Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

7 powodów, dla których witryna nie jest indeksowana w Google

Czy kiedykolwiek miałeś problemy z zaindeksowaniem swojej witryny? Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego Google nie indeksuje witryny? Jak myślisz, dlaczego nie wyświetla się witryna w wyszukiwarce Google? Co robisz, gdy to się dzieje? Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie wejście na swoje konto w Search Console i zapoznanie się z odpowiednimi raportami, wyszukanie powodu, dla którego witryna nie jest zaindeksowana w Google. Jeśli jednak nie odwiedziłeś sekcji zasięgu w konsoli wyszukiwania, możesz być zszokowany, widząc błędy w tej sekcji. Jeśli tak, nie martw się wcale. Ponieważ w tym artykule udajemy się do bazy wiedzy hostów Fa, aby zbadać, dlaczego witryna nie jest indeksowana w Google i jaka jest właściwa metoda naprawienia jej błędów. Analizuj raporty o stanie indeksu, korzystając z poniższego samouczka. 🙂

Szkolenie sekcji zasięgu nowej konsoli wyszukiwania Google

Tematy, które zostaną poruszone w tym artykule:

 • Jaki jest powód niewyświetlania witryny w konsoli wyszukiwania?
 • Strona nie jest indeksowana z powodu błędów
 • Witryna nie jest indeksowana z powodu błędów adresu URL

Brak wyświetlenia witryny w wyszukiwarce GoogleJaki jest powód niewyświetlania strony w wyszukiwarce Google?

Sekcja błędów indeksowania konsoli wyszukiwania o nazwie zasięg znajduje się na panelu tego narzędzia. W tej sekcji wyświetlane są ogólnie błędy strony internetowej. Błędy widoczne w raporcie zasięgu to błędy, które ogólnie wpływają na działanie Twojej witryny. W sekcji zasięgu konsoli wyszukiwania Google możesz w pełni sprawdzić powiązane elementy ostatnie 90 dni co spowodowało, że witryna nie została zaindeksowana.

Lepiej codziennie odwiedzać konsolę wyszukiwania i sprawdzać błędy w raporcie zasięgu. Kontynuuj ich naprawianie. Na początku wszystko może wydawać się w porządku i monotonne. Ale ta praca sprawia, że ​​szybko znajdziesz ważne i skuteczne błędy w Twojej witrynie i spróbujesz je naprawić. Jeśli nie masz możliwości codziennego sprawdzania konsoli wyszukiwania, możesz to zrobić w mniej niż 90 dni. Tym samym, zanim stracisz informacje z poprzednich 90 dni, możesz naprawić obecne błędy.

Jak wspomniano wcześniej, kategorie błędów w sekcji zasięgu konsoli wyszukiwania Google są jasne. Poniżej przedstawimy i rozwiążemy każdy z nich.

1. Strona nie jest indeksowana ze względu na błędy w witrynie

Błędy należące do tej kategorii wpływają na całą witrynę. Z tego powodu błędy witryny nazywane są błędami o dużej wadze. Poniżej przedstawimy Ci rodzaje błędów, które mogą mieć wpływ na wydajność całej witryny.

W tym artykule najpierw dowiemy się, jakie problemy techniczne mogą spowodować, że treść nie zostanie zaindeksowana, a w artykule uzupełniającym dowiemy się, pod jakim tytułem każdy z tych błędów wyświetla się w konsoli Google i jak możemy je naprawić. naprawić

Strona nie jest indeksowana

Błąd DNS

Błędy DNS są bardzo ważne w zarządzaniu stroną internetową i mogą odegrać ważną rolę w tym, że witryna nie będzie indeksowana w Google. DNS stoi Domena _ _ System nazw dla . Błędy DNS to pierwsze i najważniejsze błędy, jakie można wskazać.

Problem z DNS oznacza, że ​​bot Google nie może połączyć się z Twoją domeną z powodu przekroczenia limitu czasu DNS lub problemów z wyszukiwaniem DNS. Wszystkie domeny są zdecydowanie hostowane przez firmę hostingową. Jeśli napotkasz taki problem, powinieneś natychmiast podjąć działania, aby go naprawić. Bo tak naprawdę jest to pierwszy krok, w którym boty Google mogą uzyskać dostęp do Twojej witryny.

Napraw błąd DNS

Aby naprawić błąd dns powodujący brak indeksowania witryny, należy wykonać następujące kroki:

 1. W pierwszym kroku lepiej jest skorzystać z narzędzia do sprawdzania adresów URL w konsoli wyszukiwania Google, aby zrozumieć, w jaki sposób robot Google indeksuje stronę powiązaną z żądanym adresem URL.
  Szkolenie z narzędzi do sprawdzania adresów URL, konsola wyszukiwania Google, szkolenie dns
 2. Jeśli Google nie może poprawnie pobrać żądanej strony, musisz podjąć więcej działań. W takim przypadku możesz sprawdzić ustawienia DNS i zbadać problem.
 3. Sprawdź, czy Twój serwer hostingowy wyświetla błąd 404 lub 500. W takim przypadku zamiast pokazywać nieudane połączenie, Twój serwer powinien pokazać błąd 404 (nie znaleziono) lub błąd 500 (błąd serwera). Błędy te są dokładniejsze w porównaniu z błędem dns.

Dlaczego Google nie indeksuje witryny?błędy serwera

Inną przyczyną braku indeksowania witryny jest błąd serwera. Ten błąd często oznacza, że ​​serwer potrzebuje zbyt dużo czasu na udzielenie odpowiedzi. Dlatego napotykasz błąd serwera. Podczas indeksowania witryny boty Google mogą poczekać tylko przez określony czas na załadowanie witryny. Jeśli czas ładowania będzie zbyt długi, bot Google przestanie próbować indeksować Twoją witrynę.

Błędy serwera różnią się od błędów DNS. Błąd dns oznacza, że ​​boty Google nie są w stanie nawet znaleźć Twojego adresu URL z powodu istniejących problemów. W przypadku błędów serwera boty Google mogą połączyć się z witryną, ale z powodu problemów nie mogą załadować strony. Jedną z przyczyn błędów serwera jest nadmierny ruch na Twojej stronie. Aby temu zapobiec, musisz upewnić się, że Twój dostawca usług hostingowych może obsłużyć duże natężenie ruchu.

Napraw błąd serwera

Gdy taki incydent wystąpi na Twojej stronie, powinieneś skorzystać z narzędzia do sprawdzania adresów URL, aby dowiedzieć się, czy roboty Google mogą zaindeksować Twoją witrynę, czy nie. Jeśli Google Search Console bez problemu odnajdzie stronę główną witryny, możesz być pewien, że Google ma dostęp do Twojej witryny. W przeciwnym razie powodem zaindeksowania witryny jest błąd serwera.

Powód braku indeksowania witrynyBłędne roboty

W takim przypadku robot Google nie może pobrać pliku robots.txt, co powoduje, że witryna nie jest indeksowana. Być może zainteresuje Cię informacja, że ​​użycie pliku robots.txt jest konieczne tylko wtedy, gdy zamierzasz ograniczyć dostęp Google do niektórych Twoich stron. Jeśli chcesz, aby wyszukiwarki indeksowały wszystkie informacje na Twojej stronie, nie potrzebujesz pliku robots.txt.

Jak utworzyć plik robots.txt dla WordPress i zoptymalizować go

Napraw roboty

Upewnij się, że plik robots.txt jest poprawnie skonfigurowany. Sprawdź, do których stron w tym pliku ograniczyłeś dostęp Google. Sprawdź wszystkie linie /: Diwallow zapisane w pliku robots.txt i upewnij się, że dostęp do wszystkich określonych łączy jest ograniczony według Twoich upodobań.

2. Strona nie jest indeksowana ze względu na błędy w adresach URL

Błędy w tej kategorii różnią się od błędów witryny. Ponieważ błędy te dotyczą tylko jednej konkretnej strony witryny i nie mają nic wspólnego z całą witryną, podobnie jak błędy witryny, w wielu witrynach może pojawiać się duża liczba błędów adresów URL, co powoduje ich niepokój. Ale dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz skorzystać z sekcji zasięgu nowej konsoli wyszukiwania Google, aby wyświetlić błędy tej sekcji w sposób uporządkowany i spróbować je naprawić. Po naprawieniu możesz skorzystać z jego sprawdzenia, aby upewnić się, że te błędy zostały naprawione.

Powód, dla którego witryna nie jest indeksowana w Google

Błąd 404

Ten błąd jest właściwie jednym z najbardziej mylących błędów w dyskusji na temat przeszukiwania i nieindeksowania witryny. Kiedy boty Google próbują zaindeksować stronę, której adres jest już nieaktualny, napotykają błąd 404. Biorąc pod uwagę, że przyczyną takiego stanu rzeczy jest oprogramowanie lub że żądana strona już nie istnieje, błąd ten można podzielić na dwie kategorie: miękki i twardy.

404 twardy błąd

Błąd ten jest jednym z najbardziej złożonych i jednocześnie najprostszych błędów, z jakimi można się spotkać. Błąd 404 pokazuje swoją wagę, gdy pojawia się na ważnych stronach serwisu. Ten błąd pojawia się, gdy żądana strona nie istnieje już na zewnątrz. W rezultacie, gdy użytkownik lub boty Google wejdą na tę stronę, napotykają ten błąd.

Napraw twardy błąd 404

Aby naprawić ten błąd, musisz wykonać następujące czynności:

 1. W pierwszym kroku musisz upewnić się, że opublikowałeś żądaną stronę za pomocą systemu zarządzania treścią. Nie należy usuwać treści z tej sekcji; sprawdź także, czy nie jest w trybie roboczym.
 2. Następnie musisz upewnić się, że odpowiedni adres URL jest poprawny i że nie ma żadnych problemów.
 3. W kolejnym kroku należy sprawdzić, czy błąd ten pojawia się w trybie www, czy też pojawia się przy wyszukiwaniu bez www. Wypróbuj także ten temat, aby poznać wersję https lub wersję http żądanego łącza.
 4. Jeśli chcesz, aby strona wyświetlała się jako przekierowanie, musisz zadbać o to, aby żądany link prowadził do odpowiedniej strony z odpowiednim przekierowaniem 301.

W najprostszym przypadku, jeśli strona jest martwa, musisz ją ożywić. Jeśli nie chcesz ożywiać tej strony, musisz przekierować ją na inną odpowiednią stronę.

Naprawa problemu z indeksowaniem witrynyMiękki błąd 404

Miękki błąd 404 występuje, gdy adres URL strony traci ważność z powodu czynnik oprogramowania . Tym agentem mogą być reguły zdefiniowane w htaccess, wtyczkach lub czymkolwiek podobnym. Użytkownicy, którzy napotkają komunikat 404, wiedzą, że strona już nie istnieje. Ale w przypadku miękkiego błędu 404 historia jest nieco inna.

Napraw miękki błąd 404

Aby rozwiązać problem związany ze stronami, które już nie istnieją, należy rozważyć następujące kwestie:

 • Jeśli strona jest martwa i nie generuje ruchu ani ważnych linków, pozwól na pojawienie się błędu 404 lub 410. Oczywiście musisz upewnić się, że odpowiedź, która daje błąd 404 lub 410 i kod 200, nie jest wyświetlana.
 • Przekieruj stare strony do odpowiednich stron w Twojej witrynie, korzystając z przekierowań 301.
  Znajomość witryny przekierowującej
 • Uważaj, aby nie przekierować zbyt wielu z tych martwych stron na swoją stronę główną. Strony te powinny albo wyświetlać błąd 404, albo przekierowywać do odpowiedniej powiązanej strony.
  Z pomocą możesz zaprojektować dla siebie specjalną stronę 404-stronicowego samouczka w WordPress które należy wyświetlić w takich przypadkach.

Jeśli Twoje strony działają, ale wyświetlają się błędy 404, wykonaj następujące czynności:

 • Upewnij się, że na stronie docelowej jest wystarczająca ilość treści. Ponieważ w niektórych przypadkach strony, które nie zawierają żadnej treści lub jej zawartość jest niska, programowy błąd 404 zapewnia:
 • Powinieneś także upewnić się, że strona nie wyświetla kodu 404 podczas wyświetlania kodu 200.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak przekierować, możesz przeczytać artykuł o tym, jak przekierować strony multimedialne WordPress do głównego postu.

Miękki błąd 404 jest nieco trudny do rozpoznania i zrozumienia. Ponieważ strony z tym błędem w jakiś sposób utknęły pomiędzy normalną stroną a stroną z błędem 404. Z tego powodu powinieneś upewnić się, że główne i ważne strony Twojej witryny nie wyświetlają miękkiego błędu 404.

Naprawa problemu braku indeksowania witryny

Błąd odmowy dostępu

błąd kiedy brak dostępu robot Google nie może zaindeksować strony Twojej witryny z powodu braku uprawnień dostępu. Przyczyny powodujące ten błąd to:

 • Użytkownicy muszą najpierw zarejestrować się w witrynie, aby móc zobaczyć adres URL Twojej witryny. Dlatego bot Google również nie może uzyskać do niego dostępu.
 • Za pośrednictwem pliku robots.txt dostęp Google do adresu URL, folderu lub całej witryny jest blokowany.
 • Dostawca usług hostingowych zablokował botowi Google dostęp do Twojej witryny lub serwer wymaga od użytkowników uwierzytelnienia za pośrednictwem serwera proxy.
 • I…

Oczywiście, gdy dostęp botów Google do Twojej witryny będzie ograniczony, będziesz mieć problemy z indeksowaniem treści. Dlatego ważne jest zbadanie tego problemu i jego rozwiązanie.

Napraw błąd odmowy dostępu

Aby naprawić błąd odmowy dostępu, aby wyeliminować problem braku indeksowania witryny, należy usunąć wszystkie czynniki, które ograniczają dostęp Googlebota. Czynniki te obejmują:

 • Wyrejestruj strony, które Google ma indeksować.
 • Sprawdź plik robots.txt, aby upewnić się, że żądane strony nie są zablokowane.
 • Za pomocą kontroli adresów URL możesz sprawdzić, czy wyszukiwarka Google może wyświetlić Twoją witrynę, czy nie.

Problemy związane z odmową dostępu mogą mieć wpływ na ranking Twojej witryny. Z tego powodu bardzo ważne jest sprawdzenie błędów związanych z uprawnieniami dostępu.

Dlaczego witryna nie jest zaindeksowana?Nie przestrzegano błędu

Nie należy mylić tego błędu z błędem „nofollow” w linkowaniu. Przypadek „nie śledzony” w rzeczywistości oznacza, że ​​Google nie może podążać za określonym adresem URL. W większości przypadków ten błąd występuje, ponieważ Google nadal ma problemy z odczytaniem treści Flash, kodów JavaScript i przekierowań kategorii. Z tego powodu, jeśli strony główne nie są przestrzegane, należy podjąć działania, aby je naprawić.

Napraw błąd Nie przestrzegano

Google zidentyfikowało funkcje, z którymi wyszukiwarki mają problemy podczas indeksowania. Funkcje te obejmują:

 • JavaScript
 • Ciasteczka
 • Identyfikatory sesji
 • Ramki
 • DHTML
 • Błysk

Jeśli strona, z którą masz problemy, ma jedną z powyższych funkcji, oznacza to, że znalazłeś przyczynę błędu. Jeśli nie widać treści i linków na stronie, roboty Google nie mogą jej zaindeksować, co powoduje, że witryna nie jest indeksowana. Usuń więc odpowiedniego agenta. Kolejną rzeczą wymienioną jako przyczyna błędu „nie śledzone” było przekierowanie strony. W związku z tym musisz wykonać następujące czynności:

 • Sprawdź łańcuchy przekierowań. Jeśli ten łańcuch ma wiele przeskoków lub skoków, Google nie będzie ich śledzić.
 • Jeśli masz wystarczająco dużo czasu, zamiast korzystać z przekierowań, spróbuj zaktualizować architekturę swojej witryny.
 • Nie umieszczaj przekierowanych adresów URL w mapie witryny. W mapie witryny należy uwzględnić tylko końcowy adres URL.

błędy dns i serwera

W podzbiorze błędów adresu URL możemy również uwzględnić błędy dns i serwera. Oczywiście sposób rozwiązywania i zarządzania tą kategorią błędów dla konkretnego adresu URL jest taki sam, jak dla całej witryny. Z tego powodu nie wyjaśniamy w osobnym dziale sposobu naprawienia tych błędów, które powodują, że strona nie jest indeksowana. Istnieją jednak różnice w tej dziedzinie, które należy wziąć pod uwagę. Jeśli masz osobną konfigurację adresów URL specyficznych dla Twojej domeny, powinieneś umieścić je w kategorii Błędy adresów URL

Pobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz motywy WordPressPobierz motywy WordPress za darmoPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumbezpłatny kurs onlinepobierz oprogramowanie HuaweiPobierz motywy WordPressdarmowy płatny kurs Udemy do pobrania