7 Najlepsze gry retro na Androida Powinieneś wypróbować już dziś!

787898! Czy pamiętasz ten kod, który wszyscy zastosowaliśmy w jednej z najpopularniejszych gier generacji wcześniejszej niż Android? Ten kod powodował, że piłka z gry odbijającej była niezniszczalna. Jestem pewien, że jak cholera często tego używałem, a znajomość tej sztuczki była czymś, czym można się pochwalić. Obecnie nawet w PlayStore istnieją tysiące, a nawet miliony gier. Bardzo niewiele gier na Androida jest tak popularnych jak gry retro, takie jak Bounce, Dave i wiele innych.

Gry retro zostały przerobione na urządzenia z Androidem, ale znowu istnieją setki takich samych aplikacji do wyboru. Niektóre z nich są po prostu złymi podróbkami, podczas gdy niektóre mają haniebną liczbę reklam. Dzisiaj przedstawiamy czystą listę gier Retro, w które powinieneś grać na urządzeniach z Androidem.

Gry w stylu retro mogą być małe pod względem rozmiaru pliku, ale pakują się w wir, ponieważ grają tak samo jak oryginały, niezależnie od tego, czy używają wewnętrznych, czy zewnętrznych elementów sterujących grą. Przeskocz przez ruchliwą autostradę w Frogger, zjedz kropki, zanim duchy cię dopadną, lub układaj cegły, zanim ekran się zapełni, kończąc grę. Poniżej znajdują się 4 gry retro, które nie potrzebują ćwiartki na dodatkowe życie lub nowej gry, gdy przegrasz.

1. Odbić się

7 Najlepsze gry retro na Androida Powinieneś wypróbować już dziś! 1

Na początku 2000 roku wszyscy kupowali Nokię smartphones jako ich pierwsze urządzenie. Jestem pewien, że pamiętasz telefony Nokia z serii 40 z małym ekranem i dużą klawiaturą T9. To był jeden z moich pierwszych telefonów, a gra typu bounce była dosłownie wszystkim, w co mogłem grać na swoim urządzeniu.

Legendarna gra bounce została przerobiona przez grupę programistów. Ma podobny wygląd, a poziomy są replikami prawdziwej gry. Bardzo podobała mi się ta gra, grając ponownie na moim urządzeniu. Sterowanie jest bardzo proste: dwie strzałki po lewej stronie i ikona skoku po prawej stronie. Osobiście ukończyłem całą grę za jednym razem i ku mojemu zdziwieniu ta gra ma także własne poziomy, w które można grać.

2. Niebezpieczny Dave

7 Najlepsze gry retro na Androida Powinieneś wypróbować już dziś! 2

To nie jest gra na smartfony, ale bardzo popularna gra komputerowa. Podobnie jak bounce, nawet ta jest jedną z pierwszych gier, w które mogłeś grać na swoim starym komputerze. Osobiście uwielbiałem tę grę, ale nigdy nie byłem w stanie ukończyć całej gry. To było zabawne 8-bit i perfekcyjne efekty dźwiękowe stworzyły cały pakiet, o którym większość ludzi nie zapomni.

Ta gra została przebudowana na Androida i trafnie nazwana Retro Dangerous Dave. Celem każdego poziomu jest zdobycie trofeum i przejście przez drzwi. Po drodze możesz także zbierać nagrody za przedmioty o różnych punktach. Pomyślałem, że to idealny moment, by w końcu zobaczyć, co leży ponad poziomem 5 ale niestety gra na Androida jest równie trudna. Walczyłem na różnych poziomach 5 w tej grze możesz tweetować zrzut ekranu, jak wyglądają inne poziomy na Twitterze, jeśli uda ci się go przekroczyć.

3. Tetris

7 Najlepsze gry retro na Androida Powinieneś wypróbować już dziś! 3

Tetris jest prawdopodobnie jedną z najpopularniejszych gier na Ziemi. Jest tak popularny od wczesnych lat 90. i wciąż ma swoją społeczność, w której ludzie grają dzisiaj z takim samym entuzjazmem. Ta gra została wydana po raz pierwszy na Gameboy. W ciągu następnych kilku lat została odebrana przez każdą inną konsolę do gier. Był dostępny na PC, w grach wideo, na Gameboy, na telefonach Symbion i na każdym innym możliwym systemie operacyjnym, jaki możesz wymyślić.

Ta gra ma najwięcej replik na Androida w porównaniu do dwóch pozostałych gier, o których wspominałem. Osobiście uwielbiam grę o nazwie „Falling Lightblocks Classic Brick with Multiplayer”. Mimo że gra jest czarno-biała, bez żywych kolorów, o których musicie pamiętać. Osobiście uwielbiam tę grę, ponieważ nie zawiera reklam. Gra ma również wiele różnych trybów gry do wyboru.

Możesz także grać w trybie wieloosobowym ze znajomymi i sprawdzać ich postępy w różnych trybach gry, łącząc grę z „Graj w gry”

4. Pacman

gra Pacman w stylu retro

Gra Bandai Namco rozpoczęła 8-bitowa rewolucja z charakterystycznym hałasem „wakka wakka wakka”, gdy żółte kółko brakuje fragmentu, znanego również jako Pacman, pędzącego po ekranie. Gracze muszą unikać duchów, które chcą zniszczyć Pacmana i uniemożliwić mu usunięcie kropek. Podstawowa przesłanka Pacmana jest prosta: gracze próbują usunąć wszystkie kropki, aby przejść do następnego ekranu. Duchy stają się coraz szybsze na każdym ekranie, ale Pacman też. To wyścig do mety, a Pacman ma tylko jedną obronę, aby zamienić duchy w wrażliwe potrawy.

Aplikacja Pacman oferuje klasyczną rozgrywkę dla nostalgicznych typów i zapalonych entuzjastów. Ale ma też różne rodzaje rozgrywki, które zapewniają ciekawe wrażenia. Rywalizuj z innymi graczami w turniejach lub graj w nowe i nowe mapy, aby sprostać wyzwaniu klasycznej gry.

7 Najlepsze gry retro na Androida Powinieneś wypróbować już dziś! 4

5. Żaba

żaba gra retro

Projektant Frogger został zainspirowany obserwowaniem pieszych próbujących przejść 8-pasmowa autostrada. Zamienił pieszych w żabę i 8-lane autostradą do rzeki pełnej niebezpiecznych przeszkód. Gracze są traktowani na 8-bitowy dźwięk za każdym razem, gdy Frogger wykonuje skok. Jeden zły ruch i żaba to rozumie.

Aplikacja istnieje od kilku lat, ale oferuje zaktualizowaną grafikę, pozostawiając grę samą. Nadal jest świetną zabawą, a wszystkie oryginalne funkcje są nadal w grze, aż do szybko zmieniających się dzienników i samochodów.

7 Najlepsze gry retro na Androida Powinieneś wypróbować już dziś! 5

6. Space Invaders

Space Invaders pochodzi z tej samej epoki co Pacman. Prosta grafika, ograniczona mobilność i godziny zabawy określają tę grę, która rzuca wyzwanie wystrzeleniu kosmitów z nieba. Gracze zmierzą się z nieustępliwą grupą kosmitów, zdeterminowaną do usunięcia bazy i broniącego się działonowego. Mechanika jest prosta, ponieważ gracze przesuwają strzelca od lewej do prawej i starają się unikać spadających bomb. Oryginalny dźwięk „pew pew pew pew” emitowany jest z działonowego za każdym razem, gdy jest strzelany. Złowrogi monotonny działa jak metronom, podczas gdy pole najeźdźców kosmicznych przesuwa się od lewej do prawej. Chociaż ta gra nie jest obciążona grafiką, wygląda świetnie na telefonie takim jak Samsung Galaxy S10 ze względu na wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości.

7 Najlepsze gry retro na Androida Powinieneś wypróbować już dziś! 6

7. Q-Bert: Zrestartowano

Oryginalny Q-Bert zasygnalizował zmianę w grach zręcznościowych 2-D do 3-RE. Nie przypominało to niczego, co gracze widzieli do tej pory i wywołali dreszczyk emocji w społeczności graczy. Gra polega na odbijaniu postaci Q-Bert wokół geometrycznych kafelków, aby nadać im ten sam kolor. Jego wrogów jest wielu i skorzystał z nowej technologii kart wideo, aby podskakiwać, ślizgać się i skakać po ekranie. Być może najbardziej odświeżającym aspektem Q-Berta jest cenzurowany balon mowy, który pojawia się nad jego głową, gdy zostaje zabity.

Wersja aplikacji Q-Bert oferuje więcej poziomów, więcej zabawy i tych samych diabolicznych wrogów, którzy próbują pokonać Q-Bert. Jest to rozkosz dla gracza, która wciąż daje, bez względu na to, ile ma lat.

7 Najlepsze gry retro na Androida Powinieneś wypróbować już dziś! 7

Te gry retro na Androida wykorzystują działające mechanizmy. Są zachwycające, pełne niespodzianek i nigdy się nie zestarzeją. Ich trwała popularność przez dziesięciolecia pokazuje, że dobry projekt zawsze wygrywa. Gracze mają szeroki wybór gier wideo, ale nie ma nic bardziej orzeźwiającego niż powrót do klasyki z przeszłości przez wiele godzin nostalgii.

Czytaj dalej: 15 najlepszych gier offline na Androida