Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

7 najlepsze sposoby na zwiększenie przychodów z reklam

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 7 najlepsze sposoby na zwiększenie przychodów z reklam

Ten post został ostatnio zaktualizowany 5 kwietnia 2023 r

Jest wiele rzeczy, o które należy się martwić, jeśli chodzi o prowadzenie strony internetowej. Ale głównym z nich powinno być zwiększenie przychodów z reklam. Tu są 7 wskazówki, jak zwiększyć przychody z reklam.

1. Licytacja nagłówka

Jednym z najszybszych i najbezpieczniejszych sposobów na zwiększenie zysków wydawcy w Internecie jest przejście licytacja nagłówka. W ciągu zaledwie kilku lat określanie stawek w nagłówku z opcji dostępnej tylko dla wydawców najbardziej obeznanych z technologią stało się nową normą. Ponad 70% wydawców korzysta obecnie z określania stawek w nagłówku, aby zarabiać więcej na monetyzacji witryny. Ponadto, licytacja nagłówka po stronie serwera również zyskuje na popularności.

Dlaczego? Chociaż jest bardziej skomplikowany w opracowaniu, pozostaje jedną z najlepszych opcji maksymalizacji przychodów z reklam i możesz dowiedzieć się więcej na ten temat tutaj.

2. Zautomatyzowane giełdy prywatne

PMP oznacza Private Marketplace, zestaw ekskluzywnych aukcji licytacyjnych w czasie rzeczywistym, w których wydawcy zapraszają grupę kupujących do licytowania ich zasobów reklamowych. Tutaj wydawcy wybierają tylko wybraną grupę kupujących na swoje zasoby premium. Kupujący może licytować na prywatnej aukcji RTB lub kupować bezpośrednio w ramach umów preferencyjnych.

Czym więc są zasoby reklamowe „premium”?

Wydawcy decydują, co pakują jako „premium” i jakie ceny naliczają. Ponadto reklamodawcy są skłonni zapłacić dużo za zasoby reklamowe premium. Istnieje duże zapotrzebowanie na wysokiej jakości zasoby reklamowe dostosowane do ściśle określonych segmentów odbiorców, ale jest ich za mało. Marki i reklamodawcy przenoszą swoją uwagę na prywatne rynki w poszukiwaniu zasobów reklamowych, które pomogą im osiągnąć cele marketingowe, a to tylko pomoże zwiększyć przychody z reklam wydawców.

3. Blokowanie reklam

Blokowanie reklam jest koniecznością dla wydawców w dzisiejszych czasach, aby uniknąć wszelkiego rodzaju problemów prawnych. RODO i CCPA zabraniają wydawcom wyświetlania niektórych rodzajów usług lub produktów online (kategorie obejmują: przemoc, hazard, alkohol itp.). Zabronione jest również kierowanie do dzieci i nastolatków reklam należących do tych kategorii, takich jak grafiki przedstawiające części ciała związane z suplementami diety.

Rekommenderad:  Który z 3 Rodzaje przechowywania danych są najlepsze dla Twojej firmy?

Misja „Odblokuj ruch AdBlock”

Jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie przychodów wydawców z reklam za pomocą rozwiązań SAAS jest zarabianie na ruchu AdBlock. Wydawcy, reklamodawcy i agencje reklamowe tracą pieniądze, ponieważ prawie wszyscy używają technologii AdBlock.

Dlatego na rynku wydawców pojawiły się rozwiązania, które mają na celu zarabianie na ruchu blokowanym przez rozwiązania AdBlock bez irytowania odwiedzających witrynę. Dzięki technologii Adblock wzrost przychodów może wynosić od 10 do 15%. Niewiele witryn przekroczyło nawet 60%, jak widać na poniższym wykresie:

Aby wdrożyć tego typu rozwiązania, ważne jest, aby obserwować, czy nie ma to wpływu na wyświetlenia strony lub sesje oraz czy odblokowane reklamy są przyzwoite i mniej uciążliwe dla odwiedzających witrynę.

4. AMP

AMP oznacza przyspieszone strony mobilne. AMP, zaprojektowany jako otwarty standard dla wydawców, został opracowany, aby strony witryny ładowały się szybciej w trybie mobilnym. Ta inicjatywa open source od Google została szybko wdrożona, ponieważ wielu użytkowników jest przyklejonych do ekranów urządzeń mobilnych. Użytkownicy mobilni mogą spodziewać się wolniejszego ładowania bez AMP. Może to potrwać nawet do 3-5 razy dłużej. Chociaż AMP może znacznie poprawić wygodę użytkownika i CPM wydawcy, wpływ różni się znacznie w zależności od witryny, więc wydawcy nie mogą przewidzieć, jakiego rodzaju wyników powinni się spodziewać.

5. Optymalizacja miejsca docelowego reklamy

Za każdym razem, gdy nowy wydawca dołącza do nas, aby z nami współpracować, dzielimy się z nim najlepszymi strategiami optymalizacji miejsc docelowych reklamy, aby dowiedzieć się, w jaki sposób mogą poprawić swoje układ witryny. Tego typu modyfikacje obejmują: zwiększenie lub zmniejszenie liczby jednostek reklamowych, optymalizację rozmiaru itp. Aby pomyślnie stworzyć układ witryny, należy użyć odpowiednich technik, produktów i, co najważniejsze, poznać swoich odbiorców. Testowanie optymalizacji miejsc docelowych reklamy dla każdej jednostki reklamowej ma kluczowe znaczenie, gdy głównym celem jest poprawa CTR jednostek reklamowych w Twojej witrynie.

Rekommenderad:  Tworzenie sklepu internetowego zaczyna się od świetnych zdjęć produktów

Najlepsze praktyki obejmują:

  • Miejsca docelowe reklamy widoczne na ekranie
  • Umieszczenie reklamy w pobliżu CTA
  • Bezproblemowa integracja z zawartością witryny.

Na przykład: przeniesienie jednostki reklamowej 200×200 z lewej kolumny strony na prawą stronę i optymalizacja jednostek reklamowych mają szansę na zwiększenie współczynników konwersji o ponad 70%. Tajny sos polega tutaj na ciągłym ulepszaniu i optymalizacji w celu zwiększenia i optymalizacji przychodów z reklam.

6. Porównanie sieci reklamowych

Korzystanie z najlepszej sieci reklamowej zawsze zapewni Ci dwa kroki przed konkurencją. Dzięki najlepszym sieciom reklamowym zawsze będziesz mieć pewność, że dobrze zarabiasz. Trafność i jakość reklamy też mają znaczenie. Być może udało Ci się znaleźć najlepszy rozmiar i miejsce docelowe reklamy.

Ale jak możesz zapewnić, że reklamy, które odpowiadają rzeczywistym potrzebom użytkowników Twojej witryny, są odpowiednio zaprojektowane i zawierają wyraźne wezwanie do działania? Chociaż śledzenie CTR każdej kreacji i banera reklamowego nie jest możliwe dla wydawców/webmasterów (a nawet niepraktyczne w wielu sieciach), później jakość sieci reklamowej będzie przemawiać poprzez eCPM i RPM. Czasami mikrosieć zaprojektowana specjalnie dla Twojej branży (np. Ubezpieczeniowa sieć reklamowa) jest lepsza niż duża lub dobrze znana sieć, jeśli zapewnia dostęp do trafniejszych i najlepszych reklamodawców.

Tak więc, jeśli testujesz różne sieci reklamowe ze stałym rozmiarem i umiejscowieniem reklamy dla jednostki reklamowej, możesz faktycznie przeanalizować, która sieć ma ogólnie lepsze wyniki (pod względem CTR całkowitego dochodu i eCPM).

7. CPC kontra CPM

Wydawcy na poziomie korporacyjnym nie mówią wiele o CPC, ponieważ chcą głównie stałego kosztu zrealizowanych wyświetleń. CPM przyniosły lepsze zwroty w pewnym okresie wydawcom na poziomie przedsiębiorstwa. Na przykład, jeśli CPC daje przychód średnio X USD, reklamy CPM pomogą Ci zarobić podwójnie. W tym przypadku lepszym rozwiązaniem może być użycie CPM, ale zawsze należy sprawdzić, co najlepiej sprawdza się w przypadku Twojej witryny. Niezależnie od tego, czy zarabiasz więcej dzięki reklamom CPM, czy reklamom CPC, jedynym sposobem, aby się o tym przekonać, jest przetestowanie.

Rekommenderad:  Najlepsza internetowa usługa Escrow do kupowania stron internetowych: dlaczego warto korzystać z jednej, często zadawanych pytań

Wybór odpowiedniego partnera

Jak więc znaleźć dostawcę, który zwiększy przychody Twojej witryny? Cóż, mamy doświadczenie w tej dziedzinie i przez lata testowaliśmy wielu dostawców. W rzeczywistości nasz zespół zwiększył przychody z reklam dla ponad 1000 wydawców nawet o 50%. A my możemy pomóc Ci zrobić to samo.

Skontaktuj się z nami już dziś i pozwól nam pokazać, jak God-Mode czuje się, jeśli chodzi o przychody z reklam w Twojej witrynie.