Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

7 Narzędzia, które pomogą Ci poprawić relacje z klientami

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 7 Narzędzia, które pomogą Ci poprawić relacje z klientami

Różnica między klientem jednorazowym a klientem na całe życie polega na relacji, którą wspólnie zbudowaliście.

Może to być czasochłonne, ale przy odpowiednich strategiach budowanie znaczących i długotrwałych relacji z klientami jest łatwym procesem. Spotkaj się z nimi tam, gdzie i jak chcą, a zdziwisz się, o ile więcej wartość ten klient wniesie do Twojej firmy.

Stworzyliśmy listę 7 pomocne narzędzia które pozwolą Ci utrzymać udane i zyskowne relacje z nowymi i obecnymi klientami.

Zainteresowany czym one są? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

  1. Smartfony Twoich Klientów

Żyjemy w erze cyfrowej, więc nie jest niespodzianką, że Twoi klienci są zawsze przy swoich telefonach i Ty też musisz być przy ich telefonach.

Z biznesowego punktu widzenia posiadanie witryna mobilna jest niezwykle ważny dla utrzymania klientów. Jeśli ułatwisz swoim klientom zakupy, gdy nie są w pobliżu komputera lub sklepu stacjonarnego, będą bardziej skłonni do zakupu.

Dzięki mobilnej stronie mogą przeglądać Twoje kolekcje w ruchu i robić zakupy w mgnieniu oka. Aby się do tego przygotować, dostosuj swoją stronę internetową do nowoczesnych standardów branżowych. Upewnij się, że Twoja witryna działa dobrze na wszystkich rodzajach urządzeń przenośnych i jest jak najbardziej przyjazna dla urządzeń mobilnych, aby zagwarantować przyjemne zakupy online.

  1. Twoje profile w mediach społecznościowych

Media społecznościowe to nieocenione narzędzie do budowania świadomości Twojej marki. Twoje kanały w mediach społecznościowych mogą być wykorzystywane do prowadzenia kampanii marketingowych, organizowania prezentów i rozpowszechniania informacji o Twoich produktach i usługach. Ukierunkowane reklamy robią świat dobrego przyciągania potencjalnych klientów.

Poza celami sprzedażowymi i reklamowymi w mediach społecznościowych, służy jako idealna platforma komunikacyjna. Wiele firm odpowiada na pytania i komentarze w mediach społecznościowych. Czasami ma to na celu zapewnienie wyjątkowej obsługi klienta, a innym razem po prostu przyjemną rozmowę z klientami. Pomaga stworzyć poczucie wspólnoty, które wykracza poza zwykłe kupowanie produktów.

Rekommenderad:  Słynny Twitch jego wydawca kupił Teslę za pieniądze, które ukradł swoim zwolennikom!

  1. Dane, które zebrałeś

MIT obliczył, że firmy używają tylko 0.5% danych, które zebrali o swoich klientach. Jest to dość zaskakujące, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę wpływ, jaki dane klientów mogą mieć na strategie retencyjne.

Analityka klienta to skarbnica danych o demografii, zwyczajach i zainteresowaniach Twoich obecnych klientów. Regularnie przeglądając wszystkie zebrane dane o swoich klientach, możesz zapewnić im bardziej spersonalizowaną obsługę. Pomoże Ci również opracować bardziej skuteczne strategie marketingowe. Jeśli okaże się, że masz znaczną liczbę klientów, którzy dojeżdżają 30 minut z drogi, aby odwiedzić Twoją fizyczną lokalizację, być może nadszedł czas, aby pomyśleć o otwarciu nowej lokalizacji nieco bliżej nich. Jeśli okaże się, że wielu Twoich klientów ma wspólne cechy, których wcześniej nie brałeś pod uwagę, możesz wykorzystać te wspólne wątki, aby zapewnić im coś, co pokochają nawet bardziej niż Twoja obecna oferta. Jeśli zauważysz, że Twoje treści wizualne są zwykle udostępniane Facebook I Instagrammożesz skierować swoje działania marketingowe na te dwie platformy mediów społecznościowych.

  1. Narzędzia do zbierania opinii

Możliwe, że Twoi klienci mówili Ci dokładnie, jak poprawić relacje z nimi. Wszystkie odpowiedzi znajdują się w opiniach klientów.

Wiele firm popełnia błąd, nie doceniając ich opinii. Kiedy wszystko sprowadza się do tego, ta informacja zwrotna jest najpotężniejszym narzędziem, jakie masz. Możesz wprowadzać znaczące zmiany dokładnie w specyfikacjach klientów, po prostu czytając opinie i kontaktując się z klientami. Kiedy zobaczą, że odniosłeś się do ich opinii, poczują się docenieni. Cenni klienci zostają. Jeśli otrzymane informacje zwrotne nie dostarczają wystarczającej ilości danych do pracy, najwyższy czas ponownie przejrzeć narzędzia do zbierania opinii.

  1. Programy lojalnościowe

Programy lojalnościowe sprawiają, że zakupy u Ciebie są trochę bardziej wyjątkowe. Zachęcają kupujących po raz pierwszy do powrotu i dokonania kolejnego zakupu. Zapewniają również lojalnych klientów, że nadal są cenieni, ponieważ wysyłają wiadomość, że chcesz utrzymać relację, która jest korzystna dla obu stron.

Rekommenderad:  8 Postanowienia noworoczne, które koncentrują się na poprawie ogólnego samopoczucia

Jeśli masz wszechobecnego konkurenta, takiego jak ogólnokrajowa sieć lub bardziej modna firma, która robi to samo, potrzebujesz programu lojalnościowego. Świetny program lojalnościowy może być tym, co zainspiruje ludzi do robienia zakupów u Ciebie zamiast u innej firmy. Spróbuj oferować zniżki, przedłużone gwarancje lub coś małego za darmo w zamian za punkty lojalnościowe. Karty dziurkowane będą działać dobrze, jeśli Twoja firma jest mała i lokalna. Następnie zmierz sukces swojego programu lojalnościowego i jego wpływ na Twoją firmę.

  1. Przydatna treść

Zdjęcia, filmy, tutoriale, ankiety, ankiety i lekcje idą o wiele dalej niż proste posty promocyjne z rozbudowanymi instrukcjami. Jeśli Twoi klienci widzą wartość publikowanych treści, zaczną uznawać Cię za autorytet. W rezultacie zbudujesz zaufanie wśród swoich klientów.

Będą wiedzieć, że jesteś bardziej niż w stanie spełnić, a nawet przekroczyć ich oczekiwania, jeśli Twoje treści pozycjonują Cię jako eksperta. Tworzenie atrakcyjnych wizualnie treści to także potężny element spójnego wizerunku marki. Użyj go, aby wyjaśnić wartości swojej firmy i wzbudzić zainteresowanie kulturą korporacyjną. Możesz zacząć od stworzenia interaktywnego landing page’a dla swojej strony internetowej i przejść do optymalizacji profili w mediach społecznościowych. Używać zdjęcia produktówstarannie dobrane hashtagi i infografiki, aby opowiedzieć historię o Twojej marce, produktach i wartościach, za którymi stoi Twoja firma.

  1. Doskonała obsługa klienta

Obsługa klienta jest niezwykle ważna. Ludzie chcą odpowiedzi na swoje pytania i rozwiązań swoich problemów tak szybko, jak to tylko możliwe. Jeśli jeszcze nie korzystasz z obsługi klienta na czacie na żywo, być może nadszedł czas, aby zacząć.

Przeszkol swój zespół ds. mediów społecznościowych, aby zapewniał doskonałą obsługę klienta w sekcji komentarzy i podkreśl, jak ważne jest reagowanie na problemy klientów w odpowiednim czasie. Popularną alternatywą dla posiadania przedstawicieli handlowych jest zbudowanie samoobsługowego centrum pomocy, które nie tylko poprawia efektywność, ale także oszczędza czas dzięki automatyzacji zadań. Utwórz centrum samoobsługowe, aby pomóc ludziom rozwiązywać proste problemy bez konieczności kontaktowania się z Tobą. Bądź dostępny dla swoich klientów przez całą dobę.

Rekommenderad:  Co to jest pożyczka peer-to-peer?

Wniosek

Badania to wykazały 44% firm przykłada większą wagę do pozyskiwania nowych klientówmimo że obliczono, że pozyskanie nowego klienta jest dla firmy pięć razy droższe niż utrzymanie obecnego.

Mając na uwadze korporacyjny budżet, w interesie Twojej firmy leży budowanie długotrwałych relacji z klientami. Po pewnym czasie i wysiłku przekonasz się, że możesz praktycznie rozwinąć lojalnych zwolenników sprzedaje Twoje produkty lub usługi dla Ciebie. Posiadanie grupy oddanych klientów może znacznie poprawić komunikację szeptaną, a co za tym idzie zwiększyć bazę klientów bez wydawania fortuny na kampanie marketingowe i reklamowe. Tak długo, jak ciężko pracujesz, aby rozwijać swoje relacje z klientami, oni będą ciężko pracować, aby rozwijać swoje relacje z tobą.

Table of Contents