, co nie działa.

Jakie dokładnie są kamienie milowe dla startupu? Które obszary są najważniejsze przy podejmowaniu decyzji, jak przejść do przodu w drugim, trzecim roku i tak dalej? Przyjrzyjmy się siedmiu kluczowym kamieniom milowym rozpoczynania działalności gospodarczej.

1. Model biznesowy

Twój startup prawdopodobnie rozpoczął życie jako pomysł — iskierka inspiracji. Biznesplan jest zwykle następnym krokiem; generalnie ewoluuje to w model biznesowy, gdy Twój startup zostanie uruchomiony.

Oczywiście nie da się zaplanować na każdą ewentualność. Czy to jest zerwane połączenia podczas negocjacji biznesowych lub krachów giełdowych życie biznesowe może rzucać przeszkody na twojej drodze. Ale model biznesowy powinien mieć wbudowaną elastyczność i umożliwiać dostosowanie do zmieniających się okoliczności lub zmian na rynku.

Dobry model biznesowy opiera się na konkretnych liczbach. Powinieneś był zebrać wgląd w analizę klientów, kim są Twoi klienci, czego chcą i potrzebują oraz jak Twoja firma może się do nich odwołać i konkurować z rywalami.

Twój model biznesowy to sformalizowana strategia prowadzenia firmy oraz generowania sprzedaży i przychodów. Jest to plan, którego przestrzegasz Ty i Twoi pracownicy, aby osiągnąć swoje cele biznesowe. Opracowanie modelu biznesowego w pierwszym roku sprzedaży to kamień milowy; Koniec pierwszego roku to idealny czas na podjęcie decyzji, co zachować, a co zmienić.

2. Rozwijający się zespół

Prawdopodobnie, podobnie jak w przypadku większości startupów, Twój początkowy zespół będzie dość mały. Może nawet składać się z przyjaciół lub byłych współpracowników. Twoja zżyta grupa mogła być częścią Twojej przygody ze start-upem od pierwszego dnia, pomagając nawet w kształtowaniu wstępnego pomysłu i wizji biznesowej. Kiedy ten mały zespół musi się powiększyć, jest to kolejny kamień milowy w biznesie.

Być może zidentyfikowałeś obszary, w których Twoja firma potrzebuje dodatkowej wiedzy, na przykład specjalisty ds. Marketingu internetowego, który może zmniejszyć współczynnik odrzuceń, lub eksperta ds. obsługi klienta. Oczywiście może się zdarzyć, że Twoja rozwijająca się firma potrzebuje więcej pracowników do pomocy przy ogólnym obciążeniu pracą.

Bez względu na powód i osobę potrzebną, kluczowe znaczenie ma właściwe zatrudnienie, zwłaszcza w małej firmie z ograniczonym budżetem na personel.

Zawsze konsultuj się ze swoim starszym zespołem i współpracownikami w sprawie umiejętności potrzebnych w firmie. Zrób listę priorytetów i odpowiednio zdefiniuj role. Upewnij się, że bierzesz pod uwagę różnorodność i osobowość; w małej firmie potrzebujesz najszerszej gamy środowisk i talentów, na jakie cię stać. Jednak potrzebujesz również pracowników, którzy będą pasować do etosu i podejścia Twojego startupu i dobrze dogadują się z Twoim skromnym istniejącym zespołem.

Rekommenderad:  Czego zewnętrzni sprzedawcy mogą być od Andy'ego Jassy'ego

3. Twój minimalny opłacalny produkt

Jeśli Twój startup tworzy produkty lub świadczy usługi, być może zacząłeś od prototypu lub oferty próbnej, aby przetestować wody i uruchomić firmę.

Ta wersja próbna lub prototyp przekształci się w minimalny opłacalny produkt lub MVP — kolejny kamień milowy w biznesie. Minimalne jednak nie oznacza nie w pełni uformowane lub ograniczone; powinien być kompletny i atrakcyjny dla klientów. To krok we właściwym kierunku, gdy na horyzoncie pojawia się rozszerzenie Twojej gamy produktów i usług. W międzyczasie Twój MVP jest gotowy do pracy i powinien dobrze się sprzedawać, dostarczając przydatnych opinii i danych konsumentom w trakcie procesu.

Twój MVP zademonstruje dopasowanie rynkowe i pokaże, czy Twój start-up oferuje klientom to, czego chcą, jak klienci reagują na Twoją markę i czy rynek ma miejsce na wzrost.

4. Strategia marketingowa

Twoja strategia marketingowa zmieni się w ciągu życia Twojego startupu. W pierwszym roku samo posiadanie kompleksowego i skalowalnego planu jest kamieniem milowym w biznesie.

Upewnij się, że Twój plan zawiera szeroki zakres taktyk, ale nie wszystkie powinny nadwyrężyć budżet. Możesz rozważyć Marketing afiliacyjny lub nawiązać współpracę z innymi startupami. Należy również wziąć pod uwagę media społecznościowe i marketing online. Jednak nie zaniedbuj tego, co wydaje się być okazją do nawiązania kontaktów, takich jak konwencje startupów lub konkursy; mogą to być również sposoby promowania Twojej marki i produktów.

Upewnij się, że Twoja strategia marketingowa zawiera wszystko, czego potrzeba, aby dobrze służyć Twojej firmie. Twórz listy e-mailowe zainteresowanych klientów oraz przeprowadzaj badania i analizy; szukaj trendów i nowych tendencji w swojej branży.

Bądź sprytny w tym, co wydajesz i ile czasu poświęcasz na marketing. Twoja strategia powinna pasować do rozmiaru i zakresu Twojej firmy. Wiele startupów wydaje za dużo na marketing i nie zawsze osiąga oczekiwane rezultaty. Dlatego zaleca się współpracę firmy zajmujące się doradztwem marketingowym, ponieważ mogą udzielać wskazówek i przydatnych wskazówek, które pomogą zwiększyć skuteczność działań marketingowych. Poznaj swój sektor na wylot i rozsądnie wydawaj pieniądze na strategie, które dobrze pasują do rynku, klientów i budżetu.

5. Baza klientów

Osiągniesz ten kamień milowy w biznesie, jeśli będziesz śledzić powracających klientów, otrzymywać regularne zamówienia i dobrze sprzedawać w pierwszym roku. Budowanie bazy klientów jest kluczem do długowieczności każdej firmy, ale szczególnie ważne jest, aby stało się to w pierwszym roku przedsięwzięcia.

Aby przyciągnąć i zatrzymać klientów, musisz przyjrzeć się każdemu aspektowi swojej działalności związanemu z klientem. Czy możesz poprawić nawigację w swojej witrynie? Czy stworzyłeś spersonalizowane doświadczenie zakupowe lub przynajmniej robisz kroki w tym kierunku?

Rekommenderad:  Square Enix: „Final Fantasy VII” pojawi się na iOS w tym roku

Kluczem do budowania tej bazy jest sposób, w jaki traktujesz nowo pozyskanych klientów. Upewnij się, że dobrze się komunikujesz; biuletyny i e-maile doskonale nadają się do utrzymywania marki w umysłach klientów, ale nie bombarduj ich ani nie sprzedawaj na siłę nowych produktów. Dąż do zaangażowania i bezpośredniej obecności w Internecie.

Pamiętaj, aby nagradzać lojalność klientów, oferując rabaty i korzyści dla powracających i stałych klientów. Opłaca się to w przypadku marketingu szeptanego i budowania reputacji Twojej marki dzięki dobrej obsłudze.

6. Cele sprzedaży i przychody

Część początkowego biznesplanu powinna obejmować przewidywaną sprzedaż i przychody. Będzie to oparte na analizie rynku i Twoich przewidywaniach, jak Twoja firma będzie się rozwijać i działać.

Pierwszy rok często nie jest czasem, w którym firma odnotuje wysokie zyski, jeśli w ogóle. Cele mogą być więc skromne. Jednak sprawdzanie liczb i kalkulacji nadal wymaga ustalenia, czy cele zostały osiągnięte, a przewidywane przychody osiągnięte. Jeśli Twój startup osiągnie te cele, jest to rzeczywiście kamień milowy w biznesie.

Aby było to możliwe, chcesz ustawić odważne cele, które są jednocześnie realistyczne. Nie ma nic gorszego niż obserwowanie rozbieżności między celami a rzeczywistymi liczbami.

Załóżmy, że nie zarabiasz pieniędzy, które założyłeś, decydując się na cele. Czy można się czegoś nauczyć, nawet z tego, co wydaje się porażką?

W pierwszym roku działalności, bardziej niż w jakimkolwiek innym, masz szansę na podsumowanie i ponowne skupienie się. Jeśli sprzedaż nie jest zgodna z oczekiwaniami, ważne jest, aby wiedzieć, dlaczego. Czy to dlatego, że produkty nie zostały tak dobrze przyjęte, jak się spodziewałeś, czy był inny powód? Na przykład podaż — czy były problemy z zapasami?

Być może firma miała problemy z zaspokojeniem popytu i w ten sposób straciła sprzedaż. Jeśli tak, to na tym obrazku są dobre wieści. Klienci chcieli Twojego produktu — po prostu nie zawsze miałeś w magazynie to, czego chcieli. Może czas pomyśleć funkcje oprogramowania do zarządzania zapasami.

Innym problemem mogły być ceny. Upewnij się, że skalibrowałeś to, sprawdzając na rynku. Czy ceny spadły u Twoich bezpośrednich konkurentów?

Innym scenariuszem jest przekroczenie celów o dość spory margines. Jest to fantastyczne dla startupu i dobrze wróży na przyszłość. Jednak na początek upewnij się, że wyznaczyłeś wystarczająco ambitne cele. Jeśli nie, przesuń liczby na drugi rok i wyznacz sobie i swojemu zespołowi wyższe cele, do których możesz dążyć.

7. Poznaj i rozwijaj swoją markę

Sugerowanie „znajomości” Twojej marki może zabrzmieć dziwnie; z pewnością marka została starannie wybrana, zaprojektowana i przemyślana jeszcze przed rozpoczęciem działalności. Niemniej jednak nie wszystko w tym, jak nowa firma definiuje się i decyduje, z jakich produktów i usług chce być znana, leży całkowicie w rękach właścicieli firm.

Możesz na przykład pomyśleć, że mocną stroną Twojej firmy jest oferowanie doskonałych produktów po konkurencyjnych cenach. A co, jeśli po sześciu miesiącach pierwszego roku opinie klientów, komentarze w mediach społecznościowych i badania rynku wykażą, że klienci wybierają Twoją markę ze względu na doskonałą jakość? Możliwe, że firma nie jest postrzegana jako marka budżetowa, którą sobie wyobrażałeś.

Rekommenderad:  Czy Snapchat zostanie zamknięty w 2020 roku?

Ten scenariusz z pewnością byłby miłym zaskoczeniem, ale równie dobrze mógłbyś stwierdzić, że jesteś mniej zadowolony z innych aspektów postrzegania marki. Jak widzieliśmy, pierwszy rok mija w mgnieniu oka pod względem życia firmy; zawsze jest czas na ponowne uruchomienie i zmianę taktyki, jeśli coś nie idzie dokładnie zgodnie z oczekiwaniami.

Przegląd wizerunku marki w połowie pierwszego roku to cenna strategia. Wróć do swojego modelu biznesowego i strategii marketingowej i zobacz, gdzie należy wprowadzić zmiany.

Rozwijanie swojej marki, po jej ustanowieniu, wymaga pracy w następujących obszarach:

Projekt

Upewnij się, że Twoje logo, strona internetowa, opakowanie, projekt wiadomości e-mail, czcionka i wszystkie schematy kolorów są spójne. Powinieneś mieć silny wizerunek marki na wszystkich platformach. Szukaj słabych punktów i upewnij się, że wszystko, co Twoja firma wysyła w świat, krzyczy: „tacy jesteśmy i co robimy”.

Media społecznościowe

Zdefiniuj głos i styl swojej firmy i zachowaj spójność. Czy jesteś tradycyjny i profesjonalny? Nieformalne i zabawne? Prosto i wiarygodnie? Pomyśl o tym: marki, które pozostają w świadomości publicznej, nie brzmią korporacyjnie, ponieważ mają osobowość.

Publikuj konsekwentnie i wchodź w interakcję z klientami, którzy komentują. Angażowanie się w bazę konsumentów buduje rozpoznawalność marki i lojalność.

Treść bloga i strony internetowej

Oferuj więcej niż tylko swoje produkty; założyć bloga i omawiaj tematy, które Twoi klienci uważają za interesujące i pomocne. Rozwiązywanie problemów ludzi zwiększa wartość Twojej marki w oczach klientów. Zbieraj pozytywne opinie i referencje; wyeksponuj to na swojej stronie docelowej.

Znajomość i rozpoczęcie rozwijania swojej marki w pierwszym roku jest znaczącym kamieniem milowym; oznacza śledzenie tego, co się wydarzyło i planowanie tego, co ma nadejść.

Zacznij mapować postęp swojego startupu

Kamienie milowe w startupie to najlepszy sposób na sprawdzenie stanu swojej raczkującej firmy i podjęcie decyzji, dokąd pójść dalej w swojej podróży startowej.

Dokładne szczegóły każdego kamienia milowego są oczywiście unikalne dla indywidualnej firmy. Jednak sukcesy i porażki powinny dać ci informacje o tym, co dokładnie wydarzyło się w tym pierwszym krytycznym roku.

Czy komunikacja była problemem dla zespołów sprzedaży i marketingu? Czy nadszedł czas, aby spojrzeć systemy telefoniczne dla małych firm? Czy liczba personelu jest wystarczająca, aby przejść przez drugi rok i kolejne? Czego dowiedziałeś się o swoich docelowych klientach i czego szukają?

Wreszcie, te kamienie milowe należy uczcić. Zrobiłeś to! Teraz czas spojrzeć w przyszłość.