Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

7 Łatwe sposoby na poprawę wyniku kredytowego

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 7 Łatwe sposoby na poprawę wyniku kredytowego

Popraw swoją zdolność kredytową

Więc chcesz pożyczyć trochę pieniędzy, kupić nowy samochód na finansowanie lub ubiegać się o ten pierwszy kredyt hipoteczny? Martwisz się, czy zostaniesz przyjęty na kredyt? W takim razie z pewnością będziesz szukał łatwych sposobów na poprawę swojej zdolności kredytowej. Zabezpieczyłem cię.

Zarabianie i oszczędzanie pieniędzy to jedno, ale uporządkowanie finansów jest równie ważne.

.

Dlaczego potrzebujesz łatwego sposobu na poprawę swojej zdolności kredytowej?

Kiedy opuściłem uniwersytet, miałem zadłużenie na karcie kredytowej, rozłożone na wszystkie strony 2 karty i żadnych oszczędności ani możliwości ich wyczyszczenia. Na szczęście bezpłatny hotel, który był domem moich rodziców, powitał mnie w domu. W ciągu kilku tygodni znalazłam też pracę.

Dług, który narosłem, nie był bez znaczenia i postawił mnie w bardzo stresującej sytuacji. Chciałem to naprawić, więc zrobiłem plan.

Świadomość, że okres bezodsetkowy na obu moich kartach upłynie w ciągu kilku miesięcy, przestraszyła mnie. Dni imprezowania były już za mną, a ostatnią rzeczą, jakiej pragnąłem w tym nowym, pokręconym świecie, były długi. Byłem również doskonale świadomy, że dokonywanie opóźnionych płatności lub najgorszych, nieodebranych płatności zniszczyłoby moją zdolność kredytową.

Zanim więc zacząłem myśleć o sposobach poprawy mojej zdolności kredytowej, najpierw potrzebowałem planu, który zapobiegnie pogorszeniu. (Dokonałem opóźnionych płatności i przekroczyłem limit podczas studiów na uniwersytecie). Co? Miałem 18 lat, raz się żyje i tyle.

Z radością stwierdzam, że po ciężkiej pracy, energicznym planie oszczędzania i ogromnym ograniczeniu spożycia alkoholu, opłaciło się. No to spłaciłem. Wszystko.

Usuwanie zadłużenia karty kredytowej

Więc teraz, kiedy udało mi się zresetować do zera, musiałem znać zakres uszkodzeń. Zapisałem się na A BEZPŁATNA usługa oceny zdolności kredytowej (Experian), podłączyłem trochę informacji i czekałem na wyniki.

Nie było zaskoczenia, nie było dobrze. Raport jest dość obszerny, ale zawiera również kolorową tęczową grafikę oceny. Możliwe wyniki rozciągają się w poprzek 5 pozycje, które obejmują doskonałe, dobre, przeciętne, słabe i bardzo słabe.

Piękny 165-stronicowy planer budżetu do druku

Czy czujesz się przytłoczony, jeśli chodzi o organizację swoich finansów? Z tym niesamowitym 165-stronicowy planer budżetu do druku możesz odzyskać kontrolę nad swoimi pieniędzmi, kontrolować swój budżet i całkowicie wstrząsnąć swoimi finansami; !

Byłem biedny, nie najgorszy możliwy wynik, ale niedaleko. Więc miałem swoją robotę wyciętą i potrzebowałem planu. Dlatego dzielę się z Wami moimi 7 proste sposoby na poprawę wyniku kredytowego.

Co to jest punktacja kredytowa?

Punktacja kredytowa jest sposobem na określenie, czy jesteś godny pożyczenia pieniędzy. W przypadku pożyczkodawców chcą wiedzieć, jakie jest prawdopodobieństwo, że odzyskają to, co ci pożyczyli.

W Wielkiej Brytanii poszczególni pożyczkodawcy określają Twoją zdolność kredytową na podstawie informacji podanych we wniosku – a także raportu kredytowego sporządzonego przez jednego z 3 agencje kredytowe.

Dokładne kryteria stosowane przez poszczególnych pożyczkodawców nie są publicznie znane. Można jednak znaleźć oceny przyznane przez agencje kredytowe w raportach, które przechowują dla nas.

Im wyższy wynik, tym lepiej i tym większa szansa na uzyskanie kredytu, o który się ubiegasz. Ponadto, być może nieco sprzecznie z intuicją, osoby z lepszą historią kredytową są bardziej uprawnione do lepszych stawek.

Oznacza to, że ci, którzy wcześniej borykali się z zarządzaniem kredytem, ​​często mają wyższe spłaty kredytu udzielonego w przyszłości.

Nie wszystko jednak stracone, ponieważ z czasem można poprawić swoją zdolność kredytową. Wszystko, czego potrzeba, to planowanie z wyprzedzeniem i odrobina cierpliwości. Przejdźmy więc od razu 7 Sposoby na poprawę wyniku kredytowego.

Rekommenderad:  AMD odpowiada na problemy z przegrzewaniem GPU za pomocą RX 7900 XTX

Zanim zaczniesz

Może się to wydawać oczywiste, ale aby opracować plan ataku, musisz najpierw zdobyć tę istotną informację – plik kredytowy. Polecam używać Eksperyment – to nic nie kosztuje, jest łatwe i nie bombardują Cię e-mailami sprzedażowymi po rejestracji.

Pamiętaj, że jest to tylko raport z akt kredytowych agencji, oparty na informacjach, które zebrali na Twój temat. Tak więc, jeśli użyjesz innej usługi do raportu opracowanego przez inną agencję, wynik będzie inny.

Ogólnie rzecz biorąc, różnice będą nieistotne, a ogólny wynik, jaki uzyskasz, będzie dobrą reprezentacją tego, jak pożyczkodawcy będą postrzegać Cię jako pożyczkobiorcę.

Sprawdź raport

Ważną rzeczą do zrobienia jest teraz przejrzenie raportu. Czasami zebrane informacje mogą być niedokładne, co może mieć szkodliwy wpływ na Twoją ocenę. Jeśli zauważysz jakieś nieścisłości, zanotuj je i poinformuj agencję, w której sprawdzałeś.

Tak więc, jeśli to czytasz, prawdopodobnie już wiesz, że Twoja zdolność kredytowa nie jest w świetnej formie. Następnie można to teraz potwierdzić po zapoznaniu się z raportem.

Jednak nie panikuj, nadszedł czas, aby podnieść tę ocenę kredytową aż do stratosfery. Jeśli ja mogłem to zrobić, to ty też możesz. W rzeczywistości jest to dość łatwe z tymi 7 Sposoby na poprawę wyniku kredytowego.

Krok 1. Rozpocznij budowanie kredytu

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby zwiększyć swoją zdolność kredytową, jest pożyczenie na kredyt – i ZWROT. To zaczyna budować twoją historię kredytową w sposób, który zadowoli pożyczkodawców. Trzeba przyznać, że ta opcja jest bardziej odpowiednia dla osób bez jakiejkolwiek historii kredytowej (niedawne osoby dorosłe lub osoby, które nigdy nie pożyczyły).

Jednak nawet osoby ze złą oceną kredytową mogą skorzystać z tej metody.

Twoja historia kredytowa składa się z wielu elementów, ale najważniejszym z nich jest sprawdzona zdolność do regularnych, terminowych i pełnych spłat. Z tego powodu warto spróbować wziąć niewielką kwotę kredytu z niskimi miesięcznymi ratami – i spłacić go w terminie iw całości.

W tym celu dostępnych jest wiele opcji, które nazywają się kartami kreatora kredytu. Jedynym problemem związanym z tego typu produktami finansowymi jest to, że są one drogie. Zazwyczaj będziesz płacić znacznie wyższe oprocentowanie, ale nie zapominaj, że celem jest zbudowanie historii kredytowej, aby ostatecznie zwiększyć swój wynik.

Dobrą wskazówką jest pożyczenie niewielkiej kwoty i spłacenie jej w ciągu kilku miesięcy. Możesz znaleźć i porównać niektóre karty Credit Builder Tutaj.

Krok 2. Zarejestruj się, aby zagłosować

Ten jest prosty i zajmuje około pięciu minut online na stronie https://www.gov.uk/register-to-vote. Zarejestrowanie się do głosowania, a tym samym umieszczenie się na liście wyborców, umożliwia pożyczkodawcom potwierdzenie Twojej tożsamości.

W rzeczywistości dość trudno jest uzyskać kredyt, jeśli nie jesteś zarejestrowany do głosowania – a dla tak prostego zadania jest to naprawdę nie do pomyślenia.

Pamiętaj, że twoja ocena kredytowa jest odzwierciedleniem twojej zdolności do otrzymania kredytu w drodze zatwierdzenia przez pożyczkodawcę. Po zarejestrowaniu się do głosowania można potwierdzić Twoją tożsamość, co zwiększa Twoje szanse na zatwierdzenie. Dlatego Twoja zdolność kredytowa ulegnie poprawie.

Martwisz się o prywatność? Istnieją dwie wersje rejestru wyborców – rejestr pełny i rejestr jawny. Otwarty rejestr zawiera Twoje dane, ale może być również sprzedawany.

Rekommenderad:  czy przejście z Androida na iPhone'a jest łatwe?

Możesz zrezygnować otwartego rejestru i nie wpływa na Twoje prawo głosu – chroni jedynie Twoje dane osobowe.

Krok 3. Nie ubiegaj się o zbyt wiele

Ubieganie się o kredyt to kolejny ważny czynnik przy określaniu zdolności kredytowej. Po prostu nie składanie zbyt wielu wniosków kredytowych jest naprawdę łatwym sposobem na poprawę wyniku kredytowego.

Kiedy ubiegasz się o kredyt, pozostawia to tak zwane twarde zapytanie w twoim pliku. Jeśli nigdy wcześniej nie otrzymałeś kredytu, kilka wniosków w krótkich odstępach czasu nie powinno mieć zbyt dużego wpływu.

Jeśli jednak masz już kilka linii kredytowych, składanie zbyt wielu wniosków w krótkich odstępach czasu wyśle ​​​​złe sygnały do ​​potencjalnych pożyczkodawców. Będzie to miało szkodliwy wpływ na Twoją zdolność kredytową.

Dlatego Twój wynik ma większe szanse na poprawę, ograniczając liczbę wniosków i wykorzystując kredyt, który już posiadasz.

Krok 4. Wytnij te karty

Ten ma również niewielki efekt terapeutyczny z nim związany. Ale nie sięgaj jeszcze po te nożyczki, najpierw upewnij się, że jest kilka rzeczy.

Jeśli masz niewykorzystane karty kredytowe, warto pomyśleć o ich wycięciu – mam na myśli przestrzeganie prawidłowej procedury ich zamknięcia. W oczach pożyczkodawców posiadanie zbyt wielu linii kredytowych może wykazywać oznaki polegania na pożyczkach. Dlatego anulowanie kart kredytowych, których już nie używasz, może poprawić Twój wynik i szanse na pożyczenie więcej w przyszłości.

Warto jednak zauważyć, że posiadanie więcej niż jednej karty może pokazać pożyczkodawcom, że potrafisz zarządzać kredytem. Ponadto pożyczkodawcy biorą pod uwagę coś, co nazywa się wykorzystaniem kredytu – liczba, którą lubią widzieć poniżej 25%.

Jeśli masz dostępny kredyt w wysokości 10 000 GBP i używasz £5000 z tego, wykorzystanie kredytu wynosi 50%. Jeśli następnie anulujesz kartę z £5,000 dostępnych, zostaje Ci kredyt w wysokości 5000 GBP – z czego wykorzystujesz wszystkie dostępne – 100%. W związku z tym wzrosło wykorzystanie kredytu, co negatywnie wpłynie na ocenę zdolności kredytowej.

Radziłbym anulować karty tylko wtedy, gdy nie korzystasz już z dostępnego kredytu. To jest dokładnie to, co zrobiłem, kiedy wyczyściłem swoje dwie karty po uniwersytecie. Cały należny kredyt został spłacony, żaden kredyt nie został wykorzystany, wróciłem do 0 i wyszły nożyczki. Chłopcze, to było dobre.

Krok 5. Zapłać na czas

Prawdopodobnie najbardziej oczywistym sposobem na poprawę wyniku kredytowego jest terminowa spłata zadłużenia, a jeśli to możliwe, w całości. Oczywiście o wiele łatwiej to powiedzieć niż zrobić i całkiem możliwe, że jest to powód, dla którego jesteś zadłużony.

Powód, który miałem 2 Kartami kredytowymi wykorzystanymi do maksimum na uniwersytecie jest to, że żyłam jak typowy student, ponad stan i nieodpowiedzialnie. Dług się powiększył, a moja sytuacja pozostała taka sama. Nie miałem środków na spłatę i nadal pożyczałem. To przekształciło się w trudną i stresującą sytuację, która wymagała w przyszłości unikania perspektywy czasu.

Płacenie na czas iw całości to najłatwiejszy sposób na pokazanie kredytodawcom, że potrafisz skutecznie zarządzać kredytem. To pozytywnie wpłynie na Twoją zdolność kredytową.

Powinieneś dążyć do uregulowania pełnego salda na wszystkich kartach kredytowych w całości i na czas na koniec każdego miesiąca. Jest to najlepsza praktyka poprawiająca ocenę zdolności kredytowej. Jeśli nie jest to możliwe z określonego powodu, upewnij się, że płacisz przynajmniej minimalną opłatę. W żadnym wypadku nie możesz przegapić płatności.

Rekommenderad:  Jak zdobyć sponsorów dla swojego bloga: 3 Sprawdzone sposoby przyciągania prawdziwych pieniędzy

Demonstrowanie tego rozważnego zachowania przez dłuższy czas zapewni Ci wyniki, o które zabiegałeś.

Krok 6. Porzuć wspólne konto

Może istnieć prosty powód, dla którego masz zły wynik kredytowy – i prosta poprawka, aby go poprawić. Jeśli wcześniej posiadałeś lub nadal posiadasz wspólne konto (może z byłym partnerem), Twój wynik będzie uwzględniał ich zachowanie finansowe.

Jest to znane jako stowarzyszenie finansowe, a złe nawyki finansowe byłych partnerów negatywnie wpłyną na Twoją zdolność kredytową.

Rozstania są bardzo trudne, zarówno pod względem emocjonalnym, jak i finansowym. Ważne jest jednak, aby dbanie o dobre samopoczucie finansowe było częścią planu po rozstaniu. Rozstałam się z moim narzeczonym 7 lat, a finanse były co prawda ostatnie na liście. Jednak jest to tak ważna część życia – i bardzo się cieszę, że w końcu udało mi się to uporządkować.

Zakończenie powiązania finansowego, które posiadasz, można łatwo wykonać w dwóch prostych krokach. W pierwszej kolejności zamknij posiadane rachunki wspólne lub zamień je na konta indywidualne. Po drugie, skontaktuj się z biurami informacji kredytowej i poinformuj je o zmianie.

Krok 7. Dowiedz się, czy zostałeś oznaczony

Ostatnim krokiem do poprawy Twojej zdolności kredytowej jest sprawdzenie, czy nie zostałeś oznaczony za oszustwo (oczywiście nieprawidłowo). Baza danych National Hunter to usługa zapobiegania oszustwom. Organizacja zajmuje się zapobieganiem oszustwom związanym z aplikacjami w branży bankowej, finansowej i ubezpieczeniowej; oraz w celu ochrony ofiar oszustwa.

Jeśli zostałeś przez pomyłkę dodany do tej bazy danych w związku z oszustwami aplikacyjnymi, uzyskanie kredytu będzie niemożliwe. Posiadane informacje są udostępniane agencjom kredytowym i służą zapobieganiu dalszym oszukańczym wnioskom.

Możesz sprawdzić, jakie informacje o Tobie są przechowywane, odwiedzając tę ​​stronę strona internetowa i wypełnienie formularza. Jeśli zostałeś dodany do bazy przez pomyłkę, będziesz musiał złożyć reklamację.

Prosty błąd może być przyczyną słabej wiarygodności kredytowej, a samo postępowanie zgodnie z przedstawionymi procedurami zostanie naprawione w ciągu kilku tygodni.

Wniosek

Więc masz to, 7 Łatwe sposoby na poprawę wyniku kredytowego. Możesz zacząć od razu. Pamiętaj, najpierw musisz zdobyć raport kredytowy z agencji informacji kredytowej. Proponuję skorzystać Eksperymentjest to proste do wykonania, a raport jest łatwy do zrozumienia.

Po otrzymaniu raportu sprawdź go i upewnij się, że nie ma żadnych błędów. Jeśli tak, poinformuj o tym agencję, od której otrzymałeś zgłoszenie.

Następnie przejrzyj listę i obserwuj, jak Twoja zdolność kredytowa przechodzi przez dach. Proste, prawda?

Jeśli udało Ci się wykonać te kroki, daj mi znać. Byłoby wspaniale zobaczyć, jak wiele ulepszeń niektórzy z was są w stanie osiągnąć.

7 Łatwe sposoby na poprawę wyniku kredytowego