Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

7 Powody, dla których twórcy należą do Ciebie Amazon Strategia marketingowa

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 7 Powody, dla których twórcy należą do Ciebie Amazon Strategia marketingowa

W dzisiejszych czasach twórcy treści są kluczowym elementem strategii marketingu detalicznego każdej marki, a Twoja Amazon strategia marketingowa nie powinna być inna. Wykorzystanie twórców do promowania swoich produktów Amazon może nie jest to instynktowna myśl, ale twórcy mają mnóstwo do zaoferowania: po pierwsze, mogą pomóc ulepszyć Twoje Amazon ruchu i sprzedaży, rozpowszechniaj informacje o aktualnych promocjach, a także pomagaj wzmacniać społeczny dowód słuszności i zwiększać świadomość marki.

Jeśli wszystkie te korzyści nie są wystarczającym powodem, oto siedem dobrych powodów, aby je włączyć!

1. Twórcy napędzają ruch

Mówiąc prościej: twórcy napędzają ruch! Możesz współpracować z twórcami, wysyłać im swoje produkty i prosić ich, aby powiedzieli obserwującym, aby Cię znaleźli Amazon w celu kierowania ruchem. Aby naprawdę zachęcić do większej liczby wizyt na stronach Twoich produktów, możesz nawet rozważyć przydzielenie twórców Amazon kody rabatowe do udostępnienia swoim obserwatorom. W ten sposób konsumenci poczują się, jakby otrzymali specjalną ofertę i będą mieli większą motywację do zakupu.

Pamiętaj, że istnieje kilka różnych sposobów tworzenia kodów promocyjnych Amazon, a niektóre z nich działają tylko przez 30 dni lub krócej, więc pamiętaj o planowaniu z wyprzedzeniem podczas tworzenia kodu! (Zdobądź szczegółowe informacje na temat tworzenia długoterminowych kodów promocyjnych tutaj).

2. #Znaleziono to na Amazonie

Media społecznościowe w coraz większym stopniu stają się miejscem odkrywania produktów, o czym świadczą popularne hashtagi, takie jak #TikTokZmusił mnie do kupienia I #Znaleziono to na Amazonie. Produkty z tymi tagami często zyskują na atrakcyjności, a nawet sprzedaży, gdy są umieszczane w treściach twórców. Z artykułów gospodarstwa domowego po produkty do makijażu i więcej, nic nie jest poza zasięgiem, jeśli chodzi o te hashtagi odkrywania produktów, do których wielu konsumentów zmierza prosto Amazon do zakupu przedmiotów dla siebie po zapoznaniu się z nimi.

Te hashtagi przyczyniają się do kultury marketingowej, która w mniejszym stopniu dotyczy marek promujących produkty wśród konsumentów, a bardziej codziennych konsumentów, którzy polecają sobie nawzajem produkty. Ta nowa koncepcja jest znana jako marketing konsumencki i ma być ważnym kanałem marketingowym dla marek w 2023 roku i później. Możesz dowiedzieć się więcej na ten temat tutaj.

Rekommenderad:  8 Szybkie strony, które pozwalają sprawdzić, czy łącze jest bezpieczne

3. Twórcy budują świadomość marki

Skupianie się wyłącznie na sprzedaży lub kliknięciach w witrynie podczas prowadzenia kampanii dla twórców może być kuszące, ale pierwszym krokiem na drodze każdego kupującego jest świadomość marki.

Większość konsumentów nie dokonuje zakupu, gdy pierwszy raz widzi produkt. Średnio zajmuje to ok. siedem spotkań zanim nastąpi konwersja. Chociaż śledzenie bezpośredniej atrybucji może być trudniejsze w kampaniach twórców, ważne jest, aby ufać, że każdy publikowany post partnera przedstawia Twoją markę nowym odbiorcom, którzy mogą później dokonać zakupu, po większej liczbie spotkań z Twoją marką osobiście i w innych miejscach sieć.

Amazon to ogromny rynek z mnóstwem różnych opcji dla każdego możliwego wyszukiwania produktów. Każdy awans, który pomoże Ci wyróżnić się z tłumu, jest wygraną, a kiedy konsument patrzy przytłoczony tysiącami wyników przed nim, rozpoznanie nazwy marki z posta w mediach społecznościowych, który zobaczył tydzień temu, może równie dobrze być decydującym czynnikiem przy wyborze, który z nich kupić.

4. Społeczny dowód słuszności wpływa na decyzje zakupowe

Zaufanie jest na krytycznym poziomie, a obecnie konsumenci często sceptycznie podchodzą do marek. W rzeczywistości, 92% osób ufa rekomendacjom innych konsumentów — nawet tych, których nie znają osobiście — bardziej niż przekazom markowym.

Kiedy współcześni konsumenci robią zakupy, chcą wiedzieć, że inne osoby już korzystają z Twojego produktu, aby pomóc im w podejmowaniu świadomych decyzji zakupowych. Jest to szczególnie ważne w marketingu e-commerce, ponieważ konsumenci nie mają możliwości fizycznego dotknięcia lub obejrzenia produktu przed zakupem.

Pozbycie się wahań, jakie konsument może mieć co do wiarygodności Twojej marki lub korzyści płynących z Twojego produktu, może pomóc w dokonaniu sprzedaży – a jednym z najlepszych sposobów na to jest pozyskanie opinii innych osób: jest to społeczny dowód słuszności w działaniu.

Rekommenderad:  Jak podłączyć Apple Ołówek do iPada

Zbieranie recenzji produktów w formie pisemnej, fotograficznej i wideo może w tym pomóc, ale jeśli masz ich niewiele lub wcale, zebranie ich może być trudne. Jest to szczególnie prawdziwe, ponieważ Amazon nie pozwala na to markom oferować zachęty w zamian za recenzje.

Aby uzyskać więcej recenzji, musisz pozwolić im na filtrowanie w sposób organiczny, aw międzyczasie skorzystać z partnerstwa twórców, aby wygenerować zewnętrzny dowód społecznościowy w mediach społecznościowych i na swojej stronie internetowej.

Współpracując z twórcami i zwykłymi konsumentami, aby spróbować podzielić się swoimi doświadczeniami z Twoimi produktami, tworzysz dowód na to, że ktoś, kogo już znają i którym ufają, użył Twojego produktu z pierwszej ręki i był z niego zadowolony. Nawet napotkanie tego typu treści od osoby, której nie znają, ale z którą są związani, dostarcza cennych informacji o tym, jak sami mogą doświadczyć Twojego produktu.

Tego rodzaju rekomendacje mają znacznie większą wagę niż sugestia marki, o której wiedzą, że może coś zyskać, promując swoje produkty.

5. Treści generowane przez użytkowników są wszechstronne i wartościowe

Treści generowane przez użytkowników to dość wszechstronne narzędzie marketingowe. Na początek może zaoszczędzić czas, pieniądze i energię Twojego zespołu marketingowego, które w przeciwnym razie zostałyby wydane na wewnętrzne tworzenie treści.

Dodając UGC do swoich postów w mediach społecznościowych, stron internetowych i nie tylko, zwiększasz również skuteczność swojego lejka marketingowego. Zaledwie 15% osób woli materiały wizualne związane z marką od treści tworzonych przez użytkowników. To oszałamiająca liczba, zwłaszcza w porównaniu z tym, ile UGC używasz (lub nie używasz) w swojej ścieżce marketingowej!

Najszybszym sposobem na wypełnienie luki jest nawiązanie współpracy z twórcami i uzyskanie pozwolenia na ponowne wykorzystanie ich treści. Po uzyskaniu pozwolenia możesz zmienić przeznaczenie tych treści na całej ścieżce, na przykład na swojej stronie internetowej, w postach w mediach społecznościowych lub w e-mailach marketingowych kierujących widzów do Twoich Amazon stronę, aby stworzyć najbardziej społeczny dowód słuszności, kiedy i gdzie go potrzebujesz.

6. Twórcy napędzają popyt

Konsumenci nie lubią przegapić czegoś. Istnieje pewien poziom mentalności stada, który wchodzi w grę, jeśli chodzi o marketing; każdy chce stworzyć wrażenie, że ich produkt cieszy się dużym zainteresowaniem, ale markowe wiadomości są w tym względzie ograniczone.

Rekommenderad:  Odkrywanie rzeczywistości stojącej za funkcją znikającej wiadomości Snapchata

Rozwiązanie? Twórcy! Po co mówić ludziom, jak niesamowity i pożądany jest Twój produkt, skoro możesz sprawić, by konsumenci zobaczyli go na własne oczy?

Współpraca z twórcami w celu wypróbowania Twoich produktów pozwala budować emocje, zwłaszcza gdy konsumenci widzą więcej niż jednego twórcę naraz, który autentycznie promuje Twoje produkty.

7. Wsparcie przy uruchamianiu produktu

Dobrze zaplanowane partnerstwo kreatywne może mieć ogromny wpływ na wdrożenie produktu. Jeśli masz wielkie marzenia o pomarańczowym banerze „Bestseller”, skontaktuj się z twórcami na długo przed premierą, aby zapewnić odpowiednią ilość czasu na zawarcie umów, wysyłkę produktów i odzyskanie treści w pożądanych ramach czasowych.

Pamiętaj, że będziesz chciał zareklamować produkt przed lub w dniu rzeczywistą datę premiery, więc weź to pod uwagę przy wyznaczaniu terminów dla twórców.

Chociaż z pewnością możesz zastosować podejście „zrób to sam” do pozyskiwania twórców, ta strategia może pochłaniać cenne zasoby. Jeśli chcesz dodać twórców do swojego Amazon strategii marketingowej jak najszybciej, ale brakuje Ci czasu i zasobów, jesteśmy tutaj, aby wykonać całą pracę wstępną za Ciebie. Zajmujemy się całą logistyką, od znalezienia odpowiednich twórców dla odbiorców, przez wysyłkę produktów, aż po raportowanie wyników. Wszystko, co musisz zrobić, to odprężyć się i obserwować, jak pojawiają się treści twórcy i wzmianki o Twoich produktach Amazon zderzyć się.

Gotowy żeby zacząć? Skontaktuj się z nami z naszymi ekspertami ds. marketingu od konsumenta do konsumenta, aby porozmawiać o tym, jak podnieść poziom Amazon strategii marketingowej z pomocą twórców.