Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

7 Niezbędne elementy sterujące w Centrum sterowania dla Twojego iPhone’a

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 7 Niezbędne elementy sterujące w Centrum sterowania dla Twojego iPhone’a

Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone’a, prawdopodobnie znasz już kilka elementów sterujących Centrum sterowania i regularnie z nich korzystasz. Jeśli jednak tak nie jest i dopiero zaczynasz korzystać z iPhone’a, możesz nie chcieć przegapić kilku przydatnych elementów sterujących, które mogą pomóc w szybkim i wydajnym wykonywaniu określonych operacji. W tym artykule mamy kilka sugestii dotyczących niektórych podstawowych elementów sterujących Centrum sterowania dla Twojego iPhone’a.

Centrum sterowania, które widzisz w iOS 13, powstało, kiedy Apple porzucił przypominający stronę projekt Centrum sterowania na rzecz starannie zorganizowanego zestawu ikon sterujących w iOS 11. Następnie, po kilku ulepszeniach i aktualizacjach w iOS 12, w końcu zaoferowano bardziej szczegółową kontrolę za pomocą elementów sterujących Centrum sterowania w nowo wydanym iOS 13. Niektóre z tych opcji obejmują możliwość wymuszania dotyku na różnych elementach sterujących, takich jak Wi-Fi i Bluetooth, w celu bezpośredniego łączenia się z urządzeniami, sterowanie jasnością w celu aktywacji funkcji Night Shift lub trybu ciemnego i nie tylko.

Zanim przejdziesz dalej, upewnij się, że na telefonie działa najnowsza wersja systemu iOS. Aby to zrobić, przejdź do > > . Jeśli na Twoim urządzeniu działa system iOS 13, możesz kontynuować dalej, jeśli jednak korzystasz z wcześniejszej wersji systemu iOS, zaktualizuj go do wersji iOS 13.

Dostosuj elementy sterujące Centrum sterowania

Chociaż oprogramowanie oferuje już kilka elementów sterujących w Centrum sterowania, ogranicza je tylko do kilku elementów sterujących. Zanim więc wskoczysz i zaczniesz z nich korzystać, powinieneś dostosować swoje Centrum sterowania za pomocą elementów sterujących w oparciu o swoje wymagania.

W tym celu najpierw przejdź do > . Tutaj przełącz przycisk obok opcji Dostęp w aplikacjach, aby uzyskać dostęp do Centrum sterowania w dowolnym miejscu na telefonie. Następnie dotknij , a na następnym ekranie zostanie wyświetlona lista elementów sterujących. Stąd dotknij plusa (+), aby dodać elementy sterujące w sekcji Uwzględnij i ostatecznie do Centrum sterowania. Lub naciśnij minus (), aby usunąć elementy sterujące z Centrum sterowania. Dodatkowo możesz zmienić kolejność elementów sterujących, dotykając przycisku przypominającego hamburgera obok każdego z nich i odpowiednio je rozmieszczając.

Dostosowując Centrum sterowania, należy pamiętać, że istnieją pewne elementy sterujące, takie jak połączenia i talerz muzyczny, głośność i jasność, automatyczne obracanie ekranu, funkcja Nie przeszkadzać i kopiowanie ekranu, których nie można modyfikować ani usuwać. W rezultacie elementy sterujące dodane do Centrum sterowania zaczną pojawiać się poniżej wstępnie ustawionych elementów sterujących. Zanim więc się podekscytujesz i dodasz wszystkie dostępne elementy sterujące do Centrum sterowania, radzimy dodać tylko te, które są dla Ciebie przydatne, aby uniknąć bałaganu w Centrum sterowania.

Niezbędne elementy sterujące w Centrum sterowania

1. Latarka

Latarka może się przydać w wielu sytuacjach, dlatego posiadanie skrótu sterującego zapewnia łatwy i bezproblemowy dostęp. Jeśli to nie wystarczy, aby Cię ekscytować, sterowanie umożliwia także regulację intensywności światła za pomocą Force Touch. Wystarczy mocno nacisnąć element sterujący latarką i przesunąć palcem, aby zmienić jego intensywność.

2. Notatki głosowe

Notatki głosowe to domyślna, preinstalowana aplikacja do nagrywania głosu Apple urządzenia. Jeśli od czasu do czasu robisz dużo notatek głosowych lub chcesz coś nagrać, ten skrót sterujący z pewnością się przyda. Aby z tego skorzystać, dotknij kontrolki Notatki głosowe, aby otworzyć aplikację i rozpocząć notatkę głosową.

3. Lupa

Niektórych może zaskoczyć fakt, że ich iPhone zawiera lupę, która została ukryta głęboko w ustawieniach. Aż do iOS 13, kiedy dostęp do ustawień dostępności na stronie głównej ustawień stał się stosunkowo łatwiejszy. Proste dotknięcie przycisku powiększania otwiera aplikację aparatu z suwakiem umożliwiającym powiększanie i pomniejszanie obiektu. Lupa oferuje również takie opcje, jak lampa błyskowa, blokada ostrości, ustawienia wstępne i przycisk robienia zdjęć, które mogą się przydać, jeśli chcesz uchwycić powiększony obraz obiektu.

4. Czytnik kodów QR

Apple dodał natywną funkcję skanowania kodów QR do swojego aparatu w systemie iOS 11, a później wprowadził skrót sterujący do tego samego, aby ułatwić dostęp bezpośrednio z Centrum sterowania. Aby uzyskać dostęp do czytnika, dotknij opcji Czytnik kodów QR, aby otworzyć aplikację aparatu. Stąd wyrównaj kod QR wewnątrz kwadratowego pola, aby wykonać skanowanie. Czytnik posiada także na dole przycisk flash, który może okazać się przydatny, gdy chcemy zeskanować kod QR przy słabym oświetleniu.

5. Nagrywanie ekranu

Podobne do Notatek głosowych, Apple posiada również natywną aplikację do nagrywania ekranu, która umożliwia nagrywanie ekranu w różnych scenariuszach. Aby rozpocząć nagrywanie, dotknij elementu sterującego w Centrum sterowania, co rozpocznie a 3-sekundowy licznik czasu, a następnie rozpoczyna nagrywanie ekranu. W tej chwili możesz zrobić wszystko, co chcesz przechwycić, a kiedy już to zrobisz, możesz dotknąć Nagrywanie na pasku powiadomień, aby zatrzymać nagrywanie i automatycznie zapisać je w Zdjęciach.

6. Tryb niskiego zużycia energii

Jak sama nazwa wskazuje, tryb niskiego zużycia energii pozwala zaoszczędzić trochę energii, gdy kończy się bateria i nie można jej natychmiast naładować. Działa poprzez ograniczenie działania/odświeżania niektórych trywialnych funkcji telefonu w tle, co w przeciwnym razie zużywałoby pewne zasoby, a w efekcie powodowałoby większe zużycie baterii. Aby włączyć tryb niskiego zużycia energii, po prostu dotknij elementu sterującego, a zostanie on aktywowany.

7. Dostęp z przewodnikiem

Kolejną funkcją, z którą wielu użytkowników może nie być zaznajomionych, jest dostęp z przewodnikiem. Ta funkcja ogranicza działanie telefonu do jednej aplikacji (tej, która jest uruchomiona) i pozwala określić dostępne funkcje, dzięki którym możesz przekazać urządzenie innej osobie i uniemożliwić jej podglądanie telefonu lub uzyskiwanie dostępu do określonych aplikacji lub funkcji. Aby go aktywować, dotknij jego elementu sterującego w Centrum sterowania w aplikacji, którą chcesz ograniczyć, po czym możesz ograniczyć dostęp do niektórych obszarów ekranu, przycisku usypiania/budzenia, przycisków głośności, dotyku, klawiatury itp. Oraz następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby rozpocząć lub zakończyć dostęp z przewodnikiem.

Inne godne uwagi elementy sterujące w Centrum sterowania

Oprócz elementów sterujących wymienionych powyżej, w Centrum sterowania dostępnych jest kilka dodatkowych elementów sterujących, które umożliwiają wykonywanie szybkich działań. Niektóre z nich to: Alarm, Kamera, Minutnik, Stoper, Notatki, Tryb ciemny i inne. Jeśli często korzystasz z którejkolwiek z tych aplikacji lub funkcji, możesz dodać je do Centrum sterowania, wykonując czynności wymienione powyżej.

To tyle w tym artykule! To były nasze zalecenia dotyczące niektórych elementów sterujących Centrum sterowania, które naszym zdaniem są niezbędne i okazują się pomocne w codziennych scenariuszach użycia. Które elementy sterujące uważasz za najbardziej przydatne? Daj nam znać w komentarzach poniżej.