Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

7 Mniej znane bezpłatne witryny z obrazami, które wystają

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 7 Mniej znane bezpłatne witryny z obrazami, które wystają

Zdjęcia i obrazy są objęte prawami autorskimi. Jeśli chcesz użyć zdjęcia, potrzebujesz zgody fotografa lub skorzystaj z innych legalnych sposobów wykorzystania zdjęcia. Najłatwiejszą bezpłatną opcją jest użycie obrazu bez tantiem.

Internet jest pełen niesamowitych witryn ze zdjęciami stockowymi, które udostępniają takie darmowe obrazy. Prawdopodobnie słyszałeś o bardziej popularnych, takich jak Pexels, Unsplash i Pixabay. Ale wszyscy tam chodzą! Jeśli chcesz wyróżnić się z tłumu, potrzebujesz zdjęć z miejsc, o których większość ludzi nie wie.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Przyjrzyjmy się więc mniej znanym witrynom z fotografiami stockowymi, które są tak samo dobre, jak wszystkie popularne.

1. unDraw: Ilustracje do projektów i makiet w formacie SVG

Niezależnie od tego, czy projektujesz nową aplikację, czy tworzysz prezentację PowerPoint, kilka dobrych ilustracji może naprawdę poprawić wygląd. Najpopularniejszym formatem do tego jest SVG, czyli Scalable Vector Graphics. A unDraw to źródło takich darmowych, ręcznie rysowanych ilustracji.

Wszystkie grafiki na stronie są całkowicie darmowe i nie wymagają nawet przypisania, więc możesz je dołączyć bez żadnych linków zwrotnych lub napisów. Ponieważ każdy plik jest w formacie SVG, możesz zmienić jego rozmiar, aby był tak duży, jak chcesz, nawet wystarczająco duży, aby wydrukować z niego billboardy.

A SVG umożliwia również dostosowywanie palety kolorów, dzięki czemu możesz zmieniać kolory według własnych upodobań. Lub wybierz kolor, a unDraw wyświetli pasujące do niego ilustracje.

unDraw to szokująco dobra strona, biorąc pod uwagę liczbę czystych ilustracji, które oferuje za darmo. W rzeczywistości jest lepszy niż niektóre z wysokiej jakości witryn z grafikami wektorowymi, które możesz znać. Projektanci i twórcy aplikacji szczególnie je pokochają, ponieważ mogą być szablonem do stworzenia czegoś wspaniałego.

Rekommenderad:  Jak przenieść lub podarować akcje w formie Demat (2022)

2. Łoś: Profesjonalni fotografowie i modelki wykonują zdjęcia seryjne

Zwykle fotografia stockowa to tandetne obrazy lub fotografia amatorska. Ale Moose ma inne podejście, z profesjonalistami zarówno w dziedzinie fotografii, jak i modelowania.

Celem Moose jest tworzenie zdjęć stockowych, które można idealnie wykorzystać razem. Dlatego często znajdziesz różne zdjęcia z podobnym tłem lub tym samym modelem w różnych ustawieniach i tak dalej. Oświetlenie jest również utrzymywane tak statycznie, jak to tylko możliwe, dzięki czemu można w Photoshopie zrobić dwa zdjęcia w jedno bez wstrząsów.

W dowolnym momencie możesz sortować Moose według kategorii zdjęć, modeli lub fotografów. Wszystkie zdjęcia można używać za darmo, o ile podasz link do Moose z akredytacją lub możesz kupić zdjęcie i nie linkować ani nie przypisywać go.

3. Clipstill: bezpłatne kinografie, które zadziwią widzów

Kinografiki to obrazy z jednym małym fragmentem sceny w ruchu. To oszałamiający wizualnie efekt końcowy, dodający odrobinę akcji, aby ożywić zdjęcie. Kinografiki to kreatywny sposób wykorzystania animowanych GIF-ów, a teraz kilka z nich możesz otrzymać za darmo.

Clipstill ma całą sekcję poświęconą darmowym stockowym kinografikom. Prawdopodobnie dobrym pomysłem jest pobranie ich na przyszłość, ponieważ zawartość witryny będzie się zmieniać w miarę upływu czasu.

Jego zawartość jest jednak ograniczona. Oto kolejna mniej znana strona z dziesięcioma kolejnymi nieodpłatnymi, wolnymi od uznania autorstwa stockowymi kinografikami. W serwisie Free Cinemagraphs twórcy wzięli bezpłatne materiały wideo i przekształcili je w kinematograficzne pliki GIF.

4. Reshot: darmowe ikony i ilustracje wysokiej jakości

Reshot oferuje świetnie wyglądające ikony i ilustracje, których można swobodnie używać w projektach osobistych i komercyjnych bez potrzeby podawania autorstwa. Oprócz konwencjonalnego formatu PNG możesz pobrać skalowalne wektory w postaci SVG i EPS.

Jakość tych wektorów jest imponująca, a do wyboru masz przyzwoitą różnorodność. Jeśli jesteś programistą aplikacji lub stron internetowych, pokochasz Reshot i jego luźną politykę licencyjną. Jest to po prostu jedna z najlepszych stron internetowych do pobierania bezpłatnych ikon SVG.

Rekommenderad:  Jak uroczo wyglądać na snapach: porady i wskazówki dotyczące popisywania się swoim stylem na Snapchacie

5. Librestock: Wyszukiwanie zdjęć w wielu witrynach

Wiele popularnych witryn z fotografiami stockowymi to w rzeczywistości agregatory. Zarówno Pixabay, jak i Pexels zawierają mnóstwo zdjęć z innych źródeł. Więc teraz mamy „super-agregator” w Librestock, który przeszukuje kilka z tych istniejących agregatorów.

Librestock przeszukuje Stocksnap, Negative Space, Picography, ISO Republic, Gratisography, Shotstash, Pexels i Foodie Factor. Miniatury są wystarczająco duże, aby dobrze przyjrzeć się obrazowi przed przejściem do witryny hosta, oszczędzając kilka kliknięć w tę iz powrotem.

Witryna zawiera również sekcję o nazwie Librestock Video do wyszukiwania wideo, która pomaga znaleźć wysokiej jakości materiał filmowy wolny od praw autorskich, przeszukując najlepsze witryny, które obsługują filmy zamiast obrazów.

6. Nappy: Darmowe zdjęcia różnych grup

Nappy oferuje bardzo potrzebną różnorodność, jeśli chodzi o zdjęcia stockowe. Znajdziesz tu mnóstwo pięknych zdjęć z czarnymi lub brązowymi modelkami.

Warto zauważyć, że inne witryny mają również zdjęcia czarno-brązowych ludzi, więc nie jest tak, że Nappy jest twoją jedyną opcją. Jednak z pewnością jest to jedna z najlepszych opcji w tej kategorii.

7. Początkowe zdjęcia: Darmowe początkowe, biurowe i techniczne obrazy Stock

SSP dotyka dość specyficznej niszy, to znaczy konfiguracji, w której ktoś pracuje lub przestrzeni, w której wykonuje się pracę biurową. Na SSP znajdziesz mnóstwo zdjęć biurowych i ludzi, którzy są formalnie ubrani i pracują przy swoich stanowiskach pracy.

Poza tym SSP ma również całkiem przyzwoitą różnorodność obrazów stockowych smartphones, laptopy i stacjonarne stacje robocze. Są też zdjęcia artykułów biurowych.

Zawsze sprawdzaj indywidualną licencję na zdjęcie stockowe

Ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę podczas korzystania z obrazów z tych witryn ze zdjęciami stockowymi, jest upewnienie się, że rozumiesz, co jest dozwolone, a co zabronione w zakresie użytkowania. Zasadniczo możesz używać obrazu z licencją CC0 w dowolnym miejscu, ale niektóre witryny mają niestandardowe licencje, z którymi warto się zapoznać przed użyciem obrazu.

Rekommenderad:  Jak sprawić, by Twoje poniedziałki były bardziej produktywne (i mniej stresujące)

Niektóre z nich mają nawet różne licencje dla każdego obrazu, więc koniecznie sprawdź to. Jeśli nadal nie możesz znaleźć tego, czego szukasz, mamy listę najlepszych witryn ze zdjęciami stockowymi, które oferują obrazy w wysokiej rozdzielczości.

Table of Contents