Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

7 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim założysz firmę transportową

7 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim założysz firmę transportową

Posiadanie firmy transportowej to bardzo wartościowy biznes. Cieszy się dużym zainteresowaniem, więc możesz być pewien, że dzięki dobrym praktykom Twoja firma zawsze będzie miała klientów. Jako właściciel firmy transportowej będziesz odpowiedzialny za wszystko, od wypisywania czeków po zatrudnianie pracowników i zarządzanie klientami.

To ekscytujące wyzwanie, ale może też być przytłaczające. Zanim zaczniesz swoją podróż jako przedsiębiorca, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć, zanim założysz firmę transportową.

Będziesz potrzebować ubezpieczenia transportu ciężarowego

Będziesz potrzebować ubezpieczenia transportu ciężarowego. Jest to oczywistość dla każdego, kto jest właścicielem lub operatorem dużego pojazdu, niezależnie od tego, czy jest to samochód osobowy, czy ciężarówka. Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą jako właściciel-operator lub zatrudnić kierowców do swojej floty, ubezpieczenie transportu ciężarowego wysokiej jakości jest absolutną koniecznością.

Potrzebujesz wysokiego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, a także ubezpieczenia chroniącego Twój majątek, w tym pracowników. Upewnij się, że wybierasz odpowiedni rodzaj polisy i rozejrzyj się, aby uzyskać najlepszą ochronę w dobrej cenie.

Zatrudnij księgowego ds. transportu ciężarowego

Zatrudnienie księgowego jest konieczne. Ważne jest również zatrudnienie osoby, która rozumie branżę transportu ciężarowego i wszystkie niuanse finansowe, z którymi masz do czynienia. Prawo specjaliści podatkowi dla kierowców ciężarówek i firmy zajmujące się ciężarówkami mogą mieć pewność, że wszystkie Twoje wydatki zostaną ujęte, a Ty zapłacisz tylko niezbędną kwotę podatków.

Dobry księgowy ds. transportu ciężarowego będzie w stanie udzielić konsultacji w zakresie podatków i płac, a także zarządzać zadaniami księgowymi, takimi jak prowadzenie ksiąg rachunkowych i składanie zeznań podatkowych. Przed zatrudnieniem należy również upewnić się, że mają oni doświadczenie we współpracy z firmami transportowymi.

Skonfiguruj swoją firmę transportową z odpowiednią strukturą

Struktura biznesowa jest ważna ze względu na odpowiedzialność i cele podatkowe. Jaka konstrukcja jest najlepsza? Cóż, to zależy. Możesz założyć spółkę osobową, jednoosobową działalność gospodarczą, jeśli jesteś sam i jedną ciężarówkę, lub korporację. Istnieją różne rodzaje struktur korporacyjnych, dlatego najlepiej porozmawiać z prawnikiem biznesowym, aby upewnić się, że tworzysz właściwą strukturę, która odpowiada Twoim obecnym potrzebom i celom biznesowym.

Znajdź najlepszą ciężarówkę na swój budżet

Gdy już zdecydujesz, że firma przewozowa jest odpowiednia dla Twojej firmy, następnym krokiem jest ustalenie, jaki rodzaj ciężarówki będzie dla Ciebie najlepszy. Chcesz zrozumieć swoje cele biznesowe, rodzaje klientów, z którymi chcesz współpracować i swoje potrzeby w zakresie transportu. Pomoże Ci to w znalezieniu ciężarówki odpowiadającej Twoim potrzebom i budżetowi.

Być może uda Ci się znaleźć dobrą używaną ciężarówkę lub uzyskać leasing, który pomoże Ci od razu rozpocząć działalność. Przed złożeniem podpisu na linii przerywanej najlepiej sprawdzić takie kwestie, jak koszty napraw, ubezpieczenia i innych kosztów dodatkowych.

Utwórz nazwę i logo firmy

Kiedy zakładasz firmę transportową, ważne jest, aby utwórz nazwę będzie to łatwe do zapamiętania i rozpoznania przez ludzi. Wybierz coś wyjątkowego i zapadającego w pamięć, ale nie spowoduje to zamieszania, jeśli ktoś inny używał już tej samej nazwy w Twojej okolicy.

Jeśli planujesz wykorzystanie mediów społecznościowych lub kampanii reklamowych z billboardami lub reklamami radiowymi, upewnij się, że wszystkie te rzeczy są brane pod uwagę przy wyborze nazwy. Jeśli to możliwe, unikaj także obraźliwych terminów i zwrotów, ponieważ może to zniechęcić ludzi do współpracy z Tobą, a nie do nich.

Opracuj kompleksowy biznesplan

Biznesplan to pisemny dokument przedstawiający cele i zadania Twojej firmy. Może pomóc w zabezpieczeniu finansowania i stanowi plan działania na przyszłość Twojej firmy. Musisz uwzględnić takie informacje, jak misja, cele i strategie Twojej firmy. Twój biznesplan powinien również uwzględniać czynniki ryzyka, takie jak konkurencja lub pogorszenie koniunktury gospodarczej, które mogą mieć wpływ na Twój model biznesowy.

Upewnij się, że masz odpowiednie poświadczenia

Zanim założysz własną firmę transportową, musisz upewnić się o kilku kwestiach. Musisz mieć pewność, że kwalifikujesz się do uzyskania odpowiednich poświadczeń i licencji. Istnieją surowe zasady, na przykład dotyczące kwalifikacji CDL lub możliwości transportu materiałów niebezpiecznych. Musisz także być sprawny fizycznie i móc podnosić ciężkie ładunki bez pomocy.