Nie ma wątpliwości, że WhatsApp jest dziś jednym z najpopularniejszych komunikatorów, szczególnie w Brazylii. Przy tak dużej bazie użytkowników aplikacja od czasu do czasu otrzymuje kilka aktualizacji z nowymi poprawkami i dodatkami. Ale te aktualizacje nie zawsze są przyjemne dla społeczności.
W kolejnych wierszach wymienimy niektóre aktualizacje wprowadzone przez komunikator, które przynajmniej na początku zostały dobrze skrytykowane przez kilku użytkowników.
Jakie były najgorsze aktualizacje WhatsApp?
1. Stan
Statusy WhatsApp to praktyczny sposób udostępniania aktualizacji swoim kontaktom za pomocą zdjęć lub krótkich filmów. Jest powszechnie używany przez społeczeństwo, ale nie zawsze tak było.
Uruchomiony w 2017 roku system spotkał się z krytyką już po wydaniu. To dlatego opinia publiczna uznała tę funkcjonalność za coś bezużytecznego i po prostu kolejna kopia tego, co istniało już na Instagramie i Snapchacie.
Kolejnym punktem, który spotkał się z ostrą krytyką użytkowników, było to, że zakładka Status zajęła miejsce przeznaczone dla kontaktów, oprócz tego, że na początku nie pozwalała na publikację wiadomości tekstowych.
2. Zmiana koloru
Wierzcie lub nie: niewielka zmiana koloru WhatsApp dla Androida, przeprowadzona w zeszłym roku, wystarczyła, aby wywołać kilka dyskusji w sieci. Przecież wielu osobom po prostu nie podobał się jasnozielony odcień aplikacji i przyciski w kształcie balonów.
Po raz kolejny było tylko kwestią czasu, zanim użytkownicy zaakceptują tę zmianę. Coś dość powszechnego w małych, bardziej estetycznych aktualizacjach popularnych aplikacji.
3. Propozycje kanałów
Jest to bardzo niedawna aktualizacja, ale wciąż wywołuje dyskusję wśród użytkowników komunikatorów. Kanały WhatsApp, postrzegane jako publiczne czaty służące rozpowszechnianiu wiadomości, są krytykowane przez społeczność, która postrzega je jako kopię zasobu, który już istnieje na Instagramie.
Kolejną kwestią, która nie została dobrze przyjęta przez użytkowników, jest to, że funkcja ta może spowodować, że komunikator stanie się siecią społecznościową, co z pewnością zniekształciłoby cel aplikacji.
4. Niechciane powiększenie
W czerwcu 2021 r. WhatsApp otrzymał kolejną aktualizację, która spowodowała więcej niepowodzeń dla społeczności: podczas otwierania aparatu aplikacji w rozmowie lub nawet podczas próby aktualizacji statusów kończyło się to coraz bliżej, niż było to pożądane, co bardzo przeszkadzało każdemu, kto próbował z tego skorzystać funkcja.
Warto zauważyć, że fakt ten dotarł do posłańca jako błąd, który później go poprawił. Jednak dodaliśmy go tutaj, ponieważ nadal ma jakiś związek z aktualizacją.
5. Zarchiwizowane powiadomienia o rozmowach
Kolejna kontrowersyjna aktualizacja miała miejsce, gdy w lipcu ubiegłego roku aplikacja po prostu przestała powiadamiać o wiadomościach w zarchiwizowanych rozmowach.
Oczywiście na początku powodowało to dyskomfort. Zwłaszcza dla osób, które miały zwyczaj archiwizowania starych wiadomości – niezależnie od tego, czy były to rozmowy grupowe, czy indywidualne – aby zachować czystość głównego obszaru aplikacji.
6. Nowa polityka prywatności
Cofając się nieco w czasie, wielu z pewnością pamięta moment przejęcia WhatsApp przez Facebooka (zanim zmienił nazwę na Meta). W związku z tym na początku 2021 roku, a dokładniej 8 lutego, wniosek przeszedł a zmiana polityki prywatności w celu umożliwienia udostępniania danych.
Po tej zmianie użytkownicy automatycznie zaczęli udostępniać informacje takie jak numer telefonu, adres IP, a nawet czynności wykonywane w aplikacji innym usługom Meta – co z pewnością nie zapewniło ludziom komfortu.
7. Pasek poziomy
Zamknijmy naszą listę nieco nowszą aktualizacją, która obejmowała włączenie poziomego paska nawigacyjnego w dolnym obszarze interfejsu aplikacji.
Oprócz początkowego problemu, który powodował automatyczne zamykanie aplikacji nie wiadomo skąd (ale który został już naprawiony), wielu użytkowników zaczęło narzekać, że początkowo ta aktualizacja uniemożliwiała im przewijanie między kartami, zmuszając ich do stukania w każdą z nich opcje wyboru obszarów Status i Połączenia, na przykład. Jednak to się już nie zdarza.
A jakie były według Ciebie najgorsze aktualizacje komunikatora? Czy złapałeś któregoś z tych, o których tu wspominaliśmy? Podziel się swoją opinią z innymi czytelnikami TecMundo korzystając z naszych sieci społecznościowych.