Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

7 Najlepsze menedżery schowków dla Windows w 2023 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 7 Najlepsze menedżery schowków dla Windows w 2023 r

Menedżer schowka to niezbędna funkcja każdego systemu operacyjnego, która upraszcza kopiowanie i wklejanie tekstu między aplikacjami. Menedżer schowka Microsoft włączony Windows 10 zrobił to bardzo sprawnie i pozwolił na przechowywanie do 25 fragmentów tekstu do późniejszego wklejenia.

Z Windows W wersji 11 firma Microsoft podniosła stawkę i dodała obsługę kopiowania obrazów, emotikonów i innych symboli, aby zwiększyć wszechstronność schowka.

Jednak pomimo tych dodatków funkcyjnych, natywny menedżer schowka jest włączony Windows 10 i Windows 11 nadal nie jest taki, jaki powinien być: jest niespójny i często nie kopiuje niektórych elementów. Nie wspominając już o tym, że zarządzanie historią schowka w domyślnym menedżerze schowka jest nadal problematyczne.

Jeśli więc Twoja praca polega na kopiowaniu i wklejaniu dużej ilości tekstu między aplikacjami i chcesz mieć zaawansowane funkcje, takie jak automatyczne zapisywanie, klawisze skrótu, wtyczki, synchronizacja w chmurze itp., są to najlepsze menedżery schowków dla Windows że musisz sprawdzić.

KlipKlip

ZDJĘCIE: ClipClip

ClipClip to najpopularniejszy menedżer schowków Windows. Umożliwia kopiowanie wielu tekstów, obrazów i kilku innych rodzajów plików do schowka. Po skopiowaniu możesz przeglądać te wycinki i organizować je według tytułów w różnych folderach.

ClipClip wykorzystuje skrót klawiaturowy, który wyświetla listę wszystkich poprzednich wycinków, dzięki czemu można je łatwo wkleić. Podobnie ma inną interesującą funkcję, tłumaczenie tekstu, która pozwala przetłumaczyć wycinki tekstowe na różne języki za pomocą jednego kliknięcia.

Ponadto ClipClip umożliwia przeglądanie historii wyszukiwania (za pomocą dedykowanego skrótu klawiaturowego), dostosowywanie skrótów klawiszowych do potrzeb, przesyłanie klipów do chmury i zabezpieczanie folderów hasłem, aby zapewnić ich bezpieczeństwo.

Oprócz tych funkcji schowka ClipClip zawiera także szereg innych funkcji, takich jak przechwytywanie ekranu, formatowanie tekstu, edycja obrazów, wyodrębnianie tekstu (OCR), szybkie wyszukiwanie w Internecie i synchronizacja z chmurą z Dyskiem Google i Dropbox, które mogą się przydać w czasy.

Bezpłatny, płatny ($20,95 miesięcznie)
Pobierz ClipClip

Tak samo

OBRAZ: To samo

Ditto nie jest pełnoprawnym menedżerem schowka. Jest to raczej rozszerzenie standardu Windows schowka, który rozszerza jego funkcjonalność o funkcje eliminujące potrzebę stosowania zaawansowanego, dedykowanego menedżera schowka.

Dzięki Ditto możesz zapisać niemal każdy rodzaj informacji, czy to tekst, obrazy, fragmenty HTML, czy cokolwiek innego. Wszystkie Twoje wycinki są zapisywane w bazie danych, co ułatwia ich późniejsze odzyskanie. Dostęp do wszystkich wycinków można uzyskać za pomocą prostego skrótu klawiaturowego.

Kolejną przydatną funkcją Ditto jest Special Paste, która umożliwia wklejanie tekstu w różnych formatach, takich jak wielkie i małe litery, litery odwrócone, wielkość liter w zdaniu i wiele innych. Ponadto Ditto wykorzystuje szereg innych skrótów klawiaturowych, które pomagają szybko i efektywnie wykonywać różne operacje w aplikacji.

Wśród innych funkcji Ditto obejmuje możliwość udostępniania schowka znajomym/rówieśnikom, przeglądania statystyk kopiowanych i wklejanych tekstów, grupowania wycinków i zmiany kolejności klipów.

Bezpłatny
Pobierz Ditto

KopiujQ

ZDJĘCIE: CopyQ

CopyQ jest jednym z bardziej zaawansowanych Windows menedżerowie schowka. Zawiera funkcje edycji i tworzenia skryptów jako dodatek do podstawowej historii i funkcji zarządzania schowkiem. Można go używać do przechowywania tekstu, fragmentów HTML, obrazów (w tym zrzutów ekranu) i innych rodzajów formatów. Ponadto istnieje możliwość dodania notatek lub znaczników do skopiowanych elementów.

Wszystkie zapisane wycinki są zapisywane w niestandardowych zakładkach w CopyQ. W ten sposób możesz szybko i łatwo znaleźć przedmioty. Podobnie możesz sortować, edytować i usuwać zapisane elementy, aby uporządkować je i zarządzać nimi w dedykowanych zakładkach.

CopyQ wykorzystuje różne ogólnosystemowe skróty do różnych operacji, a także umożliwia dodawanie niestandardowych poleceń do menu kontekstowego, automatyczne uruchamianie niestandardowych poleceń po zmianie schowka, przypisywanie skrótów do niestandardowych poleceń i tworzenie niestandardowych skryptów do wykonywania określonych operacji za pomocą Twój schowek.

Na przykład możesz tworzyć polecenia automatycznego zapisywania łączy internetowych w schowkach lub wklejania bieżącej daty i godziny za pomocą skrótu klawiaturowego; zakres zastosowania jest dość szeroki.

Bezpłatny
Pobierz CopyQ

Schowek Fuzja

OBRAZ: ClipboardFusion

ClipboardFusion to jeden z popularnych menedżerów schowków Windows. Udaje mu się zachować równowagę pomiędzy łatwą w użyciu aplikacją a zaawansowanym menedżerem schowka z funkcjami takimi jak makra i konfigurowalne wyzwalacze.

Korzystając z ClipboardFusion, możesz zapisywać różne rodzaje elementów w historii schowka i mieć do nich dostęp później, gdy zajdzie taka potrzeba. Wszystkie Twoje wycinki są zapisywane i odpowiednio kategoryzowane, aby ułatwić do nich dostęp. Ponadto możesz także zdecydować się na synchronizację w chmurze — z kontem Binary Fortress — aby zsynchronizować tekst ze schowka z innymi urządzeniami.

Jeśli chodzi o zaawansowane operacje, Clipboard Fusion umożliwia korzystanie ze skrótów klawiszowych, tworzenie makr (przy użyciu języka C#) w celu przeprowadzania transformacji tekstu na skopiowanych fragmentach tekstu i automatyczne ustawianie wyzwalaczy w celu wykonywania różnych akcji schowka.

Na przykład za pomocą makr możesz analizować tekst w schowku i pozbyć się nieprawidłowych znaczników HTML, dowolnie wyczyścić schowek lub przekonwertować tekst na inny format. Podobnie możesz także użyć wyzwalaczy do nasłuchiwania zdarzeń, takich jak odblokowanie pulpitu lub fokus okna, aby wykonywać operacje, takie jak usuwanie formatowania lub białych znaków ze schowka lub zastępowanie fragmentu tekstu innym fragmentem tekstu.

Bezpłatna, płatna (zaczyna się od 15 USD za maszynę)
Pobierz ClipboardFusion

Mistrz schowka

OBRAZ: Mistrz schowka

Clipboard Master to kolejny potężny menedżer schowka Windows z rozbudowanym zestawem funkcji. Pomaga kopiować, wklejać, zbierać i organizować fragmenty tekstu, obrazy, pliki i foldery w różnych Windows programy. Łącznie możesz zapisać na nim do 10 000 wpisów i mieć do nich dostęp, kiedy tylko chcesz.

Jedną z przydatnych funkcji Clipboard Master jest to, że umożliwia jednoczesne kopiowanie wielu elementów z wielu lokalizacji. Robi to poprzez utworzenie pojedynczego wpisu w schowku dla wszystkich tych elementów, dzięki czemu można łatwo kopiować elementy z wielu lokalizacji i wklejać je w jednym centralnym miejscu. Podobnie oferuje także klawisze Flexikeys, czyli kolejną przydatną funkcję, która może pomóc w uproszczeniu wykonywania powtarzających się operacji na komputerze.

Jeśli chodzi o inne funkcje, Clipboard Master jest wyposażony w wbudowane narzędzie do zrzutów ekranu, które pomaga przechwycić ekran, automatyczne uzupełnianie tekstu w celu automatycznego uzupełnienia tekstu oraz szybkie wyszukiwanie i filtrowanie w celu wyszukiwania elementów we wpisach schowka.

Bezpłatny
Pobierz Mistrza Schowka

ClipMate

OBRAZ: ClipMate

ClipMate to kolejne rozszerzenie schowka dla Windows’ natywny menedżer schowka, podobnie jak Ditto. Poprawia funkcjonalność wbudowanego menedżera schowka, dzięki czemu możesz kopiować do niego wiele fragmentów tekstu, zarządzać nimi i efektywnie wykorzystywać je tam, gdzie jest to wymagane.

Korzystanie z ClipMate jest również dość łatwe i można go używać do zapisywania wszelkiego rodzaju plików w schowku i organizowania ich w folderach w celu szybkiego dostępu. Może przechowywać Twoje pliki tekstowe nawet przez 31 dni i możesz je synchronizować z innymi użytkownikami. Co więcej, narzędzie oferuje także przenośność, dzięki czemu można je uruchamiać z pendrive’a USB.

Jedną z unikalnych funkcji ClipMate jest Universal QuickPaste, która umożliwia błyskawiczne wklejanie elementów w dowolnym miejscu za pomocą podwójnego kliknięcia. Obsługuje także funkcję „przeciągnij i upuść”, która znacznie ułatwia przenoszenie skopiowanych fragmentów między aplikacjami.

Poza tym ClipMate ma wbudowane narzędzie do przechwytywania ekranu, dzięki czemu można go również używać do nagrywania ekranu. Oferuje nawet zaawansowane funkcje, takie jak obsługa skrótów klawiszowych dla różnych operacji, filtrowanie danych wychodzących, wklejanie makr w celu zastąpienia elementów w wycinku schowka oraz obsługa Unicode i szablonów, dzięki czemu możesz zrobić więcej z wycinkami tekstu.

30-dniowy bezpłatny okres próbny, płatny (34,95 USD)
Pobierz ClipMate’a

Magazyn

ZDJĘCIE: Clipdiary

Clipdiary to kolejna potężna funkcja Windows menedżer schowka. To działa ze wszystkimi Windows programów i rejestruje każdą informację, którą kopiujesz do schowka, aby uzyskać do niej późniejszy dostęp. Można go używać do nagrywania wszelkiego rodzaju elementów, takich jak tekst, linki, obrazy, pliki i inne, i nie ma ograniczeń co do liczby elementów, które można zarejestrować.

Jedną z wyróżniających się funkcji Clipdiary jest Smart Capture, która automatycznie przechwytuje dane z dowolnego programu, więc nie musisz naciskać skrótu klawiaturowego, aby je skopiować. Jeśli planujesz z tego korzystać, zachowaj szczególną ostrożność podczas kopiowania danych osobowych.

Cały skopiowany tekst przechowywany w historii schowka można wkleić z formatowaniem lub bez (format zwykłego tekstu). Ponadto możesz używać Clipdiary Snippets do efektywnego zarządzania całym repozytorium tekstu i wklejania fragmentów tekstu jednym kliknięciem. Poza tym, jeśli przypadkowo zastąpisz tekst w schowku, masz możliwość jego odzyskania.

Jeśli chodzi o inne główne opcje funkcji, Clipdiary umożliwia dostosowywanie interfejsu użytkownika, dostosowywanie zachowania myszy, filtrowanie problematycznych aplikacji i formatów plików oraz ustawianie skrótów klawiszowych dla różnych operacji w aplikacji, które należy wykonać.

Bezpłatny, płatny (zaczyna się od 19,99 USD)
Pobierz Skrypt

Dzięki menedżerowi schowka możesz zrobić więcej, niż tylko kopiować i wklejać tekst

Korzystanie z dobrego menedżera schowka innej firmy umożliwia przechowywanie wielu elementów tekstowych przez dłuższy czas w historii schowka. Dzięki temu możesz szybko i efektywnie kopiować i wklejać tekst pomiędzy różnymi aplikacjami, co z kolei pozwala uniknąć kłopotów związanych z wielokrotnym wpisywaniem tego samego tekstu.

Jednak korzystanie z dedykowanego menedżera schowka oferuje kilka innych korzyści oprócz samego kopiowania i wklejania tekstu. Z jednym z najlepszych menedżerów schowków dla Windows na tej liście możesz na przykład zarządzać i organizować wycinki — aby można było z nich efektywnie korzystać, konwertować/przekształcać je na różne formaty, kopiować elementy z wielu źródeł do jednej centralnej lokalizacji, używać niestandardowych skryptów do automatyzacji operacji schowka, wykrywać tekst na obrazach, autouzupełnianie tekstu i synchronizowanie schowka na różnych urządzeniach lub udostępnianie go innym.

Często zadawane pytania dotyczące Best Windows Menedżerowie schowka

Prawie wszystkie menedżery schowków wymienione na tej liście będą najlepiej działać Windows 10. Jednak naszym zdaniem CopyQ jest najlepszym menedżerem schowka Windows 10 po prostu dlatego, że jest całkowicie darmowy i oferuje mnóstwo funkcji.

Możliwość organizowania i zarządzania wycinkami, dodawania niestandardowych poleceń do menu kontekstowego, przypisywania skrótów do niestandardowych poleceń i tworzenia niestandardowych skryptów do wykonywania określonych operacji w schowku to tylko niektóre z funkcji, które czynią CopyQ tak potężnym.

Głównym celem menedżera schowka jest pomoc w kopiowaniu wielu tekstów, obrazów, plików i folderów oraz przechowywaniu ich w schowku, aby można było uzyskać do nich dostęp lub wkleić je do różnych aplikacji, zgodnie z potrzebami. Pomysł polega na wyeliminowaniu kłopotów związanych z wielokrotnym zapisywaniem/kopiowaniem elementów, co jest głównym problemem w przypadku natywnych menedżerów schowka na większości komputerów stacjonarnych, i zapewnia dostęp do historii schowka do Twojej dyspozycji.

Jednak to nie wszystko, co może zrobić menedżer schowka. aplikacje do zarządzania schowkiem innych firm, takie jak te na tej liście, oferują kilka dodatkowych funkcji, takich jak synchronizacja schowka w chmurze, obsługa skrótów klawiszowych, polecenia niestandardowe, skrypty, zintegrowane narzędzie do przechwytywania ekranu oraz kilka funkcji organizacji i zarządzania elementami, które wykraczają poza kopiowanie funkcja wklejania.