Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

7 Niesamowite sposoby na przezwyciężenie niepowodzeń biznesowych

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 7 Niesamowite sposoby na przezwyciężenie niepowodzeń biznesowych

Nie ma dziś odnoszącego sukcesy przedsiębiorcy, który nie stanął w obliczu porażek biznesowych w taki czy inny sposób. Porażka jest nieunikniona i ma ogromny wpływ. To może cię stworzyć lub złamać. Ostatecznie narracja twojego życia zależy wyłącznie od ciebie. A teraz, czy twoja historia będzie o tym, jak prawie dotarłeś na szczyt i poniosłeś porażkę? A może będzie o tym, jak podnosisz się po druzgocącej stracie i odnosisz sukcesy?

Odpowiedź na to pytanie jest krytyczna. Ponieważ jeśli nie wierzysz, że możesz się odbić, najprawdopodobniej nie. Ale jeśli jesteś gotowy, aby wziąć się w garść i spróbować jeszcze raz, oto kilka sposobów na przezwyciężenie niepowodzeń biznesowych.

Wróć do deski kreślarskiej.

Niesamowite sposoby na przezwyciężenie niepowodzeń biznesowych

Czas zmienić to, co wcześniej Ci nie wychodziło. Wróć do deski kreślarskiej. Ponownie zaplanuj swoje cele. Stwórz nowy biznesplan, nową mapę, którą będziesz podążał przez kolejne lata.

Najpierw oceń swoją obecną sytuację. Zadaj sobie pytanie: „Co doprowadziło do mojego upadku? Jakie zmiany muszę wprowadzić? Jaki jest następny krok? Jakie są moje nowe cele? Czy naprawdę jestem szczęśliwy z tego, co próbuję osiągnąć wcześniej?”

Użyj analizy SWOT, aby rozpoznać nowe możliwości

Analiza SWOT (mocne i słabe strony, szanse i zagrożenia). to przydatne narzędzie do oceny wewnętrznych i zewnętrznych cech Twojej firmy. Jego celem jest zidentyfikowanie rzeczy, które działają, a które nie, oraz pomoc w podjęciu decyzji o rzeczach, które należy nadać priorytetom lub zmienić. Elementy tej analizy są następujące:

Silne strony. Są to korzystne czynniki wewnętrzne w Twojej firmie.

Słabość. To niekorzystne czynniki wewnętrzne w Twojej firmie. Możesz je wyeliminować lub zdecydować się na ich dalszy rozwój, dokonując odpowiednich zmian w swoim biznesie.

Rekommenderad:  The 9 Najlepsze strony do tworzenia fiszek online

Możliwości. Są to czynniki zewnętrzne, które mogą zapewnić doskonałe perspektywy w Twojej firmie.

Groźby. Są to czynniki zewnętrzne, które stwarzają potencjalne szkody dla Twojej firmy.

Tworząc nowe cele, możesz użyć metody wyznaczania celów SMART, aby zachować koncentrację i upewnić się, że spełniasz swoje oczekiwania, aby zminimalizować przyszłe niepowodzenia biznesowe. Polega na formułowaniu celów, które są konkretne, mierzalne, osiągalne, istotne i terminowe.

Wprowadź zmiany w swoim stylu życia

Po rozczarowującym przełomie w karierze powinieneś nie tylko wprowadzić zmiany w swoim biznesie; powinieneś też bardziej skupić się na sobie. Po pierwsze, to ty dyktujesz warunki i nie możesz podejmować ważnych decyzji, jeśli nie dbasz o swoje zdrowie.

Otaczaj się ludźmi, którzy naprawdę troszczą się o ciebie i chcą, abyś odniósł sukces. Izolowanie się od świata nie tylko przyćmi cię na duchu, ale także pozbawi cię szansy na poproszenie innych o radę.

Wykonuj czynności, które poprawiają samopoczucie i dają umysłowi przestrzeń do myślenia. Może to być w formie ćwiczeń, medytacji, spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi lub wakacji.

Przyjmij porażkę

Od ludzi sukcesu, takich jak pułkownik Sanders, po Walta Disneya, dowodzi to, że każdy w pewnym momencie ponosi porażkę. A liczy się to, jak znowu wstaniesz. Nikt nie jest odporny na niepowodzenia biznesowe. To jeden ze składników sukcesu, więc nie rozwodź się nad tym zbyt długo.

Wiedz, że porażka nie reprezentuje całego ciebie. Nie przywiązuj się mocno do strat, bo jeszcze bardziej będziesz miał z nimi trudności. Odpuść i obejmij to zamiast tego. Zachowaj perspektywiczny sposób myślenia i nie rezygnuj z rzeczy, które sprawiają, że czujesz, że żyjesz.

Porażka to świetny sposób na znalezienie nowego celu lub jasności; otwiera niepowtarzalną okazję do odpowiedzi na pytania, których wcześniej bałeś się odpowiedzieć. Pozwala ci odkryć martwe punkty twojego ówczesnego przedsięwzięcia i zapewnia dojrzałość, której będziesz potrzebować po drodze.

Rekommenderad:  Iskra 2.0 zapewnia niesamowite wrażenia z pracy zespołowej

A może postrzegasz to jako znak do szukania kolejnej przygody, być może wcześniej nie wkładałeś w to serca i to jest powód, dla którego się nie udało.

Odpoczynek, powrót do zdrowia i represje

Jeśli znajdziesz się w poważnych tarapatach, niepowodzeniach biznesowych lub poważnych niepowodzeniach, pamiętaj, aby nie powtarzać swojej sytuacji. Sztywna praca, gdy Twoja firma upada, doprowadzi tylko do większych strat. Dobrze jest odpocząć i zregenerować się po stratach przed powrotem. Poza tym odpoczynek pozwoli ci spojrzeć z właściwej perspektywy na to, co poszło nie tak.

Przyjmij perspektywiczne podejście i zapisz nowe cele i plany działania sprzyjające twojej sytuacji. Teraz, gdy znasz już swoje pułapki, możesz najlepiej tego uniknąć, wyznaczając nowe cele prowadzące do sukcesu.

Zadaj sobie następujące pytania:

  1. Co poszło nie tak?
  2. Dlaczego i jak udało ci się dojść do swoich niepowodzeń?
  3. Jakie są indywidualne czynniki, które doprowadziły cię tutaj?
  4. Jakie są rozwiązania tych rozważań?
  5. Jak możesz uniknąć tego, żeby się to nie powtórzyło?

Przygotuj się na nieuniknione

Mówią, aby spodziewać się nieoczekiwanego, ale jak dokładnie to zrobić? Na przykład jedna firma partnerska, o której wiemy, że zdecydowała się utworzyć nowy plan marketingowy po uderzeniu przez falę sztormową. Na początku zajmują się towarami fizycznymi w swoim sklepie, potem zdecydowali się założyć sklep internetowy i zdecydować się na automatyzację swojego partnera produkcyjnego poza granicami kraju – biznes dropshippingowy.

Tak więc, gdy burza, trzęsienie ziemi lub inne zdarzenie wywołane katastrofą kontynuują zautomatyzowaną działalność dropshipping online i zarabiają podczas snu.

Podczas tej pandemii ich główna działalność została wstrzymana, ale otworzyli firmę konsultingową online i pomogli innym firmom przenieść swoje aktywa online. Tak więc wszystko zależy od odporności, wytrwałości i przewidywania, aby przygotować się na nieuniknione.

Rekommenderad:  5 sposoby automatyzacji Facebook Konwersje offline