7 niesamowite najlepsze aplikacje VPN dla prywatności i bezpieczeństwa na Androida

Smartfony odegrały bardzo istotną rolę w określaniu naszej tożsamości online i dlatego należy się nimi zająć i chronić przed niewłaściwymi działaniami online i offline. Utrata telefonu spowoduje coś więcej niż tylko utratę numerów telefonów. Konta mediów społecznościowych, zsynchronizowane pliki, e-maile i zdjęcia również mogą być zakłócane. Korzystanie z aplikacji wirtualnej sieci prywatnej w celu zapewnienia prywatności i bezpieczeństwa Androida jest kluczowe w zapobieganiu takiej utracie informacji, a także w utrzymaniu tożsamości online. Tworzy się go, tworząc wirtualne połączenie typu end-to-end, stosując szyfrowanie ruchu i protokół tunelowania.

Aplikacje VPN dla prywatności i bezpieczeństwa na Androida

Jednak istnienie dużej liczby takich aplikacji sprawiło, że znalezienie najlepszej dla większości klientów stanowiło wyzwanie. Te aplikacje są zaprojektowane w taki sposób, aby każda z nich spełniała priorytetowe potrzeby w zakresie bezpieczeństwa, które dostawca usług uważa za niezbędne dla systemu Android.

Oto podsumowanie niektórych pytań, które musisz sobie zadać, wybierając odpowiednią aplikację zabezpieczającą dla Androida:

  1. Czy potrzebujesz chronionego dostępu do sieci domowej?

Jeśli Twoim jedynym problemem jest uzyskanie bezpiecznego dostępu do sieci domowej, potrzebujesz serwera VPN działającego na routerze domowym. Dołączone urządzenia, takie jak komputer stacjonarny i Raspberry pi, mogą również służyć do wyszukiwania potrzeb. Kilka aplikacji może rozwiązać ten problem, ale wybranie najlepszej jest bardzo ważne.

  1. Czy potrzebujesz bezpiecznego, swobodnego przeglądania?

Jeśli od czasu do czasu korzystasz z publicznego Wi-Fi, rozsądnie jest mieć VPN. Wynika to z faktu, że nie jest się dobrze poinformowanym, czy używane połączenie jest zabezpieczone, czy nie. Niektóre routery faktycznie mogą być nie tylko złośliwe, ale także zaangażowane w rejestrowanie danych. Brak gwarancji, czy używany router jest źle skonfigurowany lub wąchanie danych stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa. Zatem wybór usługodawcy, który rozwiąże takie problemy, jest kluczem do zapewnienia bezpieczeństwa Androida.

  1. Czy zależy Ci na przesunięciach geograficznych lokalizacji?

Jeśli Twoim celem jest pojawienie się w innym kraju, aby cieszyć się treściami dostępnymi tylko w tym regionie, będziesz potrzebować usługodawcy, którego serwery znajdują się w tym regionie geograficznym. Na przykład, jeśli chcesz uzyskać dostęp do Igrzysk Olimpijskich w Wielkiej Brytanii, potrzebujesz operatora sieci z brytyjskimi serwerami.

Oto niektóre z pytań, które powinieneś zbadać za pomocą umysłu, przy podejmowaniu decyzji, który dostawca usług jest lepiej przygotowany, aby odpowiedzieć na różne Twoje obawy. Jednak są wiele innych wskazówek które można zastosować przy wyborze dostawców usług. Znajomi mogą również służyć jako źródło informacji, które mogą wpływać na twoje wybory. Oto niektóre z najlepszych aplikacji, które mogą rozwiązać Twoje różne problemy związane z prywatnością.

Jest to jedno z najpopularniejszych darmowych programów dla Androida przeznaczonych do szyfrowania plików. Użytkownicy tego oprogramowania mogą szyfrować pliki oraz deszyfrować je do woli. Przed przeniesieniem plików musisz zabezpieczyć je w chmurze, ta aplikacja umożliwia ich szyfrowanie. Unikaj udostępniania hasła, aby mieć pewność, że tylko Ty będziesz mieć dostęp do tych plików. Możesz łatwo używać szyfrowania od końca do końca, upewniając się, że nikt nie słucha twoich połączeń telefonicznych.

Jest to nowoczesne oprogramowanie, które oferuje jedno z najtrudniejszych obecnie rozwiązań w zakresie prywatności. Ta aplikacja jest najlepsza do słuchania strumieniowego przesyłania danych z ograniczeniami geograficznymi, oglądania filmów online, a także stacji radiowych. Zapewnia również obsługę czatu na żywo.

Jedną z jego głównych specyfikacji jest łatwość wykrywania złośliwych zagrożeń dla systemu i pomoc w ich neutralizacji. Oprogramowanie jest łatwe w użyciu, ponieważ nie ma zbyt wielu funkcji. Chroni Twój telefon przed programami szpiegującymi i złośliwym oprogramowaniem dla systemu Android.

To oprogramowanie lepiej nadaje się do ochrony plików w Androidzie w zależności od twoich preferencji. Aplikacja pozwala wybrać pliki i aplikacje do zablokowania, w tym Messenger, Facebook, Whatsapp i inne pliki, do których możesz nie chcieć mieć dostępu innej osoby. Jest łatwy w użyciu, ponieważ można go łatwo dostosować do własnych potrzeb.

Jest to jeden z głównych programów antywirusowych. Ma wiele narzędzi, które mają zabezpieczyć system Android, ale jego najlepszą funkcją jest funkcja antykradzieżowa. Jeśli zgubisz telefon lub okradniesz go, możesz go wyczyścić, zablokować lub nawet zlokalizuj jego miejsce pobytu. Umożliwia także wykrycie, czy ktoś dotyka telefonu w pracy lub w domu, ponieważ może powodować głośny hałas w przypadku nieuzasadnionego dostępu do telefonu.

Ta aplikacja jest najlepsza dla tych klientów, którzy lubią wykonywać prywatne rozmowy telefoniczne, a także wysyłać SMS-y za darmo. Oferuje kompleksowe szyfrowanie. Zapewnia to, że twoje rozmowy telefoniczne nie będą udostępniane przez osoby trzecie. Ich serwery nie mają dostępu do twoich danych komunikacyjnych ani nie zapisują żadnych danych z tym związanych.

Nie można nie docenić znaczenia posiadania zarówno haseł złożonych, jak i różnych dla wszystkich kont. W tym momencie pojawia się Lastpass. Pomaga zapamiętać wszystkie złożone hasła do wszystkich kont, umieszczając je w jednym wygodnym koszyku w postaci oprogramowania. Pomaga zachować bezpieczeństwo wszystkich danych logowania, a także generować silne hasła do różnych kont osobistych. Aplikacja jest zabezpieczona hasłem głównym, a informacje są dostępne z dowolnego komputera i urządzenia mobilnego.

Istnieją inne dodatkowe aplikacje, które można wykorzystać, sprawdzając, jak zabezpieczony jest nasz system Android. Zrozumienie głównego problemu związanego z bezpieczeństwem wskaże Ci, które oprogramowanie jest najbardziej odpowiednie dla Ciebie, ponieważ różne aplikacje mają różne funkcje dostosowane do różnych potrzeb.