Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

7 Najlepsze menedżery pobierania dla WindowsmacOS i Linux w 2023 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 7 Najlepsze menedżery pobierania dla WindowsmacOS i Linux w 2023 r

Jeśli chodzi o pobieranie treści z Internetu na komputery osobiste, domyślny menedżer pobierania wbudowany w przeglądarki internetowe powinien wystarczyć do większości Twoich potrzeb. Jest to oczywiście możliwe, gdy pliki do pobrania są ograniczone i sporadyczne. Jeśli jednak tak nie jest i od czasu do czasu musisz pobierać duże ilości plików, zdecydowanie powinieneś przejść na zaawansowane menedżery pobierania.

Menedżer pobierania to narzędzie (lub samodzielna aplikacja), które umożliwia skuteczniejsze i wydajniejsze zarządzanie plikami do pobrania w Internecie, oferując dodatkowe korzyści, takie jak możliwość wielokrotnego pobierania, ustawianie priorytetów dla różnych pobrań, wstrzymywanie/wznawianie pobierania , uzyskaj większą prędkość pobierania i nie tylko. Aby pomóc Ci lepiej zarządzać pobranymi plikami, oto kilka najlepszych menedżerów pobierania, które powinieneś sprawdzić.

1. Darmowy menedżer pobierania

Free Download Manager, jak sama nazwa wskazuje, jest całkowicie darmowym oprogramowaniem do zarządzania pobieraniem plików na Twój komputer. Oferuje prosty i przejrzysty interfejs użytkownika, bez reklam wyświetlanych w jego interfejsie. A co najważniejsze, w porównaniu do większości darmowych rozwiązań, jest to jedno z najbezpieczniejszych rozwiązań, obsługujących różne systemy operacyjne. Interesujące w tej usłudze jest to, że twierdzi, że zwiększa prędkość pobierania nawet 10-krotnie, a także oferuje obsługę protokołu BitTorrent. Mówiąc o innych funkcjach, aby zapewnić większą prędkość pobierania przy istniejącej przepustowości, usługa działa poprzez dzielenie plików na różne sekcje i pobieranie ich jednocześnie.

Poza tym darmowy menedżer pobierania umożliwia także podgląd plików audio/wideo przed zakończeniem pobierania i konwersję ich formatu po zakończeniu. Aby lepiej zarządzać pobranymi plikami i mieć nad nimi większą kontrolę, zapewnia inteligentne rozwiązanie do zarządzania plikami, które pomaga organizować pliki w predefiniowanych folderach, a także zawiera inteligentny harmonogram, który zapewnia większą kontrolę nad pobranymi plikami.

Dostępne dla: Linux, macOS, Windows
Wyświetl bezpłatny menedżer pobierania

2. Akcelerator pobierania Internetu

Internet Download Accelerator to bezpłatne narzędzie do zarządzania pobieraniem, które rozwiązuje trzy typowe problemy, z którymi spotykają się ludzie podczas pobierania: prędkość, wznawianie przerwanych pobrań i zarządzanie pobranymi plikami. Jeśli chodzi o użyteczność, aplikacja oferuje przejrzysty interfejs użytkownika z łatwymi w obsłudze elementami sterującymi. Sugeruje oferowanie większych prędkości pobierania poprzez podzielenie pobieranego pliku na różne części i pobranie każdej z nich w tym samym czasie. Poza tym pomaga także wznowić przerwane pobieranie przez serwery HTTPS i FTP.

Ponadto, aby zapewnić lepszą użyteczność, Internet Download Accelerator oferuje także integrację z przeglądarkami internetowymi, takimi jak Internet Explorer, Firefox, Chrome, Opera, Vivaldi i Safari. Co więcej, oferuje rozwiązanie do zarządzania plikami automatycznie podzielone na kategorie, które wykrywa typ pliku i umieszcza go w określonej kategorii, aby ułatwić wyszukiwanie plików.

Dostępne dla: Windows
Zobacz Internetowy Akcelerator Pobierania

3. EagleGet

EagleGet to kolejny darmowy menedżer pobierania z mnóstwem funkcji. Na początek usługa sugeruje zaoferowanie nawet sześciokrotnego zwiększenia prędkości pobierania, dla czego, podobnie jak większość innych usług na tej liście, dzieli plik na kilka części i pobiera je jednocześnie. W ten sposób efektywnie wykorzystujesz przepustowość. Idąc dalej, pomaga zapewnić bardziej szczegółową kontrolę nad pobieranymi plikami, zapewniając opcję planowania wielu pobrań, ustawiania ograniczeń prędkości dla różnych plików i sortowania plików na różne kategorie w celu lepszego zarządzania.

Inną interesującą funkcją, która może się przydać, jest automatyczna aktualizacja adresów URL, która automatycznie aktualizuje wygasłe adresy URL pobierania, aby zaoszczędzić czas i wysiłek. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo Twojego komputera, usługa automatycznie skanuje pliki po pobraniu, a także weryfikuje autentyczność pliku za pomocą weryfikatora sumy kontrolnej MD5/SHA1. EagleGet jest dostępny w formie rozszerzenia dla przeglądarek Internet Explorer, Firefox, Chrome i Opera.

Dostępne dla: Windows
Zobacz EagleGet

4. JDownloader 2

JDownloader 2 to aktualizacja JDownloadera, popularnego bezpłatnego menedżera pobierania o otwartym kodzie źródłowym. Usługa, będąca oprogramowaniem typu open source, ma ogromną społeczność programistów, którzy stale starają się ją ulepszać i dodawać nowe funkcje. Podobnie jak w przypadku innych menedżerów pobierania na liście, zapewnia ona zwykłe wstrzymywanie/wznawianie pobierania, większą prędkość pobierania, możliwość ustawienia przepustowości dla niektórych pobrań, automatyczne zapisywanie plików we wstępnie zdefiniowanych folderach i wiele więcej. Ponadto, aby uprościć pobieranie, zapewnia automatyczne rozpoznawanie captcha, co pozwala zaoszczędzić wysiłku związanego z udowadnianiem, że jesteś człowiekiem i wprowadzaniem captcha za Ciebie.

Wśród innych interesujących i przydatnych funkcji JDownloader oferuje narzędzie do pobierania linków, które automatycznie wykrywa wszystkie skopiowane adresy URL i rozpoczyna pobieranie plików z tych adresów URL, bez konieczności robienia tego ręcznie. Co więcej, oferuje także możliwości zdalnego zarządzania, które pozwalają na korzystanie z aplikacji mobilnej lub strony internetowej w celu zdalnego zarządzania plikami do pobrania z dowolnego miejsca.

Dostępne dla: Linux, macOS, Windows
Zobacz JDownloadera 2

5. Menedżer pobierania Ninja

W przeciwieństwie do niektórych innych menedżerów pobierania na liście, Ninja Download Manager jest usługą płatną, a oferowane przez nią funkcje w większym stopniu uzasadniają jej cenę. Na początek ma przejrzysty i uporządkowany interfejs użytkownika, który jest łatwy w nawigacji i obsłudze. Jeśli chodzi o wydajność, usługa sugeruje nawet 20-krotne zwiększenie prędkości pobierania, co osiąga przy wielu jednoczesnych połączeniach. Poza tym zapewnia także podgląd plików audio i wideo podczas ich pobierania, co jest kolejną fajną, małą funkcją, która oddziela go od pozostałych usług. Nie wspominając o zwykłych elementach sterujących wstrzymywaniem/wznawianiem pobierania i elastycznością kontrolowania prędkości różnych pobrań.

Między innymi dzięki Ninja Download Manager zyskujesz zaplanowane pobieranie, możliwość lepszego zarządzania pobranymi plikami, obsługę proxy oraz funkcjonalność dodawania teraz i pobierania później. Na koniec, ale nie najmniej ważne, zapewnia menedżera haseł, który śledzi wszystkie logowania do witryn, abyś był zalogowany.

Dostępne dla: System operacyjny Mac, Windows
Wyświetl Menedżera pobierania Ninja

6. Menedżer pobierania Internetu

Internet Download Manager jest niezaprzeczalnie jednym z najpopularniejszych menedżerów pobierania. Upraszcza pobieranie, przechwytując automatycznie linki do pobierania, eliminując potrzebę ręcznego kopiowania i wklejania adresów URL. Obsługuje protokoły HTTPS, FTP i MMS, a usługa sugeruje zwiększenie prędkości pobierania nawet o 5 razy przy użyciu dynamicznej segmentacji plików. Aby spersonalizować działanie aplikacji, możesz dostosować jej interfejs do swoich upodobań, korzystając z gotowych ustawień, a nawet zaprojektować własne skórki. Poza tym oferuje także takie funkcje, jak możliwość automatycznego kategorycznego zarządzania pobieranymi plikami, ustawiania limitów pobierania, wstrzymywania/wznawiania pobierania i planowania pobierania — poprzez ustawienie czasu połączenia z Internetem, pobrania plików i wyłączenia komputera.

Co więcej, usługa jest wyposażona w funkcję automatycznego skanowania antywirusowego, która gwarantuje, że pobrane pliki nie są złośliwe i że można uzyskać do nich bezpieczny dostęp na komputerze. Obejmuje także obsługę różnych serwerów proxy, do których można uzyskać bezpieczny dostęp za pomocą nazwy użytkownika i hasła. Mówiąc o obsłudze przeglądarek, Internet Download Manager zapewnia integrację z Internet Explorerem, Operą, Firefoksem i Chrome.

Dostępne dla: Windows
Wyświetl Menedżera pobierania internetowego

7. Menedżer pobierania Xtreme

Xtreme Download Manager to kolejny łatwy w użyciu menedżer pobierania z szeregiem funkcji. Sugeruje przyspieszenie prędkości pobierania nawet o 5 razy, wykorzystując, jak to się nazywa, inteligentną technologię dynamicznej segmentacji plików. Zasadniczo technologia działa poprzez dynamiczną segmentację pliku na części i jednoczesne ich pobieranie. Poza tym menedżer pobierania pozwala także automatycznie wznawiać przerwane lub przerwane pobieranie, ustawiać ograniczenia prędkości, aby kontynuować przeglądanie podczas pobierania plików, ustawiać w kolejce pobrane pliki i automatycznie wznawiać niedokończone lub przerwane pobieranie.

Mówiąc o innych przydatnych funkcjach, usługa jest wyposażona w inteligentny harmonogram, który jest jedną z jej charakterystycznych funkcji, która pozwala ustawić czas połączenia z Internetem, pobrania plików i zamknięcia, gdy to się skończy. Co więcej, dzięki Xtreme Download Manage otrzymujesz obsługę różnych przeglądarek, takich jak Chrome, Firefox, Vivaldi itp., a także różnych serwerów proxy i zapór sieciowych.

Dostępne dla: Linux, macOS, Windows
Wyświetl Menedżera pobierania Xtreme

To wszystko!

Wyżej wymienione to niektóre z naszych sugestii dotyczących najlepszych menedżerów pobierania dla systemów Linux, macOS i Windows komputer. Pamiętaj, że musisz uważać na to, co i skąd pobierasz z Internetu, a jeśli to konieczne, musisz całkowicie unikać pobierania z niezaufanych źródeł. Nie wspominając o tym, że pobieranie w celach zarobkowych powinno być surowo zabronione.

Table of Contents