Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

7 narzędzi wspierających pracę zespołową w zespołach zdalnych

7 narzędzi wspierających pracę zespołową w zespołach zdalnych

Więcej firm niż kiedykolwiek ma pracowników zdalnych. Dla tych pracowników działania związane z budowaniem zespołu mają kluczowe znaczenie dla stworzenia pozytywnego i trwałego środowiska pracy. Ale kiedy co czwarty pracownik pracuje z domubudowanie zespołu staje się wyzwaniem.

Wirtualne zajęcia integracyjne, takie jak ciekawostki internetowe lub escape roomy rozwiązały ten dylemat. Pomagają budować więzi, które sprzyjają pozytywnemu środowisku pracy i tworzą poczucie wspólnoty wspólnych doświadczeń, w której ludzie czują się doceniani. A więź międzyludzka nigdy nie była tak istotna.

Zajęcia integracyjne nie tylko zbliżają pracowników do siebie, ale są także świetną zabawą. Istnieje wiele narzędzi wspierających pracę zespołową w zespołach zdalnych. Oto siedem z najlepsze wirtualne zajęcia integracyjne budować koleżeństwo.

zdalne zespoły

Tajemnice morderstwa

Gry o zagadkach morderstwa rozpoczęły się na początku XIX wieku i pozostają popularne do dziś. W końcu każdy kocha kryminały. Wirtualne gry kryminalne zachęcają do pracy zespołowej, ponieważ wszyscy muszą współpracować, aby odkryć zabójcę.

Najlepsze tajemnice morderstw na odległość obejmują zabawnego gospodarza prowadzącego graczy przez miejsce zbrodni i prowadzącego ich do właściwego zakończenia. Są proste i niedrogie w konfiguracji, co czyni je idealnymi dla napiętego budżetu zespołu.

Wydarzenia kulinarne

Wiele wirtualnych wydarzeń kulinarnych zachęca do interakcji międzyludzkich. Część wydarzeń to zajęcia prowadzone przez profesjonalnych kucharzy i szefów kuchni. Na tych zajęciach Twój zespół uczy się, jak tworzyć dania takie jak autentyczna pizza czy precle z miękkim nadzieniem. Inne wydarzenia związane ze zdalnym gotowaniem to konkursy, podczas których zespoły budują najlepsze menu.

Zdalne zajęcia z gotowania pozwalają zespołom uczyć się nowych umiejętności, które promują własny rozwój i pewność siebie, a jednocześnie wzmacniają więzi jako kolektyw.

Gry ucieczki

Pokoje zagadek to popularna forma rozrywki wymagająca komunikacji i współpracy.

W 2014 r. w Stanach Zjednoczonych istniało zaledwie kilka pokoi ewakuacyjnych. Od 2022 r. jest ich około 2000 pokoi ewakuacyjnych na terenie całego kraju. Nie obejmuje to nawet wirtualnych gier ucieczki.

Zespoły w wirtualnych grach ucieczki ścigają się z czasem i między sobą, aby określić, która drużyna najszybciej rozwiąże zagadkę. Lub, w niektórych przypadkach, jeśli w ogóle uda im się go rozwiązać. Gry escape doskonale nadają się do rozwiązywania problemów, które budują pracę zespołową wśród ich uczestników.

zespoły

Degustacje piwa i wina

Czasami zajęcia integracyjne są po prostu zabawą. Kiedy współpracownicy spotykają się, mieszają i naprawdę cieszą się swoim towarzystwem, działa to cuda. Wirtualne degustacje piwa lub wina zapewniają taką samą wspólnotę, jak w rzeczywistości. Te zdalne wydarzenia, prowadzone przez eksperta lub sommeliera z personelu, zachęcają do rozmów i uczenia się.

Gry z ciekawostkami

Wieczór ciekawostek to świetna zabawa dla rodzin w domu lub przyjaciół, którzy dobrze się bawią, ale fantastycznie nadaje się również do poprawy relacji między pracownikami. Wirtualne ciekawostki nie są wyjątkiem. Zdalne gry z ciekawostkami pomagają budować pracę zespołową poprzez komunikację i zdrową rywalizację.

Dostępna jest szeroka gama popularnych gier z ciekawostkami, które umożliwiają budowanie zespołu. Niektóre pochodzą z popularnych telewizyjnych teleturniejów. Inni sprawdzają Twoją wiedzę na temat popkultury. Wirtualni gospodarze dają uczestnikom poczucie, że biorą udział w teleturnieju, w którym w grę wchodzą prawa do przechwalania się.

Aby podnieść stawkę, dodaj nagrodę dla zwycięskiej drużyny!

Wirtualna joga

Joga redukuje stres i sprzyja relaksowi poprzez rytmiczne ćwiczenia oddechowe i energetyzujące ruchy. To także fantastyczne narzędzie do ćwiczenia uważności, z którego korzystają miliony Amerykanów.

Joga pomaga budować pracę zespołową, ucząc cierpliwości i zdolności adaptacyjnych – umiejętności niezbędnych w każdym środowisku pracy. Umiejętności i techniki jogi również pomagają w radzeniu sobie ze stresem.

Wirtualne zajęcia jogi jednoczą współpracowników, zapewniając profesjonalistom, którzy uczą opieki psychicznej, emocjonalnej i fizycznej.

Noc komedii

Śmiech jest najlepszym lekarstwem. A kiedy współpracownikom brakuje możliwości komunikowania się twarzą w twarz, medycyna schodzi na dalszy plan nieco łatwiej. Wspólne spotkania poprzez wspólne doświadczenia budują więzi, które trwają długo. Wiadomo również, że śmiech zmniejsza stres, tworzy radość i eliminuje napięcie.

Zabawa z profesjonalnym komikiem, który występuje wyłącznie dla Twojego zdalnego zespołu, zapewnia wspólne wrażenia, które trwają długo. Jeśli chodzi o bardziej praktyczne wydarzenie, równie zapadająca w pamięć jest komedia improwizowana. Komedia improwizacyjna zapewnia współpracownikom zdalnym możliwość wspólnej pracy i budowania zaufania.

Końcowe przemyślenia na temat budowania wirtualnego zespołu

Najlepsze wirtualne działania związane z budowaniem zespołu rozwijają relacje na odległość, gdy niedostępne są możliwości spotkań twarzą w twarz. Kiedy członkowie zespołu dzielą się doświadczeniami, które promują komunikację i kreatywność, rozwijają umiejętności zaufania i rozwiązywania konfliktów. Zdalne działania integracyjne podnoszą także morale wśród pracowników.

W Internecie dostępnych jest wiele zajęć poświęconych wirtualnemu budowaniu zespołu. Nie ma jednego uniwersalnego podejścia do procesu selekcji. Wypróbuj więc dwa, trzy lub więcej, aby Twój zespół był entuzjastycznie nastawiony i połączony.