Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

7 Najlepsze przykłady e-maili wprowadzających, aby przyciągnąć nowych klientów

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 7 Najlepsze przykłady e-maili wprowadzających, aby przyciągnąć nowych klientów

Pomimo rozwoju mediów społecznościowych i wideo, e-mail pozostaje #1 kanał marketingu i sprzedaży. Dlatego wciąż jest to najbardziej preferowane medium do strategii utrzymywania klientów i wdrażania.

E-maile wprowadzające to jedna z najczęstszych technik marketingowych stosowanych w wielu firmach. Składają się z przekonujących treści, których celem jest przekształcenie nowych klientów w długoterminowych płacących użytkowników.

Kiedy chcesz zmienić swoich pierwszych klientów lub gości w lojalnych ambasadorów marki na całe życie, potrzeba dobrego pierwszego wrażenia ma kluczowe znaczenie.

Czy chcesz dowiedzieć się, jak tworzyć skuteczne e-maile wprowadzające? Poniższe przykłady i wskazówki dotyczące wprowadzających wiadomości e-mail mogą pomóc zmaksymalizować skuteczność wiadomości e-mail i wskaźniki otwarć.

Zacznijmy!

1. Powitalny e-mail wideo

Ten typ e-maila wprowadzającego zawiera krótki film wprowadzający na temat produktu lub usługi. Czasami przedstawiciel lub dyrektor generalny przedstawia publiczności siebie, usługę, produkt lub markę. Wiele osób uwielbia treści wideo ze względu na prosty fakt, że są zabawne i łatwe do strawienia.

Co więcej, wprowadzające filmy wideo pozwalają wyróżnić się na tle konkurencji, przekazując wiadomość na poziomie osobistym. Konsumenci są bardziej skłonni zaufaj marce która próbuje rozmawiać ze swoimi konsumentami. Co więcej, filmy mogą szybko przekazywać wiadomości, dzięki czemu są skutecznym sposobem na zaangażowanie potencjalnych klientów.

Powitalny e-mail wideo od Zapiera jest jasny i bezpośredni. Rozpoczynają od podkreślenia zalet produktu dla użytkowników, którymi jest produktywność i oszczędność czasu. Ze względu na to, jak e-mail został przygotowany i podzielony na segmenty, możesz to wyraźnie zrozumieć. Załączony film trwa tylko minutę, co może być pomocne dla klientów, którzy nie mają czasu na przeglądanie swoich skrzynek odbiorczych.

Ten e-mail wprowadzający działa świetnie z kilku powodów. Po pierwsze, wyraża uznanie i uznanie dla użytkownika. Następnie daje użytkownikowi cenny przewodnik — w szczególności wideo pomaga mu poruszać się po produkcie: Zapier. Wreszcie kieruje konsumenta do centrum pomocy, jeśli kiedykolwiek będzie potrzebował dalszej pomocy.

2. E-mail z podziękowaniami

Znaczenie e-maili z podziękowaniami na pokładzie nie może być przecenione. Jako marka powinieneś wzmacniać swoje relacje z klientami, dziękując im za pośrednictwem e-maila wprowadzającego. Dziękowanie klientom to zawsze dobry pomysł, bez względu na to, jak duża lub mała jest Twoja marka.

E-maile z podziękowaniami mają na celu docenienie i uznanie klientów, którzy poświęcili czas na subskrypcję. Prosta czynność polegająca na okazaniu wdzięczności klientom, którzy zainwestowali lub zaryzykowali korzystanie z Twojego produktu, sprawi, że ich wrażenia będą bardziej pozytywne.

E-maile z podziękowaniami nie muszą być nudne. Możesz być tak kreatywny, jak chcesz i używać obrazów, GIF-ów, a nawet treści wideo, aby zabawiać nowych subskrybentów. Możesz także dodać linki do samouczków, stron kontaktowych, a nawet treści w swojej witrynie, które chcesz udostępnić. Pamiętaj tylko o jednym: bądź autentyczny. Chcesz, aby konsumenci wiedzieli, że za marką stoją ludzie.

Rekommenderad:  5 Przykłady, kiedy używać rozwiązania VPS offshore

Źródło: Gracz komputerowy

PC Gamer to witryna internetowa zawierająca wiadomości i gadżety dotyczące gier. Oni skorzystaj z ich powitalnego e-maila podziękować subskrybentom po rejestracji. E-maile powitalne nie muszą być długie i mogą być tak proste i krótkie, jak ten powyżej. Po wiadomości wprowadzającej możesz skierować klienta na swoją stronę internetową, a następnie zakończyć e-mail linkami do Twoich kanałów społecznościowych.

Dzisiaj, najlepsze narzędzia obsługi klienta często zawierają już narzędzia e-mail marketingu. Możesz zautomatyzować e-maile z podziękowaniami, takie jak ten. Możesz także utworzyć kilka rodzajów wiadomości e-mail dla każdego konsumenta i na każdym etapie jego podróży.

3. E-mail zorientowany na produkt

E-maile powitalne dotyczące produktów mają jeden prosty cel: pomóc użytkownikom dowiedzieć się więcej o produkcie lub usłudze. Im więcej klient dowie się o zaletach usługi lub produktu, z którego korzysta, tym bardziej prawdopodobne jest, że będzie go nadal używać. Ten wprowadzający e-mail koncentruje się wyłącznie na dostarczaniu klientowi informacji o produkcie lub usłudze.

Zapewnia klientom podstawowy przewodnik krok po kroku dotyczący usługi, w której się zarejestrowali, lub pełne wyjaśnienie funkcji i zalet zakupionego produktu. Wiele marek decyduje się na e-mail skoncentrowany na produkcie w ramach swojej strategii wdrażania, ponieważ jest to najłatwiejsze i najskuteczniejsze.

Ten powitalny e-mail od Notion jest doskonałym przykładem. Po prostu wykonał świetną robotę, prezentując Notion nowemu klientowi, który prawdopodobnie wcześniej nie korzystał z oprogramowania. Gdy użytkownik dołączy do obszaru roboczego lub utworzy własny, Notion wysyła wiadomość e-mail z przykładem wideo pokazującym, jak korzystać z aplikacji w czasie krótszym niż 2 minuty! Ponieważ użytkownicy zazwyczaj nie mają czasu na czytanie długich e-maili lub oglądanie długich filmów, ten krótki film może być przydatny i niezbędny do dostarczenia potrzebnych informacji.

Oprócz uczenia klientów, jak korzystać z ich aplikacji, Notion podkreśla również kluczowe zalety ich produktu, co jest doskonałym pierwszym krokiem do utrzymania klienta. Ten powitalny e-mail to świetny sposób na wyróżnienie Twojej marki. Oznacza to, że zależy Ci na doświadczeniach klientów i jesteś chętny do pomocy, kiedy tylko tego potrzebują.

4. Rabat lub bezpłatny prezent e-mail

Jeśli naprawdę chcesz zrobić świetne pierwsze wrażenie na nowych klientach, podaruj im prezent. Prezenty w postaci rabatów lub przedmiotów pomogą Ci pielęgnować potencjalnych klientów i zmieniać nowych klientów w stałych klientów. Zniżki i prezenty można również wykorzystać do zwiększenia zaangażowania lub zwiększenia przychodów poprzez sprzedaż dodatkową.

Rekommenderad:  Dowiedz się, czym jest interaktywna wizualizacja danych i jakie korzyści przynosi ona Twojej firmie

Ten e-mail ze zniżkami od The Sill jest doskonałym przykładem tego, jak rabaty i oferty mogą być atrakcyjnym sposobem na zachęcenie nowych konsumentów do zakupów. Po zarejestrowaniu się na swojej stronie internetowej The Sill wysyła swoim klientom powitalną wiadomość e-mail, która daje im 15% zniżki na pierwszy zakup.

Na koniec znajduje się krótki akapit o misji serwisu, aby przypomnieć klientom, na czym polega ich usługa i marka. Klienci uwielbiają gratisy i rabaty. Jeśli chcesz, aby nowy subskrybent miał powód do rozpoczęcia zakupu, zniżka w wysokości 10-15% może załatwić sprawę.

E-mail ze zniżkami na pokładzie The Sill jest świetny nie tylko dla osób kochających zniżki. Każdy zgodzi się, że piękne obrazy, czcionka i ogólny motyw witryny The Sill sprawiają, że trudno jest nie przeglądać ich witryny. Pod koniec czytania e-maila zgodzisz się z nimi, że rośliny uszczęśliwiają ludzi.

5. Witamy w próbnym e-mailu

Krótka i słodka powitalna próbna wiadomość e-mail to kolejny świetny sposób na zaangażowanie nowych klientów. Te e-maile mogą być proste, ale mają duży wpływ na nowych klientów, którzy nie są pewni, jak postępować lub nie mają pojęcia, jak działa Twoja usługa.

Powodem, dla którego powitanie w e-mailu próbnym działa tak dobrze, jest to, że większość konsumentów chce tego dodatkowego impulsu do podjęcia działania. Muszą być również ukierunkowane na cel, który zaowocuje pozytywnym doświadczeniem.

Oto świetny przykład z The Washington Post. Internetowa gazeta codzienna daje każdemu czterotygodniową bezpłatną wersję próbną codziennych wiadomości. Wiadomość e-mail jest prosta i nie zawiera zbyt wielu informacji o gazecie. Czasami nie musisz wyjaśniać funkcji i korzyści. Czasami lepiej jest pozwolić ludziom przekonać się sami, dając im bezpłatny okres próbny. Od razu dochodzi do tego, że użytkownicy mogą otrzymać bezpłatną czterotygodniową wersję próbną i od razu cieszyć się dostępem.

Wbrew temu, co wiemy, gazety nie umierają. Właśnie przenieśli swoje firmy do sieci. Jeśli Twoja firma oferuje niesamowity bezpłatny okres próbny i wiesz, jak cenny może być, skorzystaj z tego w e-mailu wprowadzającym klienta.

6. Nasz e-mail z historią

Dobra historia założyciela może czasem stworzyć lub zrujnować Twoją markę. Każdy uwielbia dobrą historię słabszego lub sukcesu, a jeśli masz dobrą, jest to z pewnością historia, której nie powinieneś przegapić. E-mail wprowadzający, który opowiada o historii Twojej marki lub o tym, jak powstała Twoja firma, jest prawdopodobnie najważniejszy, jeśli chcesz zdobyć serca swoich klientów.

Możesz nie mieć dobrej historii założyciela i to jest w porządku. Możesz po prostu opowiedzieć o swojej podróży jako marki io ​​tym, jak Twoja firma rozrosła się od jednego pracownika do zespołu składającego się z tysiąca pracowników. Wszystko jest możliwe!

Rekommenderad:  Jak wydostać się z obowiązku ławy przysięgłych bez zapraszania nowych kłopotów

Ten powitalny e-mail od Wandering Bear przedstawia historię założycieli Matta i Bena. Mówił o podróży przyjaciela ze szkoły iw 2014 roku, kiedy założyli firmę po wynalezieniu zimnego naparu z kranu. To nie jest łzawa historia ani doświadczenie od szmat do bogactwa, ale z pewnością jest inspirujące. Najlepsze historie to te, które inspirują i opowiadają prawdę taką, jaka się wydarzyła.

Ponadto, ponieważ historia założenia firmy jest tak ważnym momentem, podzielenie się nią z klientem może być doskonałą podstawą dla waszej relacji. Twoja historia założycielska może również stanowić cenną lekcję, która może zainspirować konsumentów. Może również budować szum wokół Twojego produktu. Ogólnie rzecz biorąc, jest to dobra strategia wdrażania poczty e-mail, z której firmy powinny korzystać.

7. E-mail z historią klienta

Historie klientów są kolejnym potężnym narzędziem strategia treści do e-maili onboardingowych. Opowiedzenie historii sukcesu klienta lub studium przypadku dotyczące Twojej usługi lub produktu to świetny sposób na zaprezentowanie swojej niesamowitej marki. Jeśli zostanie to zrobione dobrze, może mieć ogromny potencjał pozytywnego wpływu na Twoją markę. Podkreślenie tych historii w e-mailu wprowadzającym może okazać się uderzające i skuteczne, jeśli chodzi o prezentację społecznego dowodu słuszności.

Historie podróży klientów Global Work and Travel są głównym powodem, dla którego wielu nowych klientów rezerwuje wycieczki z marką turystyczną. Po prostu patrząc na wspaniałe historie z podróży, czytelnicy czują emocje związane z podróżowaniem za granicę. Oprócz dzielenia się tymi historiami, Global Work and Travel dodało również linki prowadzące do strony internetowej. Stąd klienci mogą zarezerwować tę samą podróż. Możesz użyć e-maili wprowadzających, aby kierować użytkowników do ważnych części witryny.

Z tego wprowadzającego e-maila możemy się dowiedzieć, że prawdziwe historie liczą się najbardziej. Wielu nowych potencjalnych klientów odwiedza Twoją witrynę, aby dowiedzieć się więcej o Twoich usługach i produktach. Mimo to to recenzje klientów i rzeczywiste historie pomagają im postrzegać Cię jako osobę firma godna zaufania i rzetelna.

Podsumowanie

E-maile onboardingowe są ważną częścią każdej strategii marketingu e-mailowego. Ponieważ onboarding jest pierwszym krokiem w podróży klienta, ważne jest, aby zrobić naprawdę dobre pierwsze wrażenie. E-maile wprowadzające powinny być praktyczne, jasne i koncentrować się na celu Twojej firmy. Powyższe przykłady e-maili wprowadzających powinny pomóc zmaksymalizować wysiłki związane z wdrażaniem klientów.