Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 7 Kroki prowadzące do realizacji strategii marketingu przychodzącego
Jesteś podekscytowany wiadomościami przychodzącymi. To wspaniale! Ale teraz nadszedł czas, aby faktycznie stworzyć strategię marketingu przychodzącego i nie wiesz, od czego zacząć — nie jesteś sam. Zanim się zniechęcisz, oto siedem kroków, które należy wykonać, realizując swój nowy plan połączeń przychodzących.
1. Analizuj, gdzie stoisz
Zanim pochłonie Cię nowa strategia, zwolnij i oceń, gdzie jesteś teraz. Przeprowadź pełny audyt treści marketingowych i sprzedażowych, materiałów związanych z marką, personelu i przeszłych kosztów marketingowych. Dzięki temu uzyskasz przegląd tego, gdzie się znajdujesz, jakie aktywa już posiadasz i jakie są kluczowe obszary wymagające poprawy.
Zrób kilka wstępnych porównań, takich jak miesięczny ruch w witrynie, liczba konwersji ruchu na potencjalnych klientów i ilu klientów pochodzi z Twoich obecnych działań marketingowych.
2. Poświęć czas na badanie osobowości kupującego
Każda strategia marketingu przychodzącego zaczyna się od głębokiego zagłębienia się w grupę docelową. Wielu liderów marketingu ma tendencję do poświęcania na ten krok ograniczonego czasu lub nie sięga wystarczająco głęboko, aby uzyskać wystarczającą ilość przydatnych informacji. Zrozumienie swoich idealnych klientów i ich potrzeb odtąd określa strategię pozyskiwania klientów. Im więcej informacji zbierzesz, tym trafniejsze będą Twoje treści, bardziej ukierunkowana promocja i dokładniejsza kwalifikacja potencjalnego klienta.
Oto kilka pytań na początek:
- Jaki jest główny problem, pragnienie, potrzeba lub pragnienie kupującego?
- Skąd Twoi klienci czerpią informacje?
- Jaki konkretny aspekt Twojego produktu lub usługi odpowiada potrzebom kupującego?
- Jakie są pierwsze pytania, które prospekt zadaje twoim przedstawicielom handlowym?
3. Przygotuj swoją stronę internetową do konwersji
W zależności od stanu Twojej obecnej witryny, na tym etapie możesz potrzebować tylko drobnych poprawek lub pełnego przeglądu. Twoja witryna musi zostać zoptymalizowana, aby przyciągać i konwertować potencjalnych klientów. Musi kierować potencjalnych klientów do promowanych treści i zachęcać ich do podania cennych informacji kontaktowych.
Twoja witryna musi zawierać odpowiednie wezwania do działania (CTA) kierujące ruch na strony docelowe, na których odwiedzający „płacą” swoimi danymi kontaktowymi za przeczytanie fantastycznych treści! Każda witryna, która nie wyjaśnia, czego oczekuje od odwiedzających, będzie miała trudności z konwersją ruchu przychodzącego.
4. Zrób burzę mózgów na temat swoich ofert i wskaźników KPI
Teraz nadszedł czas, aby zdecydować, jakie treści chcesz zaoferować odwiedzającym. W zamian będziesz prosić o nazwiska, adresy e-mail i inne dane kontaktowe, więc upewnij się, że Twoje oferty mają taką samą lub większą wartość. Zacznij od badania osobowości kupującego. Jakie pytania klientów możesz przekształcić w posty na blogu? Jakiej wiedzy brakuje Twojej grupie docelowej? Czy twoi odbiorcy reagowaliby na filmy lub podcasty?
Podczas opracowywania strategii dotyczącej treści zdecyduj, jak chcesz mierzyć sukces swoich kampanii. Czy chcesz zwiększyć ruch w sieci, zwiększyć świadomość marki lub generować potencjalnych klientów? Po podjęciu decyzji możesz skoncentrować swoje treści i promocję wokół tych celów.
5. Twórz treści, które mają znaczenie
Czas zabrać się za pisanie! Tworzenie treści jest ogromną częścią strategii marketingu przychodzącego i wymaga czasu, poświęcenia i konsekwencji, aby odnieść sukces. Ważne jest, aby publikować treści, które są istotne dla odbiorców, dają czytelnikowi wiedzę, której wcześniej nie posiadał, i nie promują bezpośrednio Twojej firmy. Nie próbujesz sprzedawać swoim gościom; chcesz, aby zaufali Ci jako ekspertowi.
6. Promuj swoje treści
Nawet najlepszych treści nie da się znaleźć w próżni. Podczas badania osobowości kupującego powinieneś wiedzieć, gdzie Twoi klienci są aktywni online. Wykorzystaj te informacje, aby rozpowszechniać swoje treści w mediach społecznościowych, udostępniać je na stronach branżowych, dodawać do list subskrypcji e-maili i umieszczać na swojej stronie internetowej.
Konsekwentne promowanie treści oznacza, że możesz otrzymywać zwroty długo po ich pierwszym opublikowaniu.
7. Pielęgnuj nowe leady
Twoja oszałamiająca witryna przyciągnęła odwiedzających do Twoich atrakcyjnych treści, a oni w zamian przekazali Ci swoje dane kontaktowe. Podczas gdy niektóre z tych potencjalnych klientów mogą być gotowe, niektóre mogą potrzebować trochę więcej czasu na rozejrzenie się. W międzyczasie pielęgnuj tych potencjalnych klientów za pomocą e-maili marketingowych oferujących inne istotne treści z wezwaniami do umówienia się na spotkanie lub prezentację.
Po zakwalifikowaniu potencjalnego klienta nadszedł czas, aby zespół sprzedaży przejął kontrolę, ale to nie znaczy, że praca marketingu dobiegła końca. Ci klienci nie znikają tak po prostu. Dodaj ich do list e-mailowych, aby otrzymywać biuletyny firmowe, aktualizacje produktów lub aktualności firmowe.
Na koniec zawsze analizuj wyniki kampanii i monitoruj metody promocji. Twoja strategia marketingu przychodzącego nie jest statyczna i musi ewoluować w oparciu o Twoje wyniki.